Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Gitanas Nausėda, LR prezidentas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Gitanas Nausėda, LR prezidentas

  Vladimiras Laučius. Kuo skiriasi Nausėda nuo Grybauskaitės

  Lietuvos prezidentūra pagaliau išbris iš dešimtmetį trukusios posovietinio raugo stagnacijos ir panašios į rusišką politinės kultūros duobės.


  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit....d?id=81297291  #2
  Gitanas Nausėda man atrodo artimesnis nei Grybauskaitė, esu sekęs jį feisbuke ir kadangi turi facebook acount'ą ir jam techniškai gali rašyti kaip kokiam draugui, bendradarbiui ar klasiokui Nuojauta kužda, kad neužsidarys prezidentūroj, nepasidarys atokesnis, bet pamatysim

  Comment


   #3
   Aš nelabai suprantu kilusio ažiotažo. Asmuo gali dirbti vieno prestižiškiausio Lietuvos universiteto vadovu, valdančiu šimtus darbuotojų, milijonines lėšas, priklausančiais tūkstančiais studentų - niekas jo veiklos lyg ir neapriboja. Bet paprasto gydytojo funkcijų vykdyti negali? Viešų etikos ir moralės normų irgi lygtais nėra pažeidęs. Kita vertus, jei norima krištolinio tyrumo, tai nėra ko į tarybas skirti/rinkti žmonių iš verslo struktūrų ir valdininkų.
   Lietuva maža šalis. Gerai pasiknisius, pas kiekvieną atsiras bent vienas giminaitis dirbantis valdžios struktūrose ir bent vienas giminaitis teistas ar net sėdintis. O jeigu ne giminaičius skaičiuoti tai visi amoralūs. Aš, prisipažinsiu, dirbau struktūroje, kuriai vadovavęs ministras yra dabar teisiamas už stambų kyšį. Su Kurlianskiu kartu beje

   Comment


    #4
    Šiaip tikriausiai blogai įsivaizduoju rektoriaus darbą ir pareigas. Ar jis turi laiko ir jėgų tinkamai atlikti valstybės pirmojo asmens gydytojo kardiologo pareigas? Nors gal dabar Nausėdos sveikata ir geležinė, bet kas gali žinoti. Apie Grybauskaitės gydytojus iš viso nieko nežinom ir nežinojom.

    Comment


     #5
     Ar išvis prezidento tokia silpna širdis, kad reiktų asmeninio kardiologo? Čia tokios daugiau simbolinės pareigos ir per daug joms dėmesio - toliau bendraus su savo šeimos gydytoja ir tiek. Grybauskaitė irgi turi porą paskirtų gydytojų, bet nelabai kam tai įdomu. Įdomu būtų nebent tada, kai prezidentas dėl sveikatos negalėtų eiti pareigų. Adamkus ėjo pareigas būdamas garbingo amžiaus, tai gal savaime buvo daugiau dėmesio jo sveikatai.

     Comment


      #6
      Žaliūnas yra vienos labiausiai korupcijos apraizgytos klinikos vadovas, vien ko vertas apsinarkošinusio uspaspsicho blaivinimas, vaizduojant didelio ligonio gydymą, to paties kurlianskio... Liūdesys, kai tokie žmonės statomi aplink prezidentą, tai rodo, kad gero nelauk

      Comment


       #7
       Parašė daktaras Rodyti pranešimą
       Žaliūnas yra vienos labiausiai korupcijos apraizgytos klinikos vadovas, vien ko vertas apsinarkošinusio uspaspsicho blaivinimas, vaizduojant didelio ligonio gydymą, to paties kurlianskio... Liūdesys, kai tokie žmonės statomi aplink prezidentą, tai rodo, kad gero nelauk
       Taip išeina net LSMU rektoriumi negalima pasitikėti?
       Flickr

       Comment


        #8
        Nausėdai nebus lengva, jei kyla problemų dėl tokių neesminių pasirinkimų, kaip asmeninis gydytojas. Juk jei sveikata normali, to gydytojo gali ir visai neprireikti, pasidarai kokius nors tyrimus pas savo šeimos gydytoją ir tiek. Bet jei tiek iečių laužoma dėl tokio paskyrimo, vadinasi tas gydytojas kažkuo svarbus . Bus įdomu, kai praneš apie gerokai svarbesnius savo komandos narius.

        Andrius Baranauskas, FB
        Tai sveiki atvykę į pirmąją krizę, Jūsų Ekscelencija elekte.

