Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Baltijos valstybių sostinių palyginimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą

    Toliau nuo centro esantis Kopli Liinid kvartalas. Vėlgi, palyginkim su daugiabučiais, kurie statomi Vilniuje



    Apie sita kvartaliuka yra visas video, ten ne viskas taip paprasta. Rezultatas afigenas.

    Comment


      Tiesiog paliksiu šiuos Skandinavijos naujųjų namų vaizdus čia

      Click image for larger version  Name:	1_1_4711266254.jpg Views:	0 Size:	529,6 kB ID:	1831555


      Click image for larger version  Name:	1_1_asc55130625439ae37b41.png Views:	0 Size:	2,13 MB ID:	1831553

      Click image for larger version  Name:	Paepargi-50-1-1-1024x701.jpg Views:	0 Size:	246,9 kB ID:	1831552

      Click image for larger version  Name:	bim-projektid-paepargi-scaled-1170x650.jpg Views:	0 Size:	184,2 kB ID:	1831557

      Welcome to Minsk, Scandinavia.
      Click image for larger version  Name:	paepargi-tornid-scaled-1170x650.jpg Views:	0 Size:	351,7 kB ID:	1831556

      Click image for larger version  Name:	0073564c-68b9-41fc-af6e-db0eb0075bbe.jpg Views:	0 Size:	2,97 MB ID:	1831561

      Skandinaviški namai, skandinaviškos parkofkės, skandinaviškos vaikų žaidimo aikštelės.
      Click image for larger version  Name:	7_3_12015738.jpg Views:	0 Size:	413,8 kB ID:	1831558

      Click image for larger version  Name:	tallinn-ymera28-1000x563.png Views:	0 Size:	902,9 kB ID:	1831559

      Click image for larger version

Name:	DJI_0012.jpg
Views:	978
Size:	1,18 MB
ID:	1831567

      Click image for larger version

Name:	UUS1065.jpg
Views:	964
Size:	775,8 kB
ID:	1831566

      Click image for larger version  Name:	pae-69848489.jpg Views:	0 Size:	237,7 kB ID:	1831560

      Tai yra visiškai next level Scandinavia ir Vilniui su jo Užupiais, Paupiais ir kitais Perkūnkiemiais iki tokio lygio toli!
      Attached Files
      Paskutinis taisė dangoraižistas; 2020.10.12, 08:05.

      Comment


        Paupiais ir Perkūnkiemiais...
        Show must go von!

        Comment


          Netgi šie atseit baisūs projektai man atrodo geriau nei Perkūnkiemis. Palyginkit tankumus.

          Comment


            Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
            Netgi šie atseit baisūs projektai man atrodo geriau nei Perkūnkiemis. Palyginkit tankumus.
            Kuo tokie kvartalai iš esmės skiriasi bei taip jau labai smarkiai geresni už Perkūnkiemius, Pilaites?
            Click image for larger version  Name:	majavaade.jpg Views:	49 Size:	667,4 kB ID:	1831621

            Click image for larger version  Name:	03538607.jpg Views:	49 Size:	1,06 MB ID:	1831617

            Click image for larger version  Name:	Citify-Priisle-tee-2-02.jpg Views:	49 Size:	767,0 kB ID:	1831619



            Click image for larger version  Name:	medium_2020_06_25-Priisle-c1.jpg Views:	49 Size:	188,3 kB ID:	1831618

            Click image for larger version  Name:	Citify-Aiandi-12-01.jpg Views:	0 Size:	833,8 kB ID:	1831642

            O naujų blokų aukštingumas?
            Click image for larger version  Name:	1_35_60315786.jpg Views:	48 Size:	278,5 kB ID:	1831616

            Click image for larger version  Name:	scale_2400.jpg Views:	49 Size:	365,4 kB ID:	1831615

            Pliusas tik tas, kad kai kurie namai yra municipaliniai ir juose draus stiklintis balkonus bei daryti kitokias savavališkas nesąmones... Tačiau komerciniuose daugiabučiuose bus ligiai tas pats kaip Vilniuje.
            Paskutinis taisė dangoraižistas; 2020.10.12, 14:30.

