Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Karo laivų ir burlaivių viešnagės Klaipėdoje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Klaipėdos uoste - Švedijos laivyno laivas  http://www.ve.lt/naujienos/jura/klai...aivas-1402113/
  GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

  Comment


   Burlaivių Klaipėdoje norima kasmet

   Klaipėdos miesto tarybos Kolegija vakar pritarė planui 2016-2018 metais rengti tris tradicinių burlaivių ir senovinių laivų uosto šventes "Baltic Sail", o 2017-aisiais priimti didžiųjų burlaivių regatą "Tall Ships Races".

   Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pasakojo, kad artimiausius trejus metus Jūros šventę ketinama papuošti "Baltic Sail" burlaiviais. Tai - ne regata, tačiau miestiečius ir svečius vis tiek džiugintų jūrinės tematikos renginiai, į kuriuos būtų įtrauktas jaunimas, įvairios visuomeninės organizacijos.

   Plane numatoma, kad kitąmet "Baltic Sail" šventės metu Klaipėdą aplankytų 5 laivai, o 2018 m. - 15. Dalyvavimas "Baltic Sail" veikloje Klaipėdai kasmet kainuotų po 5 000 eurų, tačiau tai esą leistų pristatyti tradicinius ir senovinius burlaivius, puoselėti jūrines tradicijas ir garsinti Lietuvos uostamiesčio vardą kitose šalyse, kurios taip pat rengia šias šventes.

   Mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė komentavo, kad Jūros šventė be burlaivių jau nebeįsivaizduojama, tad dėl to reikia pasistengti.

   "Reikia nuolat dirbti - būti organizacijos nariais, dalyvauti renginiuose, kontaktuoti su burlaivių įgulų nariais, - komentavo J. Simonavičiūtė. - Tokia trimetė programa parodytų, kad mes šioje srityje nuolat dirbame, esame patikimi partneriai. Į Vakarų šalių uostus laivai nuolat plaukia, bet jiems norisi naujų erdvių, o mes esame toks uostas, kuris gali būti jiems įdomus."

   N. Laužikienė priminė, kad didžiųjų burlaivių regatai 2017 m. Klaipėdos taryba jau yra pritarusi, pasirašyta sutartis.

   Iš viso, preliminariais valdininkų skaičiavimais, "Baltic Sail" šventėms per trejus metus reikės beveik 237 tūkst. eurų, o "Tall Ships Races 2017" organizavimas per dvejus metus atsieis daugiau nei 484 tūkst. eurų. Lėšų ketinama gauti ir iš rėmėjų, planuojama kreiptis į šalies valdžią, kuri anksčiau padengdavo maždaug trečdalį sumos.

   Comment


    Burlaivius prašoma atleisti nuo rinkliavų

    Praėjusiais metais Klaipėdoje vykusios burlaivių regatos išaiškino tendenciją, kad dalis burlaivių Klaipėdos uosto vengia dėl jame esančių rinkliavų.

    Išsiskiria Klaipėda ir Kaliningradas

    Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovas Romandas Žiubrys išsiaiškino, kad rinkliavos į uostus atplaukiantiems burlaiviams Baltijos jūros regione yra tik Klaipėdos ir Kaliningrado uostuose. Tiesa, Klaipėdoje yra išimtis – pateikus prašymus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija burlaivius atleidžia nuo navigacinės, tonažo, krantinės ir kitų rinkliavų, išskyrus locmano rinkliavos, kuri taikoma pirmą kartą plaukiant tam pačiam burlaiviui į uostą.

    Tačiau buriuotojai yra kiek inertiški. Jie žvilgtelėję į internetą, kad Klaipėdoje yra rinkliavos, atsisako planų plaukti į šį uostą, toliau net nebesiaiškindami ar yra kokios nors nuolaidos ar išimtys.

    Noras – pritraukti žmones

    Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“, Jūrinės kultūros koordinacinė taryba prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ėmėsi iniciatyvos, kad būtų keičiama rinkliavų tvarka ir burlaiviai be jokių išimčių būtų atleisti nuo rinkliavų. Tai yra logiška, nes burlaiviai įvairiose šventėse tampa uostamiesčių puošmena. Dauguma Baltijos jūros uostų tarpusavyje varžosi, kad tik jiems būtų leista surengti burlaivių regatas, kurios pritraukia nemažai žmonių.

    Ne išimtis ir Klaipėda. Pastebėta, kad tose šventėse, kur yra daug burlaivių, ir jų pamatyti norinčių žmonių į Klaipėdą plūsteli daugiau. Tai kodėl tokių švenčių metu neleisti burlaiviams, kurių dauguma yra istoriniai laivai arba tokių laivų replikos, nemokamai įplaukti į uostą.

    ...

    Comment


     Universiteto burlaivis ruošiasi didžiausiai savo kelionei

     Comment


      Klaipėdos uoste lankosi NATO nuolatinės parengties koviniai laivai

      http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuome...ai_laivai.html
      GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

      Comment


       Klaipėdoje – daugiau burlaivių

       Nuo šiol Klaipėda sulauks dar daugiau didžiųjų burlaivių. Šešių Baltijos jūros uostamiesčių vadovai Gdanske (Lenkija) pasirašė atnaujintą sutartį dėl dalyvavimo Baltijos buriavimo asociacijos („Baltic Sail Association“) veikloje ir bendro burlaivių regatų „Baltic Sail“ organizavimo 2017-2021 metais.

       „Siekiame, kad burlaiviai – jūrinės kultūros simboliai – vieninteliame Lietuvos uostamiestyje apsilankytų kuo dažniau, - teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. – O būtent Gdanske pasirašyta sutartis padės užtikrinti, kad išvysti burlaivius Klaipėdoje bei išgirsti įkvepiantį jų burių šlamesį bus galima kone kasmet.“

       Sutartį dėl dalyvavimo Baltijos buriavimo asociacijos veikloje ir bendro burlaivių regatų „Baltic Sail“ organizavimo 2017-2021 metais pasirašė Klaipėdos, Gdansko (Lenkija), Ščecino (Lenkija), Karlskronos (Švedija), Nystedo (Danija) ir Rostoko (Vokietija) miestų vadovai.

       Klaipėda Baltijos buriavimo asociacijos naria yra nuo 2008-ųjų. Pagrindiniai šios organizacijos tikslai – remti tradicinį buriavimą, kaip Europos jūrinės kultūros paveldo dalį, skatinti tradicinių burinių laivų savininkus leistis į kelionę po Baltijos jūrą, aplankant asociacijos narių uostus bei sukurti jūrinio turizmo tinklą Baltijos jūros regione.

       Comment


        Vyriausybė spjovė į regatą
        Per kitų metų Jūros šventę, liepos 29-rugpjūčio 1 dienomis, Klaipėda taps prestižinės tarptautinės didžiųjų burlaivių regatos "The Tall Ships Races" uostu, tačiau Vyriausybė prie jos organizavimo nenori prisidėti nė vienu euru. Uostamiesčio valdžiai teks pasukti galvą, mat aiškėja, jog lėšų reikės daugiau nei planuota iš anksto.
        http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1...egata-1515563/

        Comment


         „The Tall Ships Races 2017“ papuoš egzotiškas burlaivis

         http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1...aivis-1520386/
         GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

         Comment


          Prie „The Tall Ships Races 2017“ laivyno prisijungė baltoji gulbė iš Pietų Amerikos          http://klaipeda.diena.lt/naujienos/k...merikos-791720
          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

          Comment

          Unconfigured Ad Widget

          Collapse
          Working...
          X