Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Europos Parlamento rinkimai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Europos Parlamento rinkimai

  Pabandysiu apžvelgti mums kiek neįprastą rinkimų sritį - rinkimus į Europos Parlamentą.

  Keletas faktų:
  • Šie rinkimai Lietuvoje įvyks šių metų birželio 7 dieną (likusioje ES ši data varijuoja birželio 4-7 d.);
  • Europos Parlamente bus renkami 736 nariai iš 27 Europos Sąjungos valstybių, 12 jų - iš Lietuvos;
  • Atstovaujama pusės milijardo žmonių populiacija;
  • Rinks ~375 milijonai rinkėjų;
  • Europos parlamentas yra vienintelė tiesiogiai renkama ES institucija;
  • Renkamas kas penkeri metai.


  Europos Parlamentas Strasbūre:  Čia galite matyti kiekvienai iš ES narių tenkantį europarlamentarų skaičių:


  Kodėl verta dalyvauti rinkimuose (labiausiai man patinka paskutinis sakinys):
  Jei balsuojate EP rinkimuose – renkatės, nuo ko priklausys Jūsų ateitis ir beveik 500 milijonų europiečių kasdienis gyvenimas. Jei neskirsite tam dėmesio, tai padarys kas nors kitas ir už Jus nuspręs, kas atstovaus Jums vienintelėje tiesiogiai renkamoje Europos asamblėjoje. Išrinkti EP nariai ateinančius penkerius metus kurs Europos ateitį. Tad rinkitės tokią Europą, kokią norite matyti Jūs! O jei nebalsuosite – vėliau nesiskųskite.
  Europos Parlamento narių skaičius kiekvienai šaliai nustatomas proporcingai jos gyventojų skaičiui. Tačiau ši proporcija yra degresyvi: mažoje šalyje išrinktas EP narys paprastai atstovauja mažesniam skaičiui rinkėjų negu didesnės šalies europarlamentaras. Pavyzdžiui, šiuo metu Vokietijoje išrinktas EP narys vidutiniškai atstovauja 833 tūkst., o Maltoje – 81 tūkst. gyventojų. Šitaip Malta, lyginant su Vokietija, turi daugiau nei 10 kartų pranašumą populiacijos santykio atžvilgiu.

  Šiuo metu Europos Parlamentą sudaro 8 frakcijos. Jų pozicijas Europarlamente ir frakcijų narių pasiskirstymą pagal šalis galite peržiūrėti čia. Dabartiniame Europarlamente Lietuvos narių tarpe populiariausia yra Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija. Šios kadencijos Lietuvos europarlamentarų sąrašą rasite čia. Visame parlamente populiariausia Europos liaudies partijos ir Europos demokratų frakcija.

  Plačiau apie Europarlamento rinkimus skaitykite šiame puslapyje.

  ---

  Negalutiniame Liberalų sąjūdžio kandidatų į Europos Parlamentą abėcėlės tvarka sudarytame sąraše rikiuojasi Seimo narių Kęstučio Glavecko, Eriko Tamašausko, Dalios Teišerskytės, Dalios Kuodytės, Vytauto Grubliausko bei Gedimino Navaičio pavardės.

  Šaltinis.

  Anksčiau publikuotame Delfi.lt straipsnyje nurodoma, jog Liberalcentristai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija (TPP) ir neparlamentinė Naujoji sąjunga gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) gali bandyti sudaryti bendrą sąrašą.

  Šioje temoje aš siūlau sekti EP rinkimų įvykius Lietuvoje bei kitose ES šalyse narėse. Ieškoti tinkamiausių kandidatų iš Lietuvos, palankiausios EP sudėties apskritai, aptarti esamas frakcijas (keletas pagrindinių savo ideologija truputį primena Lietuvos Seimo situaciją). Taip pat diskutuoti, kaip būtų galima pagerinti valstybių interesų atstovavimą (ypač mažesniųjų) EP, nebent dabartiniu skirstymu esate patenkinti. Ir kt.
  Paskutinis taisė ; 2009.01.22, 21:53.
  Įžvalgos.lt - FB - G+

  #2
  Mažokai komunikacijos tarp EP narių ir rinkėjų, tokių kaip Didžiokas visai nesigirdi... Kita vertus, aš europarlamentarus visai suprantu - uždavinys tikrai nelengvas, reikia labai pasistengti, kad rinkėjus pasiektų ir sudomintų tokios "techninės" naujienos. Galėtų labiau bendradarbiauti su žiniasklaida, nors tam tikrų bandymų tai daryti tikrai esama.