            Comment


              Septyni keliolikos aukštų namai su minimaliais tarpais tarp jų, sustatyti į vieną eilę... Dar trys bus pastatyti netrukus. Labai Skandinaviška... Čia kalbant apie tankumą. Deja, nežinome, ar gretimi sklypai nebus užstatyti panašiais kvartalais, bet jau ir to, kas yra, užtenka, kad intensyvumas būtų didokas, o čia net ne Talino centras, kur tai būtų galima pateisinti bei toleruoti, o kažkoks užkampus rajonas.
              Click image for larger version

Name:	1_1_1921382015.jpg
Views:	900
Size:	606,7 kB
ID:	1831627

              Click image for larger version

Name:	51874674_539442789909608_5195626409032155136_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=dd9801&_nc_ohc=NnCQSy7XX8sAX_F3Qtm&_nc_ht=scontent.fvno2-1.fna&tp=7&oh=3a19f33f1a614f12594b5d92722100e7&oe=5FA7D24A.jpg
Views:	875
Size:	255,9 kB
ID:	1831628

              Click image for larger version

Name:	1_1_4700940820.jpg
Views:	884
Size:	508,3 kB
ID:	1831629

              Ir? Ar šitas next level madness daug labai geriau už Ozo parką su jo keliaaukščiais? Tikrai daug labai geriau?

              Comment


                dangoraižistas man primena kažkada besireiškusį vartotoją "miestas", kuris lygino Vilnių su Ryga

                Comment


                  @PoDV man primena kažkada besireiškusį internetuose vartotoją "enigma", Lietuvos temose nuolat verkiantį (verkšlenantį) kaip viskas blogai.

                  PoDV man primena kažkada internetuose plačiai besisklaidžiusį vartotoją "EstKarl", nuolat šūkavusį, kad „Estija – geriausia pasaulyje“, „Talinas – Skandinavijos centras“, o „baltai yra niekam tikę“, „tiki Dievą“ ir „nevykę“.

                  "EstKarl" ypač nekęsdavo ir pašiepdavo latvius (dar pikčiau nei John keikia Lietuvos miestus, menkindamas juos prieš Taliną, Varšuvą ar Minską).

                  Click image for larger version

Name:	livable-cities-rankings_27-jan16-ranks_extended.jpg?w=1000.jpg
Views:	853
Size:	149,4 kB
ID:	1831679

                  Click image for larger version

Name:	uceu-vilnius-green-city-index-10-728.jpg?cb=1319444449.jpg
Views:	856
Size:	152,5 kB
ID:	1831681

                  Click image for larger version

Name:	uceu-vilnius-green-city-index-8-728.jpg?cb=1319444449.jpg
Views:	855
Size:	171,0 kB
ID:	1831680

                  Click image for larger version  Name:	europes-healthiest-capital-city-creative-infographic.png Views:	0 Size:	201,3 kB ID:	1831672

                  Click image for larger version  Name:	Concept%202_%20design1_English.png Views:	0 Size:	627,3 kB ID:	1831674

                  Kaip čia mūsų Bangladešas taip aukštai pakilo? Korupcija? Gal papirko žiuri komisiją? Ką manai apie tokius reitingus, Estkarl?
                  Paskutinis taisė dangoraižistas; 2020.10.12, 15:49.

                  Comment


                    Pas Bačiulį su Ramanausku patreone yra pokalbis su kažkokiu profesorium Rakučiu apie Livoniją, vien dėl to pokalbio užsiprenumeravau jų turinį.

                    Ten daug generalizavimo, stereotipų ir kažkiek blevyzgų, bet kai kurios įžvalgos apie estų ir latvių charakterį pasirodė įdomios.
                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                    Comment


                      Man tai šiek tiek (rašau taikiai tik šiaip įdomus pastebėjimas), kaip PoDv, Vilniuje nejaukus kalnuotumas. Bet juk tamsta PoDv ne iš Klaipėdos esate. Neseniai teko daugiau pasivažinėti po Kauną, tai pasakyčiau, kad miestas toks pats kalnuotas jeigu ne daugiau, nebent gyvenate prie Laisvės Alėjos ir niekur nevažiuojate. Iš centro į diždiulį mikrorajoną Šilainius, status didelis kalnas. Iš Panerės į Žaliakąlnį, status kalnas, iš centro į Savanorius status kalnas, persikėlus į kitą upės pusę Vėlgi kalnai, ar į Botanikos sodą ar kur kitur kilti. Kaunas tikrai ne lygumų miestas.

