Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Geopolitika

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Jungtinė Karalystė svarstė į NATO priimti Rusiją, kad negrįžtų autoritarizmas

  Jungtinės Karalystės pareigūnai svarstė pakviesti Rusiją prisijungti prie NATO, kad „integruotų“ šalį į Vakarus pasibaigus Šaltajam karui. Tai rodo naujai paviešinti slapti dokumentai, rašo BBC.

  https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...e-8krXoBFeQEWM

  Comment


   Nieko ypatingai naujo tame nėra.
   Rusų generolai kaip "partneriai" iki pat 2014 metų sėdėjo NATO būstinėje.

   Comment


    Garsus britų istorikas ragina skubiai pasirūpinti Baltijos valstybių saugumu https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=83399917
    „Alio, europiečiai, nubuskit!“ Tokiais žodžiais Europos Sąjungos politikus ir medijų atstovus mėgina supurtyti vienas žymiausių dabarties istorikų Niallas Fergusonas. Davose pakalbintas Vokietijos dienraščio „Die Welt“, šis škotų kilmės britų mokslininkas pažėrė kritikos: Europos Sąjungos „Žaliąjį susitarimą“ ekonomikos istorikas pavadino „keisčiausia idėja“ ir ragino, užuot filosofavus apie pasaulio gelbėjimą, skubiai pasirūpinti Baltijos valstybių saugumu; Gretą Thunberg jis siuntė pamokslauti į Pekiną, o apie kanclerę Angelą Merkel sakė, kad savo lemtingais sprendimais ji „užsikrovė didelę kaltę“.
    Drauge jis nepraleido progos pagirti Amerikos prezidento Donaldo Trumpo už jo prekybos sutartis su Kinija, primindamas, kad Kinija nesielgė pagal laisvos prekybos taisykles, tik ši tema ilgą laiką buvo laikoma „po dangčiu“, kol amerikiečiai pamatė, kad Kinija juos lenkia. Pasak N. Fergusono, „D. Trumpas buvo vienintelis lyderis, atkreipęs dėmesį į Kinijos kilimą. Tai yra jo istorinis nuopelnas. Prekybos konfliktas neturėtų būti vertinamas kaip vien ekonominis klausimas, o kaip dalis platesnės strategijos, siekiant apriboti Kinijos kilimą“. Pasak N. Fergusono, būtų labai gerai, jei amerikiečiai šiuo klausimu veiktų sutartinai su europiečiais ir japonais. „Antrasis Šaltasis karas negali būti vykdomas vienašališkai. Tai įmanoma tik aljanso rėmuose“, – įsitikinęs jis.
    „Europiečiai, regis, dar nepastebėjo, kur link suka pasaulis. Tai nebe tas laisvosios prekybos, nebe tas neribotos globalizacijos pasaulis. Tai pasaulis, kuriame raumeningi vyrukai tokiose šalyse kaip Kinija ar Rusija smarkiai ginkluojasi,“ o „Europa sėdi sau ir ramiai postringauja apie „Žaliąją sutartį. Alio, nubuskit!“ – karščiavosi istorikas. Jis ragino europiečius būtinai investuoti į karinę gynybą.

    Comment


     Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
     Jungtinė Karalystė svarstė į NATO priimti Rusiją, kad negrįžtų autoritarizmas
     https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...e-8krXoBFeQEWM
     1995 m. JK Gynybos ministerija svarstė pasiūlyti Rusijai tapti „asocijuota (Aljanso) nare“
     Tuo metu RF dar atrodė pakankamai pakaltinama : MIR, DRUŽBA, PERESTROIKA, BALALAIKA.
     Tenka pripažinti, kad per ~ 25m padaryta pakankamai daug - visos RF elito pinigėliai ir šeimų nariai normaliame pasaulyje. Jūs juk nebombarduotumėte savo piniginės?

     Comment


      Šiaip tai, čia niekad ir nebuvo didelė paslaptis, kad po TSRS suirimo Rusiją buvo siekiama kuo labiau pritraukti prie Vakarų, ir stojimas į NATO būtų buvusi natūrali tokio proceso dalis. Jelcinas tam ir nebūtų priešinęsis.
      Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
      Mielosios Grigiškės

      Comment

      Working...
      X