Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

BY. Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Labai neblogas straipsnis:

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithu...php?id=6689272
  You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.

  Comment


   Klausimas:
   Blitz, manai cia.gov iš kur tu imi informaciją nėra amerikiečių propoganda?Tik užėjus į šį puslapį mane pasitinka šlykšti JAV vėliava.

   Comment


    Yra siek tiek info Belarusijos statistkikos ministerijos (yra ir tokia ministerija! ) puslapyje. Info lyg ir panasi i CIA pateikiama. Is duomenu matome, kad Bulbasijos uzsienio prekybos apimtys panasios i Lietuvos, nors tai 3 kartus didesne valstybe,. kuri turi didesne "industrija" ir t.t.

    Siek tiek info is ten

    Population: 9.8mln.

    Foreign trade turnover (bln. USD)
    - 2004: 30.097

    Exports (bln. USD):
    - 2004: 13.752

    Imports (bln. USD):
    - 2004: 16.345    GDP (bln. roubles)
    - 2004: 49,445 (18.2171 bln. EUR )

    GDP per capita
    - 2004: 5,033,000 roubles (1,854 EUR)

    Retail turnover
    - 2004: 19,534 bln. roubles (7.1969 bln. EUR)


    Palyginimui Lietuvos rodiklius galima rasti www.lda.lt ir www.std.lt

    Comment


     Siaip www.president.gov.by mačiau visai kitokius skaičius. Manau jie būtų arčiau tiesos.

     Comment


      Hahaha, neblogas bajeris
      Mano galerija Flickr'yje

      Comment


       Parašė farbrom
       Siaip www.president.gov.by mačiau visai kitokius skaičius. Manau jie būtų arčiau tiesos.
       Mano duomenys paimti is http://www.belstat.gov.by kuris bet kokiu atveju yra kontroliuojamas didziojo lyderio Aleksandro, todel ju autentiskumu abejoti neverta.

       Comment


        Nu ką žinau, bet skaičiai skirias...

        Comment


         Parašė sauls
         Sugalvojo kaip pagerinti savo automobiliu kokybe, netgi kaip pralenkti JAV gamintojus, ir siandien ko gero netgi puse sio forumo dalyviu vazineja japoniskais automobiliais (iskaitant mane .
         Beje - neturėdami praktiškai resursų

         Comment


          Parašė farbrom
          Nu ką žinau, bet skaičiai skirias...
          Gal gali ideti nuoroda i tuos skaicius? president.gov.by yra nuoroda i "Official Statistics - 2004
          Main socio-economic indicators", kuria paclickinus nukreipiama i ta pati statistikos puslapi belstat.gov.by

          Comment
           Aš šiaip nesu linkęs tikėti oficialių Baltarusijos institucijų pateikiamais duomenimis

           Comment


            Hmm, aga. Bet tai nerandu tų tavų skaičių, numesk linką.

            Comment


             AA. Radau. Tu teisus. Nežinau kur, bet kažkur mačiau kitus skaičius. Maniau, jog president.gov.by. Pasirodo ne. O be to jei supranti rusiškai, gali pažiūrėt į kitus ekonomikos rodiklius ir pamatysi, jog viskas ne taip jau blogai.

             Comment


              Parašė farbrom
              Siaip www.president.gov.by mačiau visai kitokius skaičius. Manau jie būtų arčiau tiesos.
              Baltarusijos URM duoda tuos pačius skaičius kaip ir John pateikė.

              Comment


               Baltarusijos esminiai ekonominiai rodikliai (prekyba, BVP ir pan.) nuo Lietuvos skiriasi mazdaug 2.5-3 kartus (aisku Lietuvos naudai). Nezinau, ar tai blogai ar gerai baltarusijai, bet faktas, kad Lietuvos ir Baltarusijos lyginti kaip lygaus su lygiu negalima, nes sios valstybes gyvena skirtinguose lygmenyse.

