Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-RU. Lietuvių - rusų santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Ignalina
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Manau ~30 metų yra pakankamas laiko tarpas traumoms bent jau apsigydyti. Kai kurie (įskaitant tave patį) atrodo, kad visus tuos metus gulėjo komoje ir dabar iš jos pakilę, galvoja, kad dabar vis dar 1988. Laikai biškį pasikeitė. Atitinkamai turi keistis ir elgesys. Bent jau nustoti elgtis kaip beždžionei narve būtų pravartu.
    Ginkluotas kitos nepriklausomos šalies užpuolimas ir pastovūs grasinimai "nušluot nacher pribaltiką" traumas atgaivina ir sustiprina. Didžioji dalis privažiavusių moskolių kalba apie režimo nepalaikymą tik todėl, kad neturi kito pasirinkimo, tačiau prasidėjus neramumams būtų pirmieji kolaborantų sąrašuose. Tikrąją poziciją parodžius anksčiau laiko didelė rizika netekti leidimo gyventi, tad jie ir nerizikuoja.
    Siūlyt draugaut ir prekiaut su valstybe, kuri pasitaikius progai mielai tave okupuotų, bei siūlyti išsigydyti "praeities traumas" gali tik paskutinė vata ir komuniaga. Nors, tai gal ir paaiškina meilę Xi.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą

    Tai, kad siena su Baltarusija vis dar neuždaryta ir rusams dalinami leidimai gyventi, yra tikras nusikaltimas.
    Čia tavo nuomonė, kas yra ok. Mano nuomonė yra visiškai kitokia. Lietuvos valstybės nuomonė kol kas irgi yra kitokia, nei tavo.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą

    O turėtumėm nebūt traumuoti? Įsivaizduok, kad gyveni daugiabutyje, kuriame gyvena kaimynas, kuris praeidamas daug metų vis tave gerai atpyzdina. Ateina momentas, kai jis nustoja tą daryti, lyg ir pradeda padoriau atrodyti, tiek daug nebegeria, lyg ir susitvarkęs. Tačiau praėjus kuriam laikui jis pradeda pyzdint kitą kaimyną. Visa daugiabučio bendrija pasipiktina, pradeda kaimyną smerkti, o tu pradedi reikšti pasipiktinimą, kad jie visi traumuoti ir su kaimynu reikia draugaut, o ne pyktis?
    Manau ~30 metų yra pakankamas laiko tarpas traumoms bent jau apsigydyti. Kai kurie (įskaitant tave patį) atrodo, kad visus tuos metus gulėjo komoje ir dabar iš jos pakilę, galvoja, kad dabar vis dar 1988. Laikai biškį pasikeitė. Atitinkamai turi keistis ir elgesys. Bent jau nustoti elgtis kaip beždžionei narve būtų pravartu.

    Komentuoti:


  • Ignalina
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Ką čia tie nominalūs įstatymai, ar ne? Ar visokie ten teismai? Juk tiek teisingumą, tiek įstatymą vykdo garsiai rėkiančios beždžionėlės, kurios leibelina kitus vatnikais ir iš anksto žino, kas kelia ir kas nekelia grėsmę valstybei ir saugumui
    Pagal paties pasiūlymus, su problema siūlai tvarkytis po fakto. Tačiau reikia stengtis problemą užkardyti kuo anksčiau. Taip, dėl to gali nukentėti ir "gerieji rusai", kurie neturės galimybės "pabėgti nuo režimo" (nors iš tikrųjų vienodai jiems tas režimas, jie pradeda bėgti tik atsidūrę mobilizacijos sąrašuose), tačiau tai nereiškia, kad kiekvieną iš jų turim priimti išskėstomis rankomis, kai jie gali išvažiuoti į visus -stanus, kur galės rasti savo bendraminčių.
    Tai, kad siena su Baltarusija vis dar neuždaryta ir rusams dalinami leidimai gyventi, yra tikras nusikaltimas.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
    besidengdami įstatymais.
    Ką čia tie nominalūs įstatymai, ar ne? Ar visokie ten teismai? Juk tiek teisingumą, tiek įstatymą vykdo garsiai rėkiančios beždžionėlės, kurios leibelina kitus vatnikais ir iš anksto žino, kas kelia ir kas nekelia grėsmę valstybei ir saugumui

    Komentuoti:


  • Ignalina
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Manau net forume, kuris, šiaip, vis dar tebėra gerokai aukščiau, nei average Lietuvos visuomenės sample, gerai pasimato, kad Lietuvos visuomenė vis dar yra gana smarkiai traumuota sovietmečio ir 90s įvykių.
    O turėtumėm nebūt traumuoti? Įsivaizduok, kad gyveni daugiabutyje, kuriame gyvena kaimynas, kuris praeidamas daug metų vis tave gerai atpyzdina. Ateina momentas, kai jis nustoja tą daryti, lyg ir pradeda padoriau atrodyti, tiek daug nebegeria, lyg ir susitvarkęs. Tačiau praėjus kuriam laikui jis pradeda pyzdint kitą kaimyną. Visa daugiabučio bendrija pasipiktina, pradeda kaimyną smerkti, o tu pradedi reikšti pasipiktinimą, kad jie visi traumuoti ir su kaimynu reikia draugaut, o ne pyktis?

