Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-RU. Lietuvių - rusų santykiai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • manometras
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Vienas argumentas: Naudojimusi Rusijos brain drain

    Kitas argumentas: ir susivokimu, kad uždarant specifinės kalbinės mažumos mokyklas, jų hearts and minds nelaimėsi.

    Specifinė kalbinė mažuma, apie kurią kalbu, yra Lietuvos piliečiai, ne imigrantai.​​​
    Ir imigrantai.

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Va čia mano tas susigalvotas argumentas.
    Vienas argumentas: Naudojimusi Rusijos brain drain

    Kitas argumentas: ir susivokimu, kad uždarant specifinės kalbinės mažumos mokyklas, jų hearts and minds nelaimėsi.

    Specifinė kalbinė mažuma, apie kurią kalbu, yra Lietuvos piliečiai, ne imigrantai.​​​

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Naudojimusi Rusijos brain drain ir susivokimu, kad uždarant specifinės kalbinės mažumos mokyklas, jų hearts and minds nelaimėsi.
    Va čia mano tas susigalvotas argumentas.

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė neamos Rodyti pranešimą

    Net toks žinomas leftistas-tautos naikintojas kunigaikštis Gediminas kvietė atvykti užsieniečius skiesti kraują
    aš tai skaitau kad partizanai buvo marksistai-leninistai-maoistai, užsiėmę žmogteisizmu, o ne už rases grinumą kowoja

    Komentuoti:


  • neamos
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Lygiai taip pat norma karai tarp tų skirtingų grupių, pogromai ir pan ir t.t. Bet gal nereikia idealizuoti anų laikų su visom iš to išplaukiančiom problemom.

    Kitas dalykas, kad anuomet gyvenimas buvo daug uždaresnis savo bendruomenėse. Dauguma žmonių gyvendavo savo kaime ir skirtingų kultūrų salos menkai susidurdavo. Dabar vietoj to turim fizine teritorija paremtas demokratines valstybes. Burbulizuotos visuomenės sunkiai suderinamos su demokratija. Ypač kai susiduriama su klausimais kuriuose lūžio linijos koreliuoja su etnine/religine/kultūrine priklausomybe.
    As is tikrųjų pilnai sutinku. Baigiau lietuvišką mokyklą ir iš asmeninės pusės tai buvo naudinga ne tik integracijos į platesnę Lietuvos visuomenę prasme, bet ir dėl išmokto bilingvizmo - dabar kalbu keturiomis kalbomis

    Palyginus su Estijos ir Latvijos rusakalbiais, su kuriais teko bendrauti, jie verda savo socialiniuose ratuose ir nelabai ir latvių/ estų pažįsta

    Aš irgi galiu primeluoti apie savo pro-pro-pro-prosenelius ir kitus giminaičius. Kodėl turėčiau tikėti tavim? Ne visi mano pro-pro-pro buvo lietuviai ir lietuviakalbiai baudžiauninkai ne visi buvo.
    Padaryti įspūdį durneliui internete nėra mano tikslas, tiesiog taip yra kad įprastame pasaulyje žmonės traukia į miestus ir juose maišosi. Net toks žinomas leftistas-tautos naikintojas kunigaikštis Gediminas kvietė atvykti užsieniečius skiesti kraują

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

    Vyžoti antanėliai lietuviukai, marš atgal į provinciją ir nesikiškit į tikrųjų "daugiatautiškojo" rusniavo Vilniaus šeimininkų reikalus. Šito matysime vis daugiau ir daugiau. Visokie Džiugeliai naiviai tam pritars, kol galiausiai suvoks kad žaidimas pralaimėtas.
    Vilniuje totalinė dauguma gyventojų yra lietuviai ir lingua franca yra lietuvių – ir kiek teko girdėti, patiems tuteišams tai yra lietuviškas miestas. Ir su laiku lietuvių kalbos čia tik didės. Vis dėlto, aš pats netgi nesu vilnietis, tai ne man ir spręsti Vilniaus reikalus.


    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Prašyčiau. Jūs pats pateikėte argumentą, kad rusiškų mokyklų reikia norint laimėti naujų maskolių migrantų širdis.
    Jūs tą argumentą sukūrėte.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Suplakėte du dalykus. Rusakalbėse mokyklose totalinė dauguma mokinių yra Lietuvos piliečiai.
    Koks skirtumas kieno piliečiai. Kalba apie geras sąlygas, kad eitų į rusiškas mokyklas ir bendrautų rusiškai su nesvarbu ar Lietuvos, ar ne Lietuvos piliečiais. Esmė, kad rusiškai bendrautų ir suktųsi rusakalbių burbule.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

