Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • index
  replied
  Parašė mantasm Rodyti pranešimą
  Kuo laisva baltarusiška žiniasklaida skirtųsi nuo ru.delfi?
  Na, dėl žiniasklaidos tai ir dabar yra stipriai antirusiškų žiniasklaidos priemonių, kurios aišku veikia iš užsienio. Baltarusijai tapus demokratiška aišku jos taptų oficialios ir jų būtų daugiau, bet aišku ir rusai galėtų nusipirkti kokias žiniasklaidos priemones ir varyti savo turinį (ar net įkurti kokį RT filialą). Ypač jei leistų Baltarusijai išsilaisvinti nepaversdami jų priešais.

  Bėda, kad tada tektų veikti tik minkštąja galia, kas yra sunku (nes vakarai tą sugeba geriau), brangu ir savo žmonėms nebegali rodytis kaip stiprus užkariautojas. Dėl to panašu, kad ilgainiui jie visgi mirtinai susipyks.

  Komentuoti:


 • mantasm
  replied
  Kuo laisva baltarusiška žiniasklaida skirtųsi nuo ru.delfi?

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied
  Baltarusijos atveju Rusijai nelabai tinka nei Serbijos, nei Kipro, nei Italijos variantai. Problema yra ta, kad demokratinės Baltarusijos atveju atsirastų nepriklausoma žiniasklaida, o jeigu jinai būtų nepriklausoma - tai joje būtų ir kritikos diktatoriškam Putino valdymui. Tos kritikos tikriausiai netrūksta ir Italijos ar Bulgarijos žiniasklaidoje, skirtumas tik tas, kad rusai jos nesupranta dėl skirtingos kalbos. Ukrainos atveju Putinas ėmėsi taktikos ją padaryti priešu Nr. 1 ir rusams išaiškino, kad 'viskas, ką jie ten kalba, tėra priešiška propaganda'. Jei Baltarusijoje būtų laisva rusakalbė žiniasklaida, kritikuojanti Putiną - tai Putinas turėtų arba ją užčiaupti, arba rusams paaiškinti, kad 'čia mūsų priešų propaganda', su kokia Italija, Kipru ar Bulgarija jis tos problemos neturi.

  Komentuoti:


 • tajus3
  replied
  Parašė index Rodyti pranešimą
  Rusijai, manau, naudingiausia būtų Baltarusijai leisti tapti panašia į Bulgariją ar Kiprą t.y. leisti pilnai integruotis į vakarus (taip iš esmės patenkinant baltarusių norus), bet palaikant kažkokią savo įtaką per visokius verslus, korupcijas etc.

  Bet savigarba neleis, nes tada iš imperijos nieko nelieka, o visą įtaką tenka pirkti.
  Galbūt labiau Rusijai labiau patiktų Serbijos variantas. Kaip ir deklaruoja, kad nori į Vakarus, bet visokios korupcijos ir senieji istoriniai ryšiai krypsta į priešingą pusę. Taip ir stovi pasimetę.

  Komentuoti:


 • index
  replied
  Rusijai, manau, naudingiausia būtų Baltarusijai leisti tapti panašia į Bulgariją ar Kiprą t.y. leisti pilnai integruotis į vakarus (taip iš esmės patenkinant baltarusių norus), bet palaikant kažkokią savo įtaką per visokius verslus, korupcijas etc.

  Bet savigarba neleis, nes tada iš imperijos nieko nelieka, o visą įtaką tenka pirkti.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Nu, tai sako, kad Baltarusijai reikėtų pagaliau organizuoti “partijas” (tarp jų prorusiškas), oligarchatą. Rusams būtų geriau, jei Baltarusija būtų tokia kaip Rusija, negu tokia, kokia yra, kur kalba tik Lukašenka.

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Karatis ir Volfovičius visai protingai pakalba. Savo Telegram kanale Žirikas parašė, kas laukia Baltarusios: liks kol kas Rusijos satelitę, Luka išsilaikys valdžioje, Rusijai už tai teks nuolat ir vis daugiau mokėti, bet po 5-7 metų Baltarusia vis tiek pasuks į Europą. Nes Rusija jau pralaimėjo kovą už gudų jaunimą, su tokia sistema pati Rusija nepajėgi konkuruoti su Vakarais, jaunimui Vakarai vis labiau patrauklūs atrodys ir prieš tai nieko priešpastatyti negali. Autorius odiozinis, ale parašė gana protingai:

  Чем закончится вся эпопея с Белоруссией? Она будет опять на иждивении у нас. Да, при этом останется независимым государством, но, чтобы она существовала, нужно взять её на полное обеспечение. И Запад скажет: «Дураки русские, снабжают Белоруссию, но через 5-7 лет она всё равно окончательно уйдет».

