Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Baltijos valstybių sostinių palyginimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Pastebėjau tokią tendenciją: kuo daugiau išvažiuoja žmonių iš Lietuvos, tuo geriau aš čia gyvenu!
    Už Lietuvą!

    Comment


      Parašė oranger Rodyti pranešimą
      Pastebėjau tokią tendenciją: kuo daugiau išvažiuoja žmonių iš Lietuvos, tuo geriau aš čia gyvenu!
      Už Lietuvą!
      Kodėl??
      Flickr

      Comment


        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        Kodėl??
        Kas kodėl?

        Comment


          Parašė oranger Rodyti pranešimą
          Kas kodėl?
          Kodėl emigracija taip gerai?
          Flickr

          Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą
            Kodėl emigracija taip gerai?
            Nežinau. Kažkaip man geriau kai išvažiuoja, daugiau darbų turiu, daugiau uždirbu.

            Comment


              Kai kuriose Vakarų Europos šalyse miestuose gyvena apie 90% visų gyventojų. Tarybų Sąjungoje dėka kolektyvizacijos ir planinės ekonomikos tas skaičius buvo dirbtinai reguliuojamas ko pasekoje daug žmonių gyveno kaimo vietovėse. Dabar rinkos ekonomikos sąlygomis žemės ūkyje dirba vis mažiau žmonių ir vyksta migracija iš kaimo vietovių į miestus. Estijoje emigracija nedidelė, pragyvenimo lygis aukštesnis negu Lietuvoje, turbūt to ir užtenka, kad Taline gyventojų skaičius didėtų pakankamai sparčiai. O ateityje, jei estų ekonomika judės į priekį greičiau nei Lietuvos ir Latvijos ir bus palankios sąlygos imigracijai prisidės dar vienas veiksnys - imigrantai. Pasaulyje gyventojų juk sparčiai didėja, tie šimtai milijonų burnų iš trečio pasaulio vienaip ar kitaip ieškos geresnių gyvenimo sąlygų. Šiandien labai didelio skirtumo tarp Estijos ir Lietuvos/Latvijos ekonominio išsivystymo nėra, bet kas žino kaip bus po 20 ar 30 metų. Na ir kiti faktoriai susiję su aukštesniu šalies išsivystymu, pvz. gyvenimo trukmės ilgėjimas gali irgi lemti spartesnį gyventojų skaičiaus augimą.

              Comment


                Parašė music Rodyti pranešimą
                Smagu, kad lieki Lietuvoje , bet to neužtenka- gimdyk!!



                Šiek tiek nukrypimas palyginimui. Nežinau ką nelegalaus tie estai daro, bet per 9 mėnesius pas juos gyventojų sostinėje pagausėjo 4500

                Atvaizdas


                Ankstesnių metų duomenys:

                2006
                Atvaizdas


                -4400

                2007
                Atvaizdas


                +2300

                2008
                Atvaizdas


                +2600

                2009
                Atvaizdas


                +2700

                Kas nors suprantate kame čia machinacijos ir iš kur pas juos toks augimas kai pačių gyventojų tėra 1,33 mln. ir tiesiog, atrodytų nėra iš kur gausėti?
                Tas pats, beje, su Tartu, kurio gyventojų skaičius stebėtinai stabilus pastaruosius 10 metų- sukasi apie 100 000.. Nors Kohtla Jėrvė ar kažkoks jų pramonės centras sumažėjo nuo beveik 100 000 trigubai per pirmus kelis nepriklausomybės metus, o ir Talinas 1990 buvo pasiekęs stebėtiną tokio dydžio valstybei gyventojų skaičių- 505 000

                Dėl Talino susilyginimo su Kaunu pagal dabartines tendencijas- nešviečia...
                Nezinau kas cia per statistika, bet patariu ziureti www.stat.ee. Paskutiniu metu Talinas auga, bet leciau nei Vilnius ir vargu ar jie turi tiek resursu, kad augtu greiciau nei Vilnius.

