Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvos administracinis – teritorinis suskirstymas

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė VNS Rodyti pranešimą
  Aneksijų ekspertai nepamirškit, kad Kaunas panašiu metu kaip Vilnius, irgi "aneksavo" visokias gyvenvietes aplinkui. ir Klaipėda. Viskas normoj. Gal kiek Vilnius ir pedaug prigriebė, bet niekas netrukdo ekspertiškai peržiūrėt bendrajį planą ir atiduot visokius raistus Jėzaus Kristaus žinion, t.y. Vilniaus r. sav.
  Kristaus karalystė nepriimtų neišganytų avelių :) Per sekančius rinkimus nuneštų velniop visus liankus. Beliktų steigti Vilnius-2 savivaldybę.

  Comment


   Zirga galvas pradeda administracinio suskirstymo reformą. Iš 119 novads padarys 34 + 5 miesto sav. Nepasiteisino skruzdėlynas.
   https://www.delfi.lv/news/national/p....d?id=51618207

   Comment


    Straipsnyje trūksta/sunku rasti reikalingą faktinę info. Ar liks "novads" ar vadins "pašvaldyba", kas yra praktiškai tas pats kas "savivaldybė". Straipsnyje minima Lietuva kaip teigiamas pavyzdys, kad nesmulkino savivaldybių, o tiesiog truputį reformavo sovietinius rajonus.

    Comment


     Kaunui siekiant padidinti teritoriją, Seime – siūlymas dėl gyventojų apklausos
     Kauno miestui siekiant prijungti dalį Kauno rajono teritorijos, Seimas pradėjo svarstyti Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pakeitimo projektą dėl gyventojų apklausos reglamentavimo...

     ...Pagal siūlomą projektą, „Vyriausybė, teikdama Seimui dokumentus dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo, kartu pateikia savivaldybių, kurių teritorijų ribos keičiamos, tarybų nuomonę ir visos savivaldybės, kurios teritorijos dalį ketinama priskirti kitai savivaldybei, vietos gyventojų nuomonę, pareikštą vietos gyventojų apklausoje, kurioje dalyvavo daugiau kaip pusė gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje, daugiau kaip pusė dalyvavusių pasisakė už savivaldybės teritorijos dalies priskyrimą kitai savivaldybei.“...
     Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/kauna...klausos-938462
     Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

     Comment


      LRT tyrimas. Tikrieji Kauno rajono prijungimo motyvai: valdžia savo lovose galės miegoti ramiai
      Kauno miesto valdžiai bandant prisijungti dalį Kauno rajono aiškėja, kad už šio plano gali slypėti tiek noras rajono sąskaita finansuoti miesto politikų rinkimų pažadus, tiek asmeniniai mero bei tarybos narių interesai. LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad dalis „Vieningo Kauno“ narių patys gyvena norimose prijungti teritorijose, o išplėtus miesto savivaldybės ribas, išaugtų ir mero verslo galimybės...
      Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

      Comment


       Siūlant keisti savivaldybių ribas, prireiks ne tik gyventojų apklausos
       ...Pagal priimtą projektą, Vyriausybei gavus siūlymą keisti savivaldybės ribas, turėtų būti vispusiškai įvertinami inicijuojamos reformos socialiniai ir ekonominiai padariniai, jos poveikis gretimų savivaldybių ir viso regiono plėtrai.

       „Turės būti įvertinta, kad ne mažiau kaip 20 procentų savivaldybės biudžeto sudarys tos teritorijos gyventojų pajamų mokesčiai ir bendras savivaldybės gyventojų skaičius turės būti ne mažesnis kaip 10 tūkst.“, – rašoma pranešime.

       Jame taip pat teigiama, kad Vidaus reikalų ministerija teiks Vyriausybei dokumentus dėl savivaldybių ribų keitimo tik tuo atveju, jeigu vietos gyventojų apklausoje dalyvavo daugiau kaip pusė gyventojų ir daugiau kaip pusė jų pasisakė už siūlomus pakeitimus...
       Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/lietu...klausos-951432
       Svarbiausia reikia suprasti, kad nieko nesupranti...

       Comment

       Working...
       X