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Vilniuje esu susidūręs (ir dirbęs) su nemažai naujai atvažiavusių rusų ir baltarusių tai (bent kol kas) mano įspūdžiai - labai geri. Daug jaunų, daug uždirbančių. Visi, su kuriais kalbėjausi apie politiką, buvo prieš Putiną, palaikė opoziciją ir Ukrainą (nors su dauguma ir nesikalbėjau apie tai, bet blogų pavyzdžių nesutikau, aišku jų irgi yra). Lietuvai su savo demografija šie žmonės yra tikrai naudingi, bet juos yra gana sunku išlaikyti, nes nemažai jų, kiek žinau, gavę leidimą gyventi ES tiesiog išsivažinėja po vakarus (Portugaliją, Ispaniją) ar Lenkiją. Nieko nuostabaus - Vilnius yra brangi ir apleista bei viešojo transporto neturinti skylė (bent jau už centrinių vietų) lyginant su likusia Europa, o tokie žmonės turi paklausą visur. Nežinau, kiek naudinga Lietuvai būtų juos atstūminėti vien pagal jų kalbamą kalba ar gimimo vietą. O dėl nacionalinio saugumo, tai šių bendruomenių sumokami mokesčiai turėtų daugiau nei padengti papildomas darbo vietas, kurios leistų kovoti su problema iš tikro, o ne pigiais populistiniais lozungais.
    Paskutinis taisė VLR; 2023.12.12, 22:41.

    Komentuoti:


  • Ignalina
    replied
    Mintis labai paprasta - kol turim savo vietinių rusofikuotų dalbajobų, tokiu jautriu metu nereikia dalint leidimų gyventi į kairę ir į dešinę naujiems, kaip kai kurie čia nori besidengdami įstatymais. Turim pakankamai vietinių piktžaizdžių, kur dabartinę antivalstybinę vatą išsimėžti su mūsų tarnybų pajėgumais užtruktų ilgą laiką, gerai patikrinti kiekvieną naują resurso tikrai neužteks. Visi "gerieji rusai" ir "režimo nepalaikantys gudai" yra potenciali grėsmė, ir tos grėsmės kiekis kasdien didėja. Tokie Genos ir Paškos, nesvarbu, vietiniai gyventojai ar migrantai, bus pirmieji, kurie žymės pastatus rusų raketoms taikytis - tokį variantą jau ne kartą matėm Ukrainoje.

    Pabrėžti tautybę būtina. Neskaitant paleckio prakladkių švenčionienės ir juraičio, didžioji dauguma agresyvios vatos būna rusai. Vien tai, kiek ta šutvė galėjo dergtis iš mūsų valstybės, važinėti po maskvas ir minskus įrodo, kad tarnybų pajėgumų neužtenka, nes jie turėjo būt susodinti arba išpirdolinti lauk iš šalies po pirmo tokio išsišokimo, tačiau rimtesnę bylą gavo tik dabar (vakar jei neklystu).

    Dėl pamokančios patirties, tai ne visai teisingas pavyzdys. Keli marozai Norgėj nėra Lietuvos valstybės pozicija, skirtingai nuo kitos valstybės užpuolimo. Šiais laikais turi būti gėda būti rusu, ir nuo rusų reikia atšokti ne metrą, o du. Jei rusas sugeba įrodyti, kad jis yra adekvatus, tuomet galima prisileisti per metrą. Bet net ir su tokiais reikia būti atsargiai, jų imperializmo genas per daug stiprus, ir net pas opozicinius rusus prasimuša paramos rinkimo "mūsų berniukams Ukrainoje" akcijomis.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą


    Lietuviškasis Kaunas nubalsavo už Matijošaiaitį, o ir šiaip šio forumo diskusijos deja toli nuo visuomenės nuotaikų. Daugiau nei pusė Lietuvoje populiacijos panašu, kad iš vis nebesidomi karu, aš realiai seniai kur girdėjau kažką apie tai kalbant. Nebent eini Facebook į tam tikrų žmonių kurie ir toliau remia Ukrainą sienas, ten būna susitelkę žmonės, bet daug, kam tikrai vienodai, kad ir kaip tai skambėtų.
    Jeigu šitas pilietis yra pavojingas, tainyra atitinkami įstatymai, bet prie ko čia tūkstančiai normalių piliečių.

