Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Užsienio kalbos Lietuvoje

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Tomas Rodyti pranešimą
  Na Lietuvoje iki šiol gajus romantinis anekdotas, kad lietuviai yra tikrieji indoeuropiečiai kalbantys beveik sanskritu, nors mokantys ir sanskritą, ir lietuvių kalbą (t.y. kokie 3 žmonės pasaulyje) panašumų neranda.
  tai toje pačioje wikipedijoje yra pavyzdys kur iš selektyviai parinktų žodžių dėl įvardžių ir kalbos struktūros panašumų galima padaryti sakinį iš kurio sasnskritas atrodys artimesnis lietuvių kalbai nei kokia nors latvių kalba. Bet tai nereiškia, kad baltų protėvius kažkas siejo su sanskrito kalbos protėviais daugiau nei kitas gentis, tiesiog kol kitos kalbos evoliucionavo sparčiai, mūsiškės kažkodėl užsikonservavo:
  • Kas tvam asi? Asmi svapnas tava tamase nakte. Agniṃ dadau te śradi tada viśpatir devas tvam asi.
  • Kas tu esi? Esmi sapnas tavo tamsioje naktyje. Ugnį daviau tau širdy, tada viešpatis dievas tu esi.

  Nežinau pagal ką matuojamas tikrumas, bet jei ir esam tikresni, tai šiandien tai keičia tiek pat kaip žinojimas, jog Palemonas buvo kažkokio romėno proproaanūkis ir paskleidė šiek tiek sėklos tarp baltų moterų. Vėlgi norint kažką politizuoti baltų ir slavų tema reikia nagrinėti paskutinį tūkstantį metų, kuomet lietuviai žinojo, kuo jie skiriasi nuo rusėnų ar lenkų, bet tai netrukdė dažnai siekti bendrų tikslų, kai yra pavyzdžių kur daug artimesnės tautos bandė vieni kitiems perpjauti gerkles.

  Comment   Nustebino, kad Visgino TV Lietuvių kalbą dubliuoja.
   Ar iš tiesų yra ženklus kiekis ten nesuprantančių lietuviškai, ar iš principo dubliuoja?

   Nebent čia kanalas ne tik Visagino, bet ir užsienio (Latvijos ar pan)

   Comment


    į youtube tagus reikia dėti tik id (raides ir skaičius), o ne visą linką.

    Comment

    Working...
    X