Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Europos Sąjungos reikalai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • John
  pradėjo temą Europos Sąjungos reikalai

  Europos Sąjungos reikalai

  Norėdamas patalpinti naujienų apie ES, nebežinojau, kuri tema tam geriausiai tiktų. Nesinorėtų visko plakti "Tarptautinių santykių" ar "Politikos" temoje kartu su JAV ir Kinijos reikalais.

  Siūlau šioje temoje talpinti visas su ES reikalais susijusias naujienas (tiek aktualias vien Lietuvai, tiek visai ES apskritai).
  Paskutinis taisė John; 2009.12.02, 02:22.

 • VNS
  replied
  Manau švedų praimui pats laikas išreikšt gilų susirūpinimą, bei viltį, kad įvairių veislių gydytojų ir inžinierių integracija vyks sklandžiau.
  Attached Files
  Paskutinis taisė VNS; 2019.10.14, 21:47.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Ž. Mauricas.

  Ar kas būtų kada pagalvojęs, kad Šengeno erdvė, kuri yra laisvo asmenų judėjimo Europos Sąjungoje pagrindas, pradės trūkinėti ne kur kitur, o Skandinavijoje... Danija nuo lapkričio mėnesio paskelbė įvesianti kontrolę pasienyje su Švediją, siekiant pažaboti iš šios šalies plūstantį organizuotą nusikalstamumą, gaujų karus ir sprogdinimus (Lietuva 1990-aisias?).
  Tai yra ypač nemalonus signalas Švedijai, kuri kadaise buvo viena saugiausių Europos Sąjungos šalių, o pastaruoju metu tampa viena pavojingiausių (žr. grafiką).
  Įdomu tai, kad pagal nužudymu skaičių 2018 metais Švedija jau aplenkė Lietuvą, o dar 2013 metais Lietuvoje šis skaičius buvo du kartus, o 2003 – net penkis kartus didesnis (tiesa, skaičiuojant vienam gyventojui Lietuva vis dar „pirmauja“).

  p.s. Švedija taip pat nuo 2015 metų yra įvedusi keleivių iš Danijos į Švediją kontrolę, siekiant sumažinti nelegalių migrantų srautą. Šiuo metu iš viso 6 Šengeno erdvės šalys taiko papildomą sienų kontrolę (Danija, Švedija, Norvegija, Vokietija, Prancūzija ir Austrija: https://ec.europa.eu/…/sch…/reintroduction-border-control_en)

  Daugiau statistikos apie augantį nusikalstamumą Švedijoje rasite čia: https://www.bra.se/…/crime-and-statis…/crime-statistics.html

  Nuoroda į FT straipsnį:
  https://www.ft.com/con…/9c0d30ea-eb46-11e9-85f4-d00e5018f061
  https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Borisas atsisakė nominuoti kandidatą.

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Kodėl EK nebėra UK atstovo? Čia kažkoks asmeninis Junckerio kerštas? Brexitas, kiek žinau, dar neįvyko (ir neaišku, ar apskritai įvyks).  https://www.facebook.com/EuropeanCom...type=3&theater
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.09.09, 13:59.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Europos dešinieji atmetė A. Merkel planą dėl ES postų

  Lietuvai susitikime atstovaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu sakė, kad derybose reikia atsižvelgti ne tik į partijų pozicijas, bet ir geografinį atstovavimą bei lyčių balansą.
  http://news.bns.lt/58795931?fbclid=I...zH5Ydu-68rE3B4

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  ES dar su tokiomis šalimis kaip Lietuva turi pakankamai reikalų.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  ES ruošiasi atidėti narystės derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija
  Europos Sąjunga trečiadienį perspėjo, kad dalis jos lyderių nusiteikę atidėti narystės derybų su Albanija ir Šiaurės Makedonija pradžią, nors skamba perspėjimai, kad tolesni atidėliojimai galėtų pakirsti demokratinių reformų procesą ir stabilumą nepastoviame Balkanų regione...

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Įdomiai veikia ES biurokratinis aparatas, o mes dar savuoju skundžiamės. Siūlau paskaityti visiems esantiems prieš ES federaciją ir norintiems "tautų" Europos.

  Jei reikėtų sugalvoti pačią kvailiausią galimą Europos Sąjungos ministrų (komisarų) skyrimo tvarką, tai vis vien turbūt nesigautų taip kvailai, kaip yra realybėje.

  Kai kiekviena šalis skiria labiausiai nusipelniusį (visiškai neaišku kuria prasme, nes net neaišku kokioje srityje jis dirbs) žmogų, o tada jam Briuselyje paknopstom ieškoma sritis, kurią jis turėtų kuruoti. Ir ta sritis jam parenkama toli gražu nebūtinai pagal jo kompetenciją. Gerokai dažniau - tiesiog pagal jo atstovaujamos valstybės dydį ir įtaką. O kadangi kiekvienai iš 28-ių šalių reikia skirti po komisarą, tai ir gaunasi, kad sukuriamos tokios komisarų vietos, kurios tarpusavyje dubliuojasi. Pavyzdžiui, yra:

  - komisijos pirmininko pavaduotojas, atsakingas už darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, investicijas ir konkurencingumą;
  - komisaras, atsakingas už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius;
  - komisaras, atsakingas už prekybą;
  - komisaras, atsakingas už užimtumą, socialinius reikalus, įgūdžius ir darbo jėgos judrumą;
  - komisaras, atsakingas už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus;
  - komisaras, atsakingas už vidaus rinką, pramonę, verslumą ir mažas bei vidutines įmones;
  - komisaras, atsakingas už konkurenciją;
  - komisaras, atsakingas už regioninę politiką ir regionų vystymąsi.

  8 pareigūnai, kurie dirba 2-3 ministrų darbą.

  Bliamba. Europos Sąjungoje yra daugiau, nei 500 milijonų žmonių, tarp jų yra dešimtys tūkstančių aukščiausios kategorijos vadovų ir iš tiesų komisijos nariu reikia skirti Skvernelį ar Kirkilą?

  Man atrodo, šioje vietoje reikia didelių pokyčių, keičiant komisijos narių formavimo principus Europos Sąjungoje.
  https://www.facebook.com/martynas.na...13649806909825
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.06.12, 13:15.

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Na va, gal Užkalnis galės nueit į daugiau tikrų itališkų restoranų Lietuvoj.

  https://www.reddit.com/r/europe/comm...ans_in_europe/

  [–]NaSoWirstNedOid 73 taškų prieš 1 mėnesį

  Science fact of the day: Something like 95% of all Italian restaurants in Germany are run by Albanians, with waiters making a point of faking an Italian accent.
  _vestica 25 taškų prieš 1 mėnesį
  I know one of those in Vienna. Authentic, very good Italian food and I really thought the owner was Italian. Turned out he's an Albanian from Macedonia.
  Albanų skaičius Europos šalyse:

  Click image for larger version

Name:	dc3sdd78dmu21.png
Views:	1
Size:	284,4 kB
ID:	1725664

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Siūloma pradėti derybas su Šiaurės Makedonija ir Albanija dėl narystės ES
  Europos Komisija laikosi pozicijos, kad Albanija ir Šiaurės Makedonija yra išpildžiusios reikalavimus, būtinus pradėti deryboms dėl šių šalių įstojimo į Europos Sąjungą, sakoma trečiadienį paskelbtame EK pranešime.

  „Praeiti metai buvo teigiamų pokyčių regione metai. Albanija ir Šiaurės Makedonija pademonstravo tvirtą pasiryžimą euti ES keliu ir pasiekė rezultatų, kurie yra konkretūs ir privalo būti negrįžtami. Tuo remdamiesi šiandien rekomenduojame, kad Taryba pradėtų stojimo derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija. Europos Sąjungos plėtros politika yra investicija į Europos taiką, saugumą, klestėjimą ir stabilumą”, – pranešime cituojama Bendrijos diplomatijos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini).

  „Albanija ir Šiaurės Makedonija pasinaudojo galimybe, suteikta suaktyvintos plėtros programos, ir įgyvendino reformas. Šiaurės Makedonija ne vien tęsė savo ambicingą reformų programą, bet ir pasiekė istorinį susitarimą su Graikiją, išsprendusį 27 metus trukusį ginčą dėl pavadinimo – tai yra pavyzdys visam regionui ir kitiems“, – pažymėjo ES kaimynystės politikos komisaras Johannesas Hahnas (Johanesas Hanas).

  „Albanija vykdo plačias reformas, ypač didelį savo teisingumo sistemos pertvarkymą. Visos šios pastangos liudija apie Europos Sąjungos traukos galią“, – pridūrė jis...
  Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/pasau...stes-es-915970

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Click image for larger version

Name:	FC44FF57-0D85-452A-A60F-A7DE70E5F956.jpeg
Views:	1
Size:	97,9 kB
ID:	1721889

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Parašė tomtom Rodyti pranešimą
  o kodėl nevertinama žala žmonių pasitenkinimo lygyje? Mana pvz kaip doram piliečiui nepatinka, kad yra multimilijonierius, kuris tokiu tapo žaisdamas žaidimą, kurio taisyklės nėra visiems lygios. Dar labiau nepatinka, kad valdžia turi teisinę galią išspręsti šitą pseudosubsidijavimą ir priversti vežėjus mokėti pilną ir teisingą atlyginimą.
  Kokia nauda vienam piliečiui iš to Railos sukuriamo BVP? 1, max 2 eur per mėnesį? Sutikčiau tiek susimažinti atlyginimą, kad šito vergvaldžio neliktų.
  Taip, valdžia gali išspręsti šitą bėdą. Bet jei gerai supratau tą mobilumo paktą, jį priėmus nebebus šitos bėdos išvis, nes mūsų transporto sektorius, tikėtina, ryškiai susitrauks.

  Tavo bėda ar "vergvaldžio" buvimas kaip tokio ar tiesiog noras iš jo paimti sąžiningus mokesčius. Pirmas variantas neveda prie nieko gero, turim istorijoje pavyzdžių.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė tomtom Rodyti pranešimą
  o kodėl nevertinama žala žmonių pasitenkinimo lygyje? Mana pvz kaip doram piliečiui nepatinka, kad yra multimilijonierius, kuris tokiu tapo žaisdamas žaidimą, kurio taisyklės nėra visiems lygios. Dar labiau nepatinka, kad valdžia turi teisinę galią išspręsti šitą pseudosubsidijavimą ir priversti vežėjus mokėti pilną ir teisingą atlyginimą.
  Kokia nauda vienam piliečiui iš to Railos sukuriamo BVP? 1, max 2 eur per mėnesį? Sutikčiau tiek susimažinti atlyginimą, kad šito vergvaldžio neliktų.
  Tuoj būsite apkaltintas leftizmu
  "Storiausiais" neoliberalų argumentas: jeigu samdomiems darbuotojams taip nepatinka atlygis, tai kodėl jie dirba ir neišeina kitur?
  Nors reikia pripažinti, kad logistikos sektorius Lietuvoje labai konkurencingas. Išeiti tikrai yra kur.

  P.S. moralės kapitalizme nėra. Išimti variokus iš ubago kepurės prie bažnyčios irgi verslas. Svarbu peržengti per savo nevisavertiškumo kompleksus ir pereiti į kitą lygą.
  Paskutinis taisė Sula; 2019.03.29, 14:52.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Ši garsiakalbė verčiau iki Europos Parlamento rinkimų paaiškintų, kam ji ruošiasi atstovauti - Lietuvai ar Europai.

  net nesuvokia, kad Lietuvoje rinkti Europos parlamento nariai atstovauja visos Europos piliečiams
  jo darbas Lietuvoje ir ypatingai Europoje, nėra atstovauti vien siauriems verslo, ypač išskirtinai abejotinos socialinės ir ekonominės kokybės verslo, interesams, o Lietuvos valstybei ir visiems jos piliečiams.
  R. Masiulis beatodairiškai gindamas pervežėjų verslus stoja žemos pridėtinės vertės verslo pusėn.
  Taip, susisiekimo ministras turėtų ginti ne vežėjų, bet gydytojų bei mokytojų interesus

  Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/Komentarai/ka.../284767#118919
  © Lietuvos žinios

  Komentuoti:


 • R.D.
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
  1. Jeigu vertinam žalą žmonių pasitenkinimui, tai pirma reiktų uždaryti ne Girteką, kur vadybininkai uždirba 1,5 tūkst. Eur į rankas, o fūristai 2-3 tūkst. Eur, o Maximą ir Lietuvos paštą, kur didelė dalis aria už minimumą. Beto, niekas neverčia ten dirbti, jei netenkina sąlygos.
  Gal dirbate logistikoje? Nes turiu savo rate vairų ir buhalterių, iš kurių žinau algų situacija ir galiu drąsiai pasakyti, kad meluojate. Žinoma, neprieštarauju stambiam verslui ir jo plėtrai, bet... sorry.... kiek iš šitų jūsų iš lūbų ištauktų skaičių dalis yra neapmokestinami dienpinigiai, o kuri yra "į rankas"? Užrauktų visus tuos dienpinigų mokėjimus ir pradėtų mokėti normalias algas, pamatytume, kaip sako Mauricas, kas maudėsi be kelnaičų.
  Pvz. mano žiniomis šituose spaudos straipsniuose yra pasakyta daugiau teisybės negu visame jūsų poste (galiu klysti +/-, nes nedirbu tiesiogiai, bet bendrą situaciją žinau):
  https://www.15min.lt/verslas/naujien...imo-667-482615
  https://verslas.lrytas.lt/izvalgos-i...ybes--4474318/
  https://trans.info/lt/kiek-uzdirba-s...ietuvoje-98764
  Be to, po plataus ukrainiečių "importo" prasidėjo masyvus dempingavimas net tų grašių, kuriuos jie gauna.
  Dar kartą pasikartosiu - nieko prieš verslą, bet ten moralės nėra ir apčiuopiamos naudos valstybei nėra. O tas 6 proc. bvp iš vis. Juk neseniai kažkas skelbė iš logistikos įmonių, kad dirba su 3 proc. pelno marža...
  Paskutinis taisė R.D.; 2019.03.29, 13:54.

  Komentuoti:


 • tomtom
  replied
  Parašė Gladiator Rodyti pranešimą

  Apie tokius kaip tamsta rašė Bulgakovas 'Šuns širdyje' - šarikovais vadinami nes jų gyvenimo moto: 'vziat vsio i podelit'. Maldeikienė iš tos pačios kohortos, ne veltui marksizmą-leninizmą Lomonosovo universitete Maskvoje studijavo, dabar aišku persivertė bet atavistinis gyvenimo supratimas vis išlenda.
  Tai čia dažna misinterpretacija, kad liaudis pavydi, bet realybė, kad į tokius kaip Raila su seile ir žibančiomis akimis žiūri kaip tik visokie smulkūs verslininkėliai ir jų pavaldiniai, kurie niekad gyvenime aukščiau bambos neiššoks. Taip sakant žiūrėkit big picture.
  O dėl mano gerovės nesijaudinkit, kol aš mažinsiuosi atlyginimą euru, jis didės dešimtimis, o visokie vergų garbintojai ir toliau džiaugsis tuo vienu Railos euru

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė tomtom Rodyti pranešimą
  o kodėl nevertinama žala žmonių pasitenkinimo lygyje? Mana pvz kaip doram piliečiui nepatinka, kad yra multimilijonierius, kuris tokiu tapo žaisdamas žaidimą, kurio taisyklės nėra visiems lygios. Dar labiau nepatinka, kad valdžia turi teisinę galią išspręsti šitą pseudosubsidijavimą ir priversti vežėjus mokėti pilną ir teisingą atlyginimą.
  Kokia nauda vienam piliečiui iš to Railos sukuriamo BVP? 1, max 2 eur per mėnesį? Sutikčiau tiek susimažinti atlyginimą, kad šito vergvaldžio neliktų.
  1. Jeigu vertinam žalą žmonių pasitenkinimui, tai pirma reiktų uždaryti ne Girteką, kur vadybininkai uždirba 1,5 tūkst. Eur į rankas, o fūristai 2-3 tūkst. Eur, o Maximą ir Lietuvos paštą, kur didelė dalis aria už minimumą. Beto, niekas neverčia ten dirbti, jei netenkina sąlygos.
  2. Visoms transporto įmonėms sąlygos yra vienodos, jeigu jau taip ieškom teisybės, tai reiktų įvesti vienodas pensijas visoje ES (bent ta dalimi, kuri mokama iš valstybės), vienodus mokytojų atlyginimus ir aišku turėti bendrą ES biudžetą.
  3. Piliečiui nauda ta, kad Raila yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų, taip pat ir tie fūristai ar daugiau ar mažiau sumoka mokesčių nuo algos tau taip pat duoda darbo, perka iš tavęs butus, bandeles ir viešbučio kambarius prie jūros.
  4. Yra paprastesnis variantas, išvažiuoti gyventi į Š. Korėją, Venesuelą ar bent Gudiją, ten nėra "vergvaldžių".
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.03.29, 14:12.

  Komentuoti:


 • Gladiator
  replied
  Parašė tomtom Rodyti pranešimą
  Sutikčiau tiek susimažinti atlyginimą, kad šito vergvaldžio neliktų.
  Apie tokius kaip tamsta rašė Bulgakovas 'Šuns širdyje' - šarikovais vadinami nes jų gyvenimo moto: 'vziat vsio i podelit'. Maldeikienė iš tos pačios kohortos, ne veltui marksizmą-leninizmą Lomonosovo universitete Maskvoje studijavo, dabar aišku persivertė bet atavistinis gyvenimo supratimas vis išlenda.

  Komentuoti:


 • tomtom
  replied
  o kodėl nevertinama žala žmonių pasitenkinimo lygyje? Mana pvz kaip doram piliečiui nepatinka, kad yra multimilijonierius, kuris tokiu tapo žaisdamas žaidimą, kurio taisyklės nėra visiems lygios. Dar labiau nepatinka, kad valdžia turi teisinę galią išspręsti šitą pseudosubsidijavimą ir priversti vežėjus mokėti pilną ir teisingą atlyginimą.
  Kokia nauda vienam piliečiui iš to Railos sukuriamo BVP? 1, max 2 eur per mėnesį? Sutikčiau tiek susimažinti atlyginimą, kad šito vergvaldžio neliktų.

  Komentuoti:

Working...
X