        Tiems, kas praleido – trumpa santrauka: - G.Nausėda pasirinko asmeninį gydytoją.
        - Gydytojas – ne pagal gyvenamą vietą, o iš Kauno, Sveikatos universiteto rektorius. Na, kad labiau kokybiškai spaudimą pamatuotų ir nuo kosulio vaistų išrašytų, ne kitaip.
        - Tada STT vadas papasakojo žurnalistams, esą turi spravkę ant gydytojo;
        - Tada G.Nausėda atsakė, kad no big deal ta spravkė. Tokiu būdu STT vado pareiškimą jau galima traktuoti kaip prašymą išeit iš darbo – nes kam vadas, kurio rekomendacijų šefas neklauso?
        - Tada išėjo LRT tyrimas, kad gerb asmeninis gydytojas turi daug reikalų.
        - Tada dar paaiškėja, kad ir MG Baltic ex atstovas buvo pas jį stebėtojų taryboje, ir kad tas buvimas paskui kažkaip tapo nebeatrandamas visokiuose Registrų centruose. Na, pasitaiko, dingsta dokumentai.
        - Tada išeina galiausiai atradimas, kad ir gerb asmeninio gydytojo žmona, ir dukra dirba ten pat, kur dirba gerb asmeninis gydytojas. Nes joks čia ne nepotizmas at its best, čia tiesiog nėr kitų vietų talentams skleistis.
        Viskas, atkreipsiu dėmesį, absoliučiai lygioje vietoje. Pirmas sprendimas, iškart pirma krizė.
        Ir viskas čia jums visame gražume, tiesiog krizių manualas. Ir MG, ir gydytojų klanai, ir gentinė-gimininė ranga darbo vietoje.
        Kaip šitą reikalą spręst?
        Geriausia, aišku, į skruzdėlyną nesėsti. Bet, kaip sakydavo begaliniai išmintingas Konfucijus, net ir išminčiui tai gali pasitaikyti, tik štai išminčius ten jau tikrai neliks.
        Prezidentas dabar turi dilemą: jei atsisakys gydytojo – visiems parodys, kad spaudimas veikia, ir turės problemą.
        Jei pasiliks – visos gydytojo problemos taps jo problemomis.
        Niekada nėra gerai turėti problemų, bet jei jau tenka rinktis – tai bent jau spręskite savas problemas, ne svetimas.
        Užtat bus labai įdomu žiūrėti, kaip tie sprendimai vyks.
        Einam popkorno.

        Comment


         #9
         Ant aukšto medžio šakos nutūpė erelis, ilsėjosi ir nieko neveikė. Jį pamatęs kiškis paklausė:
         - O aš galiu, kaip ir tu, sėdėti ir nieko neveikti?
         - px sedėk,- ramiai atsakė erelis.
         Kiškis atsisėdo po medžiu, ėmė ilsėtis ir užsnūdo. Staiga iš krūmų iššoko lapė, čiupo kiškį ir nusinešė į miško tankmę.

         Šios trumpos istorijos moralas paprastas: tam, kad sėdėti ir nieko nedaryti, reikia sėdėti labai, labai aukštai.

         Comment


          #10
          Naujas prezidentas gerai startuoja, ar ne?

          V. Sinica, FB
          Prezidentas vieši Lenkijoje ir jo gražu tiek klausytis, tiek ir žiūrėti. Po inauguracijos simbolikos buvo nemažai abejojančių, ar nebus tai tik žodžiai būsimai (neo)liberaliai darbotvarkei pridengti. Vizitas Lenkijoje yra pirmas tikras testas darbais, nes politikų bendravimas su kitų šalių politikais jau ir yra nebe žodžiai, o darbai. Ir tie darbai puikūs. Keturi akcentai, dėl kurių nuotaika puiki jau po pirmųjų viešnagės valandų:

          1) svarbiausia tema - karinio ir energetinio saugumo klausimai. Tai, kas ir turi būti svarbiausia Lietuvos ir Lenkijos santykiuose;
          2) kategoriškai atsisakyta dalinti pažadus Lenkijai dėl lenkakalbių įrašų Lietuvos piliečių pasuose. Prezidentas teisingai pasakė, kad lenkai už jį balsavo fantastiškai ir jis turi mandatą laikytis savo per rinkimus išsakytos pozicijos (antras puslapis).
          3) supratingai atsakyta dėl to, kad negalime neįsigilinę bausti Lenkijos dėl jos vidaus politikos klausimų;
          4) į Lietuvą pakviestas Lenkijos bankas, kad būtų sudaryta konkurencija Skandinavijos bankams (čia tas bankų kandidatas, tas pats). Mačiau DELFI komentaruose, kad žmonės tuo piktinasi kaip darbo bankams įrodymu. Kviesčiau pabusti ir keltis - tegu tik ateina koks lenkų bankas. [...]
          P.S. pagal Lietuvos žiniasklaidos leftizmo bastioną 15min.lt, Prezidento vizitai yra GAS-TRO-LĖS. Nepamirštam.

          Pirmosios G.Nausėdos gastrolės: prezidentas vyksta stiprinti santykių su Lenkija

          Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1174552?copied

          Comment


           #11
           Apie didžiai nusipelniusį ir nepakeičiamą užsienio reikalų ministrą

           Raimundas Lopata. Ką Linkevičius palieka Nausėdai

           Šį sąrašą „teisėtų“, bet moraliai abejotinų L. Linkevičiaus paskyrimų dar galima būtų papildyti bent 5–7 atvejais. Jie visi yra reikšmingi tuo, kad niekada iki tol diplomatinės tarnybos istorijoje nebuvo tokių dvigubų standartų suklestėjimo. Viena eilė karjerai „paprastiems“ diplomatams, kai iki ministro-patarėjo rango reikia dirbti dešimtmečiais. Ir kita – partiniams ar karjeros draugams, kai karjera gali būti žaibiška arba amžina.
           https://m.delfi.lt/ringas/article.ph...2U8VZgurZsc7y0

           Comment


            #12
            Parašė rat

            Gerovės valstybė. Ar prezidento važiuos aplankyti ir šį paauglį?
            „Alternatyva policinei valstybei yra tik kriminalinė valstybė“. (C)

            Comment


             #13
             Gerovės valstybė. Ar prezidento važiuos aplankyti ir šį paauglį?
             Jau pradėjo eiti pareigas, tai neturi tiek laiko . Ar naujas prezidentas turi per kelias savaites sutvarkyti viską, ko ankstesni nepajėgė per 2 kadencijas? Apskritai lietuviai pernelyg sureikšmina prezidentą ir labai daug tikisi. Avansu parodo didelį pasitikėjimą, po to prezidentai stengiasi tų aukštų reitingų neprarasti (kalba tai, ką liaudis nori girdėti, o daro nebūtinai tai, ką kalba ).

             Comment


              #14
              15min.lt 2020.01.14
              Buvę patarėjai: G.Nausėdai pakenkė jo paties vėliava
              L.Ulevičius tikino, kad šiuo metu premjeras ir prezidentas matuojasi, kuris įtakingesnis ir stipresnis.
              https://www.15min.lt/m/id/aktualu/li...rcu-56-1260354
              Vis dėlto reikia turėti neeilinių sugebėjimų nesugebėti pašalinti nemėgstamo ministro.
              Įdomu, kaip Nausėdos patarėjai sugeba pakišti tokį skystą "kompromatą" apie "nepotizmą" įdarbinant paštininkus ir vairuotojus, kurie yra kažkieno pusbrolio žento švogeriai.

              Įdomu, kokia kitą dieną bus Nausėdos reakcija.

              Comment


               #15
               Parašė Romas Rodyti pranešimą
               15min.lt 2020.01.14
               Buvę patarėjai: G.Nausėdai pakenkė jo paties vėliava


               Vis dėlto reikia turėti neeilinių sugebėjimų nesugebėti pašalinti nemėgstamo ministro.
               Įdomu, kaip Nausėdos patarėjai sugeba pakišti tokį skystą "kompromatą" apie "nepotizmą" įdarbinant paštininkus ir vairuotojus, kurie yra kažkieno pusbrolio žento švogeriai.

               Įdomu, kokia kitą dieną bus Nausėdos reakcija.
               1. Apie peleninių valytojais įdarbintus tėvo arklio brolio šuns katės anūkus - PMSS žodžiai. Gal jam dirba geresni informatoriai, o gal rimtesnė informacija laukia savo eilės.
               2. Bus proga pasimatuoti : Premjeras Saulius Skvernelis antradienio vakarą patvirtino „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio žodžius, kad kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas yra jo patarėjas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Lukas Savickas.


               Comment


                #16
                Per porą dienų temperatūra kaista.

                Vakar ryte
                Delfi .lt 2020.01.20 5:30
                Skvernelis: nekaltinu prezidento, bet tai panašu į diskriminaciją tautiniu pagrindu
                Vadinasi, iš pat pradžių ministras nepatiko ir toliau buvo ieškoma tik pretekstų?
                – Nežinau, ar tai pagrindinė priežastis, bet yra sutapimas – kai LLRA-KŠS tapo koalicijos dalimi, pradėta visais kanalais bandyti išstumti šią politinę jėgą iš koalicijos. Didžiausią problemą matau tą, kad nukrypstama į galimą diskriminaciją (nekalbu apie konkrečias institucijas) tautiniu pagrindu.Dabar jau linksniuojama viskas – ir priklausymas partijai, ir Vilniaus, Trakų rajonų [valdžios] veikla. Tai – trumparegiškas požiūris, nes pastaruoju metu ta politinė jėga sparčiai integruojasi į Lietuvos visuomenę ir valstybę. (...)

                – Ar manote, kad prezidento nepasitenkinimas ministru gali turėti ir tautinį pagrindą?
                – Aš nesakau dėl prezidento ir jo tikrai tuo nekaltinu, bet matome, koks yra fonas: jis panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu. O tai tikrai pavojinga ir neišmintinga

                https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83313813
                Vakar popiet kartu iššovė LLRS ir jos pirmininkas V.Tomaševskis
                Diena.lt Lrt.lt 2020.01.20 5:30
                LLRA-KŠS kaltina Prezidentūrą nesantaikos kurstymu
                Prezidentūros rinkta informacija apie galimai J. Narkevičiaus susisiekimo sektoriuje įdarbintus žmones gali tiesiog būti bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu. "Toks duomenų rinkimo faktas gali būti traktuojamas kaip nediskriminavimo dėl tautybės principo pažeidimas bei prezidento patarėjų bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu"(...)

                LLRA-KŠS išplatintoje pozicijoje cituojamas Lietuvos Konstitucijos straipsnis, draudžiantis žmogaus teisių varžymą ir lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Taip pat minimas Europos Sąjungoje galiojantis Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, nustatantis vienodus asmens duomenų apsaugos standartus.

                https://www.diena.lt/naujienos/lietu...urstymu-949095
                V.Tomaševkis prakalbo apie teisinę atsakomybę prezidento patarėjams
                Jo teigimu, valstybės vadovo komandos nariai, galimai inicijavę informacijos rinkimą apie asmenis, įdarbintus J. Narkevičiaus vadovaujamai ministerijai pavaldžiose įstaigose, duomenis rinko išskiriant lenkų tautybės piliečius. V. Tomaševskio teigimu, ES reglamentai draudžia tvarkyti asmens duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę. (..,)

                „Politikas užsiminė, kad, jei G. Nausėdos patarėjams metami kaltinimai pasitvirtins – grės labai rimta atsakomybė.

                https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...nto-patarejams

                Šiandien per LRT radiją buvo Nausėdos patarėjo J.Neverovičiaus interviu.
                2020.01.21 08:31
                Neverovičius: premjeras žemai puolė, formuluoja nepagrįstus kaltinimus
                „Visų pirma, kai aš skaičiau interviu ministro pirmininko, tai prisipažinsiu, man buvo labai liūdna. Man buvo labai liūdna, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministras pirmininkas taip žemai nukrito ir tokius kaltinimus nepagrįstus formuluoja“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė G. Nausėdos vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Jaroslavas Neverovičius.
                (...)
                „Aš nekaltinu ministro pirmininko, bet aš manau, kad tai panašu į bandymą tautinių mažumų klausimą išnaudoti jo problemų uždengimui“, – tvirtino prezidento patarėjas.
                Jis taip pat pareiškė, kad Lenkijoje S. Skvernelio pasisakymas neturėtų būti vertinamas rimtai: „Čia yra absoliuti nesąmonė, čia yra nusišnekėjimas, žemas lygis“.
                (...)

