Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

• J.U.
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

Aš tai abejoju, kad žymiai. Pats mėnesį gyvenau Graikijoje, įsipaišiau praktiškai į lietuvišką biudžetą. Ypač dėl maisto nėra ko skųstis. Būsto nuoma, taip, brangesnė.
    Bet šildytis pusę metų kaip kad Lietuvoje nereikia

Komentuoti:

• andyour
    replied

Aš tai abejoju, kad žymiai. Pats mėnesį gyvenau Graikijoje, įsipaišiau praktiškai į lietuvišką biudžetą. Ypač dėl maisto nėra ko skųstis. Būsto nuoma, taip, brangesnė.
    O komunalinės paslaugos? Spėju, smarkiai nesinaudojai paslaugomis apskritai.

Komentuoti:

• Sula
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Neabejoju, kad Graikijoje pragyvenimas žymiai brangesnis. O ta vokietka gyvena brangiausio Vokietijos miesto centre ir dar skundžiasi.

Komentuoti:

• Tomas
    replied
    Neabejoju, kad Graikijoje pragyvenimas žymiai brangesnis. O ta vokietka gyvena brangiausio Vokietijos miesto centre ir dar skundžiasi.
    Paskutinis taisė Tomas; 2017.12.27, 12:01.

Komentuoti:

• Sula
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

Gerai, kad Lietuvos pensininkai nesupranta vokiškai ir neskaito tokių straipsnių, kaip vokiečiai skundžiasi mažomis pensijomis.
    Kažkada rodė reportažą iš Atėnų. Graikė pensininkė verkė, kad yra ant bado ribos, pensiją sumažino iki 600 EUR...

Komentuoti:

• Lettered
    replied
    Parašė liux Rodyti pranešimą
    Gerai, kad Lietuvos pensininkai nesupranta vokiškai ir neskaito tokių straipsnių, kaip vokiečiai skundžiasi mažomis pensijomis.

Komentuoti:

• liux
    replied
    kaip gyvena Vokietijos pensininkas

http://www.zeit.de/arbeit/2017-12/mu...inkommen-rente

Komentuoti:

• Sula
    replied

Kodėl dabartinius pensininkus turi išlaikyti tik dirbantys pagal darbo sutartį, o gyvenantys iš kitokių pajamų rūšių - ne arba žymiai mažiau?
    Todėl, kad toks "socialinis modelis". Kapitalizmas, tsakant, broleli...

Komentuoti:

• senasnamas
    replied
    Siūlot didinti mokesčius tol, kol neliks mokančių? Reikėtų daryti atvirkščiai: mokesčius mažinti ir didinti pasitikėjimą sistema, kad daugėtų mokančių ir mažėtų slepiančių mokesčius. Kai bus ryšys tarp to, kas sumokama ir kas gaunama, atsiras ir interesas mokėti. Ir nereikės kurti naujų mokesčių, iš kurių tikimasi daug, bet surenkama mažiau nei planuojama.

Kodėl dabartinius pensininkus turi išlaikyti tik dirbantys pagal darbo sutartį, o gyvenantys iš kitokių pajamų rūšių - ne arba žymiai mažiau?
    Sąlygos vienodinamos.
    Kažkodėl dirbantys pagal darbo sutartis dažnai piktinasi, bet patys neskuba bėgti į tas kitas mažiau apmokestintas (atseit pelningesnes) veiklos rūšis, nes ten irgi savi niuansai, sava biurokratija ir rizika, kad nebus pastovių pajamų.

„Sodros“ įmokos nuo 2018 m: ką reikia žinoti
    Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...#ixzz51selmHin

Eiliniai žmonės gyvena atsilupusiuose daugiabučiuose su smirdančiais koridoriais, važinėja senais kibirais, perka pigų maistą, valgo pigiose kavinėse.
    Nauji mokesčiai daugiausia ir taikomi į tokius, nes iš tokių lengviausia paimti. Tokių piliečių daug ir jie neturi lėšų teisininkams, kad pakonsultuotų, kaip pasinaudoti įstatymų spragomis.
    Paskutinis taisė senasnamas; 2017.12.21, 10:09.

Komentuoti:

• andyour
    replied

Tam nėra politinės valios. Brangus NT ir taip apmokestinamas - surenkamos grynos ašaros. Automobilių mokestis 1,5 mln. x 100EUR/metai = 150 mln. EUR jau šis tas. Sodros biudžetas jau kitąmet bus 4,2 mlrd. EUR
    Pagrindinis šaltinis turi būti algų kilimas. Totalus ubagynas kai kuriose sferose tiesiog stulbina.
    Pinigus reikia imti iš tikrai turtingų. Eiliniai žmonės gyvena atsilupusiuose daugiabučiuose su smirdančiais koridoriais, važinėja senais kibirais, perka pigų maistą, valgo pigiose kavinėse. Ant kiekvieno kampo po dėvėtų rubų parduotuvę. Čia sostinėje, o provincijoje tragedija visiška.