  Почему? Да потому что в Белоруссии сегодня в чистом виде сталинский режим! Посмотрите, что делают там: человек уже на земле лежит, а его бьют-бьют-бьют дубинками. Это что, специальное задание такое дали? Парень уродом будет! Ему всё отбили, и почки, и печенку.

  Новое поколение Белоруссии мы уже проиграли. Я ведь бывал там. Пустые улицы, никаких дискуссий, никаких партий. Прихожу в университет со студентами встретиться – сидят и молчат. Говорю: Вы хоть слово скажите. Я за них начинаю говорить, чтобы показать, что разные мнения могут быть. А они так слова и не выдавили.

  После такого режима Запад им всегда будет казаться более привлекательным. Всё без виз, демократия, дубинок нет, всё разрешено. Поэтому они и вышли сейчас на улицы. И наша молодежь также выйдет. Ведь мы идем по одному пути с Лукашенко. Он сколько процентов написал себе? 80%. И у нас «Единая Россия» сколько же написала своим губернаторам. Александр Григорьевич берет пример со старшего брата.

  https://t.me/zhirinovskylive/1612

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Cepkaliniai išsidavė, kad tiki putleriu.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Nortautas Statkus. Lukašenka pasitrauks, bet ne taip greitai – „viskas tik prasideda“
  Geras straipsnis apie situaciją Baltarusijoje.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied
  Parašė manometras Rodyti pranešimą
  O Rusijos elgsena gali paskatinti būtent domėtis, kodėl jie skiriasi nuo rusų.
  Būtent, kad kalba dar nėra kažkoks visą lemiantis veiksnys. Šveicarijoje keturios kalbos, bet jie jaučiasi šveicarais, o ne italais, vokiečiais ar prancūzais. Dabartiniai baltarusiai nesijaučia rusais, nors ir rusų kalba kalba. Dabartiniai baltarusiai jau nebėra sovietmečiui nostalgiją jaučiantys vatnikai, dabartini 40-metis, kuris jau net anūkų gali turėti, buvo vos 10 metų kai griuvo sovietų sąjunga. Jau užaugo net dvi baltarusių kartos, jie moka naudotis internetu, jie keliauja į kaimynines Lietuvą ir Lenkiją ir mato skirtumuas, o pačioje Baltarusijoje propagandinis aparatas nėra toks stiprus ir profesionalus, kaip Rusijoje. Naujoji baltarusių karta yra daugiau pro-demokratiški europiečiai, kai tuo tarpu naujoji rusų kartą, deja, bet vis dar yra labiau vatnikai ir imperealistai. Baltarusiai nekenčia Lukašenkos ir jie puikiai supranta, kad Lukašenka yra sovietmečio subproduktas, dėl ko protestų simboliais tapo būtent istorines Baltarusijos vėliavos, simbolizuojančios Baltarusijos nepriklausomybę, o ne sovietų sąjungą. Per šituos protestus įvyko 3 labai svarbūs dalykai:
  1. Baltarusiai galutinai suprato, kad diktatūrą yra pati blogiausia šalies valdymo forma ir kad visi mitai apie 'stabilumą' tėra akių dūmimas. Jų jau niekas neįtikins, kad 'Putinas yra geresnis diktatorius'. Jų siekis labai aiškus - demokratija.
  2. Susikūrė pilietinė visuomenė, buvo žengtas milžiniškas žingsnis išsivaduojant iš Stokholmo sindromo, kuris labai ryškiai veikia diktatūrose.
  3. Baltarusiai suprato ar be jokių abejonių supras, kad jų priešas yra ne tik Lukašenka, bet ir Putinas, nes jeigu prieš tai vis dar buvo iliuzijų, jog gal Rusija nėra tokia bloga, jie mums pigesnės naftos duoda, tai dabar Kremlius aiškiai parodė, kad jie yra gal net pagrindinė priežastis, dėl ko Baltarusijoje iki šiol nėra demokratijos.