                „Prezidentas savo pasisakyme kalbėjo tik apie partijos bičiulius, jokiu būdu tautinio klausimo prezidentas neiškėlė. Tai buvo ministras pirmininkas, kuris pradėjo rinkti medžiagą, rinkti kažkokias pažymas apie tai, kokia ten yra nacionalinė sudėtis. Tai nebuvo prezidentas, kuris ta klausimą taip suformulavo“, – sakė J. Neverovičius.

                https://www.15min.lt/naujiena/aktual...mus-56-1263626
                https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...tus-kaltinimus
                Popiet jau Skvernelio patarėjas pasipiktino, kad Nusėdos patarėjas įžeidė premjerą
                ELTA 2020.01.21 12:26
                Malinauskas – apie Nausėdos patarėjo žodžius: to Lietuvos politikoje dar nebuvo
                S. Malinausko teigimu, prezidento patarėjo antradienį išsakyta reakcija į premjero pareiškimą, esą kritika, tenkanti susisiekimo ministrui J. Narkevičiui, yra deklaruojama tautiniu pagrindu, apskritai neturi analogų Lietuvos politikoje.„Tai, kas šiandien nuskambėjo iš prezidento patarėjo lūpų, nekalbant apie turinį, bet kalbant apie formą, yra kažkas naujo Lietuvos politikoje. Tikrai labai sunku prisiminti šalies vadovų, prezidentų, Seimo pirmininkų, premjerų patarėjus, kalbančius tokia leksika“,

                https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83327119

                Vakarop buvo dar vienas interviu, kur ne pačiais geriausia žodžiais užsimenama apie Narkievičių , ir dar vienas LLRA pasisakymas dėl diskriminacijaos
                15min.lt 2020.01.21 17:50
                Lietuvos lenkų sąjunga: „įsiplieskė antilenkiška isterija“
                Lietuvos Respublikos piliečiai, tarp jų – lenkai, prisideda prie valstybės gerovės kūrimo, ir savo Tėvynėje turi teisę jaustis saugiai. Negalima sutikti su menkiausiomis diskriminavimo tautiniu pagrindu apraiškomis, o ypač, jei jos kurstomos valstybės institucijų atstovų

                https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ija-56-1264072
                Delfi.lt 2020.01.21 18:48
                Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau
                Seimo Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas tikino, kad politikai turėtų kalbėti aiškiai – taip, kad jų žodžių nebūtų galima taip priešiškai interpretuoti.
                (...)
                Laidoje S.Malinauskas taip pat įvertino, jo manymu, nelengvą tolesnį J.Narkevičiaus darbą. „Galiu kalbėti kaip komunikacijos specialistas, nes aš aiškiai matau, kad Narkevičiui toliau bus labai sudėtinga, kaip ministrui. Tai yra žmogus, kuriam trūksta lyderystės, kuriam trūksta charizmos, jis sunkiai dėlioja savo mintis, jis yra iš tautinės mažumos. Iš žurnalistinės pusės, aš suprantu, kad toliau jam bus sunku."
                https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83328933

                Comment


                 #17
                 Parašė Shernas Rodyti pranešimą
                 Apie peleninių valytojais įdarbintus tėvo arklio brolio šuns katės anūkus - PMSS žodžiai. Gal jam dirba geresni informatoriai, o gal rimtesnė informacija laukia savo eilės.
                 Eilė informacijai atėjo.

                 Jei ta pažyma autentiška, tai informacija labai tendencinga ir paviršutiniška.
                 Tokio daikto panaudojimas politikos batalijose gali tapti šūviu į savo kojas, t..y. reitingus.


                 Lrytas.lt 2020
                 Lrytas.lt supažindina su garsiąja pažyma – G. Nausėdos ginklu prieš J. Narkevičių
                 Ministras tapo ministru dėl to, jog pats yra įtakingas partijos, kuriai teko ministerija, narys? Ne, greičiausiai dėl to, jog tos partijos nariais yra jo žmona bei žmonos pusbrolis. Tokią prielaidą kelia garsioji pažyma, kurios pagalba susisiekimo ministrą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narį Jaroslavą Narkevičių iš posto išversti tikėjosi prezidentas Gitanas Nausėda. Apskritai, ji labiausiai primena mėgėjišką ir netgi vaikišką žaidimą įvairiomis virtualiomis paieškų sistemomis, į vieną krūvą suvedant tokius sutapimus, daugelis iš kurių atrodo ne tik neįtikinamai, bet netgi ir kurioziškai.(...)