                      Comment


                        Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
                        Man tai šiek tiek (rašau taikiai tik šiaip įdomus pastebėjimas), kaip PoDv, Vilniuje nejaukus kalnuotumas. Bet juk tamsta PoDv ne iš Klaipėdos esate. Neseniai teko daugiau pasivažinėti po Kauną, tai pasakyčiau, kad miestas toks pats kalnuotas jeigu ne daugiau, nebent gyvenate prie Laisvės Alėjos ir niekur nevažiuojate. Iš centro į diždiulį mikrorajoną Šilainius, status didelis kalnas. Iš Panerės į Žaliakąlnį, status kalnas, iš centro į Savanorius status kalnas, persikėlus į kitą upės pusę Vėlgi kalnai, ar į Botanikos sodą ar kur kitur kilti. Kaunas tikrai ne lygumų miestas.
                        Upių slėniai ten. Kokios kalvos? Pats miestas Lietuvos vidurio lygumoje ar kaip ten ją vadint teisingai. Beje, man nesuvokiama, kaip gali nepatikt Vilniaus kalvotumas? Įsivaizduokit Vilnių ant Klaipėdos stalo....
                        Show must go von!

                        Comment


                          Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą
                          @PoDV man primena kažkada besireiškusį internetuose vartotoją "enigma", Lietuvos temose nuolat verkiantį (verkšlenantį) kaip viskas blogai.

                          PoDV man primena kažkada internetuose plačiai besisklaidžiusį vartotoją "EstKarl", nuolat šūkavusį, kad „Estija – geriausia pasaulyje“, „Talinas – Skandinavijos centras“, o „baltai yra niekam tikę“, „tiki Dievą“ ir „nevykę“.

                          "EstKarl" ypač nekęsdavo ir pašiepdavo latvius (dar pikčiau nei John keikia Lietuvos miestus, menkindamas juos prieš Taliną, Varšuvą ar Minską).
                          Norėčiau susipažinti su jų rašliavomis. Gal galite pateikti nuorodų? Galit dalintis čia arba man į pm.

                          krč buvo man brendimo stadija, o gal dar yra, nežinau. Pvz. buvo toks Grynos Tiesos Podkastas youtubėj, kur viskas blogai, viskas blogai, o paskui tas pats vartotojas įkūrė Armėno radiją ir laiks nuo laiko jo tonas kažkaip pozityvėjo. Tai čia jo indėlio bus man Nu dar John pasikeitęs tonas (tas jaunuolis man malalietkinui buvo autoritetas), kai praeito dešimtmečio pradžioje buvo lyg ir optimistas, labai urbanistikos temomis ir nesidraskė, bet apie 2017 m. pradėjo nerimauti dėl parkovkių ant žolės ir pigios statybos. Paskui apie 2019-2020 m. aš pasidariau išvadas, gal reikia išmokti į pasaulį žiūrėti ramiau, šalčiau.

                          Tik žinau, kad aš jau daug like'ų po savo post'ais čia nebesulauksiu, nes žinot kas aš toks per v3lns.

                          Parašė VNS Rodyti pranešimą

                          Upių slėniai ten. Kokios kalvos? Pats miestas Lietuvos vidurio lygumoje ar kaip ten ją vadint teisingai. Beje, man nesuvokiama, kaip gali nepatikt Vilniaus kalvotumas? Įsivaizduokit Vilnių ant Klaipėdos stalo....
                          Vilniaus kalvuotumas turi savo žavėsio, bet jaučiuosi labiau savo vietoje gyvendamas ant stalo

                          Kaunas iš esmės yra lygus kaip stalas, išskyrus šlaitus prie didžiųjų upių, kurie patys yra mažesni nei Vilniaus, o visa kita praktškai stalas su labai retomis išimtimis (pvz. Amalės upės slėnis)

                          Vilnius įsikūręs Baltijos aukštumoje, vos keliolika km nuo Aukštojo ir Juozapinės kalvų
                          Paskutinis taisė PoDV; 2020.10.12, 17:21.

                          Comment


                            Pirmą kart girdžiu, kad kažkam Vilniaus kalvotumas nepatiktų, nes daugumai, taip pat ir man, čia vienas didžiausių Vilniaus pliusų, ir kaip tik suteikia jaukumo

                            Comment


                              Parašė Evier Rodyti pranešimą
                              Pirmą kart girdžiu, kad kažkam Vilniaus kalvotumas nepatiktų, nes daugumai, taip pat ir man, čia vienas didžiausių Vilniaus pliusų, ir kaip tik suteikia jaukumo
                              Jei apie mane, kadangi užaugau ant stalo tai ir nenoriu paskui jaust per didelio homesick

                              Vilniaus kalvuotumas savaime nėra blogai, netgi šiek tiek cool, bet kelia per didelį homesick man

                              Comment


                                Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                Norėčiau susipažinti su jų rašliavomis.
                                "EstKarlo" prajuokinančias rašliavas galima susirast per google. Tokios gana rėkiančiai desperatiškos, nors ir visai juokingos, toks aršesnis Nordic wannabe.

