Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus miesto savivaldybė

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė sleader Rodyti pranešimą

  Įdomiausia ką miesto vyr. architektas galvoja apie tokius taromatus. Juk vis vien juos kažkas turės pagaminti, tai norint saviems duoti darbo pagaminti, galima būtų ir geresnio dizaino gaminį prastumti. Nes dabar susidaro įspūdis, kad architektas toliau Maximos ir jos taromato, bei K29 ir jos transformatorinės būdos nebuvo išvykęs ir užsienio šalyse nesilankė, bei nematė ten esančių n+1 geresnių sprendimų dizaino ir funkcionalumo prasme.
  Pas mus mieste nėra vyr. architekto, yra tik žmogus, kuris pasamdytas apsimesti juo spaudoje, o visko kas susiję su vyr. architekto pareigomis (naujų pastatų/projektų išvazdos reguliavimas, parkingų tarp gatvių ir pastatų draudimas, servisų/degalinių/plovyklų miesto centre draudimas, visokių svečių namų draudimas ir t.t.) šis žmogus neatlieka. Jis yra tik kalbanti galva ekrane arba vardas ir pavardė po straipsniu. Todėl ir šioje situacijoje jis apie tai negalvoja nieko, "nū taromatai, nū ir ką, nū tegul stato, dar ir ne tokius dalykus praleidom ir nieko baisaus neatsitiko...". Žodžiu, manau vienintelis būdas išgelbeti miesto nuo šitų ubagiškų konteinerių yra situacijos viešinimas (tai, ko VMS bijo kaip vampyrai šviesos), nes čia nėra tokia situacija, kai neretai mes forume norime kažko wow, bet realiai tam nėra pinigų, nes gyvenam Lietuvoje. Šiuo atveju pinigai tikrai nėra problema, tuo labiau, kad normalūs estetiški sprendimai, kuriuos rodžiau aukščiau, gali būti dar pigesni nei šitie taromatai.

  Comment


   Parašė sleader Rodyti pranešimą
   Aš tik nelabai supratau tos saugyklos koncepcijos tokiose vietose. Prie daugiabučių būtų ok, kad gyventojai turėtų raktą, pasistatę dviratį tą būdą užrakintų ir taip saugotų dviračius kiaurus metus. O ten prie žiedo kam reikalinga tokia ilgalaikio tipo saugykla? Geriau tegu pastato kokios elegantiškos konstrukcijos stoginę su dviračių stovais po ja.
   Ir dar nesupratau ar bus toje būdoje apšvietimas ar reiks ten bandyti apgraibom tą dviratį "įparkuoti"? Nes dėl konstrukcijos saulės šviesos į ją nelabai pateks ir ten visada bus tamsu, o kažkoks led šviestuvas parodytas tik iš išorės apšviečiantis duris

   Dar kas geriausia, tai kaip vizualizacija pateikta kažkokios transformatorinės būdelės foto prie K29, tik su pripieštu dviračių saugyklos stendu. Tai jei miestą palei gatves ir reprezentacinėse vietose apstatys tokiomis transformatorinėmis pastotėmis, tai ką aš žinau.
   Mano nuomone tokios saugyklos gali būti statomos orouoste, traukinių ar autobusų stotyje, kur tau reikia palikti dviratį ilgam laikui, bet kam tokioj vietoj pačiam mieste nelabai suprantu. Net ir paprastos dviračių stoginės tokioj vietoj nereikalingos. Dažniausiai su dviračiu važiuoji iki galutinio taško kuo arčiau, t.y. parduotuvė, ofisas ir ten parkuoji.
   AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

   Comment


    Palaukite, ar aš kažko nesuprantu? Pernai išsirinkome bene pažangiausią ir kompetentingiausią miesto valdžią Rytų Europoje. Jauną, patyrusią, veržlią, nebijančią iššūkių, įvaldžiusią naujausias technologijas, inovatyvius menedžmento būdus, turinčią puikius organizacinius įgūdžius. Ir dabar tokie nepadorus "najezdai"?