                Beje, neseniai Talinas sugebejo "isauginti" gyventoju skaiciu Taline registruotiems gyventojams isduodami miesto e-kortele, su kuria ivairios paslaugos yra pigesnes (pvz viesasis transportas). Tokiu budu daug kam tai buvo paskata uzsiregistruoti savo gyvenamaja vieta Taline. Vilniuje toks "prieaugis" turbut butu zymiai ryskesnis.

                1990 metais Talino gyventoju skaicius buvo 479 666 (stat.ee)

                Comment


                  Parašė Edd Rodyti pranešimą
                  Nezinau kas cia per statistika, bet patariu ziureti www.stat.ee. Paskutiniu metu Talinas auga, bet leciau nei Vilnius ir vargu ar jie turi tiek resursu, kad augtu greiciau nei Vilnius.

                  Beje, neseniai Talinas sugebejo "isauginti" gyventoju skaiciu Taline registruotiems gyventojams isduodami miesto e-kortele, su kuria ivairios paslaugos yra pigesnes (pvz viesasis transportas). Tokiu budu daug kam tai buvo paskata uzsiregistruoti savo gyvenamaja vieta Taline. Vilniuje toks "prieaugis" turbut butu zymiai ryskesnis.

                  1990 metais Talino gyventoju skaicius buvo 479 666 (stat.ee)
                  http://www.tallinn.ee/est/Tallinna-elanike-arv šaltinis.
                  Tos 1990 statistikos jau nerasiu, labai seniai mačiau tą skaičių vienoje knygoje.
                  Nežinia kiek dabartiniais krizės laikais gyvena neregistruotų gyventojų Vilniuje, bet studijų laikais fakultete vilniečiai sudarė mažiau 10 proc. Baigę studijas žmonės lieka čia gyventi, bet iki šiol registruoti Svėdasuose, Raseiniuose, Rokiškyje, Obeliuose, Molėtuose ir kitur Tiesa kai kurie jau Airijose.
                  Turiu draugą daugiau kaip 20 metų gyvenantį Vilniuje, bet kartu su šeima registruotą Pasvalio rajone
                  http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                  Comment


                    Parašė music Rodyti pranešimą
                    ...20 metų gyvenantį Vilniuje, bet kartu su šeima registruotą Pasvalio rajone
                    Registracija jau seniai panaikinta.
                    Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Vokietijos keliai pro automobilio langą
                    Naujas video: Niedersachsen, NL - Bremen, 126 km, 29 May 2012

                    Comment


                      Talino gyventojų gausėjimą pastaraisiais metais stipriai įtakoja ir toks reiškinys kaip suomių pensininkų kėlimasis į Taliną: gauni suomiškas pensijas, naudojiesi estiškomis kainomis bei gyveni gana etniškai panašioje aplinkoje. Kai kuriais įvertinimais suomių pensininkų populiacija Taline siekti nuo 30 iki 50 tūkstančių.
                      O kas dėl mūsų, tai nemanau, kad mes turim tokį rezervą gyventojų "gausinimui"

                      Comment


                        Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                        Talino gyventojų gausėjimą pastaraisiais metais stipriai įtakoja ir toks reiškinys kaip suomių pensininkų kėlimasis į Taliną: gauni suomiškas pensijas, naudojiesi estiškomis kainomis bei gyveni gana etniškai panašioje aplinkoje. Kai kuriais įvertinimais suomių pensininkų populiacija Taline siekti nuo 30 iki 50 tūkstančių.
                        O kas dėl mūsų, tai nemanau, kad mes turim tokį rezervą gyventojų "gausinimui"
                        Žinoma, kad turime. Lietuvoje žemės ūkyje dirba kiek žmonių, 18 procentų? Olandijoje 1 proc., kitose Vakarų Europos šalyse- 1-3 proc. Apskritai Lietuvos kaime yra gyventojų, tiksliau darbo rankų, perteklius- daugiau kaip vienas milijonas gyventojų. Yra du keliai: arba tie žmonės ateityje kelsis gyventi į miestą, arba emigruos.
                        Taip pat neblogas rezervas Astravo ir Maladečinos rajone laukia kada galės dirbti Vilniuje, o savo lietuviškas algas leisti Svyriuose
                        O estams nuskilo su geografine padėtimi ir kaimynais..
                        http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                        Comment