               Comment


                Pramanėj ir statyboj, kaip jau ne kartą minėjau Baltarusija pirmauja, o ir dėl BVP man kyla šiokių tokių įtarimų, nes praitais metais "Briedis" pateikė tokius duomenis: Baltarusijos BVP $8200, Lietuvos BVP $8400. Lietuvos BVP 2004m. augo apie 8,5% ir Baltarusijos panašiai, tad negaliu suprast kaip staiga atsirado tokia duobė. Na nebent BVP buvo skaičiuojami pagal skirtingus principus...

                Comment


                 Labai įdomu, tai, kad naftos produktai mūsų eksporte sudaro tik 8,7%, o pas juos - 22,4%. Ir doleriais mūsų užsienio prekyba - apie 22,5mlrd.USD, tik 25% mažesnė. Ir mūsų ir jų prekyba smarkiai auga, o tarpusavio - mažėja.

                 Comment


                  Nesuprantu, kodėl jų užsienio prekyba tokia maža. Gal todėl, jog daug baltarusiškos produkcijos suvartojama savoj rinkoj...

                  Comment


                   Duomenys Bulbasijos statistikos puslapyje pateikiami nominalus, o ne PPP.

                   Palyginimui BVP vienam gyventojui 2004m (nominalus)

                   Baltarusija (jeigu tiketume oficialia Belarusijos statistika)
                   EUR 1,854

                   Lietuva
                   EUR 5,219

                   Comment


                    Verslininkai raginami investuoti Baltarusijoje


                    Europos Sąjungos institucijose gana dažnai pasigirsta kalbų apie tai, kad dėl politinės situacijos Baltarusijoje reikia pradėti šiai šaliai taikyti ekonominį embargą

                    Lietuvos narystė Europos Sąjungoje šalies verslininkų ryšiams su Baltarusija nė kiek nepakenkė, netgi juos sustiprino. Per metus nuo narystės Europos Bendrijoje pradžios Lietuvos ir Baltarusijos tarpusavio prekyba išaugo net 72 proc.

                    Nepaisant tokių optimistiškų rezultatų, Klaipėdoje vykusiame verslo forume dalyvavę Baltarusijos verslininkai ir šios šalies institucijų atstovai lietuvius ragina aktyviau investuoti kaimyninės valstybės rinkoje. Lietuvos verslininkai raginami išnaudoti glaudžius Baltarusijos santykius su Nepriklausomų valstybių sandraugos šalimis ir ypač Rusija.

                    Tuo metu europarlamentaras, Europos Parlamento delegacijos ryšiams su Baltarusija narys Eugenijus Gentvilas akcentuoja, kad kaimyninės valstybės valdžios institucijoms visų pirma reikia atsikratyti įpročio žiūrėti į lietuvių verslininkus kaip į priešus.

                    Nuo bankų iki turizmo

                    Baltarusijos pramonininkų ir darbdavių konfederacijos pirmininko Nikolajaus Strelcovo teigimu, jo šalyje lietuviško kapitalo įmonių yra daugiau nei turinčių angliško, latviško ar ukrainietiško kapitalo.

                    Baltarusijos ambasadoriaus Lietuvoje Vladimiro Garkuno duomenimis, pernai jo šalyje buvo įsteigta 50 lietuviško kapitalo bendrovių, o kaimynai Lietuvoje įkūrė 37 įmones. Dabar abiejose šalyse veikia apie 300 bendro kapitalo įmonių.

                    Anot Lietuvos ūkio viceministro Nerijaus Eidukevičiaus, šių metų gegužės pradžioje Baltarusijos įmonių investicijos Lietuvoje siekė apie 5,1 mln. eurų - per metus jos padidėjo 2,8 karto.

                    "Lietuvos kapitalas Baltarusijoje iki šiol yra investavęs apie 4 mln. eurų. Daugiausia - į nekilnojamąjį turtą, didmeninę ir mažmeninę prekybą", - sakė N. Eidukevičius.

                    Baltarusijos pramonininkų ir darbdavių konfederacijos pirmininko N. Strelcovo teigimu, Lietuvos verslininkai turėtų atkreipti dėmesį į Baltarusijos bankų rinką.