    Comment


     Parašė Well Rodyti pranešimą

     Būtų faina, jei pastebėję VMS žmonių tokio pobūdžio pareiškimus, forumiečiai linkus į juos (arba screenshot'us, ypač jei pasisakymai feisbuke) papostintų ir čia forume. Būtų liekamoji vertė. Aš per daug neseku Rėmkos and Co pasisakymų, tai jų nuomonė perimetrinio užstatymo atžvilgiu (jei ji tokia kaip sakai) man yra naujiena.
     Na pavyzdžiui štai Rėmka pats rašo straipsnį apie Šnipiškes, jame yra paminėti ir perimetrinis užstatymas, ir kokie jaukūs ir gyvi turi būti pirmieji pastatų aukštai, ir daugiaaukščiai parkingai, ir parkingai tarp pastato ir gatvės, o štai jo žodžių palyginimas su realybe. Pakalnis gan dažnai ateina į visokius Delfius pakalbėt ir kalba dalykus kurie yra lyg iš urbanistikos ir miestų planavimo vadovėlių, bet paskui praleidžia visiškai priešingus tam projektus. Poderskis kas savaitę facebooke rašo savotiškas ataskaitas ir jose dažnai kalbama apie tai, koks Vilnius turi būti ir koks jis nuo šiol bus.

     Comment


      Štai ką radau FB puslapyje ,,Padėti Vilniaus Savivaldybei'' : )
      Padėti Vilniaus savivaldybei

      January 20 at 3:36 PM ·

      „<...> 2019 m. Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams skirtos devynios tarnybinės nuobaudos: septynios pastabos, vienas papeikimas ir du griežti papeikimai.“

      Šiaip tai (7+1+2=)10, p. Tatjana...

      ☆☆☆☆☆

      2017 m.: 4 pastabos, 2 papeikimai
      2018 m.: 5 pastabos (https://www.facebook.com/padeti.vilniaus.savivaldybei/posts/339993066608058)
      2019 m.: 7 pastabos, 1 papeikimas, 2 griežti papeikimai

      ☆☆☆☆☆

      „Labai jau apleistą miestą radom“ (D. Meiželytė).

      Kas nori ginčytis?

      Esmė tai, kad galimai gerus naujos vadovybės sprendimus įgyvendina darbuotojai, kurie per n metų išmoko patogiai gyventi nieko nedarydami arba darydami nepakankamai daug ar gerai.

      Vienas didžiausių mano priekaištų R. Šimašiaus administracijai – per dabar jau beveik 5 metus nesugebėta apsivalyti nuo asmenų, kurie dėl savo savybių negali dirbti administracijoje miesto, kurio ateitį „turi kurti konkretūs, bet ambicingi tikslai, pasvertos priemonės ir didelis darbų tempas“ („mūsų pokyčių tempas turi būti bent dukart didesnis nei Paryžiaus, Romos ar Berlyno“) {1}.

      Iš esmės yra du būdai, kaip žmonės daro poveikį vieni kitiems (ypač, žinoma, vadovai pavaldiniams): teigiamas (apdovanojimas, gyrimas, skatinimas) ir neigiamas (baudimas, peikimas).

      Man įdomu, kaip VMS sekasi gintis – ir ginti visus miesto piliečius – nuo savo pareigas netinkamai atliekančių darbuotojų administracijos direktoriumi 2017 m. pabaigoje tapus P. Poderskiui.

      ☆☆☆☆☆

      Viena pastaba yra „Padėti Vilniaus savivaldybei“ komandos nuopelnas: https://www.facebook.com/padeti.vilniaus.savivaldybei/posts/380916865849011.

      Bet ji nedžiugina. Po ne vienos valandos aplinkybių narpliojimo ir tekstų rašymo pradėto tyrimo metu svarbiausi pretenzijos aspektai pranyko (nebuvo svarstomi, apie juos neužsimenama), o švelniausia galima nuobauda skirta vyriausiajam specialistui, tiesiog perdavusiam vadovo, skyriaus vedėjo Gintauto Kazimiero Niauros, atsakymą...

