Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-BY. Lietuvių - gudų santykiai. LDK palikimo dalybos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Juk visi žinote, kaip prasideda žymiausias lenkų eilėraštis: "Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie;".

    Dėl Baltarusijos - tai tėtis ruošia sūnų, kad vieną dieną būtų perimta valdžia.
    Aviate, navigate, communicate

    Comment


      Parašė PoDV Rodyti pranešimą

      Gal slovėnai, kroatai, čekai ir slovakai ne tokie slavai-šovinistai? Bent jau man toks įspūdis susidaro. Tiesa jų ir likimas šiek tiek primena latvių ir estų.

      Dėl lenkų (taip pat rusų, serbų, iš dalies baltarusių) tai vertinčiau kaip atsilikusį neišsilavinusį mąstymą ir į jį rimtai žiūrėti nenoriu.
      Bet iš kur pas BLR šovinizmas? Nuo Batkos toleruojamos pseudo-istorijos? Buvau ir BLR 2014 m., bet Minske, Gardine, Lydoje... su jokiu šovinizmu nesusidūriau. BLR man pasirodė labai ramūs ir nuolankūs žmonės.

      Comment


        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

        O neatrodo, kad šovinizmas yra VISUS slavus vadinti šovinistais? Šitiek milijonų žmonių, ir visi šovinistai, visi nekenčia vargšės nuskraustos Lietuvos, galvoja kaip ją dar pakankinti dieną naktį. Net serbai. Neatrodo juokinga?

        Tas lenkas, aišku, buvo trenktas. Tokių žmonių visur yra vienetai, tik problema tame, kad tokie deviantiniai atvejai psichologijoje linkę labiausiai įsiminti. Kiek esu buvęs Lenkijoje - įspūdžiai puikūs ir niekad net negalvojau slėpti, ir kur esu.

        Čia kažkas parašė ir po to ištrynė komentarą apie tai, kaip lenkų policininkai važinėdavo pasikinkę lietuvius. Šitą galima pasakoti bet kam, tik ne man Mano absoliučiai visi giminės yra kilę iš kažkada lenkijos okupuotų dabartinių Švenčionių ir Ignalinos rajonų. NIEKADA negirdėjau tokių istorijų nei iš jų, nei iš kaimynų ar kitų senesnių žmonių.
        Esą Seinuose kažkur, kur dabar ir liko Lenkija.

        Aš irgi nelinkęs nurašyti lenkų, įdomu kaip kartų kaita paveiks šiuos pretenzijų į Vilnių/Lvovą vertinimus, gal bent jau dabartines sienas išmoks labiau gerbti kaip jų pačių stabilumo garantą Tiesa, Rokas ir nesako, kad visi lenkai (ar slavai) šovinistai, bet sako, kad yra skaitlinga net iki 40% mažuma.

        Comment


          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

          O neatrodo, kad šovinizmas yra VISUS slavus vadinti šovinistais? Šitiek milijonų žmonių, ir visi šovinistai, visi nekenčia vargšės nuskraustos Lietuvos, galvoja kaip ją dar pakankinti dieną naktį. Net serbai. Neatrodo juokinga?

          Tas lenkas, aišku, buvo trenktas. Tokių žmonių visur yra vienetai, tik problema tame, kad tokie deviantiniai atvejai psichologijoje linkę labiausiai įsiminti. Kiek esu buvęs Lenkijoje - įspūdžiai puikūs ir niekad net negalvojau slėpti, ir kur esu.

          Čia kažkas parašė ir po to ištrynė komentarą apie tai, kaip lenkų policininkai važinėdavo pasikinkę lietuvius. Šitą galima pasakoti bet kam, tik ne man Mano absoliučiai visi giminės yra kilę iš kažkada lenkijos okupuotų dabartinių Švenčionių ir Ignalinos rajonų. NIEKADA negirdėjau tokių istorijų nei iš jų, nei iš kaimynų ar kitų senesnių žmonių.
          Nu švedai, vokiečiai, britai... tokiu mastu nekalba, kad reikia atsiimti Suomiją, V. ir Š. Lenkiją, Normandiją... Pos-"imperijų" visuomeniniai skirtumai matosi akivaizdžiai.

          Comment


            Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

            Bet iš kur pas BLR šovinizmas? Nuo Batkos toleruojamos pseudo-istorijos? Buvau ir BLR 2014 m., bet Minske, Gardine, Lydoje... su jokiu šovinizmu nesusidūriau. BLR man pasirodė labai ramūs ir nuolankūs žmonės.
            Turėjau omeny mažą visuomenės dalį, litvinistus. Iš dalies, bet labai mažos dalies

            Pvz. Suomija irgi yra atrodo gana švediška iš pažiūros (didžiausia dalimi ne kalbiniu, bet kitais atspektais), bet Švedijos pretenzijos atrodytų keistai. Mūsų kraštai dar neišaugo iš imperinio mąstymo, bet bus įdomu stebėti kaip seksis, nes manau, kad imperiškas mąstymas "imperijai" šiais laikais šlovės neduoda
            Paskutinis taisė PoDV; 2019.10.30, 20:59.

