Parašė Al1
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Švietimas Lietuvoje
Collapse
X
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąNet jeigu kažkas sugalvotų būdus spręsti viską, reikia perlipti per cntrinės valdžios tvorą, o paskui per savivaldas.
Ir dar pridėti norėjau dėl to "kaimo mokyklos problemos". Tai kad jau ir taip kaimuose nėra jokių mokyklų, seniausiai visus vežioja autobusiukai į rajonų centrus, kartais ir ne į centrus, jeigu yra pakankamai mokinių. Skaitant kai kurių pasiakymus, galima susidaryti nuomonę, kad problema yra kažkokios mistinės kaimo mokyklos.
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Kol nepasikeis esminės švietimo gairės, nesvarbu kokia bus sukišta suma, naudos nebus. O labai daug galima padaryti ir neišleidžiant didelių sumų ar išvis nemokamai.
Bet visų svarbiausia, keisti visą valstybės politiką, kurios pirmoje vietoje turėtų stovėti Lietuvių Tautos išlikimo klausimas ir visa kita turėtų būti sprendžiama tik per tautos išlikimo prizmę. Demografija ir tautos atsinaujinimas ten turi stovėti pirmose pozicijose, taigi, švietimas taip pat. Didės gimstamumas, mokyklų, darželių, taigi ir pedagogų dar bus per maža.
Komentuoti:
-
Kol nepasikeis esminės švietimo gairės, nesvarbu kokia bus sukišta suma, naudos nebus. O labai daug galima padaryti ir neišleidžiant didelių sumų ar išvis nemokamai.Paskutinis taisė digital; 2018.12.05, 14:29. Priežastis: ištrintas pacituotas pasąmonės srautas apie rusiją
Komentuoti:
-
Parašė Al1 Rodyti pranešimą
Tu iš viso nesiorientuoji Lietuvos realijose. Daugelyje rajonų jau iš viso nebeliko mokyklų kaimuose, visos tik rajono centruose, gal dar viename ar kitame didesniame miestelyje. Ir tai po planuojamos tinklo pertvarkos jų nebeliks. Tau dar neaišku, kad kaimas tai ne sušikta Maxima, tai visų pirma mokykla.
Visos valdžios vedė Lietuvą prie demografinės katastrofos ir prie jos privedė. Kaimas užmuštas. Miestas degradavęs. Būtent kaimas visose visuomenėse buvo sveikų (ir fiziškai, ir dvasiškai sveikų) žmonių šaltinis miestui. Ten, kur kaimas žlugęs, ten visuomenė pasmerkta išnykimui. Tai visoje V. Europoje matome jau seniai (aišku, jei į galvą neprišikta liberalių "vertybių"). Dabar valdžia galutinai pasiryžusi užmušti kaimą. Ką gi, juk 61 milijonui planuojamų priimti pabėgėlių Lietuvoje reikia atlaisvinti teritoriją.
Kaimas žlugęs būtent dėl apgailėtino švietimo. Ir paskui save tempiasi ir likusią provinciją. Kiekvienas mokinys, nesvarbu kur gyvena, nusipelno kokybiško mokslo su motyvuotais mokytojais.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Sąraša...inės_mokyklos
https://lt.wikipedia.org/wiki/Sąraša...vos_gimnazijos
Komentuoti:
-
Gerbiamieji, šiandieninė švietimo Lietuvoje situacija (vien kalbant apie mokyklas, t.y. pradinį ir vidurinį ugdymą) yra daugelių problemų virtinė, kuri nėra sprendžiama vienu veiksmu ar vien mokytojų apmokėjimo klausimu, ar vien mokyklų optimizacija, ar šiaip pavienės problemos išsprendimu.
Rodiklių, nusakančių esamą situaciją, yra daug, bet norint viską išspręsti reiktų daug politinės valios nesikišti, t.y. pamiršti politinę priklausomybę, kas mūsų šalyje yra beveik neįmanoma. Čia reikia kelių specialistų prie vieno stalo, kurie kažkokui stebuklingu būdu žiūrėtų ne savo intereso.
Atvirai pasakius, neįsivazduoju kaip galima išspręsti Lietuvoje tokio masto problemą, kurie liečia finansinį klausimą, mokyklų optimizaciją, vidinės švietimo administracijos biurokratizaciją, mokytojų ruošimą (o čia 1 mln interesų), metodologiją ir t.t., ir t.t.