      – – – –

      {1} https://www.facebook.com/padeti.vilniaus.savivaldybei/posts/334604560480242


      PS.
      Įdomu, ar nors vienas iš papeikimų yra susijęs su mūsų raportavimais. Aš įtariu, kad bent raportai apie Antakalnyje pridarytas nesąmones su šaligatviais iššaukė nors vieną iš papeikimų. Aišku to neu-tenka - svarbiausia pasiekt, kad baigtųsi miesto darkymas toks kaip buvo padarytas su jau minėtais šaligatviais Antakalnio gatvėse.

      Comment


       Parašė VNS Rodyti pranešimą

       Tai gal galėtum ne vilniečiams paaiškinti, kuo šis taškas neatitinka tavo išvardintų, beje logiškų, kritetijų.
       Pirmiausia išsiaiškinam, kas yra galutinis taškas šitoje vietoje? Kiek šimtų metrų dar reikia eiti iki galutinio taško? Ar čia žiede bus kažkokios paslaugos/pramogos/darbo vietos?
       AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

       Comment


        Parašė spekas Rodyti pranešimą
        Vienas didžiausių mano priekaištų R. Šimašiaus administracijai – per dabar jau beveik 5 metus nesugebėta apsivalyti nuo asmenų, kurie dėl savo savybių negali dirbti administracijoje miesto, kurio ateitį „turi kurti konkretūs, bet ambicingi tikslai, pasvertos priemonės ir didelis darbų tempas“ („mūsų pokyčių tempas turi būti bent dukart didesnis nei Paryžiaus, Romos ar Berlyno“) {1}.
        Norim darbuotojų dvigubai geresnių nei Paryžiuje, Romoje ar Berlyne, bet taip pat norime, kad visi dirbtų už 700 eurų per mėnesį.

        Na tai rezultatą ir matome.

        Comment


         Vilniaus miesto biudžetas auga 16% iki 790 mln. Eur https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...ki-790-mln-eur
         Anot Savivaldybės pranešimo, labiausiai didėja finansavimas skiriamas saugumo, judumo, kultūros ir socialinės apsaugos sritims. Savarankiškoms funkcijoms atlikti savivaldybė šiemet patvirtinto 455,4 mln. Eur. Valstybės dotacijos ir ES paramos lėšos prie valstybės biudžeto pridės 261,8 mln. Eur, o lėšų likučiai padengs 44,8 mln. Eur sumą. Dar 28 mln. Eur Vilniaus miesto savivaldybė skolinsis investicijų projektams. Anot pranešimo, pačios savivaldybės pajamos didėjja 50 ml. Eur – pernai jos siekė 400 mln. Eur.
         Nepaisant šiemet nežymiai sumažėjusio Europos Sąjungos finansavimo, itin išaugo pačios Vilniaus miesto savivaldybės pajamos: pernai jos siekė apie 400 mln. Eur, o šiemet pavyko surinkti beveik 50 mln. eurų daugiau. Tai lėmė ir gerokai padidėjusią bendrą biudžeto sumą.
         „Siekiame ir sklandesnio judėjimo mieste, taigi šios srities finansavimas 2020 m. bus net trečdaliu didesnis nei pernai. Prioritetu išlieka ir saugumo bei apsaugos sritys, aplinkos gerinimas, želdynų priežiūra ir plėtra, socialinė apsauga“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
         Daugiau nei dvigubai išaugs lietaus nuotekų tinklo plėtrai ir rekonstrukcijai skiriamos lėšos – nuo 457.000 Eur pernai iki 975 tūkst. Eur šiemet.
         Vieną didžiausių 2020 m. Vilniaus aplinkos projektų planuojama užbaigti birželį – vasaros pradžioje vilniečiai galės leisti laisvalaikį Neries krantinėje prie Baltojo tilto, kur bus įrengtos inovatyvios poilsio, kūrybos ir sporto erdvės. Iš viso miesto aplinkai ir plėtrai Vilniaus biudžete numatyta 100,9 mln. Eur. Sostinės savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad biudžeto dalis Vilniaus saugumui ir apsaugai auga nuo 3,4 ml. Eur iki 7,6 mln. Eur (bus daugiau įrengta stebėjimo kamerų ir greičio matuoklių), kultūros finansavimas auga 23% iki 12,3 mln. Eur, socialinės apsaugos biudžetas didėja penktadaliu iki 70,1 mln. Eur, sveikatos ir sveikatingumo sritis šiemet sulauks 38,2 mln. Eur finansavimo.