    Vyžoti antanėliai lietuviukai, marš atgal į provinciją ir nesikiškit į tikrųjų "daugiatautiškojo" rusniavo Vilniaus šeimininkų reikalus. Šito matysime vis daugiau ir daugiau. Visokie Džiugeliai naiviai tam pritars, kol galiausiai suvoks kad žaidimas pralaimėtas.
    Nemanau, kad supras, kad pralaimėtas. Jiems globalistų smegenų plovimo įkalta į galvą, kad kuo daugiau čia privežtų "praturtintojų" ir kuo mažiau bus tautiškumo ir lietuviškumo, tuo progresyviau, geriau, kiečiau,"kaip vakaruose" ir tt.
    Džiaugtųsi kokia multikultūriška ir progresyvi Lietuva jei kaip kokiam Briuselyje populiariausias vaiko vardas būtų Mohamedas. Lietuvoje būtų kietai kaip Europoje!

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė neamos Rodyti pranešimą

    Mano pro-pro-proseneliai gyveno Vilniuje, maišytoje rusų-lenkų bendruomeneje dar XIX amžiuje. Aš suprantu, kad Balbieriškio ir Kalabybiškio Antanėliui tai sunku suprasti, bet pasaulyje daugiatautiškumas yra norma, o ne nukrypimas nuo standarto
    Kad tai dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra norma nereiškia, kad tai yra geriau nei monotautiškumas. Ne dėl to, kad naudinga tautai tas daugiatautiškumas atsirado, o tiesiog dėl to, kad migravo ir tt. B Tad savo noru aktyviai bandyt padaryt dar daugiau daugiataytiškumo nėra jokios logikos.

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Diskutuojant toliau šioje temoje verta pasiklausyti:
    Nei ką pridėti, nei ką atimti (ir žiauriausia tai, ką ir Bačiulis sako, niekas absoliučiai nieko dėl to nedaro, o problema nesisprendžia) ir tik akli to nemato (arba nenori matyti), o kas nemato, siūlau nueiti į Lietuvos rusakalbių fb grupes (jeigu nesupainiosite, nes kartais atrodo jie ne LT gyvena, o kokiam Pskove) ir įsitikinti kokios ten pažiūros ir apie ką kalbama.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Diskutuojant toliau šioje temoje verta pasiklausyti:

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Suplakėte du dalykus. Rusakalbėse mokyklose totalinė dauguma mokinių yra Lietuvos piliečiai.
    Prašyčiau. Jūs pats pateikėte argumentą, kad rusiškų mokyklų reikia norint laimėti naujų maskolių migrantų širdis.

    Komentuoti:


  • Kaimai
    replied
    Parašė neamos Rodyti pranešimą

    Balbieriškio ir Kalabybiškio Antanėliui tai sunku suprasti
    Vyžoti antanėliai lietuviukai, marš atgal į provinciją ir nesikiškit į tikrųjų "daugiatautiškojo" rusniavo Vilniaus šeimininkų reikalus. Šito matysime vis daugiau ir daugiau. Visokie Džiugeliai naiviai tam pritars, kol galiausiai suvoks kad žaidimas pralaimėtas.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Kažkaip truputį sutirštinote spalvas.
    Pastaraisiais metais, kiek žinau lingua franca bent jau rusų-lenkų mokykloje yra lietuvių kalba. Dauguma švenčių, renginių vyksta lietuviškai.
    Tai nereiškia, kad kai kurie vaikai nėra indoktrinuoti. Deja, tai ne visada tiesiogiai įtakota vien kalbos ir mokyklos. Kiek suprantu, lenkiškose klasėse gimtoji kalba dabar užima daugiau vietos negu rusiškose.
    Gal priklauso nuo mokyklos.
    Jeigu faktiškai tai nebūna mokykla su vien rusakalbiu personalu ir yra kaip sakote, kad būna ir lietuviškų renginių, bendravimo su lietuvių mokyklomis, tada taip, sutirštinau spalvas.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė manometras Rodyti pranešimą

    Kaiip Lietuvos piliečiai jie neturėtų žiūrėti į Rytus ir garbinti Rusijos, Baltarusijos ir kitų sssro aprusintų šalių. Bet kadangi jie yra rusakalbiai tarp rusakalbių, tai neturim jokios garantijos, kad jie bent gerbia Lietuvą ir lietuvius.

