Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

BY. Diskusijos apie Baltarusijos santvarką ir ekonomiką

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  #81

  Comment


   #82
   beje @ alonso: nu koki 00000000,17..

   Comment


    #83
    heh, matai mano parasa? deja, juo ir vadovausiuos. tesk orgiju seansa vienas.

    EDIT: adresuota turbut kad ne Quack'ui


    Prie ruso man buvo geriau

    Comment


     #84
     Parašė Quack
     beje @ alonso: nu koki 00000000,17..
     ha, straight to your face!


     Prie ruso man buvo geriau

     Comment


      #85
      Nuuuu mantaiii...
      Bent jau i "Siaip linksma" perkelk

      Comment


       #86
       Parašė Quack
       Nuuuu mantaiii...
       Tave gelbsti tik tavo avataras
       Mano galerija Flickr'yje

       Comment


        #87
        Parašė farbrom
        Baltarusijoj nėra laisvės verslui ir tai yra neabejotinai blogas reiškinys, bet kita vertus, griežta kontrolė iš dalies save pateisina. Ten nevyksta tokie absurdai kaip "Mažeikių naftos" privatizavimas, kai buvo išplauta milijardai litų, kitos machinacijos, kurių dėl laiko stokos čia neminėsiu.
        Laikraščiai ir Lietuvoj rašo tendencingus straipsnius. Užtenka paskaityti "Lietuvos rytą" ar "Vilniaus žinias"...
        Kaip ten bebūtų, manau liko laukt neilgai. Juk viskam ateina galas. Ateis galas ir Lukašenkos valdymui. Pamatysit kas dėsis Baltarusijoj. Paminėsit mano žodžius. Lukašenkos režimą visi atsimins kone kaip rojų žemėje.
        Prasideda politinė diskusija
        Baltarusijoje machinacijos vyksta ne ką prasčiau, gal tik "interesų grupių" mažiau.
        Nesuprantama, ar tau baltarusiški laikraščiai atrodo labiau liberalūs
        Tiesa, kad po Lukašenkos ateis sunkus reformų periodas. Būtent ta patologine baime jis ir remiasi

        Comment


         #88
         @Mantaz

         gal galetum ikelti visa vakaryksti musi i "Siaip linksma"?


         Prie ruso man buvo geriau

         Comment


          #89
          Gaila Baltarusijos ir jos zmoniu. Bulbasu ekonomika laikosi tik tuo, kad ju nekokybiskas prekes perka didzioji motuse Rusija (kuriu jai galbut visiskai nereikia). Nors yra ir keletas moderniu gamyklu (pvz. MAZ viliku). Visgi sunku isivaizduoti bent kiek padoresne sitos valstybes ateiti su dabartiniu jos vadovu.

          Comment


           #90
           Tai manau reikia palikti spręsti patiems baltarusiams. Kiekviena tauta lai rekasi savo kelią.

           Comment


            #91
            farbrom, nejaugi rimtai manai, jog tauta rinkosi sita kelia?


            Prie ruso man buvo geriau

            Comment


             #92
             Na jei jai tai nepatinka tegul padaro perversmą kaip kokioj Ukrainoj, Gruzijoj ar Kirgizijoj. Kokios problemos? Jei yra taip daug santvarkos priešininkų, kodėl jie nenuverčia šito režimo?

             Comment


              #93
              esme tame, jog Bulbasijos zmones sito kelio nesirinko. kaip kad ir Lietuva nesirinko kelio isiprasyti i USSR. nemanau, jog butu galima lyginti praejusia Ukrainos padeti su dabartine Gudijos.


              Prie ruso man buvo geriau

              Comment


               #94
               Bet jie nepernelyg ir priešinas. Na šiaip palaukim rinkimų. Įtariu, jog jei Lukašenka pasiliks dar 5 metams, gali kas nors įdomaus įvykti (pagal kitų šalių scenarijus (kad ir oranžinės Ukrainos)).

               Comment


                #95
                nuosirdziai tikiuosi, jog uzsilaikius tokiai tvarkai Gudijai - ja istiktu kokia labai stipri ekonomine krize ar dar kas nors, jog net Bulbasijos caras nesugebetu su ja susidoroti. tada "world police" (US) atsiustu savo pasiuntinius, sumestu investicijas, pristatytu McDonald's ant kiekvieno kampo, issiurbtu visas gamtines dujas, varytu propaganga ant motuses...ne, ne maniakas as, taciau taip butu tikrai geriau nei dabartine padetis


                Prie ruso man buvo geriau

                Comment


                 #96
                 Is egoistinio tasko paziurejus Lietuvai gal netgi naudinga tokia Baltarusijos busena - daugiau investiciju ateina i Lietuva. Pasikeitus santvarkai Baltarusijoje ten galimai nuplauktu visos Lietuvai skirtos investicijos.