Komentuoti:

• Lettered
    replied

Tam nėra politinės valios. Brangus NT ir taip apmokestinamas - surenkamos grynos ašaros. Automobilių mokestis 1,5 mln. x 100EUR/metai = 150 mln. EUR jau šis tas. Sodros biudžetas jau kitąmet bus 4,2 mlrd. EUR
    Pagrindinis šaltinis turi būti algų kilimas. Totalus ubagynas kai kuriose sferose tiesiog stulbina.

Komentuoti:

• Sula
    replied

NT mokestis 2%, automobilių mokestis, taip pat atsisakymas mokestinių lengvatų, tai visai nesunkiai galima surinkti tuos Sodros 4 mlrd. Eur.
    Pagrindinis šaltinis turi būti algų ir jų bazės augimas. Totalus ubagynas kai kuriose sferose tiesiog stulbina.
    Paskutinis taisė Sula; 2017.12.21, 10:00.

Komentuoti:

• andyour
    replied

Aš būčiau nors ir už 10% pervedimą, tik dar lieka klausimas iš ko mokėti pensijas dabartiniams pensininkams.
    Kodėl dabartiniai pensininkai turi gyventi geriau, nei mes būsimieji? Tai yra priežastis palikti dabartinę sistemą ramybei ir net ją pamažu plėtoti. Aš asmeniškai nemanau, kad tai labai geras sprendimas pensiją laikyti ne tik pinigų pavidalu, bet dar ir vertybiniais popieriais svetimų valstybių.
    Paskutinis taisė andyour; 2017.12.21, 09:47.

Komentuoti:

• Lettered
    replied

Deja, biudžete tokių reikšmingų nėra pinigų tiesiogiai šiai "eilutei". Nesakau, kad 40% iš karto. Bet 2-3% jau šiandien galima būtų mokėti papildomai, kad nutildyti tautos kiršintojus.
    NT mokestis 2%, automobilių mokestis, taip pat atsisakymas mokestinių lengvatų, tai visai nesunkiai galima surinkti tuos Sodros 4 mlrd. Eur.

Komentuoti:

• sankauskas
    replied
    Na, manau kad didžiajai daliai žmonių II pakopa su 2+2+2 ir III pakopa su 2000€ per metus jau būtų pakankama, svari paspirtis prie būsimos Sodros pensijos

Komentuoti:

• Sula
    replied

Sodros mokesčius didinti iki 40% būtų pražūtinga, esant dabartinei emigracijai ir atlyginimų dydžiams dar gerokai atsiliekant nuo Vakarų. Variantas tada apskritai atsisakyti Sodros įmokų ir pensijas mokėti iš biudžeto bendro mokesčių katilo.
    Deja, biudžete tokių reikšmingų nėra pinigų tiesiogiai šiai "eilutei". Nesakau, kad 40% iš karto. Bet 2-3% jau šiandien galima būtų mokėti papildomai, kad nutildyti tautos kiršintojus.

Komentuoti:

• Lettered
    replied

Taigi andyour ir aš sutinkam rasti resursų ir tam ir kitam. Aš asmeniškai neabejoju, kad Sodros mokesčiai (ar kaip jie bus pavadinti) neišvengiamai turi kilti (iki ~40%) - tiesiog nėra kitos išeities.
    Dėl II pakopos, manau, kad dabartinei sistemai trūksta lankstumo užsibrėžtuose rėmuose.
    Sodros mokesčius didinti iki 40% būtų pražūtinga, esant dabartinei emigracijai ir atlyginimų dydžiams dar gerokai atsiliekant nuo Vakarų. Variantas tada apskritai atsisakyti Sodros įmokų ir pensijas mokėti iš biudžeto bendro mokesčių katilo.

Komentuoti:

• Sula
    replied

Dar lieka klausimas iš ko mokėti pensijas dabartiniams pensininkams.
    Taigi andyour ir aš sutinkam rasti resursų ir tam ir kitam. Aš asmeniškai neabejoju, kad Sodros mokesčiai (ar kaip jie bus pavadinti) neišvengiamai turi kilti (iki ~40%) - tiesiog nėra kitos išeities.
    Dėl II pakopos, manau, kad dabartinei sistemai trūksta lankstumo užsibrėžtuose rėmuose.

Komentuoti:

• Lettered
    replied

andyour, aš taip ir siūlyčiau, lieka klausimas, kaip tuos pinigus investuoti.
    Aš būčiau nors ir už 10% pervedimą, tik dar lieka klausimas iš ko mokėti pensijas dabartiniams pensininkams.
    Paskutinis taisė Lettered; 2017.12.21, 08:37.

Komentuoti:

• Sula
    replied
    Parašė andyour Rodyti pranešimą

O gal kaip tik reikia didinti antros pakopos procentą? Jeigu valstybė sensta, ji darosi nebepajėgi apskritai mokėti pensijas. Gaunasi žaidimas - kas paskutinis, tas durnius(be pensijos).
    andyour, aš taip ir siūlyčiau, lieka klausimas, kaip tuos pinigus investuoti.

Komentuoti:

Working...
X