                    "Ši rinka yra itin patraukli. Lietuvos bankų atėjimas į Baltarusiją jiems tikrai būtų finansiškai naudingas. Aišku, tai duotų teigiamą postūmį ir Baltarusijos ekonomikai", - mano N. Strelcovas.

                    Lietuvos-Baltarusijos verslo forume dalyvavusiems mūsų šalies verslininkams kaimyninės valstybės užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Michnevičius siūlė atkreipti dėmesį į Baltarusijos energetikos sistemą.

                    "Baltarusija ruošiasi žymiai sumažinti šalies energetinės sistemos priklausomumą nuo kitų valstybių, tad bus plėtojami nauji energetiniai projektai, į kuriuos gali investuoti ir lietuviai", - sakė A. Michnevičius.

                    Jis taip pat Lietuvos verslininkams siūlo investuoti ir į plečiamą Baltarusijos turizmo sektorių.

                    Prekyba auga

                    Pasak viceministro N. Eidukevičiaus, nepaisant to, jog Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare Baltarusijos prekėms pradėti taikyti Bendrijos nustatomi muitai, šalių prekybos rodiklių tai nepablogino.

                    "Atvirkščiai - Lietuvos ir Baltarusijos tarpusavio prekybos apimtys didėja. 2004 metais ji siekė 516 mln. eurų - tai net 72 proc. daugiau nei užpernai. Lietuvos eksportas išaugo 38 proc. iki 238 mln. eurų, o baltarusiškos produkcijos importas į mūsų šalį padidėjo net 2,2 karto iki 278 mln. eurų. Labiausiai - 5,9 karto išaugo baltarusiškų naftos produktų importo apimtys", - teigė Lietuvos ūkio viceministras.

                    Anot Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo A. Michnevičiaus, be naftos produktų, kaimyninė šalis į Lietuvą taip pat dar eksportuoja pakankamai daug statybinių medžiagų, technikos.

                    Embargas būtų žalingas

                    Klaipėdoje vykusiame verslo forume dalyvavo ir klaipėdietis Europos Parlamento narys Eugenijus Gentvilas. Jis vienintelis iš lietuvių europarlamentarų priklauso Europos Parlamento delegacijai ryšiams su Baltarusija.

                    E. Gentvilo teigimu, tarp senosioms Sąjungos šalims atstovaujančių deputatų gana dažnai pasigirsta kalbų apie tai, kad dėl politinės situacijos Baltarusijoje reikia pradėti šiai šaliai taikyti ekonominį embargą.

                    "Parlamentarai iš naujųjų Bendrijos šalių laikosi visiškai priešingos pozicijos. Pripažįstame, kad demokratijos atžvilgiu situacija Baltarusijoje yra tikrai taisytina, tačiau tikrai ne tokiomis priemonėmis. Ekonominis embargas turėtų skaudžių pasekmių ne tik Baltarusijai, bet ir šalims, besiribojančioms su ja. Rytų ir Centrinės Europos parlamentarai yra pakankama atsvara, tad manau, kad kalbos apie ekonominį embargą Baltarusijai ir liks tik kalbomis", - teigia klaipėdietis europarlamentaras.

                    Jis akcentavo ir tai, jog labai svarbu atskirti ekonomiką nuo politikos. Ypač tai esą reikalinga Baltarusijos pusei.

                    "Dabar dažnai šios šalies valdžios institucijos į Baltarusijoje ketinančius investuoti lietuvius žiūri kaip į priešus. Pamirštama, kad verslininkas yra svarbu uždirbti pinigus, o ne nuversti Aleksandrą Lukašenką", - teigė politikas.

                    Anot E. Gentvilo, reikėtų aktyviai išnaudoti naująją Europos Sąjungos kaimynystės politiką - egzistuoja galimybė gauti lėšų projektams, kurie būtų realizuojami regionuose, besiribojančiuose su šalimis, tapusiomis Bendrijos kaimynėmis po Sąjungos plėtros.

                    Martynas VAINORIUS

                    www.ve.lt
                    GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                    Comment


                     Ai, John, kiek šaltinių, tiek skirtingų skaičių...

                     Comment

                     Working...
                     X