    Vykdant politiką “įdarbinkim Lietuvoje šimtus tūkstančių rusakalbių”, ne Lietuvos piliečių tose mokyklose ir tų mokyklų labai greitai padaugės.
    Kažkaip truputį sutirštinote spalvas.
    Pastaraisiais metais, kiek žinau lingua franca bent jau rusų-lenkų mokykloje yra lietuvių kalba. Dauguma švenčių, renginių vyksta lietuviškai.
    Tai nereiškia, kad kai kurie vaikai nėra indoktrinuoti. Deja, tai ne visada tiesiogiai įtakota vien kalbos ir mokyklos. Kiek suprantu, lenkiškose klasėse gimtoji kalba dabar užima daugiau vietos negu rusiškose.
    Gal priklauso nuo mokyklos.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Suplakėte du dalykus. Rusakalbėse mokyklose totalinė dauguma mokinių yra Lietuvos piliečiai.
    Kaiip Lietuvos piliečiai jie neturėtų žiūrėti į Rytus ir garbinti Rusijos, Baltarusijos ir kitų sssro aprusintų šalių. Bet kadangi jie yra rusakalbiai tarp rusakalbių, tai neturim jokios garantijos, kad jie bent gerbia Lietuvą ir lietuvius.

    Vykdant politiką “įdarbinkim Lietuvoje šimtus tūkstančių rusakalbių imigrantų”, ne Lietuvos piliečių tose mokyklose ir tų mokyklų labai greitai padaugės.
    Paskutinis taisė manometras; 2023.12.30, 22:43.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą

    Suplakėte du dalykus. Rusakalbėse mokyklose totalinė dauguma mokinių yra Lietuvos piliečiai.
    Lietuvos piliečiai, nes Lietuvos piliečių vaikai, galbūt beveik nebendraujantys Lietuvos valstybine kalba, todėl galbūt turintys daugiau draugų ne Lietuvoje ir laikantys gera šalimi ir sava šalimi ne Lietuvą. O Lietuvos piliečių vaikai todėl, kad jų seneliai ir tėvai gavo Lietuvos pilietybę už gyvenimą Lietuvos ssre (okupuotoje Lietuvoje)?
    Paskutinis taisė manometras; 2023.12.30, 16:48.

    Komentuoti:


  • Kitas Džiugas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Tamstos įrašas apie breindreinus ir hartvinus kviečiant maskolius ir suteikiant jiems patogias sąlygas gyventi rusakalbiame gete.
    Suplakėte du dalykus. Rusakalbėse mokyklose totalinė dauguma mokinių yra Lietuvos piliečiai.

    Komentuoti:


  • manometras
    replied
    Parašė neamos Rodyti pranešimą

    Mano pro-pro-proseneliai gyveno Vilniuje, maišytoje rusų-lenkų bendruomeneje dar XIX amžiuje. Aš suprantu, kad Balbieriškio ir Kalabybiškio Antanėliui tai sunku suprasti, bet pasaulyje daugiatautiškumas yra norma, o ne nukrypimas nuo standarto
    Aš irgi galiu primeluoti apie savo pro-pro-pro-prosenelius ir kitus giminaičius. Kodėl turėčiau tikėti tavim? Ne visi mano pro-pro-pro buvo lietuviai ir lietuviakalbiai baudžiauninkai ne visi buvo.
    Kai kurie iš jų buvo bajorai, mokėjo daug kalbų, įskaitant lenkų ir rusų, kai kurie gyveno Vilniuje, kai kurie netoli Vilniaus, kai kurie persikėlė į Lenkiją
    Rašai nelietuviškom konstrukcijom, todėl ir matau priežastį, kodėl tau gali būti nė kiek asmeniškai nesvarbu, jei lietuviai tyliai nyktų iš Lietuvos su visu savo lietuviškumu.

    Lietuva yra pasaulykje ir tokių šalių kaip Lietuva yra daug pasaulyje. Lietuvoje gyvena daug tautybių, bet kad jos būtų viena tauta /nacija, jos turi turėti bendrą kalbą ir bendrų įsitikinimų. Kitaip Lietuvos valstybėje gali nelikti taikos,ji gali būti susilpninta, užpulta ir sunaikinta. Tai jau kelis kartus įvyko jos istorijoje.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė neamos Rodyti pranešimą

    Mano pro-pro-proseneliai gyveno Vilniuje, maišytoje rusų-lenkų bendruomeneje dar XIX amžiuje. Aš suprantu, kad Balbieriškio ir Kalabybiškio Antanėliui tai sunku suprasti, bet pasaulyje daugiatautiškumas yra norma, o ne nukrypimas nuo standarto
    Lygiai taip pat norma karai tarp tų skirtingų grupių, pogromai ir pan ir t.t. Bet gal nereikia idealizuoti anų laikų su visom iš to išplaukiančiom problemom.

    Kitas dalykas, kad anuomet gyvenimas buvo daug uždaresnis savo bendruomenėse. Dauguma žmonių gyvendavo savo kaime ir skirtingų kultūrų salos menkai susidurdavo. Dabar vietoj to turim fizine teritorija paremtas demokratines valstybes. Burbulizuotos visuomenės sunkiai suderinamos su demokratija. Ypač kai susiduriama su klausimais kuriuose lūžio linijos koreliuoja su etnine/religine/kultūrine priklausomybe.

    Komentuoti:

Working...
X