                          Žinoma, kad kaime rezervą dar turime, tačiau esu įsitikinęs, kad jis tikrai nėra toks didelis kaip rodo oficiali statistika. Todėl, kad kaime labai daug pensinio amžiaus žmonių. Esu klausęs kai kurių seniūnų iš skirtingų Lietuvos rajonų kiek pas jūs žmonių gauna senatvės pensijas. Negirdėjau nė vieno atsakymo, kad būtų mažiau kaip 50 proc., o kai kurie seniūnai sakė, kad pas juos net 80 proc. gauna senatvės pensijas. O oficialios tokios statistikos kiek kokioje vietovėje yra pensijinio amžiaus žmonių nežinau kur gauti. O tie žmonės jau niekur nemigruos , jie paprasčiausiai ir numirs savo kaimuose...

                          Beje tuo pačiu ir aplamai apie oficialios statistikos naudą ir kiek ji yra reali. Va mano nedidelėje grupėje - įmonėje (9 žmonės), kurių visi realiai gyvena Kaune, pavasarį pastebėjau, kad gyvenamąją vietą Kaune yra deklaravęs ... aš vienas (dabar jau 2, vienas jaunuolis apsivedė ir įsigyjo būstą). Dėl buvusių studentų tai gal aišku, tačiau pasirodė, kad ir visi trys vyriausi mūsų darbuotojai (apie 60 metų, beje visi gimę ir visą gyvenimą pragyvenę Kaune!) gyvenamąją vietą yra deklaravę Utenos, Alytaus ir Varėnos rajonuose. Priežastis ? Nepriklausomybinių laikotarpiu atsiėmė senelių žemę, sklypus pardavė, tačiau sodybas pasiliko ir jose vasaroja arba šiaip vasarą nuvažiuoja. Nuvažiuoja , bet ilgiau kaip mėnesio niekas ten nepraleidžia...
                          Arba mano uošvio atvejis. Gimęs Molėtų rajone, Kaune gyvenęs nuo 3 metų amžiaus, atsiėmė senelių žemę prie ežero ir pradėjo ten priiminėti poilsiautojus. Kadangi sezonas baigiasi, nuo spalio iki gegužės gyvens Kaune (išskyrus Kalėdų savaites )). Tačiau nuo 1997 metų oficiali deklaruota gyvenamoji vieta Molėtų rajone.
                          Bet jei uošvis dar nors ir pagyvena kaime, tai dar labiau absurdiškas atvejis yra įmonėje, kurioje dirba mano žmona. Savininkas turi kelias įmones, viena susijusi su statybų verslu, visa šeima gyvena Kaune ir dirba šeimos įmonėse, beje šiemet persikėlė į naują namą. Be to nusipirko sodybą kažkur miške prie Druskininkų ir gana pigiai, kurioje mėgsta leisti vasaromis savaitgalius. Prieš kelis metus statė namus Palangoje ir sau susiveikė kambarį-butą Vanagupėje. Viso to rezultatas - visa šeima gyvena ir dirba Kaune , tačiau vienintelė iš 4 šeimos narių - savininko žmona - gyvenamąją vietą deklaravusi Kaune. Jis nuo 2008 oficialus Druskininkų ar Varėnos savivaldybės gyventojas, o dukros oficialiai nuo 2007 gyvena Palangoje )) (Dukros Palangoje šiemet praleido mažiau nei 10 dienų ...)
                          Ir kokia statistika gali išspręsti tokius rebusus ? Žinoma, kad tokių atvejų yra visur, tačiau mano intuicija sako, kad ko gero Kaune gali būti daugiausia tokių "fake" deklaravimo atvejų...