    Aš pats ne tik buvau auklėjamas niekada neskirstyti žmonių pagal tautybę ar rasę, bet ir turėjau labai pamokančią patirtį, kai berods prieš 10 metų buvau Prahoje keliautojų meete kabake. Bendravau su pora Skandinavų, kai vėliau paklausė oš kur aš ir pasakiau, kad iš LT tai veidas taip persikreipė, atrodė metrą atšoko. Vėliau sakė, kad nustebo, nes įsivaizdavo vos ne kaip marozus, nes ten kažkokie jų giminaičiai nuo mūsų emigrantų buvo nukentėję. Patirtis visam gyvenimui man buvo, kai esi nieko dėtas bet sieja su savo neigiama patirtimi.
    Todėlbit nesuprantu, ką būtent norėta pasakyt, kad reikia kontroliuoti migrantai ir jiems su laiku taikyti kalbos egzaminą? Čia ir taip aišku.
    Manau net forume, kuris, šiaip, vis dar tebėra gerokai aukščiau, nei average Lietuvos visuomenės sample, gerai pasimato, kad Lietuvos visuomenė vis dar yra gana smarkiai traumuota sovietmečio ir 90s įvykių. Kai bet koks racionalizavimas, faktai, ar bet koks kitoks bandymas kaip nors reasoninti, yra atmetamas ir vietoj to einama į visiškai primityvius ad hominem įžeidinėjimus ir vėmimą ant bet ko, kas su jais bent kažkiek nesutinka. Šiaip tai gana šokiruojantis dalykas, turint omeny, kad Lietuva jau beveik 34 metus nepriklausoma ir 19 metų yra ES t.y. civilizuotos Europos narė. Galima būtų galvoti, kad Arunasx, Egiuxz ar Ignalina yra ta kategorija, kurią "ištiesins tik grabo lenta", bet, kadangi pats irgi augau panašiu laikmečiu, tai darosi tik dar labiau smalsu, kaip galėjo įvykti tokios deviacijos? Gal gyvenimas civilizuotame užsienyje ar šeimos auklėjimas? Nes keista ir smalsu, kai nominaliai civilizuotoje šalyje 30+ metų gyvenantys žmonės reiškia tokią Europai visiškai nebūdingą barbarišką ir primityvią pasaulėžiūrą, būdingą ne kartą jų minėtiems Rusijos vatnikams, kur nereikia argumentų ar racionalumo, bet užtenka garsiai užbliauti apie fašystus.
    Paskutinis taisė John; 2023.12.12, 22:33.

    Komentuoti:


  • Kaštonas
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
    Šiandien kaip tik spaudoje apsireiškė vienas iš etatinių Lietuvos rusų, kuris dar ir tarnavęs LK.

    Kariuomenės rezerve esantis karys: „Duotų kalašnikovą, iššaudyčiau visą Seimą“


    https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ima-56-2160102

    Turbūt šioje temoje besireiškusiems provatiniams, nematantiems ruskyno grėsmių, čia irgi viskas OK.
    Aš pats turiu giminių Ukrainoje tai karas liečia mano giminę, bet šiuo atveju nesuprantu tamstos komentaro. Juk niekas nesako, kad nėra grėsmės iš Rusijos ir Baltarusijos.(Nebent kažką praleidau, nes neskaičiau paskutinių diskusijų).
    Bet šiuo atveju jeigu, jis pilietis, kam pabrėžti žmogaus tautybę? Taip, galimai yra tokių Lietuvos rusų ir galimai ne vienas. Konkrečiai jis, kelia grėsmę ir turi atsakyti pagal įstatymą, dažniausiai, bent baudą gauna tokie. Bet galima vardinti žymius rusų tautybės piliečius. Jų pilna įvairiose srityse. Pvz labai svarbi sritis.Lietuvos pasienio VADAS yra rusų tautybės Lietuvos pilietis.

    Lietuviškasis Kaunas nubalsavo už Matijošaiaitį, o ir šiaip šio forumo diskusijos deja toli nuo visuomenės nuotaikų. Daugiau nei pusė Lietuvoje populiacijos panašu, kad iš vis nebesidomi karu, aš realiai seniai kur girdėjau kažką apie tai kalbant. Nebent eini Facebook į tam tikrų žmonių kurie ir toliau remia Ukrainą sienas, ten būna susitelkę žmonės, bet daug, kam tikrai vienodai, kad ir kaip tai skambėtų.
    Jeigu šitas pilietis yra pavojingas, tainyra atitinkami įstatymai, bet prie ko čia tūkstančiai normalių piliečių.

    Aš pats ne tik buvau auklėjamas niekada neskirstyti žmonių pagal tautybę ar rasę, bet ir turėjau labai pamokančią patirtį, kai berods prieš 10 metų buvau Prahoje keliautojų meete kabake. Bendravau su pora Skandinavų, kai vėliau paklausė oš kur aš ir pasakiau, kad iš LT tai veidas taip persikreipė, atrodė metrą atšoko. Vėliau sakė, kad nustebo, nes įsivaizdavo vos ne kaip marozus, nes ten kažkokie jų giminaičiai nuo mūsų emigrantų buvo nukentėję. Patirtis visam gyvenimui man buvo, kai esi nieko dėtas bet sieja su savo neigiama patirtimi.
    Todėlbit nesuprantu, ką būtent norėta pasakyt, kad reikia kontroliuoti migrantus ir jiems su laiku taikyti kalbos egzaminą? Čia ir taip aišku.
    Paskutinis taisė Kaštonas; 2023.12.12, 22:48.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Berods fašystai jau išmetė iš darbo. Jonas turbūt boikotuos Arimex riešutukus nuo šiandien.
    Įrodinės kad jie kokie nors ne fengšui ar ne košeriniai

    Komentuoti:


  • Egiuxz
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Berods fašystai jau išmetė iš darbo. Jonas turbūt boikotuos Arimex riešutukus nuo šiandien.
    Svarbu, kad krabų lazdelių nepadaugintų, nes gali tekti praleisti naktį išvogtoj ligoninėj

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą

    Aš tai avis, tai tik juodai-baltai tematau ir man čia viskas aišku. Bet gi yra tiesą žinančių žmonių, kurie mato daugiau. Vargšą Genadijų dabar sistema nubaus už laisvą nuomonę demokratiškoje šalyje
    Berods fašystai jau išmetė iš darbo. Jonas turbūt boikotuos Arimex riešutukus nuo šiandien.

    Komentuoti:


  • Egiuxz
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Tau ar vatai Jonui?
    Aš tai avis, tai tik juodai-baltai tematau ir man čia viskas aišku. Bet gi yra tiesą žinančių žmonių, kurie mato daugiau. Vargšą Genadijų dabar sistema nubaus už laisvą nuomonę demokratiškoje šalyje

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą

    Ne viskas taip vienareikšmiška, tsakant
    Tau ar vatai Jonui?

    Komentuoti:


  • Egiuxz
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
    Šiandien kaip tik spaudoje apsireiškė vienas iš etatinių Lietuvos rusų, kuris dar ir tarnavęs LK.

    Kariuomenės rezerve esantis karys: „Duotų kalašnikovą, iššaudyčiau visą Seimą“


    https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ima-56-2160102

    Turbūt šioje temoje besireiškusiems provatiniams, nematantiems ruskyno grėsmių, čia irgi viskas OK.
    Ne viskas taip vienareikšmiška, tsakant

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Yra toks įstatymas dėl mokesčių? Čia tik Ukrainoje? Pirmą kartą girdžiu.
    Aš girdėjau per kažkurį Youtube. Gal iš Shvets
    Manau tai kiekvienos valstybės įstatymų reikalas. Nemanau kad yra koks "pasaulinis įstatymas"

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Neprofesionaliai. Ukraina nėra paskelbusi karo, nes tada piliečiams nereikėtų mokėti mokesčių ir t.t. Atsiranda nepageidautinų pasekmių šalies viduje.
    Yra toks įstatymas dėl mokesčių? Čia tik Ukrainoje? Pirmą kartą girdžiu.

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą
    Šiandien kaip tik spaudoje apsireiškė vienas iš etatinių Lietuvos rusų, kuris dar ir tarnavęs LK.

    Kariuomenės rezerve esantis karys: „Duotų kalašnikovą, iššaudyčiau visą Seimą“


    https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ima-56-2160102

    Turbūt šioje temoje besireiškusiems provatiniams, nematantiems ruskyno grėsmių, čia irgi viskas OK.
    Xi mylėtojas sakys, kad "nacikas" Kaščiūnas vargšą vaikiną trombuoja.

    Komentuoti:


  • TIME
    replied
    lietuviai irgi daug ka facebooke raso tiek apie Lietuva, tiek apie kitas salis, tiek apie kitas tautas. Kolektyvines bausmes buvo naudotos pries bosnius per Jugoslavijos karus ar pries zydus per WWII. Demokratines salys to nedaro ir kiekviena zmogu, nepaisant jo tautybes, teisia pagal galiojancius istatymus

    Komentuoti:

Working...
X