         Comment


          Savivaldybės prioritetas Nr.1 - saugumas ir apsauga?? Suprasčiau, jei būtų Damaskas ar Groznas.

          Comment


           Random ženklas Vilniaus mieste, prie užsienio reikalų ministerijos:

           Comment


            Automobiliui ant vejos - vieta

            Comment


             Neskaniai kvepianti istorija:
             Susiėmė už galvų dėl Profsąjungų rūmų griovimo: vėjais paleido 0,5 mln. eurų https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos...euru-13643922/
             Įmonė „Vilniaus betono demontavimo technika“ Profsąjungų rūmus nugriauti ketino už 1,32 mln. eurų.
             Tačiau pasiūlymas buvo atmestas, nes pirkimo komisija nustatė, kad įmonė neva neturi leidimo vykdyti darbų kultūros paveldo zonoje. Tačiau ši bendrovė yra nugriovusi ne vieną dešimtį pastatų, ne vieną jų – paveldo zonoje, tačiau užkliuvo tik šįkart. Konkursą su 1,84 mln. eurų sąmata laimėjo iš bankrutavusios „Irdaivos“ atsiradęs menką pastatų griovimo patirtį turintis „Statybų kodas“. Maža to, vėliau paaiškėjo, kad ir ši įmonė neatitiko konkurso sąlygų – iki tol nebuvo atlikusi 2,5 mln. eurų vertės griovimo darbų. Bet tai pirkimo komisijai neužkliuvo. Už šį pažeidimą Vilniaus apygardos teismas savivaldybės įmonei Vilniaus vystymo kompanijai skyrė 55,3 tūkst. eurų baudą. Menkniekis, palyginti su vėjais paleistais 523 tūkst. eurų.
             p.s įdomu kaip tai vertina Šimašius ir Poderis. 523t+55t=578t.
             2017 metų rugpjūtį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ikiteisminiame tyrime dėl galimų neskaidrių viešųjų statybos darbų pirkimų „Irdaivai“ pareiškė įtarimus. FNTT atliko ikiteisminį tyrimą dėl Europos Sąjungos lėšomis vykdytų projektų bei dėl Turto banko vykdyto 27,5 mln. eurų vertės Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos projekto. Tyrėjų teigimu, į jų akiratį pakliuvusi statybų bendrovė viešųjų pirkimų metu slapta susitardavo su kitais konkurso dalyviais. Anksčiau FNTT buvo atlikusi kratas „Irdaivoje“, o jos vadovą ir vienintelį savininką I.Kubilių buvo sulaikiusi.
             Vasario pradžioje Turto bankas, remdamasis FNTT informacija, nutraukė Sporto rūmų rekonstrukcijos konkursą, kuriame vieninteliu kvalifikaciją atitikusiu dalyviu buvo pripažintas „Irdaivos“ vadovaujamas konsorciumas. FNTT duomenimis, vienas Turto banko viešojo pirkimo komisijos narių Tomas Lukoševičius tuo pat metu dirbo ir „Irdaivoje“.
             Paskutinis taisė Arunasx; 2020.02.19, 18:59.

             Comment


              Tai klaida? Ne, Vilniaus valdžia vos per savaitę vėjais paleido 2 mln. eurų https://www.lrytas.lt/bustas/nekilno...euru-13741794/
              Kai praėjusių metų balandį buvo paskelbtas pataisos namų gamybos bazės Drujos gatvėje 39 statinių griovimo konkursas, iš pradžių viena įmonė siūlė darbus atlikti už 50 tūkst. eurų. Palyginti su Profsąjungų rūmų griovimo sąmata, tai visiškai menka suma. Tačiau Kalėjimų departamentas nutarė neskubėti. Anot R.Grumadaitės, itin priekabiai konkurso dalyvių pateiktus dokumentus tikrino Korupcijos prevencijos skyrius. Griauti senus pastatus patikėta įmonei „Vaidva“, kuri vėliau kartu su „Statybų kodu“ atliko ir Profsąjungų rūmų griovimo darbus. R.Grumadaitė pasakojo, kad pastatus apžiūrėję įmonės atstovai rado daug metalo laužo. Apskaičiavę, kiek gaus jį pardavę, jie pažadėjo ne tiktai pastatus nugriauti už dyką ir viską išsivežti, bet ir dar sumokėti 13 tūkst. eurų. Šie pinigai jau nukeliavo į Kalėjimų departamentą.
              Atrodytų, kad tuo požiūriu pataisos namų gamybos bazė – gardesnis kąsnis. Tačiau panaršius dokumentus surasime, kad pataisos namų gamybos bazės griovikai turėjo surinkti ir išvežti net 108 tonas pavojingų atliekų – liuminescencinių lempų, tepalo talpyklų, asbestinio šiferio. Atiduoti jas sunaikinti ar saugoti taip pat kainuoja. Taip pat iš aprašų matyti, kad pataisos namų gamybos bazės teritorijoje buvo daug nedidelio ploto pastatų. O tai reiškia, kad juos griaudamas nepasitelksi galingos technikos, darbas ilgiau užtrunka.

              Comment


               Kam kiekvienoje žinutėje rašyti "su šita savivaldybe" ir pan.? Tai niekaip nesusiję būtent su šita savivaldybe, su bet kokia kita būtų tas pats. Paprotingės/paturtingės visuomenė, bus ir savivaldybės geresnės.

               Comment


                Parašė digital Rodyti pranešimą
                Kam kiekvienoje žinutėje rašyti "su šita savivaldybe" ir pan.? Tai niekaip nesusiję būtent su šita savivaldybe, su bet kokia kita būtų tas pats. Paprotingės/paturtingės visuomenė, bus ir savivaldybės geresnės.
                Kodėl nesusiję? Šita savivaldybė žinoma būtent tuo, kad bijo bet kokio daugmaž didesnio projekto ir stengiasi padaryti viską kuo paprasčiau, kuo pigiau, kad būtų kuo mažiau vargo ir darbo, o jeigu įmanoma, tai ir be projekto. Praeitos savivaldybės turėjo nepalyginamai daugiau ambicijų, geriausias to pavyzdys yra tai, kad NMC išvis atsirado (aišku su dideliomis klaidomis, bet still).

                Comment


                 Atsirado NMC, atsirado aplinkkeliai, dabar atsirado/atsiranda dviračių takai - pagal mane labai gerai su ambicijom.

                 Comment


                  Nei Konstitucijos prospekto dangoraižiai, nei aplinkeliai nėra Šimašiaus savivaldybės darbas. Tujas nupjaut tai taip, rimta ambicija.

                  Comment


                   Aš ir neturėjau omeny, kad tai dabartinės savivaldybės. Išvardinau skirtingų savivaldybių ambicijas. Šios - dvirtakiai.

                   Comment


                    Dvirtakiai gal buvo rimta ambicija kai sovietiniais laikais į Nemenčinę nutiesė.

                    Comment


                     Ne, dvirtakiai dabar ambicija.

                     Comment

                     Working...
                     X