Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Technologijų naujienos

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Stokholmas ir Talinas bus pirmieji miestai, kur pilnai veiks 5G ryšys. Projektą įgyvendina "TeliaSonera" ir "Ericsson". Šiomis dienomis 5G ryšys bandomas tam tikrose vietose Stokholme ir Niujorke.

  Šaltinis: Stockholm first city to get mobile 5G network in 2018
  Paskutinis taisė Silber418; 2016.01.23, 18:10.
  Exp@nding h¤rizons

  Comment


   Taip pat Ericsson neseniai Stokholmo priemiestyje Rosersberg įsteigė naują technologijų ir tyrimų centrą, kuriame bus tobulinama ir bandoma 5G ryšio technologija.
   Bendrovė pasiryžusi pirmoji pristatyti visuotinį 5G ryšį Švedijoje ir Estijoje.

   Šaltinis: Ericsson opens global ICT center in Sweden
   Exp@nding h¤rizons

   Comment


    Atviri duomenys – XXI amžiaus nafta, kurios neišnaudojame
    Duomenų atvėrimo nauda pasiskirsto per įvairius lygmenis. Visuomenė gauna naujas paslaugas, kurios be prieigos prie duomenų būtų mažiau funkcionalios arba net neįmanomos, nes verslas, pasinaudodamas prieiga, kuria naujus produktus ir pridėtinę vertę. Valdžios sektorius, atverdamas duomenis, gali užtikrinti didesnį skaidrumą bei mažinti administracinę naštą.

    Ir visa tai gimsta iš duomenų, kurie jau yra surinkti viešajam sektoriui atliekant jiems pavestas funkcijas, o jų atvėrimo kaina yra nykstamai maža.

    Pasauliniu mastu viešasis ir privatus sektorius sukaupia milžiniškus kiekius duomenų, tačiau tik dalis jų yra atviri. Ir nors atviri duomenys politikų lūpomis įvardinami kaip XXI amžiaus nafta, tačiau, atrodo, šis telkinys vis dar glūdi per giliai, kad būtų pasiektas.

    2019 m. duomenimis, Lietuva pagal atvirų duomenų užbaigtumą atsiliko nuo ES vidurkio. Užbaigtumo lygis vertinamas pagal keturis aspektus: politika, portalas, poveikis ir kokybė. Būtent pastarojoje kategorijoje Lietuva atrodė silpniausiai.

    Comment


     /\ Informacijos rinkmenų sąrašas https://opendata.gov.lt/index.php?va...blic/search/0/

     Comment

     Working...
     X