Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

  II pakopa eina į specialius fondus, III pakopa gerokai laisviau. Panašu, kad šitu pakeitimu faktiškai sujungs II ir III pakopas.
  Manau nieko bendro tarp analizuojamų pakeitimų ir II pakopos.
  IMHO tai liestų nebent tik III pakopą.

  Comment


   Šiuo metu į pensijų fondus per metus be mokesčių galima pervesti ne daugiau kaip 1.500 Eur.
   Parašė Sula Rodyti pranešimą
   Nelabai supratau, ką reiškia ši frazė. Ar tikrai yra toks apribojimas (šiaip aš jau turėčiau jį viršyti)?
   Netiksliai žurnalisto parašyta. Turėta omenyje, kad mokesčius galima susigrąžinti nuo sumos, pervestos į trečios pakopos fondą, ne didesnės negu 1500 €. Jei pervedei daugiau, mokesčių nuo viršytos sumos nesusigrąžinsi. "Uždarbis" 15%, tokių sumų retai kas pasiūlo net su didele rizika. O čia - garantuoti 15%. Labai rekomenduoju.

   O į naują įstatymą žiūriu gana atsargiai. Kaip liberalių pažiūrų pilietis džiaugiuosi, kad atsiranda galimybė pačiam valdyti savo investicijas į pensiją. Tačiau įstatymas leidžia neprofesionaliam investuotojui visiškai pradanginti savo būsimą pensiją priėmus katastrofiškai prastus investicinius sprendimus. Kažkaip norėtųsi, kad neprofesionalūs investuotojai būtų labiau apsaugoti patys nuo savęs. Nors gal be reikalo baiminuosi. Svarbiausia, kad valstiečių ir darbo partijos rinkėjai tik nepradėtų masiškai žaisti investuotojų, o po 40 metų sulaukę pensinio amžiaus neateitų nuskurdę ir išbadėję prie Seimo daužyti langų ir reikalauti atimti iš tų, kurie savo būsimos pensijos neiššvaistė.


   Paskutinis taisė Dovydas; 2020.01.22, 01:47.

   Comment


    Kaip „Sodra“ mokės pensijų anuitetus, Seimas galutinai apsispręs po Velykų https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...pres-po-velyku
    Sukaupus nuo 5.000 Eur iki 10.000 Eur lėšos būtų išmokamos periodiškai, kol pasibaigs pinigai, o viršijus 10.000 Eur ribą reikės įsigyti pensijų anuitetą – paslaugą, kuri garantuos kas mėnesį ar kelis mėnesius mokamą išmoką iki pat mirties. Anuitetų gavėjai, sukaupę daugiau kaip 60.000 Eur, perviršį nuo šios sumos galėtų gauti vienkartine išmoka.
    Seimas pernai gruodį priėmė Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis pusmečiui pavėlintas anuitetų išmokėjimo perdavimas „Sodrai“. Parlamentas 2018 metų birželį pritarė pensijų kaupimo reformai, kad nuo 2020 metų sausio centralizuotu anuitetų tiekėju taps „Sodra“, tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vėliau pripažino, kad iki 2019 metų pabaigos nebus suspėta tinkamai pasirengti vykdyti naujas funkcijas, įdarbinti reikalingus specialistus ir atlikti kitus veiksmus.

    Comment


     S&P 500 indeksas jau didesnis, nei buvo 2018 metų gale/2019 pradžioje, panašu, kad tiek amerikiečiai, tiek Lietuvos būsimi pensininkai nebankrutuos.

     Click image for larger version Name:	Untitled.png Views:	1 Size:	31,6 kB ID:	1794982
     Flickr

     Comment


      Mūsų pensijų fondai neinvestuoja daug į Jav akcijas

      Comment


       Parašė Bmweda Rodyti pranešimą
       Mūsų pensijų fondai neinvestuoja daug į Jav akcijas
       Nedrįsčiau taip užtikrintai teigti. Pasižiūrėjau į savo PF II, tai 2019 Q4 ataskaitoje >40% Š.Amerika. Dar <20 Azija ir Okeanija. V.Europa tik 13%.
       Šiaip manyčiau JAV įmonės ženklia dalimi parištos ir ant Azijos, tai gaunasi tokia surištų puodų sistema.
       Paskutinis taisė Arunasx; 2020.04.11, 15:31.

       Comment


        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
        S&P 500 indeksas jau didesnis, nei buvo 2018 metų gale/2019 pradžioje, panašu, kad tiek amerikiečiai, tiek Lietuvos būsimi pensininkai nebankrutuos.

        Click image for larger version Name:	Untitled.png Views:	1 Size:	31,6 kB ID:	1794982
        Paskutinės pora savaičių labai optimistiškos akcijų rinkose buvo ir stipriai atsispyrėm nuo dugno, bet aš asmeniškai dar nepulčiau labai džiaugtis ir mesti visas santaupas į akcijas tikintis, kad tuoj grįšim kur buvom metų pradžioje.

        Dabar rinkos auga nes tikimasi, kad ekonomikos netrukus vėl pradės atsidarinėti ir po truputį bus grįždama į senas vėžes, bei teigiamai reaguojama į neregėto masto finansinio stimulo programas, kurių efektyvumas ar neefektyvumas pasirodys tik kažkada ateityje.

        Man dabar įdomu kaip rinkos reguos į tuoj pasipilsiančius korporacijų pirmo ketvirčio finansinius rezultatus, kurie neabejotinai bus labai prasti, bet niekas nežino kiek tiksliai prasti ir žinoma nuspėti kaip rinkos į juos reaguos irgi sunkoka, bet kompanijų pelningumas ir pajamingumas yra pats svarbiausias rodiklis vertinant kompanijos akcijų kainą.

        Kalbant apie korporacijas. Panašu, kad didžioji dauguma korporacijų arba išvis stabdo arba labai stipriai mažina savo akcijų supirkimo programas (stock buyback), plius toms kurios gaus valstybinę finansinę paramą panašu, kad išvis bus draudžiama vykdyti šias programas artimiausioje ateityje, o tai buvo didelė priežastis kodėl akcijų rinkos taip sparčiai augo paskutinius kelis metus.

        Galiausiai, visiškai neaišku kokie bus ilgalaikiai ekonominiai padariniai po šito sukrėtimo. Kiek ilga ir kiek gili bus ši recesija niekas taip pat nežino. Tikėtina, kad ne vienam ekonomigos segmentui užtruks labai nemažai laiko grįžti į lygį buvusį prieš šį sukrėtimą, nepaisant kaip greit pavyks grįžti į plius minus normalų gyvenimą praėjus pandemijai.

        Jeigu reikėtų lažintis, sakyčiau, kad gerokai didesnė tikimybė, kad rinkos dar kartą išbandys kovo mėnesio žemumas prieš grįžtant į akcijų rinkų lygį metų pradžioje, bet čia tik mano spėjimas ir tikrai nerekomenduočiau niekam daryti jokių finansinių sprendimų juo vadovaujantis .

        Comment


         „Sodra“ skaičiuoklėje leidžia pasiskaičiuoti galimas pensijų anuitetų išmokas https://www.vz.lt/rinkos/2020/06/17/...uitetu-ismokas
         „Sodra“ antradienį oficialiai pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri gyventojams, dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime, padės pasirinkti jų lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą po to, kai „Sodra“ nuo šios liepos taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju.Pensijų anuitetų skaičiuoklė prieinama „Sodros“ tinklapyje ir yra skirta gyventojams, kuriems ateina laikas, kai jie gali rinktis pensijų anuitetą. Teigiama, kad ji tiksliai veikia tiems gyventojams, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai. Skaičiuoklėje gyventojai turi įvesti savo gimimo datą (jungiantis prie skaičiuoklės iš asmeninės „Sodros“ paskyros ji įvedama automatiškai), taip pat datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį, ir savo pensijų fonde sukauptą sumą. Įvedus prašomus duomenis, pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių – standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo – išmokų dydžiai. „Sodra“ garantuoja, kad tokiomis sąlygomis mokės tokio ir ne mažesnio dydžio išmokas kiekvieną mėnesį visą likusį gyvenimą. „Skaičiuoklė yra tiksli, jeigu pateikiami tikslūs duomenys – tai „Sodros“ garantija, kad žmogus gaus tokias ir ne mažesnes išmokas. Bet jeigu „Sodros“ Pensijų anuitetų fondui pavyktų uždirbti didesnę negu į pensijų anuiteto dydį jau įskaičiuota grąža, išmokos gali būti ir didesnės, tik mažėti jau negali. Tai, kad „Sodra“ mokės ne mažesnes išmokas visą likusį gyvenimą, kad ir kas benutiktų, garantuoja valstybė“, – sako D. Gerulytė.
         p.s. stebuklų nebūna. Arba tas investavimas turi būti į visiškai nerizikingas finansines priemones,kurios neduos prieaugio arba riziką/nuostolius dengs Sodra.

         Comment


          Labai būtų įdomu pamatyti apklausą, kur forumiečiai kaupia ar nekaupia.

          Comment


           Per INFO TV žinias šiandien parodė, kad remiantis naujai paskelbta Sodros anuiteto skaičiuokle tą pačią €10'000 sumą sukaupęs žmogus iš Sodros gaus €34-44/mėn, o iš privačių PF €41-47/mėn. Vat tau boba ir devintinės, tai kaip čia gaunasi, kad "vagys ir sukčiai" moka daugiau, nei žada mokėti Sodra?

           Parašė dondc Rodyti pranešimą
           Labai būtų įdomu pamatyti apklausą, kur forumiečiai kaupia ar nekaupia.
           Niekas nedraudžia sukurti apklausą kaip naują temą.
           Paskutinis taisė Arunasx; 2020.06.17, 19:30.

           Comment


            Parašė dondc Rodyti pranešimą
            Labai būtų įdomu pamatyti apklausą, kur forumiečiai kaupia ar nekaupia.
            Kaupiu 3% II pakopos PF plius kasmet 1500€ III pakopos PF (dėl GPM lengvatos). Dar 300€ vaikų pinigų kas mėnesį pervedu į Exchange Traded funds (per ETFmatic robo advisory). Čia kaip ir vaikų pinigai, bet jei neklausys, tai pasiliksiu sau ir išėjęs į pensiją nusipirksiu kokia nors jachtą Likusi investicijų dalis tradiciškai - į NT.
            Paskutinis taisė sankauskas; 2020.06.17, 20:57.
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


             Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

             Kaupiu 3% II pakopos PF plius kasmet 1500€ III pakopos PF (dėl GPM lengvatos). Dar 300€ vaikų pinigų kas mėnesį pervedu į Exchange Traded funds (per ETFmatic robo advisory). Čia kaip ir vaikų pinigai, bet jei neklausys, tai pasiliksiu sau ir išėjęs į pensiją nusipirksiu kokia nors jachtą Likusi investicijų dalis tradiciškai - į NT.
             Kam Sankauskai jums tuomet pinigai, kai jūs neturite fantazijos?

             Comment


              Parašė mindau Rodyti pranešimą

              Kam Sankauskai jums tuomet pinigai
              Gi sakau - jachtai.
              If a lion could speak, we could not understand him.

              Comment


               Pensijų fondų nuostolius labiausiai pajus pažeidžiamiausia grupė: siūlo keisti visą kaupimo sistemą


               Akivaizdu, kad į koronaviruso pandemiją sureagavo visa ekonomika, o praradimų būta ir pensijų fonduose. „Delfi diena“ pašnekovų teigimu, nieko tragiško neįvyko, tačiau tik prieš metus keistą antros pensijų pakopos sistemą socialdemokratai siūlo dar kartą keisti. Anot jų, ši sistema nepalieka žmonėms pasirinkimo, kelia pernelyg dideles rizikas jų investicijoms ir būsimoms pensijoms. Tiesa, kritikai sako, jog apie sistemos pokyčius galvoti dar labai anksti, tačiau tokios politikų diskusijos prieš rinkimus labai nestebina.

               Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=84545591

               Comment


                Susimokėję 20% įmokas iš pensijų fondų atsiėmė 109.000 estų https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...me-109000-estu
                tai, kad 84% Estijos antros pakopos dalyvių nusprendė toliau kaupti pensijai, rodo, jog dauguma estų supranta papildomo kaupimo pensijai privalumus. Estijoje savo pensijai papildomai nekaupia ar neinvestuoja kitais būdais 9% žmonių. Palyginti Lietuvoje tokių gyventojų yra 19%. nuo šių metų naujajam įstatymui Estijoje taip pat pakeitus tvarką, numatančią disponavimą sukauptais pinigais sulaukus pensinio amžiaus, II pakopos pensijų fondų dalyviams Estijoje atsirado trys galimybės.
                Pirmoji: toliau kaupti pensijai II pakopos fonduose. Tiems, kurie nuspręs pensijų fonduose kaupti toliau, niekas nesikeis. T. y. jie ir toliau kas mėnesį į savo pensijų fondą mokės 2% nuo ikimokestinio atlyginimo ir dar 4% bus pervedami nuo jų socialinio draudimo įmokos.
                Antroji: Estijos gyventojai galės rinktis asmeniškai investuoti II pakopos fonde sukauptas lėšas per investicinę sąskaitą. Tokių sąskaitų savininkai galės rinktis patys ar per profesionalius tarpininkus investuoti į akcijas, NT fondus ar kitą turtą. Kol iš ten pinigai neišimami, jokie mokesčiai nemokami.
                Ir trečioji: dalyvis galės pasiimti lėšas iš savo sąskaitos pensijų fonde per dvejus metus nuo pateikto prašymo. Pasitraukiant anksčiau pensinio amžiaus, atsiimamos lėšos bus apmokestinamos 20% pajamų mokesčiu. Jeigu kaupiantysis norės pasiimti visas lėšas iš karto iš pensijų fondo sulaukęs pensinio amžiaus, tuomet lėšos bus apmokestintos 10% mokesčiu.

                Comment


                 Estijoje savo pensijai papildomai nekaupia ar neinvestuoja kitais būdais 9% žmonių
                 Kažin 8% Estijos gyventojų, pasitraukusių iš antros pakopos, įeina į tą skaičių, ar ne?
                 It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                 Comment


                  Gal kas nors turi straipsnį, ką R.Kuodis kalbėjo VŽ dėl pensijų fondų?

                  Comment


                   Parašė Sula Rodyti pranešimą
                   Gal kas nors turi straipsnį, ką R.Kuodis kalbėjo VŽ dėl pensijų fondų?
                   Kada?

                   Comment


                    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                    Kada?
                    Neseniai:
                    https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...tybeje-mastoma

                    Comment


                     Įmeskite prašau kas turi pilnai.

                     Comment

                     Working...
                     X