  Jeigu Kremlius okupuos Baltarusiją - tai įsigys trojos arklį. Reikėjo 30 metų, kad Baltarusijoje susiformuotų pilietinė visuomenė ir tauta, prireiktų panašiai tiek norint vėl tą identitetą sunaikinti. 30 metų yra labai ilgas laikotarpis, per kurį revoliucijos net pačioje Rusijoje gali kilti ir Baltarusija neabejotinai būtų didžiausia tų revoliucijų remėja. O kai Rusija susvyruotų - Baltarusija būtų pati pirma, skelbianti apie savo nepriklausomybę, o tada jau ir domino efektas gali suveikti, kokie čečėnai irgi užsimanys, po to dagestanieičiai, po to kokia nors nafta turtinga Sibiro tauta.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Na, tam kad užrašytų rusais, turi būti rusas bent vienas iš tėvų. Žmogus gali šnekėti vien rusų kalba nuo vaikystės, bet jeigu abu tėvai dokumentuose baltarusiai - tai ir jis bus baltarusis, nes tautybė (skirtingai nei pilietybė) yra paveldima. Tik klausimas, ar iš viso šiais laikais Baltarusijoje ar Rusijoje tautybę dar rašo dokumentuose (Lietuvoje jau senokai ne).
  Turėjau galvoj labiau gyventojų surašymus, kur jie tikriausiai patys pasisako, kas jie, nors gal nusprendžia ir pagal tai, kuo buvo užrašyti pase jų tėvai sovietmečiu arba jie patys. Gal pagal tai, kur tėvai arba jie patys yra gimę ir užaugę.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Bent jau tos tautos, kurios turi valstybingumą ar autonomijas, ar kurios šiaip yra didelės, tikrai nepraras identiteto šimtus metų. Nei lietuviai, nei totoriai, nei kurdai, nei baltarusiai. Per tokį trumpą laiką kaip 50 metų asimiliuotis gali tik kokios nors smulkios, beveik jau asimiliuotos gentys Amazonijoje, Afrikoje, Sibire, Pietryčių Azijoje. Sibire maža ketų tautelė tikrai greit praras identitetą, bet ne baltarusiai.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  Nepraras.

  Komentuoti:


 • MedinisStrazdas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Trumpalaikėje perspektyvoje gal ir taip. Bet net vidutiniu laikotarpiu (40-60 m.) baltarusių tauta, ko gero, praras savo tautinį ir etninį identitetą Rusijos sudėtyje. Tikriausiai neteks kalbos, istorinio ir kultūrinio palikimo, vykdant minkštą ir prievartinį "ruskij mir" etnocidą ir asimiliaciją (kuris iš esmės, išskyrus kelis atokvėpius, niekada ir nesibaigė).
  Kažkios tautinės nuotrupos ir legendos išliks tik tarp tariamų marginalų.
  Ilgalaikėje perspektyvoje (50+ metų) atsižvelgiant į tai kaip vystosi technologija ir globalizacija, visos mažesnės tautos praras savo taitunį ir etninį idnetitetą, nesvarbu ar tai bus gudai , ar lietuviai, ar šveicarai.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

  Na, tam kad užrašytų rusais, turi būti rusas bent vienas iš tėvų. Žmogus gali šnekėti vien rusų kalba nuo vaikystės, bet jeigu abu tėvai dokumentuose baltarusiai - tai ir jis bus baltarusis, nes tautybė (skirtingai nei pilietybė) yra paveldima. Tik klausimas, ar iš viso šiais laikais Baltarusijoje ar Rusijoje tautybę dar rašo dokumentuose (Lietuvoje jau senokai ne).
  Baltarusijoje gali būti įrašyta, bet neprivaloma.
  Rusijoje pase nerašoma. Nacionaliniuose regionuose yra galimybė lapo pase tautine kalba.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Keisčiausia, kad tokie procesai kai kuriose Rusijos dalyse bus atvirkštiniai. Pvz.: kokioje Čečėnijoje vargiai susikalbėsite rusiškai.
  Nieko keisto - giminiškos tautos visada žymiai lengviau asimiliuojasi, negu negiminiškos, o čečėnų atveju dar ir religija, ir kultūra visai kita.
  Taip, jeigu Baltarusija taptų RF dalimi, tai netgi turėdami autonomiją asimiliuotųsi su rusais nesulyginamai lengviau, nei totoriai ar buriatai.