Net jeigu kažkas sugalvotų būdus spręsti viską, reikia perlipti per cntrinės valdžios tvorą, o paskui per savivaldas.
Ir dar pridėti norėjau dėl to "kaimo mokyklos problemos". Tai kad jau ir taip kaimuose nėra jokių mokyklų, seniausiai visus vežioja autobusiukai į rajonų centrus, kartais ir ne į centrus, jeigu yra pakankamai mokinių. Skaitant kai kurių pasiakymus, galima susidaryti nuomonę, kad problema yra kažkokios mistinės kaimo mokyklos.Paskutinis taisė R.D.; 2018.12.05, 14:13.
Komentuoti:
-
Parašė digital Rodyti pranešimąDar kartą:
Mokytojų atlyginimams išleidžiama daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis, bet mokytojų yra per daug ir todėl mažiau lėšų lieka ugdymo kokybei.
Komentuoti:
-
Dar kartą:
Mokytojų atlyginimams išleidžiama daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis, bet mokytojų yra per daug ir todėl mažiau lėšų lieka ugdymo kokybei.
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Jau seniai aišku, kad čia ne švietimo reforma, o valstiečių numestas kaulas jų elektoratui kaimuose. Biški pinigo kaimų mokytojams + išlaikomos kaimų mokyklos, kad neduokdie vaikeliui netektų geltonu autobusiuku pavažiuot iki didesnio miestelio. Švietimo kokybė ntojoje vietoje.
Visos valdžios vedė Lietuvą prie demografinės katastrofos ir prie jos privedė. Kaimas užmuštas. Miestas degradavęs. Būtent kaimas visose visuomenėse buvo sveikų (ir fiziškai, ir dvasiškai sveikų) žmonių šaltinis miestui. Ten, kur kaimas žlugęs, ten visuomenė pasmerkta išnykimui. Tai visoje V. Europoje matome jau seniai (aišku, jei į galvą neprišikta liberalių "vertybių"). Dabar valdžia galutinai pasiryžusi užmušti kaimą. Ką gi, juk 61 milijonui potencialiai planuojamų priimti pabėgėlių Lietuvoje reikia atlaisvinti teritoriją.Paskutinis taisė Al1; 2018.12.05, 14:10.
Komentuoti:
-
O tau nedaeina, kad ir kaime vaikai turi būti mokomi? Ir natūralu, kad kaime reikia mokėti daugiau, nes niekas mokytojauti į kaimą nevažiuos. Ten ir taip problema. Kol dar yra priešpensijinio amžiaus mokytojų, tol dar kažkaip sistema temps, o kai jie išeis į pensiją, nebus kam dirbti. Pakaks demagogijos - Lietuvoje yra per daug valdžiažmogių, per daug dykaduonės kariuomenės ir per mažai mokytojų. Visa tai, ką peza apie švietimą valdžia, yra melas. O šitas straipsnis delfyje - eilinė ANAL itika.
Komentuoti:
-
Parašė digital Rodyti pranešimąTai ši švietimo reforma buvo padaryta atvirkščiai - kaimuose mokytojų atlyginimai padidėjo, o miestuose, kur klasės perkrautos, sumažėjo. Kai reikia daryti atvirkščiai. Nes streikuoja daugiausia miestų mokyklos.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Indrė Makaraitytė. Ši valdžia nusipelnė streiko. Kaip ir konservatoriai
„Bendriausiu mastu Lietuvoje turime didelį pedagogų perteklių – šiuo metu vertinama, kad jis gali būti daugiau nei 6 000“, – rašoma ministrės įregistruotuose atsakymuose į jai pareikštą interpeliaciją.
Reikia būti atstatydintai, kad galėtumei pasakyti šitą skaičių.
Mokytojų atlyginimams išleidžiama daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis, bet mokytojų yra per daug ir todėl mažiau lėšų lieka ugdymo kokybei.
Visa tai sudėję mes gauname vieną prasčiausių rezultatų visoje Europos Sąjungoje – Lietuvos mokinių pasiekimai yra labai prasti ir jie negerėja, nors nuo 2006 m. mokymo išlaidos išaugo net 53 proc. ir 2016 m. iš viso sudarė daugiau nei pusę milijardo eurų.O esmę, kodėl mūsų švietimo sistema murkdosi uodegoje, lygiai prieš metus išdėstė Valstybės kontrolė. Juodu ant balto ir tik prieš metus.