  Jeigu ne būsimi Prezidento rinkimai, galima būtų tikėtis tiesiog apgailėtino rinkėjų aktyvumo - sakyčiau, natūralus pastarosios kadencijos rezultatas.

  Comment


   #3
   Parašė Kecal Rodyti pranešimą
   Mažokai komunikacijos tarp EP narių ir rinkėjų, tokių kaip Didžiokas visai nesigirdi... Kita vertus, aš europarlamentarus visai suprantu - uždavinys tikrai nelengvas, reikia labai pasistengti, kad rinkėjus pasiektų ir sudomintų tokios "techninės" naujienos. Galėtų labiau bendradarbiauti su žiniasklaida, nors tam tikrų bandymų tai daryti tikrai esama.
   Nežinau, kiek lietuvius turėtų dominti atskiri EP nariai, kad ir iš Lietuvos. Ir mūsų eurokomisarės vardas daug kam aktualus pasidarė tik prakalbus apie jos kandidatūrą prezidento rinkimuose. Tačiau kalbame apie Europos Parlamentą - Lietuvos Seimo analogą (plius minus) ES mastu. Seimo sprendimai bei užkulisiai yra labai populiari diskusijų tema Lietuvoje, todėl reikėtų daryti prielaidą, kad ne naujienos yra pernelyg techninės, bet priimami EP sprendimai pernelyg mažai tiesiogiai liečia Lietuvą ir Lietuvos gyventojus. Tačiau tokia logika man nėra priimtina. Galbūt toks jau tas blogas mūsų įprotis, rūpintis kažkuo tiek, kiek tai aktualu mums asmeniškai, bet nesuvokti savęs kaip bendruomenės.

   ES tikrai daug dėmesio skiria savo informacinei sklaidai. ES puslapių internete apstu. Tačiau, mano nuomone, didžiausi Lietuvos naujienų portalai greta tokių skilčių kaip "Lietuvoje" turėtų ne ką mažiau dėmesio skirti ir skiltims "Europos Sąjungoje".

   Gyvename vis globalesniame pasaulyje ir būtų naivu bei trumparegiška savo gyvenamąją vietą įsivaizduoti kaip miestą (tai dažnai daroma tuose Kauno/Vilniaus konfliktuose) ar šalį. Būtina suvokti save geopolitinėje erdvėje, o Lietuva čia yra tarp ES ir Rusijos (dabar, žinoma, labiau ES, nors kažkada buvo ir priešingai). Todėl mums būtina domėtis tuo, kas vyksta ES ir kitose mūsų sąjungos narėse, kartais net jei tai tiesiogiai neliečia Lietuvos (netiesiogiai užtat liečia). Pavyzdžiui, man buvo įdomūs neseniai įvykę vieno Vokietijos regiono rinkimų rezultatai.

   Reikėtų europietiško identiteto plėtros visose ES šalyse ir mažiau nacionalizmo.

   Apie šitos temos aktualumą, iš to seka ir populiarumas, man sunku kalbėt. Galbūt ji tokia pasirodys tik man. Bet, kaip sakoma, pabandymas sudominti karvės nekainuoja.
   Paskutinis taisė ; 2009.01.22, 23:25.
   Įžvalgos.lt - FB - G+

   Comment


    #4
    Liberalų sąjūdžio dėjimasis su klounais nuvylė.. Kaip partija jie man priimtiniausi, bet balsuoti už sąrašą ir išrinkti tuo pačiu keletą man neįtinkančių kanditatų nenorėsiu. Kitas variantas yra konservatoriai. Manau, kad reikia rinktis atstovus partijų iš dabartinių valdančiųjų. Taip galbūt galėtumėm tikėtis geresnio abiejų pusių susikalbėjimo. Nors tiesą sakant nežinau kiek vieni gali daryti įtaką kitiems.
    Post in English - fight censorship!

    Comment


     #5
     Šiaip pagalvojus EP labai sbvarbūs asmenys, nes jie mūsų veidas EP, kaip ir emigrantai siūlau išsiūsti tokius aktorius ir dainininkus

     O tu "AŠ" nenori? Aš už tave balsą atiduodu!
     You've got one life! Live it!

     Comment


      #6
      Šiek tiek šviežio oro šia tema.

      Beveik pusė piliečių neketina rinkti Europos Parlamento
      Keturi iš dešimties - 38 proc. - rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių ketina dalyvauti būsimuose Europos Parlamento rinkimuose - 16 proc. nusiteikę tikrai dalyvauti, o dar 22 proc. mano, kad greičiausiai dalyvaus. Kiek mažiau nei pusė - 45 proc. - apklaustųjų atsakė, kad jie neketina dalyvauti renkant Europos Parlamentą.

      Šeštadalis - 16 proc. - dėl dalyvavimo šiuose rinkimuose dar neapsisprendę.
      Reikėjo atitinkamą apklausą pridėti ir prie šios temos, nepagalvojau. Statistika, pagal Lietuvos tendencijas, nestebinanti.


      Kai kurie iš kandidatų:

      Liberalų sąjūdis:
      Leonidas Donskis (nėra partijos narys, bet per ją balotiruojasi)

      Liberalų ir centro sąjunga:
      Saulius Paukštys

      Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai:
      Vytautas Landsbergis
      Laima Liucija Andrikienė

      Tvarka ir teisingumas:
      R. Paksas
      J. Imbrasas

      Socialdemokratai:
      Gediminas Kirkilas
      Vytenis Povilas Andriukaitis
      Vilija Blinkevičiūtė


      Kol kas turbūt bet kurie kandidatų sąrašai dar nėra galutiniai. Visų kandidatų pateikti nėra prasmės, nes partijos jų kelti gali iki 24. Todėl pateikiu tik "įdomiausius" ar daugiausiai galimybių turinčius (subjektyviu mano vertinimu) eksponatus. Dauguma jums jau gerai pažįstami, tad nuorodos nebuvo būtinos, bet sviestu košės nepagadinsi.

      Pagal galimybes mėginsiu šį sąrašą praplėsti kandidatų, o ypač partijų atžvilgiu.
      Paskutinis taisė ; 2009.02.26, 20:00.
      Įžvalgos.lt - FB - G+

      Comment


       #7
       Asmeniškai tikrai nepraleisiu šių rinkimų
       Beje, Pakso padėtis tai unikali. Jis juk net policininku būt negali
       Tik nepakantumas teisės pažeidimams ir optimizmo skleidimas atves mūsų valstybę į tiesos kelią :)

       Comment


        #8
        http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...e – R.Kuodis
        ____________

        Šiaip Donskis nustebino mane, tirkai negalvojau, kad šia kryptim pasuks.

        Comment


         #9
         Man atrodo gerb. Donskis pasirinko lengviausią kelią. Klausimas ar neatsibodo jam ta Lietuva, jei tokį žingsnį daro...
         Kopenhaga/Roskildė / Stokholmas I II III IV
         Dordrechtas/Haarlemas
         Nesebaras/Plovdivas
         Kiolnas

         Comment


          #10
          Iš pradžių panašiai pagalvojau ir aš. Tačiau vėliau nusprendžiau kablelį padėti taip: smerkti negalima, palaikyti.

          Lietuvoje visuomenė yra pernelyg destruktyvi (tokią išvadą darau iš ilgų pasyvių subjektyvių stebėjimų), kad tai būtų palanki terpė realizuoti savo potencialą. Aš suprantu, kad universitetui ar bet kuriai socialinei veiklai, kurioje dalyvavo šis žmogus, jo pasitraukimas būtų nuostolis. Tačiau joks socialinis procesas ar įstaiga neturėtų būti priklausomi nuo vieno asmens ir, jei taip yra, tai gėda mums.

          Veikla ES lygiu suteikia platesnes galimybes ir, jei yra atitinkamas potencialas, belieka palinkėti tik sėkmės ir vaisingo darbo.
          Įžvalgos.lt - FB - G+

          Comment


           #11
           Vai tai tau, Kuodis į europarlamentą, Nausėda ko tais pritilęs pastaruoju metu.. O tai kas tada analins mūsų ekonomiką dabar? Titarenka bus didysis guru sutraukiantis minias?

           O ką Donskis pametė politikoje, tai iš viso nelabai suprantu.. Susidaro toks įspūdis, kad šie kandidatai desperatiškai bando iš mūsų šalelės išeiti į aukštesnę lygą per ta europarlamentą..
           Jūsų,
           Analitikas PlėtRa™

           Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

           Comment


            #12
            Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
            Vai tai tau, Kuodis į europarlamentą, Nausėda ko tais pritilęs pastaruoju metu.. O tai kas tada analins mūsų ekonomiką dabar? Titarenka bus didysis guru sutraukiantis minias?

            O ką Donskis pametė politikoje, tai iš viso nelabai suprantu.. Susidaro toks įspūdis, kad šie kandidatai desperatiškai bando iš mūsų šalelės išeiti į aukštesnę lygą per ta europarlamentą..
            Už Nausėdą prabalsuočiau tik ar iš to naudos būtų nžn... Landsbergi, daryk ką nors Lietuvai gero Lietuvoje, ką ten užsienyje jis veiks. Ramiai pensiją leis?
            You've got one life! Live it!