                          Comment


                            Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                            Žinoma, kad kaime rezervą dar turime, tačiau esu įsitikinęs, kad jis tikrai nėra toks didelis kaip rodo oficiali statistika. Todėl, kad kaime labai daug pensinio amžiaus žmonių. Esu klausęs kai kurių seniūnų iš skirtingų Lietuvos rajonų kiek pas jūs žmonių gauna senatvės pensijas. Negirdėjau nė vieno atsakymo, kad būtų mažiau kaip 50 proc., o kai kurie seniūnai sakė, kad pas juos net 80 proc. gauna senatvės pensijas. O oficialios tokios statistikos kiek kokioje vietovėje yra pensijinio amžiaus žmonių nežinau kur gauti. O tie žmonės jau niekur nemigruos , jie paprasčiausiai ir numirs savo kaimuose...

                            Beje tuo pačiu ir aplamai apie oficialios statistikos naudą ir kiek ji yra reali. Va mano nedidelėje grupėje - įmonėje (9 žmonės), kurių visi realiai gyvena Kaune, pavasarį pastebėjau, kad gyvenamąją vietą Kaune yra deklaravęs ... aš vienas (dabar jau 2, vienas jaunuolis apsivedė ir įsigyjo būstą). Dėl buvusių studentų tai gal aišku, tačiau pasirodė, kad ir visi trys vyriausi mūsų darbuotojai (apie 60 metų, beje visi gimę ir visą gyvenimą pragyvenę Kaune!) gyvenamąją vietą yra deklaravę Utenos, Alytaus ir Varėnos rajonuose. Priežastis ? Nepriklausomybinių laikotarpiu atsiėmė senelių žemę, sklypus pardavė, tačiau sodybas pasiliko ir jose vasaroja arba šiaip vasarą nuvažiuoja. Nuvažiuoja , bet ilgiau kaip mėnesio niekas ten nepraleidžia...
                            Arba mano uošvio atvejis. Gimęs Molėtų rajone, Kaune gyvenęs nuo 3 metų amžiaus, atsiėmė senelių žemę prie ežero ir pradėjo ten priiminėti poilsiautojus. Kadangi sezonas baigiasi, nuo spalio iki gegužės gyvens Kaune (išskyrus Kalėdų savaites )). Tačiau nuo 1997 metų oficiali deklaruota gyvenamoji vieta Molėtų rajone.
                            Bet jei uošvis dar nors ir pagyvena kaime, tai dar labiau absurdiškas atvejis yra įmonėje, kurioje dirba mano žmona. Savininkas turi kelias įmones, viena susijusi su statybų verslu, visa šeima gyvena Kaune ir dirba šeimos įmonėse, beje šiemet persikėlė į naują namą. Be to nusipirko sodybą kažkur miške prie Druskininkų ir gana pigiai, kurioje mėgsta leisti vasaromis savaitgalius. Prieš kelis metus statė namus Palangoje ir sau susiveikė kambarį-butą Vanagupėje. Viso to rezultatas - visa šeima gyvena ir dirba Kaune , tačiau vienintelė iš 4 šeimos narių - savininko žmona - gyvenamąją vietą deklaravusi Kaune. Jis nuo 2008 oficialus Druskininkų ar Varėnos savivaldybės gyventojas, o dukros oficialiai nuo 2007 gyvena Palangoje )) (Dukros Palangoje šiemet praleido mažiau nei 10 dienų ...)
                            Ir kokia statistika gali išspręsti tokius rebusus ? Žinoma, kad tokių atvejų yra visur, tačiau mano intuicija sako, kad ko gero Kaune gali būti daugiausia tokių "fake" deklaravimo atvejų...
                            O kokia nauda deklaruoti savo gyvenamą vietą kituose miestuose ar kur rajone?

                            Be to sumokėti mokesčiai nueina į tų miestų ar rajonų savivaldybes, o ne ten kur realiai gyveni, kas iš esmės irgi yra kvaila.

                            Comment


                              O čia ir man mįslė ...

                              Comment


                                Truputį leisiu sau nukrypti nuo temos.
                                Minskas prieš Vilnių. Dviračių takas:





                                http://makutello.blogspot.com/2010/08/blog-post_21.html
                                http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                Comment


                                  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                  Žinoma, kad tokių atvejų yra visur, tačiau mano intuicija sako, kad ko gero Kaune gali būti daugiausia tokių "fake" deklaravimo atvejų...
                                  Vilniuje vien aš asmeniškai žinau keliasdešimt tokių fake atvejų pažįstamų ir draugų rate.
                                  Kokios išvados? Lietuvos didieji miestai yra gerokai didesni nei atrodo?
                                  http://m.lrytas.lt/-1308629241130735...ms-belieka.htm

                                  Comment


                                    Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                                    O čia ir man mįslė ...
                                    Na pvz. automobilio draudimas gali būti pigesnis ...
                                    It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                    Comment


                                      Parašė music Rodyti pranešimą
                                      Vilniuje vien aš asmeniškai žinau keliasdešimt tokių fake atvejų pažįstamų ir draugų rate.
                                      Kokios išvados? Lietuvos didieji miestai yra gerokai didesni nei atrodo?
                                      Kažin ar labai išmintinga yra matuoti miestų dydį tik pagal registruotų gyventojų skaičių. Didmiesčiuose gyvena masė žmonių, kurie registruoti kitur, o didmiestyje nuomojasi būstą. Taip pat laikinai gyvena atvykę į laikinus kursus (t.p. seminarai, praktika) arba apgyvendina laikinai įdarbinusi firma. Dar vartotojų masę papildo turistai bei laikinai užklydę keliautojai (vykstantys pro tą miestą arba iš aplinkinių miestelių/kaimų atvykę 'pasižmonėti' ir apsipirkti žmonės).
                                      Man atrodo, kad šiuo metu ne nuolatinių gyventojų skaičiumi Ryga vis dar lenkia Vilnių. Rygoje yra dar didesnė Latvijos universitetų koncentracija negu Vilniuje Lietuvoje. Rygoje vis dar didesnis oro uosto hub'as + jūrų/upių uostas.
                                      Šią padėtį įmanoma pakeisti, bet tai ne vienerių metų darbas.
                                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                      Comment


                                        Parašė Milwaukee Rodyti pranešimą
                                        cia remiantis jo haliucinacijom. Sneka sitas vaikas jau ne pirma syki vejus. Kaip investuotojai bega is LT, kaip cognizant'as rauksis ir t.t. Tiesiog buna toks zmoniu tipas - burtininkas
                                        Visko gali būt, pvz. Rygoje gana sparčiai mažėja gyventojų, nors ekonomika auga dar sparčiau nei Lietuvoje. Spėju dėl to, kad pati Latvija mažesnė ir sostinei nebeliko rezervų (jaunų žmonių) pildytis gyventojais, Lietuvoje kituose miestuose dar pakankamai gyventojų, kad sostinė turėtų iš ko augti, bet rezervai senka.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                                          Visko gali būt, pvz. Rygoje gana sparčiai mažėja gyventojų, nors ekonomika auga dar sparčiau nei Lietuvoje. Spėju dėl to, kad pati Latvija mažesnė ir sostinei nebeliko rezervų (jaunų žmonių) pildytis gyventojais, Lietuvoje kituose miestuose dar pakankamai gyventojų, kad sostinė turėtų iš ko augti, bet rezervai senka.
                                          Su Ryga situacija labiau tokia, kad žmonės nori gyventi atskiruose namuose ir kraustosi į užmiestį. Ten gana nemažu atstumu nuo miesto pristatyta (ir vis dar stato naujus) namų kvartalus. Čia į Kauną panašu. Bet čia nelabai į temą.
                                          Post in English - fight censorship!

                                          Comment

                                          Working...
                                          X