                                Estonia literally has more historical and cultural ties with Iceland than Lithuania.
                                Estonians don't feel any kind of relation with Lithuanians. Finns are our brothers and the other Nordic countries have stronger ties with us than the Balts. The only thing Baltic about Estonia is the artificial geopolitical group where it belongs to. Our culture, language, history and mentality are Nordic.
                                Latvians and Lithuanian are culturally completely different and speak a very different language. Estonians speak a Finno-Ugric, Baltic-Finnic language. The Balts speak an Indo-European Baltic language. Estonians are not Balts. Not a single Estonian also considers Latvia or Lithuania to be our sister/brother countries. I have never actually seen any Lithuanians, but I have several dozen Finnish and Swedish friends and I speak Finnish.
                                I will repeat, not a single Estonian considers Latvia or Lithuania to be our "Baltic sisters" I have never heard anything like that before. Estonians consider themselves to be Nordic, just like the Finns. We aren't Balts, we speak a Finnic language, similar to Finnish. Only Latvians and Lithuanians are Balts.
                                In the history sphere Estonians are never called Baltic because it is just extremely misleading as they're not related to them nor have any strong historical connections to them. Heck, Estonians and Icelanders are more similar and share more than Estonians and Lithuanians.
                                Scandinavians signing up en masse to help Estonia while the same thing didn't happen with Latvia and Lithuania? It's simple, Estonians were and are Nordic because of their culture, mentality, history, religion and identity. Have you even met an Estonian ever in your life? 90% of Scandinavians cannot tell a difference between Estonians and Finns because they are so similar in all regards with the difference of Estonians having considerably more Scandinavian names while Finnish names are more unique.
                                So many false statements in one comment, you must be Latvian. I don't know why it is the matter of life and death for Latvians that people would think Estonians are like them, they're not. (...) Lastly, it is a complete joke if somebody says that Latvia is the most similar country to Estonia. Have you ever been to those countries for an extended period of time? Latvians are Balts and very Eastern-European in many ways. There isn't even a historical or linguistic connection. 50 years under the USSR didn't turn Estonians into Balts nor did it turn Balts into Russians. Talking about Russian Empire, there was no real Russian rule before the russification of the 1880's.I'm quite sure that you're Latvian. Let me ask you something, doesn't Latvia have an identity? Sometimes it seems that Latvia's identity is making the world falsely believe that they're like the (very successful) Estonians. Estonians are successful because their mentality (working culture), identity and culture is Nordic in every way and for historical reasons it makes a lot of sense.
                                Taliną garbina ne prasčiau už kai kuriuos šio forumo narius.

                                Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                Vilniaus kalvuotumas turi savo žavėsio, bet jaučiuosi labiau savo vietoje gyvendamas ant stalo

                                Kaunas iš esmės yra lygus kaip stalas, išskyrus šlaitus prie didžiųjų upių, kurie patys yra mažesni nei Vilniaus, o visa kita praktškai stalas su labai retomis išimtimis (pvz. Amalės upės slėnis)

                                Vilnius įsikūręs Baltijos aukštumoje, vos keliolika km nuo Aukštojo ir Juozapinės kalvų
                                Vilniaus, Kauno, Alytaus kalvotas reljefas yra vieni pačių kiečiausių dalykų, netyčia nutikusių Lietuvai.
                                Mums labai dėl to smarkiai pasisekė, nes Estijos miestai visi yra plokšti, o latviai teturi nedidelį Siguldos miestelį.

                                Tiesa, estai turi net kelis tūkstančius salų bei daug jūros, didžiulį ežerą, o latviai turi daug jūros, nemažai pajūrio miestų ir miestelių.

                                Ironiška, kad latvių ir estų aukščiausi taškai keliolika metrų apdeda lietuviškąjį, nors pagal santykinių aukščių skirtumus mūsų miestai atrodo kietai.
                                Beje, Vilnių dėl reljefo ir gamtinės aplinkos tarpukariu lenkai buvo oficialiai įvardiję kaip „gražiausią Lenkijos miestą“. > No shit, tai istorinis faktas. <...