            Comment


              Parašė RokasLT Rodyti pranešimą

              Nu švedai, vokiečiai, britai... tokiu mastu nekalba, kad reikia atsiimti Suomiją, V. ir Š. Lenkiją, Normandiją... Pos-"imperijų" visuomeniniai skirtumai matosi akivaizdžiai.
              Turbūt pats blogiausias dalykas - absoliutinimas. Lenkai sako, švedai nesako, baltarusai nuolankūs... Visur yra savų nacikų ir normalių žmonių. Dėl šito "švedai ir vokiečiai nesako" esu kažkada Youtubėje užsirovęs ant video, kuriame įrodinėjama kad tik Vakarų Europos gyventojai yra "tikri", europiečiai, o Rytų Europoje visi turi "mongoloid admixture" Kas iš vienos pusės, yra nesąmonė genetiniu požiūriu, o iš kitos pusės - pateikta taip, tarsi mongoloidai būtų kažkokie ne žmonės, ir turėti jų genų yra "ne lygis". taip kad, durnių užtenka visur. Bet gal ne pagal juos yra sprendžiama? Lietuvių nacikai irgi ne prastesni. Čia teisė prieš kokius 10 metų kažkokius dainorėlius už dainą apie Šalčininkų rajoną, kurioje atviru tekstu buvo skatinamas genocidas. Įdomu, yra pasaulyje šalių be tokių švelniai tariant "pakrypusio supratimo žmonių"? Nėra, nė vienos.
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                Parašė RokasLT
                Nu jo, 300 priedurnių, kurie net savo šalyje, tikriausiai, didesnės įtakos neturi.
                Bet sulaukia vis tik dėmesio net iki pusantros valandos diskusijoms Matyt ir sulaukė dėmesio dėl to, kad gali pasinaudoti ne tai, kad 10 mln gyventojų assist'u, bet ko gero visu 141 mln. prireikus tiems, kas kuria ne tai, kad kokį nors nelabai kam turbūt reikalingą litvin'ski mir, bet elementariai ruski mir visur kur tik išeina

                Comment


                  Nesuprantu kas čia blogo stebėt akies krašteliu kaimynus? Sakot jaunimas sėdi snapchate ir todėl bus amžina taika? Iš kur tokie garantai? Tokia valstybėlė, kaip mes, tiesiog privalome stebėt visus savo kaimynus, lenkus, rusus, ir netgi latviukus, pas kuriuos oficialaus vizito važiuos Batka.
                  Show must go von!

                  Comment


                    Parašė VNS Rodyti pranešimą
                    Nesuprantu kas čia blogo stebėt akies krašteliu kaimynus? Sakot jaunimas sėdi snapchate ir todėl bus amžina taika? Iš kur tokie garantai? Tokia valstybėlė, kaip mes, tiesiog privalome stebėt visus savo kaimynus, lenkus, rusus, ir netgi latviukus, pas kuriuos oficialaus vizito važiuos Batka.
                    Labai protingas komentaras. Gyvenam ramiai ir taikiai, bet akies krašteliu stebėti reikia. Nes juokinga kai kalbama šiame forume kokie baltarusiai pavojingi, kai Lenkijoje aviru tekstu nacionalistai apie Vilnių pastoviai svaigsta, ir tas dalykas gerokai masiškesnis negu Baltarusijoje. Tik vėlgi tiek vienų tiek kitų invazijos tikimybė yra maža, ir sunkiai tikėtina, nes visgi Vilniuje lietuviai jau duguma, o šaudymai ir tankai, tarp KAIMYNŲ EUROPOJE, atrodo sunkiai tikėtini.

                    Comment


                      Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
                      o šaudymai ir tankai, tarp KAIMYNŲ EUROPOJE, atrodo sunkiai tikėtini.
                      Ane?

                      Comment


                        Parašė OptimusPrime Rodyti pranešimą

                        Su Lietuva viskas aišku. Jų fantazijose Vilnius ir Vilniaus apylinkės turi priklausyti jiems. Kiek skaičiau, tai iš Rusijos nori atsiimti Smolenską, o kokios dar pretenzijos Ukrainai? Ką jie ten pametė?
                        Dar kai paskaitydavau litvinistų skiltį vienam Baltarusijos forume, tai buvo ar lietuvių ar baltarusų įdėtas piešinys-žemėlapis pagal jų fantazijas, žemės, kurių jie "neteko/atėmė". Tai ten teritorinės pretenzijos buvo ko gero visiems aplinkiniams kaimynams, gal net latviams. Toks žemėlapis žinoma susilaukė ten buvusių lietuvių patyčių ir juokelių, kokie jie nevykėliai, kad iš jų atėmė kiti, kad neprisišnekėtų, nes susivienyję kaimynai vėl gali apkarpyt Baltarusiją.