            Comment


             #13
             Panasu, kad teks uz Donski eiti.
             Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

             Comment


              #14
              Socdemų EP sąraše – pirmauja J.Paleckis ir V.Blinkevičiūtė, G.Kirkilas tik penktas

              Kirkilas visiems paaiškintų, kad Europoje jokios krizės dar nėra ir ja nei nekvepia.

              ---

              Dažnai paminiu, kad reikėtų būti ne tik lietuviais, bet ir europiečiais, Europos sąjungos piliečiais (ir ne mažiau). Todėl pasižiūrėkime į EP rinkimus plačiau. Ir ne tik į šiųmetinius.

              Iššūkis Europos Parlamentui

              Rinkimams ruošiasi ir dabartiniai EP lyderiai, iš kurių trečio pagal dydį Liberalų demokratų aljanso (ALDE) lyderis britas Grahamas Watsonas nutarė mesti iššūkį nusistovėjusiai tvarkai.


              - Pone Watsonai, jau ir Lietuvą pasiekė žinia apie Jūsų mestą iššūkį, t. y. pareikštą norą tapti EP pirmininku, sulaužant nerašytą taisyklę, kai dėl minėtos kandidatūros susitaria dešinieji su kairiaisiais ir jų atstovai pakaitomis po 2,5 metų vadovauja EP. Kas paskatino žengti tokį žingsnį?

              -
              <...> tarp kandidatų į pirmininko postą turėtų vykti vieša diskusija, per ją minėti asmenys išdėstytų savo idėjas ir ką planuoja nuveikti. Per tą diskusiją taip pat paaiškėtų, ar jie yra pakankamai kvalifikuoti dirbti šį darbą. Iki šiol susitarimas būdavo pasiekiamas už uždarų durų. Todėl ir noriu ištraukti kandidatus į viešumą. Galbūt man ir nepavyks laimėti, tačiau tai bus bent precedentas, pakeisiantis pačią kandidatavimo tvarką. <...>

              Manau, kad kuriant Europos demokratiją svariu atsvaros tašku galėtų tapti galimybė piliečiui būti renkamam į EP transnacionaliniu būdu, t. y. už kandidatą galėtų balsuoti visos Bendrijos piliečiai. Šis klausimas jau buvo aptartas Konstituciniame konvente ir EP Konstitucinių reikalų komitete. Manau, galima tikėtis, kad jau per kitus rinkimus nuo 5 iki 10 proc. europarlamentarų bus renkami pagal transnacionalinius sąrašus. Tai reikštų, kad rinkėjas Italijoje, Estijoje ar Lenkijoje turės galimybę balsuoti už tą patį žmogų.


              -Ką pirmiausia keistumėte EP, jei jums pasisektų tapti jo vadovu?

              <...>

              Esu tikras europietis, ir jei būčiau išrinktas pirmininku, stengčiausi sutelkti įvairias politines jėgas tam, kad Europos vežimas sparčiau judėtų į priekį. ES institucijos turi būti atviresnės, jei norime, kad piliečiai jomis labiau pasitikėtų. EP turėtų būti vieta, kur telkiamos Europos jėgos, nukreiptos prieš euroskepticizmą, kuriam atstovauja tokie veikėjai kaip Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas ir "Libertas" lyderis Deklanas Galey, per birželio mėnesį vykusį referendumą suagitavęs airius balsuoti prieš Lisabonos sutartį.

              <...>


              - Pone Watsonai, liberalų frakcijai EP priklauso daugiausia atstovų iš Lietuvos, net septyni iš 13. Kaip vertinate jų darbą per šią kadenciją?

              - Lietuvos europarlamentarai ALDE grupę pasirinko neatsitiktinai ir mane žavi jų darbas EP. Turiu pažymėti, kad Lietuvai labai įspūdingai EK atstovauja ir jūsų eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.
              Nedarysiu kategoriškų sprendimų dėl EP pirmininko posto išklausęs tik vieno kandidato nuomonę, bet, asmeniškai man, šio žmogaus pozicija labai imponuoja.
              Paskutinis taisė ; 2009.02.26, 22:05.
              Įžvalgos.lt - FB - G+

              Comment


               #15
               Antai štai kokios patyrusios politikės TS kandidatės į ES Parlamentarus

               25 metų pupa iš LMTA http://www.tsajunga.lt/index.php/rad...ate=1242812123

               23 metų pupytė, tik ką TSPMI baigus http://www.tsajunga.lt/index.php/ves...ate=1242812123

               pas liberalus irgi rimtų kandidatų yra 22 metų bachūras su įspūdinga patirtimi.. http://www.liberalusajudis.lt/index.php?item_id=59289


               reiks ir seniui PlėtRai kitųkart sudalyvaut kur, į politiką eit, o tai visokie nagli naujosios kartos piemenys baigia ant sprando užlipt..
               Jūsų,
               Analitikas PlėtRa™

               Komentaro autorius neatsako už nieką išskyrus save - galvokit savo galva, jis nėra Jūsų dvasinis gyvenimo vadovas.