Lietuvoje mokinių, tenkančių vienam mokytojui, rodiklis yra tarp žemiausių Europos Sąjungoje. Nemažėjant mokytojų skaičiui, mažėja vienam mokytojui tenkantis krūvis, taigi ir atlyginimas.
Lietuvoje yra per daug mokyklų. Išpūsta infrastruktūra lemia tai, kad švietimui skiriamų lėšų didesnė dalis skiriama pastatams išlaikyti. Kaimo ir miesto mokyklose mokinių skaičius klasėje skiriasi 9 kartus.
Mokytojų atlyginimams išleidžiama daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis, bet mokytojų yra per daug ir todėl mažiau lėšų lieka ugdymo kokybei.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Žaliai-raudonieji prapiesianalai kala eilinį vinį į Lietuvos švietimo karstą:
Švietimo ir mokslo ministro kėdė matuojama dar vienam kandidatui: jau žino, nuo ko pradėtų
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=79298881
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Akivaizdu, kad žaliai-raudonai-pilkasis kardinolas nutarė, kad "stotis, telegrafas, tiltai" jau užimti (ir jis beveik teisus), galima atverti lesyklas.
Beveik ketvirtį amžiaus laukė šio momento, ir pasiekė savo.
Komentuoti:
-
Gal ją pagaliau patrauks, nes šitos ministrės švietimo sistema gali nebeatlaikyti.
J.Petrauskienė: dėl mano pasitraukimo turi spręsti mane delegavę vadovai
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1041654?copied
Patyliukais ministerijos paskelbtas viešasis pirkimas sukėlė klausimų: kam skirti valstybės milijonai?
Užsimojus atnaujinti visą bendrojo ugdymo turinį, ekspertai skambina pavojaus varpais – dar net nesusitarus dėl bendros koncepcijos jau ieškoma, kur nusipirkti ekspertų paslaugas, informacijos apie milijono eurų vertės viešąjį pirkimą stinga, o jo sąlygos kelia klausimų.
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kad Estija ir Lietuva labai skirtingos valstybės ir neturi nieko bendro, kita kalba, religija, istorija, mentalitetas. Greičiau ES taps viena valstybe nei atsiras Baltijos šalių respublika.
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimąNes nu Danijos ar Anglijos Kalabybiškio trečiarūšis "universitetas" geriau nei vietinė kolegija
Komentuoti:
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąS. Spurga. Rugpjūčio mėnesį vėl padidėjo emigracija iš Lietuvos. Spėkite, kodėl?
http://alkas.lt/2018/09/19/s-spurga-...spekite-kodel/
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Aš į tai žiūriu iš ilgalaikės perspektyvos. Nebus švietimo - nebus ateityje protingesnių kalbų. Jei prieš 15 metų švietimas būtų buvęs didesnis prioritetas, dabar turėtume labiau išsilavinusius rinkėjus. Geriau pradėt vėliau nei niekada. Protingesnių politikų nebus be protingesnių rinkėjų. Protingesnių rinkėjų nebus be švietimo. Kita vertus, gal tai paaiškina kodėl švietimas yra tokioje liūdnoje padėtyje...
Komentuoti:
-
S. Spurga. Rugpjūčio mėnesį vėl padidėjo emigracija iš Lietuvos. Spėkite, kodėl?
Švietimo ir aukštojo mokslo reformos pagaliau pasiekė savo tikslus – besimokančiųjų Lietuvoje sparčiai mažėja. 2009 m. Lietuvoje buvo 3 mln. gyventojų ir 200 tūkst. besimokančiųjų, šiuo metu 2,8 mln. (sumažėjo 7 proc.) gyventojų ir tik 115 tūkst. besimokančiųjų (sumažėjo 40 proc.).Po mokyklos baigimo niekur (nei į profesines, nei į kolegijas, nei į universitetus) nestojančiųjų Lietuvos abiturientų dalis padidėjo nuo 19 proc. 2014 m. iki 31 proc. 2018 m. Bet tai yra Lietuvos institucijų duomenys. Daugelis jaunimo išvyko studijuoti į užsienį.Grubi socialinė inžinerija, kaip ir reikėjo tikėtis, patyrė nesėkmę. Įvesti net 3 rūšių grynai mechaniniai barjerai įstoti į universitetus, kokių nerasi niekur nei Europoje, nei pasaulyje, sumažino studijuojančiųjų universitetuose skaičių, tačiau stojimas į kolegijas ir profesines mokyklas nepadidėjo.
Komentuoti:
Komentuoti: