Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

XIII Seimas ir XVIII Vyriausybė (po 2020 m. rinkimų)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Romas
  replied
  Nesuderinta Vyriausybės ir atskirų ministr(i)ų komunikacija jau tampa nejuokingu anekdotu.
  Labai gaila, kad tos klaidos pačioje Vyriausybėje net nepripažįstamos. O kol jos nėra įsivardintos, sunku tikėtis jų taisymo.
  Nuolat kartojasi išsireiškimai "visiems neįtiksi", "yra labiau tinkamų (vakcinuotis)" ar "išsirinkite sau patinkančius per kitus rinkimus". Ši Vyriausybė arogantiškais turbūt pralenkė pralenkė kitas Vyriausybes - Kubiliaus jau tikrai pralenkė, o dėl Vagnoriaus dar reikia pagalvoti.

  Nieko naujo, kai opozicija kritikuoja Vyriausybę, tiesa, parinkdama aštresnius nei anksčiau epitetus

  ELTA / LRT.lt 2021.04.09
  Blinkevičiūtė sukritikavo Šimonytės Vyriausybę
  Tokios netvarkos dar nėra buvę, ministrai – lyg iš Mėnulio
  „Dabar žmonėms dažnai sukeliami lūkesčiai, bet sprendimai dažnai priimami priešingi. Tokios netvarkos dar nėra buvę, kad vienos Vyriausybės ministrai konkuruotų tarpusavyje, kas kokią žinią paskelbs. O koks galutinis Vyriausybės sprendimas? Dažnai lieka nebeaišku.

  Dar blogiau, kad kai kurie ministrai ir merai komunikuoja taip, lyg ne jų partijos būtų valdančiosios – ir Vyriausybėje, ir Seime. Jie lyg iš kažkur, iš Mėnulio, ne jie Vyriausybėje. Žmonėms reikia aiškios, patikimos informacijos. Gal manoma, kad visi žmonės dieną naktį sėdi internete ir tikrai supranta, ką pasakė trys ministrės rytą ir vakare, premjerė ar sveikatos apsaugos ministras?“

  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...lyg-is-menulio

  Apie šią problemą prabilo ir dešiniesiems palankūs politologai, kuriuos sunku įtarti simpatijomis opozicijai
  Straipsnio antraštėje panaudoti eufemizmai - vietoj pasikartojančios arogancijos panaudotas išsireiškimas "empatijos stoka"

  ELTA / Delfi.lt 2021.04.11
  Politologai kritikuoja Vyriausybės komunikaciją: pasigenda empatijos ir logiškumo
  Politologė Rima Urbonaitė valdančiųjų sprendimuose pasigenda vidinės organizacijos bei logiškumo.
  „Valdančiųjų sprendimuose neapibrėžtumo ir nuoseklumo apraiškų tikrai yra. Nematau to aiškaus algoritmo, kuo vadovaujantis kai kurie svarbūs sprendimai yra priimami. Jau ne kartą Vyriausybei buvo sakyta, kad negali būti jokių anonsų, jeigu nėra 120 procentų tikrumo, kad tuos sprendimus, bus galima priimti“, – Eltai sakė MRU politologė.
  (...)

  „Vyriausybė neranda tinkamo būdo, kaip pranešti visuomenei apie savo sprendimus (...). Jei ir toliau toks Vyriausybės komunikavimo stilius tęsis, daugės ir komunikacijos klaidų. Taigi ir reakcijos bus vis labiau emocinės ir, matyt, tokia kritika tik didins įtampą pačios Vyriausybės viduje“, – sakė T. Janeliūnas.
  Politologo manymu, valdantieji patys išprovokuoja neigiamas visuomenės reakcijas, nes sukelia pernelyg didelius lūkesčius, kurių galiausiai negali įvykdyti.
  ELTA primena, kad pastarąją savaitę valdantiesiems kritikos nemažai teko dėl to, kad buvo priimtas sprendimas neatidaryti daugiau prekybos vietų, nors apie ketinimus laisvinti karantino apribojimus tos pačios dienos rytą kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
  (...)
  Nepasitenkinimą Vyriausybe taip pat sukėlė ir sprendimai dėl vakcinavimo tvarkos. Policijos pareigūnai piktinosi ir net surengė protesto akciją prie Vyriausybės, nes liko paskutiniai prioritetinių grupių skiepijimo sąraše. Galiausiai valstybės pareigūnų nepasitenkinimą sukėlė ir sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio reakcija į šią Vyriausybei tekusią kritiką. Ministras teigė, kad nėra pagrindo išsakytam pareigūnų nepasitenkinimui.
  Politologas T. Janeliūnas sukritikavo tokią ministro A. Dulkio reakciją, atkreipdamas dėmesį, kad tai rodo empatijos stoką.

  https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86913923

  Komentuoti:


 • 10.000
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą

  Po tokios antraštės su pažadų padažu dar stipresnę antraštę "tiikrai atidarys" uždėjo BNS ir po kelių dienų liko tik trauktis su pasiaiškinimais "Armonaitė ne taip suprato".
  Jei LRV puslapis būtų parašę "išklausė prekybininkų nuomonės" ar svarstys prekybcentrių argumentus" tai būtų neutralu ir be įsipareigojimo bei tuščių pažadų sužadinimo.
  Tai LRV antraštėje buvo parašyta “aptarė galimybes” - tai tikrai ganėtinai neutralu. Ir dar tame straipsnyje buvo parašyta “jei epidemiologinė situacija leis”. Tai tiesiog nutiko taip, kad lietuviai nesugebėjo šiek tiek pasisaugot per Velykas, ko pasekoje epidemiologinė situacija nebeleidžia atidaryt parduotuvių. Nesuprantu, koks čia nesąžiningumas.

  Komentuoti:


 • uzdvidesimt
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  Sprendžiant iš komunikavimo problemos "nebuvimo", viskas yra labai gerai, ir nieko koreguoti nereikia. Ir toliau savo, ekspertų ar LRV vardu nuomones skelbs kas netingi ir per kur patinka, ir tą nuomonė, kaip įprasta, keisis per savaitę tris kartus.

  Lrytas.lt 2021.04.08
  Šimonytė sureagavo į kritiką dėl komunikacijos
  Nepatinka? Išsirinkit kitus po 3 su puse metų! (arba ne jeigu bus pakeistas rinkimų įstatymas)

  O per rinkimus kokie grąžūs pažadėliai buvo, skaidrumas, komunikacija...

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Sprendžiant iš komunikavimo problemos "nebuvimo", viskas yra labai gerai, ir nieko koreguoti nereikia. Ir toliau savo, ekspertų ar LRV vardu nuomones skelbs kas netingi ir per kur patinka, ir tą nuomonė, kaip įprasta, keisis per savaitę tris kartus.

  Lrytas.lt 2021.04.08
  Šimonytė sureagavo į kritiką dėl komunikacijos
  Kritika dėl neva prastos komunikacijos Vyriausybei išsakoma nuo pat kadencijos pradžios, tvirtina premjerė Ingrida Šimonytė, tačiau, jos nuomone, visiems bet kuriuo atveju įtikti nepavyks. Todėl ministrė pirmininkė nesiima vertinti, ką Vyriausybei reikėtų tobulinti, viešinant su pandemijos valdymu susijusias žinutes visuomenei.

  https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...inu--18944891/

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Parašė rmss Rodyti pranešimą
  Bandei klausytis spaudos konferencijos, o ne tik straipsnių antraštes skaityt?
  Išduosiu dar paslaptį, dažnai, ypač žemos kokybės portaluose kaip lrytas, delfi, 15min ir pan. antraštės nelabai atitinka realybės, o būna parašytos taip, kad sugeneruotų daugiau paspaudimų.
  Vis dėlto šį kartą viltingą antraštę parašė ne Vainienė, kuriai priklauso pagal pareigas, ne kokia ministrė TikToke ar feisbūke, o pati LRV savo portale.
  Nežinia kokios kokybės tas LRV.LT portalas pagal rmss gradaciją. Tačiau jam turbūt nelabai rūpi paspaudimai

  LRV.LT 2021.04.02
  Premjerė su prekybininkais aptarė didžiųjų prekybos centrų atsidarymo galimybes
  https://lrv.lt/lt/naujienos/premjere...rymo-galimybes

  Po tokios antraštės su pažadų padažu dar stipresnę antraštę "tiikrai atidarys" uždėjo BNS ir po kelių dienų liko tik trauktis su pasiaiškinimais "Armonaitė ne taip suprato".
  Jei LRV puslapis būtų parašę "išklausė prekybininkų nuomonės" ar svarstys prekybcentrių argumentus" tai būtų neutralu ir be įsipareigojimo bei tuščių pažadų sužadinimo.


  Parašė Kristisz Rodyti pranešimą
  Dėl darnos tarp vyriausybės komunikacijos: iš geros vyriausybės ir nereikia tikėtis kad visi ministrai tarpusavyje sutars visomis pozicijomis. Tokia vyriausybė gali būti diktatūroje kur sprendimai priimami už uždarų durų ir visuomenei pateikiama nudalinta versija.
  (...)
  Apibendrinus - vyksta ne komunikacijos krizė, o normalus demokratinis procesas, kur visi yra laisvi atstovauti savo interesus ir į viešumą pateikti savo norus, bet kažkas galiausiai turi priimti atsakingą sprendimą, kuris įvertinus visą tą dieną turimą naujausią informaciją, nebūtinai bus toks, kokio buvo tikimasi prieš kelias dienas.

  Kas už ką atsako tame "demokratiniame procese" ten niekas jau jos pačios nesigilina.
  Kai Žemės ūkio ministrui "dzin' jo žinybos reguliavimo sferoje ties žlugimo riba esantys paukštynai, bet priotitetas "žaliasis kursas" tai dar kažkaip galima suprasti prisminus iš kur jis išėjęs, bet dar nesigilino kur atėjęs

  O čia naujas funkcijų pasidalinimo ir kompetencijos "šedevras"
  Armonaitė pralenkė savo ministerijos veiklos sferų išplėtimu net vieną tokią socdemų laikų raudonplaukę buvusią ūkio ministrę, kuri bandė kištis į energetikos reikalus, nesusigaudydama, kuo užsiima jos pačios ministerija.

  15min.lt 2021.04.08
  A.Armonaitė siūlo nuo COVID-19 prioriteto tvarka skiepyti žurnalistus
  https://www.15min.lt/verslas/naujien...1483026?copied

  Nuo kada ūkio (atsiprašau, ekonomikos ir inovacijų) ministrė rūpinasi žurnalistų reikalais ir vakcinavimo prioritetais?
  Kai sveikatos ministras pradės dalinti paramą barams, pensijų ministrė - rūpinti vaikų darželių atidarymu, o švietimo ministrė pradės senelių globos namų pertvarką, tuomet bus aišku, kad "demokratinis procesas" pasiekė tobulybę..

  Komentuoti:


 • Kristisz
  replied
  Nematau kažkokios komunikacijos didelės problemos, taip, gal per daug komentuotas galimas prekybos vietų atidarymas nuo konkrečios dienos, bet visur yra žodelis "tikimės priimti sprendimą", kas niekaip nereiškia kad sprendimas jau priimtas ir jis toks ir bus (kam tada iš vis vyriausybės pasitarimai, jeigu sprendimai priimami žiniasklaidos antraštėse?).

  Dėl darnos tarp vyriausybės komunikacijos: iš geros vyriausybės ir nereikia tikėtis kad visi ministrai tarpusavyje sutars visomis pozicijomis. Tokia vyriausybė gali būti diktatūroje kur sprendimai priimami už uždarų durų ir visuomenei pateikiama nudalinta versija. Esmė tokia, kad neturi būti santykis žmonės prieš valdžią, esam visi kartu vienoje valtyje ir kiekvieno interesus atstovauja vis kitas asmuo. Armonaitė atsako už ekonomiką - ji atstovaus daugiausia verslo interesus ir visada stums, kad būtų kuo mažiau suvaržymų, Dulkys atsako už sveikatos apsaugą - jis remsis sveikatos situacija, mirčių statistika, ligoninių aprokvomis ir pan, Bilotaitė atsako už vidaus sektorių - ji atstovauja pareigūnus ir jų galimybes efektyviai įgyvendinti apribojimus. Kadangi tai yra kartais susikertantys interesai - komunikacija ir neturi būti derinama, ministrai gali ir turi naudotis žiniasklaida ir kitomis informacijos viešinimo priemonėmis kad įtrauktų visuomenę į diskusiją apie savo atstovaujamos srities poreikius. Žiniasklaida taip pat naudojasi ir verslas, ir likusi visuomenė - pvz prekybininkų asociacijos aišku stengsis pateikti savo žinutę taip kad atrodytų kad jiems jau buvo pažadėta ir jiems pamelavo - tai labai tikslinga taktika pakreipti visuomenės palankumą į savo interesų pusę.

  Apibendrinus - vyksta ne komunikacijos krizė, o normalus demokratinis procesas, kur visi yra laisvi atstovauti savo interesus ir į viešumą pateikti savo norus, bet kažkas galiausiai turi priimti atsakingą sprendimą, kuris įvertinus visą tą dieną turimą naujausią informaciją, nebūtinai bus toks, kokio buvo tikimasi prieš kelias dienas.
  Paskutinis taisė Kristisz; 2021.04.08, 18:41.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Komunikacija nėra stiprioji šios Vyriausybė pusė
  Prieš pažadant kokį nors atlaisvinimą, tegu ir su daugybe išlygų, vertėtų tarpusavyje susiderinti pozicijas ir tik tuomet skelbti, kad nebūtų jokių interpretaciją "viliasi, tikisi, pozityviai vertina galimybę".
  Šio atveju buvo galima tikėtis susirgimų šuolio po Velykų.
  Svarbu ir kokie žodžiai naudojami. Jei kalbama kad LRV kažką svarstys, tai reikėjo vartoti žodį ne "svarstys atvėrimą", o tokiąi formuluotę, kuri pačių neįvarytų į kampą, kad paskui nereikėtų teisintis, kad "ne taip suprato".
  Net kai BNS išplatino Vainienės žinutę apie tą sustikimą su itin optimistiška antrašte, Jei žinutė ar antraštė buvo neatiinkančios tikrovės, ji turėjo tą pačią dieną būti nugesinta ar išaiškinta, kad tai įvyks tik tuomet, kai bus įvykdytos konkrečios sąlygos.


  Prieš 6 dienas
  Oficialus pranešimas su viltinga antrašte - pačios Vyriausybės, o ne LR EIM ar kurios nors ministerijos puslapyje.

  LRV.LT 2021.04.02
  Premjerė su prekybininkais aptarė didžiųjų prekybos centrų atsidarymo galimybes
  „Girdime verslo lūkesčius ir, nors epidemiologinė situacija Lietuvoje vis dar negerėja, tačiau ieškome būdu kaip saugiai leisti veikti ne tik prekybos centrams, bet ir tikimės, kad privalomas darbuotojų testavimas, įsibėgėjantis vakcinavimas, kitų būtinųjų saugumo reikalavimų laikymasis leis pamažu atverti galimybes ir kultūrai: renginiams lauke, o taip pat ir viduje, užtikrinat kaip įmanoma didesnį saugumą.
  Galutinį sprendimą priims ministrų kabinetas atsižvelgdamas į situaciją, kokia bus po Velykų, tad šis savaitgalis labai svarbus dabar veikiančiai prekybai valdant srautus ir raginant žmones laikytis saugumo reikalavimų“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

  „Prekybos centrai turi galimybes užtikrinti saugią veiklą, stebėti žmonių srautus, rūpintis darbuotojų ir klientų sveikata. (...) Karantinas ir suvaržymai negali tęstis amžinai, todėl tikimės, kad kitą savaitę jau bus galima priimti šituos sprendimus“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
  (...)
  Susitikime taip pat dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

  https://lrv.lt/lt/naujienos/premjere...rymo-galimybes
  BNS / VZ.LT 2021.04.02
  R. Vainienė tikisi, kad prekyba bus atverta balandžio viduryje
  „Tikrai labai pozityvus susitikimas“, – BNS penktadienį sakė R. Vainienė.
  Anot jos, premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigiamai įvertino pasiūlymus dėl saugaus atsidarymo, reguliariai testuojant darbuotojus bei reguliuojant pirkėjų srautus.
  „Visi įsipareigojimai galioja. Dabar yra numatytas privalomas atsidarančių prekybininkų testavimas, aptarėme ir techninius niuansus – kokios galimybės laiku testuotis, galbūt prekybininkai savo sąskaita dar tai padarys“, – sakė R. Vainienė.

  Ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė viliasi, kad sprendimus dėl prekybos atlaisvinimo pavyks priimti kitą savaitę, bei akcentuoja, jog prekybos centrai turi galimybes užtikrinti saugią veiklą, stebėti pirkėjų srautus.

  https://www.vz.lt/prekyba/2021/04/02...viduryje&d2aav
  Tos prieštaringos žinutės tarp premjerės, ministrų, ekspertų ir atskirų parlamentarų būna vos kas savaitę,
  Tačiau anksčiau viešumoje nebūdavo aiškinamasi, kas čia viršesnis ir kas suklydo.

  Lrytas.lt 2021.04.07
  Premjerė prabilo apie klaidingus A. Armonaitės pažadus atverti prekybos centrus
  Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, anksčiau trečiadienį kalbėjusi apie numatomą visos prekybos atlaisvinimą, galbūt rėmėsi praėjusio penktadienio duomenimis.

  https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...aite-18933169/
  BNS 2021.04.07
  Premjerė: prekybą atverti žadėjusi Armonaitė rėmėsi senais duomenimis
  A. Armonaitė trečiadienį ryte LRT radijui teigė, kad Vyriausybė svarstys visos prekybos atlaisvinimą. Ji taip pat sakė, kad panaikinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus nebūtų prasminga vienose jų atidaryti parduotuves, o kitose ne
  "Baigiant galioti judėjimo ribojimams tarp savivaldybių, tai reiškia, kad visoje Lietuvoje gali atsitikti taip, kad bus panaši situacija. Tikiuosi, kad mums pavyks universaliai priimti sprendimą dėl prekybos, kad galima būtų veikti visoje Lietuvoje, nes savivaldybių testavimo, vakcinavimo pastangos yra labai skirtingos"

  https://www.lrt.lt/naujienos/verslas...ais-duomenimis

  Komentuoti:


 • rmss
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  Ačiū už pastebėjimą.
  Visuotinai pripažinta, kad ši vyriausybė yra pavyzdingo komunikavimo komanda, kur darniai skamba Premjerės bosas, ultragarsu atitaria ministrė A. , komisijos sprendimus anonsuoja ministrė B. ir joms falcetu pritaria Ministras D. bei patarėjų choras.
  Subtili ir nuosekli komunikacija ne mažiau nei vakcinos ir europiniai pinigai padės suvaldyti mūsų visų bendrą priešą - COVID pandemiją.
  ?????

  Šiaip klausimas buvo apie prekybos vietas ir planus jas atidaryti, tai ir atsakymas buvo, kad svarstysime kitą savaitę planą atidarymui nuo 12 d. atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją. Na tai ir pasvarstė ir nusprendė neatidaryti. Tai jei būtum skaitęs ne tik 15min antraštę, kuri sako, "Patvirtino ir premjerė, prekybcentriai atidaromi nuo 12 d." tada gal nekiltų klausimų ir tokių absurdiškų komentarų kaip viršuje.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Ačiū už pastebėjimą.
  Visuotinai pripažinta, kad ši vyriausybė yra pavyzdingo komunikavimo komanda, kur darniai skamba Premjerės bosas, ultragarsu atitaria ministrė A. , komisijos sprendimus anonsuoja ministrė B. ir joms falcetu pritaria Ministras D. bei patarėjų choras.
  Subtili ir nuosekli komunikacija ne mažiau nei vakcinos ir europiniai pinigai padės suvaldyti mūsų visų bendrą priešą - COVID pandemiją.

  Komentuoti:


 • rmss
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  Problema ne tai, ar atidarė visas parduotuves.
  Problema tai, kad tris kartus per savaitę keičiama nuomonė.
  Nebūtų šnekėjusios apie atidarymus premjerė, ministrės ir patarėjos, nebūtų sukelti pertekliniai lūkesčiai.

  Kažką pradėjus daryti paskui sunku atsukti laiką atgal - kaip tame anekdote, kur škotas pavėlavo į darbą, nes bandė atgal sugrūsti dantų pastos perteklių.

  Versle kažkiek laiko reikia pasiruošimui pokyčiams.
  Bandei klausytis spaudos konferencijos, o ne tik straipsnių antraštes skaityt? Išduosiu dar paslaptį, dažnai, ypač žemos kokybės portaluose kaip lrytas, delfi, 15min ir pan. antraštės nelabai atitinka realybės, o būna parašytos taip, kad sugeneruotų daugiau paspaudimų.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Labai gerai kad neatidarė - tikrai dar ne laikas.
  Problema ne tai, ar atidarė visas parduotuves.
  Problema tai, kad tris kartus per savaitę keičiama nuomonė.
  Nebūtų šnekėjusios apie atidarymus premjerė, ministrės ir patarėjos, nebūtų sukelti pertekliniai lūkesčiai.

  Kažką pradėjus daryti paskui sunku atsukti laiką atgal - kaip tame anekdote, kur škotas pavėlavo į darbą, nes bandė atgal sugrūsti dantų pastos perteklių.

  Versle kažkiek laiko reikia pasiruošimui pokyčiams.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė bimbam Rodyti pranešimą
  Gal tik 1 iš 10 prekybinikų turi internetinę svetainę ir gali efektyviai vykdyti užsakymus. Dar kitų prekybininkų produktai tiesiog netinka internetinei prekybai, nes klientam reikia užeiti ir pajausti prekę.
  Tai tegul prisitaiko prie pasikeitusios situacijos ir pagaliau pasidaro tą freakin svetainę. Jau virš metų, mažai buvo laiko?

  Parašė Romas Rodyti pranešimą

  Prieš nepilną savaitę buvo sekamos kitokios pasakos, tegul ir su žodeliu "jeigu".

  15min.lt 2021.04.05
  Patvirtino ir I.Šimonytė: visas parduotuves žadama atverti balandžio 12 dieną
  https://www.15min.lt/m/id/verslas/be...na-663-1480994

  Ir vėl ant to pačio grėblio.
  Negi per keturis mėnesius nesuprato, kad geriau patylėti nei savo plepalais sužadinti perteklinius lūkesčius.
  Prieš nepilną savaitę atvejų kiekiai atrodė optimistiškai. O kai nustatoma po 800 - 1000 atvejų kasdien, logiška kad planus tenka pakeisti. Juk viskas tiesiogiai priklauso nuo situacijos. Labai gerai kad neatidarė - tikrai dar ne laikas.

  Komentuoti:


 • Stadionas
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą

  Stipriai užvažiuota
  Na jaunimas gal ir lengvai manipuliuojamas, bet ne taip lengvai kaip 55+ metų moterytės iš kaimo.

  Komentuoti:


 • Blaze
  replied
  Tiesiog antivalstybinio veikėjo pezalai su aiškiu tikslu skaldyti visuomenę. Vienas iš ryškiausių pandemijos rusų trolių Lietuvoje su iškalbinga biografija.

  Nuo 1980 m. laikraščio „Tiesa“ redakcijos teletaipininkas, budinčiojo sekretoriaus pavaduotojas, nuo 1982 m. – Užsienio informacijos skyriaus korespondentas, 1986–1987 m. – vyresnysis korespondentas. 1987–1990 m. laikraščio „Komjaunimo tiesa“ Užsienio informacijos skyriaus vedėjas
  ​​​

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Parašė Panevezietis Rodyti pranešimą
  Daug tiesos
  Vidas Rachlevičius.
  Politinis bankrotas per 100 dienų
  https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=86813319
  Stipriai užvažiuota
  Daug rinkėjų pasijuto apgauti: kokie yra tie mūsų konservatoriai?
  Jeigu pastebėjote, iki šios vietos aš sąmoningai vengiau žodžio „konservatoriai“, nes atėjo laikas garsiai ir aiškiai pasakyti, kad TS-LKD yra ne konservatoriai, o patys tikriausi naujieji marksistai. Kaip ir Laisvės partija bei tam pritariantys liberalai.
  (...)

  Vakarų civilizacija, kurios ilgėjomės penkis dešimtmečius ir už kurią kovojome, buvo pagrįsta krikščionybe ir dešimčia Dievo įsakymų.
  Ataka prieš šią sistemą pasiekė kulminaciją ir dabar garsiausiai šaukia bei toną užduoda neomarksistiniai nebrendylos, kuriems Lietuvoje ryškiausiai atstovauja Laisvės partija, o jiems pritaria didelė dalis TS-LKD.
  Jau turime balso teisę turinčią lengvai manipuliuojamo ir įtakojamo jaunimo kartą. Dabar daugumai priimtinas tiesos standartas naikinamas, nes yra išrastos naujos pseudotiesos apie rasizmą, įvairovę, diskriminaciją, toleranciją, klimato kaitą, kuriomis visiškai atvirai prievartaujama visuomenė.

  https://m.delfi.lt/ringas/article.php?id=86813319

  Komentuoti:


 • Panevezietis
  replied
  Daug tiesos
  https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=86813319

  Komentuoti:


 • Romas
  replied

  Įdomu, ko verti feisbūkiniai ministrės pažadai

  Bilotaitė įvertino M.A.M.A apdovanojimus: visi, pažeidę karantino reikalavimus, turės prisiimti atsakomybę
  https://m.delfi.lt/lietuvoje/article.php?id=86807901

  Galimos kelios opcijos
  1. Jau yra paskirtos baudos.
  2. Sudaryta darbo grupė, derinamos nuomonės ir viskas pasiliks kaip "gyvulių ūkyje".
  3. Panaikinami bet kokie judėjimo tarp savivaldybių apribojimai, jei važiuojama į "filmavimą".

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Kai šeima tampa "ūkiu" ir "partneryste", atsiranda tokie biurokratinės minties perliukai.
  Kai negalima palaidoti uošvių ar anytos, tai yra apysunkės formos Kafkos plunksnos vertas marazmas, dėl visa ko paskanintas Civilinio kodekso citatomis.
  Žmona ar vyras laidoja savo tėvus, o sutuoktinis (-ė) negali būti su žmona sunkiausią valandą.
  Tai yra absurdas net ir epidemiologine prasme - juk sutuoktiniai yra iš vieno "ūkio" ir užkrato nepadidėja, jei atvyks ir sutuoktinis.
  ​​​​
  DELFI.lt 2021.03.29
  Policija pasidalino atnaujinta informacija, kada galima vykti į kitas savivaldybes
  Siekiant aiškumo, policija pateikia kelis pavyzdžius:

  1) mirus Vardenio Pavardenio mamai ir laidotuvėms vykstant kitoje savivaldybėje, jis ir (ar) jo vaikai vykti gali, o jo sutuoktinė – ne;
  2) mirus Vardenio Pavardenio mamai ar močiutei ir laidotuvėms vykstant jo gyvenamojoje savivaldybėje, dalyvauti gali ir jis, ir jo sutuoktinė, vaikai;
  ​​​​​​http://www.delfi.lt/delfi/article.ph...0181&amp=1
  Anot šios instrukcijos, laidotuvėse, kur dalyvauja 10 žmonių su kaukėmis, užsikrėsti yra didesnė tikimybė nei koncerte Žalgirio arenoje be kaukių, nes ten "vyksta filmavimas".

  Šioje situacijoje guodžia bent tas, kad pareigūnai elgiasi adekvačiai - ignoruoja tokius idiotizmus ir neišmetinėja iš mašinų sutuoktinių.
  Paskutinis taisė Romas; 2021.03.30, 20:57.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Delfi.lt 2021.03.23
  Lauras Bielinis
  Valdančiosios koalicijos keistumai
  Kada kūrėsi dabartinė valdančioji koalicija, atrodė, kad santykiuose tarp trijų partijų yra pakankama darna. (...) Bet... laikas eina ir ima ryškėti takoskyros, kurios su laiku gali sukelti rimtas krizes koalicijos viduje.

  Tai patvirtina ir pirmoji krizės užuomazga, kurią galima įvardinti kaip prieštaravimus tarp koalicijos narių, kilusius dėl „Laisvės“ partijos iniciatyvos, susijusios su partnerystės įstatymu ir tautinių mažumų įstatymo projektu.
  (...)

  Ir skubotas, neišdiskutuotas ir teisiškai nesuderintas laisviečių bandymas stumti rinkimuose žadėtus įstatymus tampa rimtu visų koalicijos partnerių politinio ir vertybinio stuburo išbandymu

  Bet keistenybių galima atrasti ne tik pas laisviečius.

  M. Maldeikis, kaip jis teigia, savo iniciatyva, vadinasi, nesuderinęs su frakcija ir koalicija, ima aiškinti Prezidentui jo vietą Lietuvos politinėje sistemoje ir stumti Premjerę kaktomis su juo. Na, tarsi ir vertas dėmesio bei diskusijos klausimas, bet realybėje tai vertintina tik kaip politinė provokacija.

  Kitas politikas, Ž. Povilionis, nesuderinęs pozicijos nei su Seimu, nei su URM‘u ir tuo labiau su Prezidentu sukelia skandalą Sakartvele

  Kai Liberalų sąjūdžio atstovas R.Lopata užsimena apie galimybę šešiolikmečiams būti rinkėjais, konservatoriai inicijuoja rinkimų sistemos peržiūrą, kur pagrindinis klausimas yra galimybė pereiti prie didesnio proporcinio atstovavimo Seime, sumažinant ar išvis panaikinant vienmandates apygardas.

  Visi čia paminėti klausimai verti diskusijos, bet kuomet koalicinės frakcijos ar jų atstovai veikia nesuderintai, o vienų iniciatyva užgožiama kitų siūlymais, tuomet imu įtarti, kad valdančiųjų gretose yra didžiulis nesusikalbėjimas, arba negebėjimas išgirsti kitą

  https://m.delfi.lt/ringas/article.php?id=86766975

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Delfi.lt 2021.03.21
  Ažubalis apie koalicijos partnerių planus: tai yra miglos ir šešėlių taktika
  Laisvės partijos iniciatyvos, susijusios su partnerystės įstatymo ir tautinių mažumų įstatymo projektais, toliau kursto diskusiją ir nesutarimus parlamente. Nors šių įstatymų projektai dar neregistruoti, apie juos kalbama daug ir prieštaringai.

  Esama situacija, pasak Tėvynės Sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) atstovaujančio Audroniaus Ažubalio, primena keistą šešėlių ir miglos taktiką.
  „Keista taktika – kalbėti apie tai, ko nėra ir kas dar nėra pateikta. Pirmą kartą susiduriu su tokia politine taktika. Nežinau, ką tai atneš iniciatyvų rengėjams. Pateikti į Seimo sesijos darbotvarkę projektus, nematau nieko blogo. Kita vertus, iki šios pavasario sesijos buvo tiek prisikalbėta. Tai buvo miglos ir šešėlių politinė taktika – kalbėta, kad mes darome, bet niekas nematė, kas yra daroma. Sužinoti buvo galima iš neoficialių šaltinių. Visa tai įaudrina ir po to viskas atrodo taip, kaip matėme šiandien“, – Delfi.lt sakė A. Ažubalis.
  (...)

  „Šeima, mano tradicine samprata, yra vyro ir moters savanoriška sąjunga. Manyčiau, kad susitarimas dėl bendro ūkio yra racionalus, kuris leidžia spręsti praktines gyvenimo problemas, bet nebando apsimetinėti ir sakyti, kad tai yra šeima. Mes žinome, ką mano visuomenė, tą rodo apklausų rezultatai. Mažuma bando prievartauti daugumą, nors ta dauguma nėra agresyviai nusiteikusi. Savo partijoje tikrai nematau kolegų, kurie būtų nepakantūs kitą gyvenimo būdą praktikuojantiems žmonėms, bet tai neturi nieko bendro su šeima“, – kalbėjo Seimo narys.
  (...)
  Dar viena daug diskusijų kelianti iniciatyva – Laisvės partijos pavasario sesijoje planuojamas teikti tautinių mažumų įstatymas. Nors šis įstatymas parlamente dar nėra registruotas, nepristatyta ir oficiali jo versija, viešojoje erdvėje kalbama, kad tautinių mažumų įstatyme numatyta, jog planuojama įteisinti dvikalbes lentelės gatvių pavadinimuose. Kartu norima leisti savivaldybėse ar seniūnijose prašymus rašyti ne lietuvių kalba. „Nuo 2010 m. Lietuva neturi tautinių mažumų įstatymo. Nors turime ratifikuotą ir galiojančią Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvenciją, tačiau reglamentavimas palieka daug lauko valstybėms narėms nuspręsti kokia apimtimi vienas ar kitas straipsnis taikomas. (...)
  Ratifikuota Konvencija numato, kad vietovių, gatvių pavadinimai gali būti užrašomi ir tautinės mažumos kalba greta valstybinės. Lietuva turi nuspręsti, kas yra „tradiciškai gausiai tautinių mažumų gyvenama teritorija“ ir kas yra „tradiciniai pavadinimai“. Taip pat kur užtikrinama teisė bendrauti gimtąja kalba su administracinės valdžios institucijomis . (...) – tautinių mažumų įstatymo iniciatyvą raštu portalui Delfi.lt komentavo viena iš jo iniciatorių, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

  Šią koalicijos partnerių iniciatyvą Seimo senbūvis A. Ažubalis vertina neigiamai. Jo nuomone, tai provokatyvus įstatymo projektas. „Tai yra visuomenę skaldantis, provokatyvus projektas, kuris nieko gero neatneštų nei tautinėms bendrijoms, nei mūsų titulinei nacijai. (...) “, – savo poziciją dėstė A. Ažubalis.

  https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86732207

  Komentuoti:

Working...
X