               Comment


                #16
                Jei jau ministro patarėja tai gal nedurna o kad baigus muziką - galės su Landsbergiu groti

                pas liberalus irgi rimtų kandidatų yra 22 metų bachūras su įspūdinga patirtimi.. http://www.liberalusajudis.lt/index.php?item_id=59289
                darbo patirtis - vamzdžių gamykloje

                Comment


                 #17
                 Na, nemanau, kad darbas 11 klasėje vamzdžių gamykloje yra kuo nors gėdingas ar teršiantis asmenybę. Atvirkščiai - verti pašaipos nedirbantys tinginiai, o ne siekiantys ir dirbantys be didelio išrankumo, jau nuo jaunystės. Aišku, kaip politiko karjeros siekiančiam žmogui tai gal kiek juokinga tokia praeitį turėt, bet tikrai ne negarbinga. Galima rasti "užkietėjusių" politikų, kurių praeitis gėdinga, šventvagiška ir amorali, bet jie dirba ir yra gerbiami ir žinomi. Taigi čia visai ne rodiklis, keista, kad atsiranda tokių, kuriems tai juokinga.
                 www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                 Comment


                  #18
                  Norėjau jūsų pasiteirauti kaip vyksta rinkimai į EP, nes tikrai nežinau. Ar rinkimai būna tik vienu turu? Ar galima rinkti asmenis, ar būtinai tik partiją? T.y, ar galiu rinkti kelis asmenis iš skirtingų partijų, ar tik iš tos vienos partijos? Už kiek žmonių galima balsuoti?
                  www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                  Comment


                   #19
                   Parašė Analitikas PlėtRa Rodyti pranešimą
                   pas liberalus irgi rimtų kandidatų yra 22 metų bachūras su įspūdinga patirtimi.. http://www.liberalusajudis.lt/index.php?item_id=59289
                   Pala pala, kažkas čia nesueina. Iš pradžių pamaniau, kad tai bajeris, ale anketa labai rimtai parašyta. Pasistojo 2 klausimai:
                   1. Argi rinkimuose į EP nėra amžiaus cenzo, kaip LR Seimo rinkimuose 25m.?
                   2. Jeigu (neduokdie) jį išrinks — ką jis darys su studijomis? Jeigu toliau studijuos (kad ir neakivaizdžiai ar nuotoliniu būdu), tai kada dirbs? Jeigu nutrauks studijas, ar realu po 5m. o gal perrinkus ir dar vėliau grįžti studijuoti kaip pilnaverčiui su kursiokais studentui?

                   Kažkaip man čia arba pajuokavimais arba naivumu dvelkia. Vienintelis logiškas paaiškinimas peršasi toks: bachūriukas įgaus agitacinės ir rinkiminės patirties, bet kadangi į EP išrenkama tik 12 narių, tai tikimybė jį išrinkti beveik lygi totaliam nuliui. O štai po penkerių metų partija pasiūlys jauną specialistą, jau turintį gana svarios (tegu ir nesėkmingos) politinės patirties.
                   I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                   Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                   Comment


                    #20
                    Wycka, tavo požiūris matau kiek susenęs Žmogus gali išeit atostogų nuo studijų. Taip pat gali nutraukt studijas ir kad ir būdamas 40-ies metų vėl stoti... Nematau problemos, studijuodamas VDU pastebėjau, kad dabar labai daugėja vyresnių studentų, yra ir mano tėvų amžiaus. Studentai labai tolerantiški ir puikiai priima tokius studentus.

                    Pavyzdys, kai vienas dvyliktokas dalyvavo verslumo skatinimo projekte, jį laimėjo ir įkūrė sriubų restoraną, jam vadovauja... Nežinau kaip jam su mokslais, rodos sakė keletą metų vadovaus restoranui, po to paskirs direktorius ir tada stos studijuoti... Noriu pasakyt, kad viską galima suderinti ir tas žmogus žino kas jam geriau... Bet kalbant konkrečiai apie šį atvejį manau, kad į EP jis tikrai per jaunas.
                    Paskutinis taisė Ametistas; 2009.05.20, 21:00.
                    www.nvtka.lt - Nacionalinė viešojo transporto keleivių asociacija. Tapk ir tu jos dalimi!

                    Comment

                    Working...
                    X