                                Latviams bei estams tai turėtų daryti didelį įspūdį kai iš Fabijoniškių galo (195 m. virš jūros lygio) nusileidi į Katedros a. (95 m. virš. jūros lygio).
                                Tokie dalykai kaip ledyno paliktas ozas, dvi aukščiausios Baltijos šalyse atodangos (Pučkorių 65-70 m. ir Karoliniškių 55 m.), smaragdiniai Žalieji ežerai...
                                Mūsų sostinės gamtinė aplinka yra tikrai kosminė (labai gerąja šio žodžio prasme), aplink miestą labai daug miškų, 300 metų Vingio parko pušynas centre ir kt.

                                On top of that Prie pat Vilniaus turime Trakų ežeryną su dviem pilimis, kurių viena saloje ir Užutrakio parką šalimais. Beje, estai prie Talino turi krioklius ir akmens atodangas.

                                Comment


                                  Parašė Evier Rodyti pranešimą
                                  Pirmą kart girdžiu, kad kažkam Vilniaus kalvotumas nepatiktų, nes daugumai, taip pat ir man, čia vienas didžiausių Vilniaus pliusų, ir kaip tik suteikia jaukumo
                                  Vizualine ir jaukumo prasme tikrai taip. Problema nebent iš praktinės pusės. Ypač važiuoti dviračiu ar eiti. Ir natūralus barjeras, pavyzdžiui, tarp centro ir Šeškinių/Fabijoniškių, kuris labai atskiria tas miesto dalis ir didina transporto problemas. O kadangi normalios jungtys neįrengros, tai ta atskirtis gana bjaurus dalykas. Aišku niekas, ko negalima išspręsti tobulinant infrastruktūrą ir susisiekimą, bet, kaip matom, VMS tai daryti sekasi gana sunkiai.
                                  Paskutinis taisė John; 2020.10.12, 20:15.

                                  Comment


                                    Parašė dangoraižistas Rodyti pranešimą

                                    "EstKarlo" prajuokinančias rašliavas galima susirast per google. Tokios gana rėkiančiai desperatiškos, nors ir visai juokingos, toks aršesnis Nordic wannabe.

                                    Taliną garbina ne prasčiau už kai kuriuos šio forumo narius.
                                    Skaitau, nesijaučia, kad labai dramatiškai reiškiasi, bent jau man Tik dėl Latvijos truputį linkęs klysti, nuvertina didesnės rusakalbių įtakos Latvijos vystymuisi ir kultūrai, o Lietuva iš tiesų istorine-politine prasme daugiau prie slavų (dėl katalikybės - lenkai, vakarų baltarusiai, vakarų ukrainiečiai), kas savaime nėra kažkaip blogai, nes tai vis tiek Vakarų civilizacijos dalis. Nors yra teigiančių, kad jei ne lenkų įtaka, mes legit skandinavai. Bet aš nenuvertinu nei vieno požiūrio, šiek tiek grūdo gali būti, nors įvairiems žmonėms keltų įvairias emocijas.


                                    Vilniaus, Kauno, Alytaus kalvotas reljefas yra vieni pačių kiečiausių dalykų, netyčia nutikusių Lietuvai.
                                    Mums labai dėl to smarkiai pasisekė, nes Estijos miestai visi yra plokšti, o latviai teturi nedidelį Siguldos miestelį.
                                    Kauno reljefas man daugiau kaip dvi terasos-stalai su nedidelio kalvyno įspūdžiu žiūrint nuo Nemuno-Neries slėnio.

                                    Krūčiausias ir galbūt tuo požiūriu jaukiausias reljefas yra Vilniuje, tik praktiniu požiūriu sudėtingiau vaikščioti, važinėti dviračiu, o aš atkreipiau dėmesį, kad kelia šiek tiek homesick įspūdį man asmeniškai, jei keisčiau Kauną, tai pradžioj galbūt į kokį nors panašų miestą gatvių išplanavimo ir reljefo prasme.

                                    Comment


                                      Tegul lieka ši tema Baltijos valstybių sostinių palyginimui, "dangoraižisto" tema iškelta čia: https://www.miestai.net/forumas/foru...10#post1835478

                                      Comment


                                        Talino NMC ir naujas butu projektasClick image for larger version  Name:	tallinas.jpg Views:	0 Size:	663,9 kB ID:	1853581

                                        Comment


                                          Šilalė kažkokia
                                          Show must go von!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X