                 Comment


                  #97
                  Na kiek žinau patys lietuviai jau dažnai investuoja ne Lietuvoj, o Baltarusijoj ar Kaliningrade, kur pigesnė darbo jėga. Gardino LEZe jie pastatė kelias gamyklas. Na į Lietuvą plūsta investicijos dažniausiai į paslaugų sferą, o į gamybą investuojamtys verslo žmonės dažnai nukreipia savo žvilgsnį į rytus. Jei ne visokie apribojimai, Baltarusija tikrai galėtų daug $ praryt.

                  Comment


                   #98
                   na be rusijos paramos gudijai tikrai butu sunku. Nes visi energetiniai resursai parduodami daug daug pigiau nei mums.
                   "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


                   - George W. Bush President of the USA

                   Comment


                    #99
                    Parašė farbrom
                    Bet jie nepernelyg ir priešinas. Na šiaip palaukim rinkimų. Įtariu, jog jei Lukašenka pasiliks dar 5 metams, gali kas nors įdomaus įvykti (pagal kitų šalių scenarijus (kad ir oranžinės Ukrainos)).
                    Matai, pasipriešinimui reikai vado, o su tokiais vadai Lukašenka kaip mat susidoroja taip užgniauždamas bet kokias pastangas nuversti režimą.
                    Mano galerija Flickr'yje

                    Comment


                     Parašė farbrom
                     Blitz, juoko dėlei sukūriau šiokią tokią istorijėlę: Gyveno kartą A.Vapšys ir turėjo įmonėlę "Vapšio cibuliai". Jis prekiavo Lietuvos rinkoj ir buvo laimingas, už vieną svogūną gaudamas 50 centų. Bet atėjo dėdės iš už jūrų marių ir ėmė pardavinėti svogūnus po 25 centus už vienetą."Vapšio cibuliai" neatlaikė konkurencijos ir bankrutavo. Visi darbininkai neteko darbo ir buvo priversti emigruoti į vakarus, o Vapšys ėmė elgetauti...
                     O dabar klausimas:tau patinka matyt, kaip iš Lietuvos bėga žmonės, patinka matyt valkatas, besirausiančias šiukšlėse ir ieškančias ten maisto? Štai tau ir kapitalizmas. Laisvoji rinka, kai 0,5% turtingųjų valdo 90% turto, o likusiems lieka ......
                     Labai teisingai. Pagal laisvos rinkos principus "Vapsio cibuliai" subankrutavo, nes buvo nekonkurencinga. Darbininkai dirbo senom technologijom ir nekure tiek vertes, kiek galetu sukurti kitose imonese (nuo to tik blogiau saliai). Bankrotai atverus sienas yra masinis reiskinys, naturalus rinkos apsivalymas, kuri galima palyginti su "dot com bubble" kapitalo rinkos apsivalymu. Rinka apsivalo, kad sustipretu. O islikusios kompanijos tampa atsparesnes. Kitaip sakant, visa Baltarusijos ekonomika dar neperejo i rinkos, ir jos griuvimas laukia ateityje. Mes jau pamazu pereinam ir tie skirtumai dar labiau pasimatys kai Baltarusija panaikins visus apribojimus (o ji tai anksciau ar veliau padarys, nes ir baltarusiai prades noreti geriau gyventi).

                     Geriausias tokio apribojimu panaikinimo pavyzdys - Japonija. Mazdaug 1960 metais japonijos automobiliu gamintojai gamino labai prastos kokybes automobilius, kurie buvo labai pigus. Jie nusprende pabandyti konkuruoti kaina US rinkoje ir paprase Japonijos vyriausybes eksporto leidimo (ten tokia tvarka). Japonijos vyriausybe leidima duoti atsisake ir pareiske, kad ... "Japoniski automobiliai niekada negales konkuruoti uzsienyje del savo prastos kokybes". Maza to, Japonijos vyriausybe po keliu metu panaikino importo muitus JAV automobiliams ir pakviete JAV gamintojus eksportuoti savo automobilius i Japonija! Na laisvos prekybos rezultatus matome patys - Japonijos gamintojai susidure su realia konkurencija, bet NEPASIDAVE. Sugalvojo kaip pagerinti savo automobiliu kokybe, netgi kaip pralenkti JAV gamintojus, ir siandien ko gero netgi puse sio forumo dalyviu vazineja japoniskais automobiliais (iskaitant mane .

                     Comment

                     Working...
                     X