Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Žiniasklaida

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts


  Į Europos Parlamentą (EP) su „valstiečių“ sąrašu išrinktas buvęs krepšininkas, verslininkas Šarūnas Marčiulionis atsisako laimėto mandato.
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
  Tai antradienį Seime žurnalistams patvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
  Vietoje jo pagal partijos sąrašą į EP turėtų patekti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas.
  https://www.15min.lt/m/id/aktualu/li...nui-56-1151138
  15 min su savo reklamomis per visą puslapį užlankstė
  Po kažkelinto bandymo pavyko pamatyti tik straipsnį be antraštės ir be straipsnio herojų galvų.


  Šiaip 15min lygis per paskutinis 1-2 mėnesius akivaizdžiai smuko - ten vis mažiau objektyvumo ir vis daugiau angažuotos nuomonės piršimo.

  Comment


   Parašė Romas Rodyti pranešimą

   Romai, o tai kur tavo ad-blockeris?
   Aš iš vis nežinojau kad 15min būna reklamos.
   If a lion could speak, we could not understand him.

   Comment


    Be adblockeriu siais laikus nei kojos i interneta!!!

    Comment


     Konstatuojama liūdna žiniasklaidos būklė ir siūlomi šiek tiek utopiniai receptai padėčiai keisti.
     Gal pasiūlymai dėl bazinio atlyginimo žurnalistams ir nerealūs, bet kažką reikia daryti.

     15min.lt 2016.06.02
     R.Iržikevičius.
     Gelbėjant eilinį žurnalistą 4-osios pramonės revoliucijos mūšio lauke

     Laisvoji rinka gausiai apdovanoja laimėtojus ir skaudžiai baudžia pralaimėtojus. Bet yra tokių rinkoje nenusisekusių žaidėjų, kuriuos nematoma rinkos ranka baigia sužlugdyti, bet be jų laisvoji rinka ir liberalioji demokratija potencialiai gali subyrėti. Akivaizdu, kad vienas iš tokių žlungančių laisvosios rinkos žaidėjų yra žiniasklaida, o kartu ir žurnalistika. (...)

     Matome, kaip žiniasklaida, veikiama pasikeitusios laisvosios rinkos sąlygoms ir spaudžiama 4-osios pramonės revoliucijos, nyksta mūsų akyse. Nyksta vienas iš keturių liberaliosios demokratijos ramsčių. Jei nebūsime sąmoningi, kad negalime palikti žiniasklaidos visagalės laisvosios rinkos valiai, šis liberaliosios demokratijos ramstis sugrius. Ar stalas gali stovėti ant trijų kojų? Taip, gali. Ar liberaliosios demokratijos stalas gali stovėti ant trijų kojų? (...)

     Ekonominės veiklos sąlygos ir dėsniai keičiasi žaibišku greičiu, bet per tą pašėlusį greitį nepamirškime pamatinių dalykų. Norime ar ne, bet reikia pripažinti, kad žiniasklaida, kaip verslas, ritasi bedugnės link. Tradicinė žiniasklaida žlunga daug greičiau nei klimato atšilimo veikiami Arkties ar Grenlandijos ledynai. Lietuvoje sparčiai nyksta popierinė spauda (sustojo „Lietuvos žinių“ laikraščio leidyba ir greitai didžiausias šalies dienraštis „Lietuvos rytas“ bus leidžiamas tik tris kartus per savaitę ir pan.). Regioninė žiniasklaida sparčiai virsta vietinių karaliukų ir kunigaikščių ruporais.

     Nebuvau susidūręs su tokia statistika Lietuvoje, bet JAV nuo 2008 iki 2017 m. redakcijose dirbančių žurnalistų sumažėjo 45 proc. (nuo 71 tūkst. iki 39 tūkst., „PEW Research Centre“). Vaizdelis turbūt panašus visame Vakarų pasaulyje. Jei dar palauksime 15 ar 20 metų ir paliksime ketvirtąjį liberaliosios demokratijos ramstį 4-ajai pramonės revoliucijai, to, ką mes vadiname žiniasklaida ir žurnalistika, neliks. Bus labai daug visuomenės informavimo priemonių, daug influencerių, „Financial Times“ ir „The Economist“ tipo leidinių, bet tik tiek. (...)

     Jeigu visuomenė ir valdžia sutaria, kad geriau nerizikuoti ir nelaukti, kol žiniasklaida ir žurnalistika visiškai išnyks, reikia sutarti, kad šiam liberaliosios demokratijos ramsčiui reikalinga pagalba. Taip pat pati žiniasklaida turi pripažinti, kad tai nėra „tradicinis“ verslas. Šis verslas negali būti tik dėl pelno – šis verslas turi būti dėl visuomeninės misijos. (...)

     https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ke-500-1152172

     Comment


      Čia suplakti du skirtingi reiškiniai: žurnalistikos parsidavimas (šališkumas) ir popierinės (tradicinės) spaudos nykimas dėl technologijų. Fizinių parduotuvių išsivysčiusiose šalyse irgi mažėja dėl elektroninės prekybos, bet tai nereiškia, kad nyksta pati prekyba. Žurnalistika irgi kinta. Kai praktiškai visi turi prie savęs įrenginius, kuriais galima filmuoti ir fotografuoti, tai laiku ir vietoje atsidūręs mėgėjas panorėjęs gali sukurti reportažą, nelabai atsiliekantį nuo profesionalaus. Žurnalistai nebeturi to monopolio, kai kažką filmuoti ir kalbinti galėjo tik jie.
      Paskutinis taisė senasnamas; 2019.06.03, 14:47.

      Comment


       Uždarytas „Lietuvos žinių“ naujienų portalas
       Uždarytas likviduoto dienraščio „Lietuvos žinios“ interneto portalas Lzinios.lt.

       Interneto svetainė vartotojams nepasiekiama nuo penktadienio.

       Paskutinis „Lietuvos žinių“ spausdintinas numeris išėjo balandžio pabaigoje.

       „Achemos grupė“ teigia, kad „Lietuvos žinias“, Jonavos rajono laikraštį „Naujienos“ ir šių leidinių interneto portalus valdžiusi bendrovė ilgą laiką dirbo nuostolingai ir buvo nuspręsta jos nebedotuoti...
       Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

       Comment


        Skaitydavau kartais tą portalą, netgi nuomonių ringą turėjo su Bačiuliu. Charakteringiausias man būdavo beveik visur naudojamas Times New Roman ar į jį labai panašus šriftas. Nemaniau, kad taip greit užsilenks.

        Dabar puslapis nepasiekiamas.

        Comment


         Liūdna. Galėjo bent užšaldytą archyvą palikt veikiantį

         Comment

         Unconfigured Ad Widget

         Collapse
         Working...
         X