                        Comment


                          Tie litvinistai ir nelitvinistai turi šimtus versijų ir fantazijų. Jas paneigti neįmanoma ir nėra prasmės. Iš dalies Tomas Baranauskas tą ir nori pasakyti. Aš pats ten tuose forumuose tūkstančius postingų prirašiau. Supratau, kad tai tuščias reikalas. Beje (surprise) dalis litvinistų yra visai ne baltarusiai, o "warrior"ai iš plačiosios tėvynės, nemokantys baltarusiškai,o kai kurie ir jų nekenčiantys.
                          Galit pasiskaityt (dar kiti kolegos ten kankinasi): https://talks.by/showthread.php?t=14255641&page=1265

                          Comment


                            Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą

                            Man tik keista girdėti apie kažkokius kažkokių baltarusių norus, kai Lenkijoje, oro uoste buvo plakatas su Vilniumi jų žemėse ant traukinio, futbolai sirgaliai dažnai rašo ''Polskie Wilno, Polskie Lwow'', per kasmetinius mitingus Lapkritį, kai švenčiama nepriklausomybė, Šimtatūkstatinė minia, šaukia Vilnius mūsų, facebooe ir kitur pilna net puslapių kurie vadinasi lenkų Vilnius, bet tipo čia viskas ok. Jokio pavojaus. O baltarusių nežymūs blykstelėjima didžiausias pavojus. Man įdomu, ką tokiu Baltarusijos agresijos atveju lenkai darytu, tikrai nežiūrėtų.
                            Kiba licvinistų trolis būsi, kad taip meistriškai temą pervedi ant "liankų"?

                            Comment


                              Parašė Sula Rodyti pranešimą
                              Tie litvinistai ir nelitvinistai turi šimtus versijų ir fantazijų. Jas paneigti neįmanoma ir nėra prasmės. Iš dalies Tomas Baranauskas tą ir nori pasakyti. Aš pats ten tuose forumuose tūkstančius postingų prirašiau. Supratau, kad tai tuščias reikalas. Beje (surprise) dalis litvinistų yra visai ne baltarusiai, o "warrior"ai iš plačiosios tėvynės, nemokantys baltarusiškai,o kai kurie ir jų nekenčiantys.
                              Galit pasiskaityt (dar kiti kolegos ten kankinasi): https://talks.by/showthread.php?t=14255641&page=1265
                              O ar ta licvinizmo bacila kažin kartais ar ne plačiojoj rodinoj buvo pirmakart susintetinta, nu kad kaimynai perdaug nesusidraugautų? Pagal seną gerai veikiantį Romos imperijos receptą?

                              Comment


                                Parašė evvt Rodyti pranešimą

                                O ar ta licvinizmo bacila kažin kartais ar ne plačiojoj rodinoj buvo pirmakart susintetinta, nu kad kaimynai perdaug nesusidraugautų? Pagal seną gerai veikiantį Romos imperijos receptą?
                                Būtent, litvinistai yra Kremliaus produktas, Dažniausiai jie net baltarusių kalbos nežino.

                                Comment


                                  Tai pasirodo galima net nujausti, kas tas litvinizmas.

                                  Comment


                                    Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                    Tai pasirodo galima net nujausti, kas tas litvinizmas.
                                    Nujausti, jau gerai. Surast veiksmingus antibiotikus būtų pats tas ko reiktu.
                                    Ką norėjau pasakyti.Ligonio mušt nereiktų. Bacilas reikia nuodyt.
                                    Paskutinis taisė evvt; 2019.11.01, 13:10.

                                    Comment


                                      Tai kad litvinizmas yra tiek pat draugiškas Rusijai, kiek Ukrainos Pravy Sektor mėgsta Rusiją. Dar jie netgi į Smolenską turi pretenzijų.
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Tada reik duot tik pusę antibiotikų

                                        Comment


                                          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                          Tai kad litvinizmas yra tiek pat draugiškas Rusijai, kiek Ukrainos Pravy Sektor mėgsta Rusiją. Dar jie netgi į Smolenską turi pretenzijų.
                                          Litvinizmas yra Kremliaus projektas, ideologinis Astravas. Tam ir turi pretenzijų į Smolenską, kad tokie kaip tu pradėtų juos lyginti su PS

                                          Comment

                                          Working...
                                          X