  Parašė manometras Rodyti pranešimą
  Mane pačią nustebino, kad tiek žmonių vis tiek užsirašę ar užrašyti ne rusais
  Na, tam kad užrašytų rusais, turi būti rusas bent vienas iš tėvų. Žmogus gali šnekėti vien rusų kalba nuo vaikystės, bet jeigu abu tėvai dokumentuose baltarusiai - tai ir jis bus baltarusis, nes tautybė (skirtingai nei pilietybė) yra paveldima. Tik klausimas, ar iš viso šiais laikais Baltarusijoje ar Rusijoje tautybę dar rašo dokumentuose (Lietuvoje jau senokai ne).
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.09.15, 07:18.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Trumpalaikėje perspektyvoje gal ir taip. Bet net vidutiniu laikotarpiu (40-60 m.) baltarusių tauta, ko gero, praras savo tautinį ir etninį identitetą Rusijos sudėtyje. Tikriausiai neteks kalbos, istorinio ir kultūrinio palikimo, vykdant minkštą ir prievartinį "ruskij mir" etnocidą ir asimiliaciją (kuris iš esmės, išskyrus kelis atokvėpius, niekada ir nesibaigė).
  Kažkios tautinės nuotrupos ir legendos išliks tik tarp tariamų marginalų.
  Keisčiausia, kad tokie procesai kai kuriose Rusijos dalyse bus atvirkštiniai. Pvz.: kokioje Čečėnijoje vargiai susikalbėsite rusiškai.
  Atsiprašau už apokaliptines prognozes, bet tai iš ties neatmestinas variantas.
  Aš neturiu per daug optimizmo. Jau dabartinė baltarusių kova ir tai, kad jie iki šiol nepasidavė, mane teigiamai nustebino.

  Jų kalba dar egzistuoja, nors kasdienybėje ją vartoja gana mažai žmonių, jau galėjo ir išnykti. Tačiau jeigu atsigaus ukrainiečių kalba, tai gali ir baltarusius paskatinti išlaikyti savąją. Ukraina gali daug labiau prisidėti prie baltarusių tautos gaivinimo negu Lietuva.
  Mane pačią nustebino, kad tiek žmonių vis tiek užsirašę arcužrašyti ne rusais, kad tiek žmonių išėjo su senąja balta-raudona-balta vėliava, kad ir kaip su antilukašenkine.
  Jų neiškraustys, neištrems iš Baltarusijos.
  Jie galės domėtis jos istorija, kultūra, kad tik norėtų. O Rusijos elgsena gali paskatinti būtent domėtis, kodėl jie skiriasi nuo rusų.
  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė manometras Rodyti pranešimą
  Manau, žmonės ilgai nepamirš šitų įvykių, netgi jei jiems nepavyktų šįkart pasiekti demokratijos ir gatvės protestai tiesiog nusloptų.
  Trumpalaikėje perspektyvoje gal ir taip. Bet net vidutiniu laikotarpiu (40-60 m.) baltarusių tauta, ko gero, praras savo tautinį ir etninį identitetą Rusijos sudėtyje. Tikriausiai neteks kalbos, istorinio ir kultūrinio palikimo, vykdant minkštą ir prievartinį "ruskij mir" etnocidą ir asimiliaciją (kuris iš esmės, išskyrus kelis atokvėpius, niekada ir nesibaigė).
  Kažkios tautinės nuotrupos ir legendos išliks tik tarp tariamų marginalų.
  Keisčiausia, kad tokie procesai kai kuriose Rusijos dalyse bus atvirkštiniai. Pvz.: kokioje Čečėnijoje vargiai susikalbėsite rusiškai.
  Atsiprašau už apokaliptines prognozes, bet tai iš ties neatmestinas variantas.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Manau, žmonės ilgai nepamirš šitų įvykių, netgi jei jiems nepavyktų šįkart pasiekti demokratijos ir gatvės protestai tiesiog nusloptų.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied

  Po to, kai 'Ivanas' ištiesė pagalbos ranką Lukašenkai, pastebėjau dar vieną pasikeitimą.

  Lukašenkos autobusais suvežtas jo 'palaikytojų' mitingas kelios dienos po protestų pradžios:  Ir kaip kardinaliai pasikeitė tų 'palaikytojų' vėliavos po to, kai atėjo Kremlius:

  Komentuoti:

Working...
X