                 Kas išsiaiškins viską iki galo?
                 Prezidentas ir jo patarėjai, jam šią pažymą parūpinę, skelbė, jog J.Narkevičius nuo savo darbo pradžios ministerijoje ir jai pavaldžiose įmonėse įdarbino „net“ dvi dešimtis su partijos nariais įvairiais giminystės ryšiais susijusių asmenų. Nei Prezidentūra, nei jos šeimininkas iki šiol nesugeba paaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu, iš ko ir kokios informacijos pareikalavo apie žmones, įsidarbinusius Susisiekimo ministerijos sistemoje po rugpjūčio 20 d., kuomet darbą pradėjo J.Narkevičius.
                 Pats premjeras Saulius Skvernelis, jo komanda ir kiti valdančiųjų lyderiai tvirtina, jog toji pažyma ir joje pateikiama informacija yra niekinė – esą tų asmenų, kurie, joje minimi, pareigos sistemoje yra pernelyg nereikšmingos, o ryšiai su LLRA-KŠS nariais – pernelyg tolimi, kad būtų galima daryti bent šiek tiek tvirtesnes prielaidas apie kokias nors specialias protekcijas arba net visą jų sistemą. Be to, pažymoje esą nėra minima jokių duomenų apie tai, kad tie asmenys išties būtų įdarbinti specialiu ministro arba jo komandos rūpesčiu ar nurodymu, be to, kaip nors fiktyviai ar neleistinai. (...)

                 Vis dėlto užkulisiuose svarstoma, jog visas procesas grynai formaliuoju požiūriu vyko tvarkingai. G.Nausėdos patarėjai kreipėsi į STT pagal Korupcijos prevencijos įstatymą prašydami informacijos apie galimą protekcionizmą bei nepotizmą, STT, pasinaudodama jai prieinamomis „Sodros“, Gyventojų registro, politinių partijų narių ir kitokiomis informacinėmis sistemomis, tą informaciją mechaniškai surinko ir apdorojo. Tiesa, pasak kai kurių politikų, įdomu, kaip konkrečiai Prezidentūra formulavo savo prašymą – ko, apie ką ir kiek prašė iš STT.
                 (...)

                 Nurodė net ministro žmoną
                 Portalas lrytas.lt, susipažinęs su šioje pažymoje pateikiama informacija, išties įsitikino, kad ji kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Pagrindinis čia minimų asmenų ratas, žinoma, ir yra žmonės, dirbantys ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, kurie ir yra įvardijami, kaip dirbantys čia galimai todėl, kad yra „susiję“ su LLRA-KŠS nariais. Jų – 16.
                 Juokingiausia, kad keturi iš jų – politinės ministerijos vadovybės figūros, kurios čia ir atsidūrė todėl, kad ir pačios atstovauja partijai ir, žinoma, yra „susijusios“ su kitais žmonėmis, kurie taip pat yra partijos nariais. Tai – pats ministras J.Narkevičius, viceministras Vladislavas Kondratovičius ir ministro patarėjai Jaroslavas Kaminskis bei Joana Sokolnik.

                 Nurodyta, kad J.Narkevičius turi sutuoktinę, bei jos pusbrolį, kurie yra LLRA-KŠS nariais. Išties, ministro žmona yra ir buvusi partijos kandidatė rinkimuose. Tad, reikėtų suprasti, pats ministras yra „įdarbintas“ kaip nors neskaidriai ir neleistinai? Taip pat nurodyta, kad J.Sokolnik yra vienos partijos narės pusseserės duktė, taigi, toji partijos narė yra patarėjos antrosios eilės teta.

                 O kas tas kitas tuzinas, kuris ir sukėlė tokią sumaištį bei kovą pačiose valdžiose viršūnėse?
                 Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas, kuris nori tapti skrydžių vadovu, todėl turi atlikti privalomą praktiką ir atidirbti nustatytą valandų kiekį. Taigi, jis priimtas padirbėti piloto operatoriumi. Oro uosto priežiūros technikos vairuotojas. „Lietuvos geležinkelių“ vieno iš skyrių analitikė – kas, galbūt, galėtų kelti didžiausius įtarimus dėl posto „aukščio“. Lietuvos radijo ir televizijos centro technikas, klientų aptarnavimo centro vadybininkas, kontaktų centro operatorius.
                 Pagaliau, sąrašą vainikuoja 6 moterys, dirbančios Lietuvos pašte, iš kurių viena atleista dar rudenį. Kitos – dvi skirstytojos ir trys laiškininkės. Kone visos dirba Vilniaus rajone, viena – Varėnoje.

                 Ryšiai – lyg šakėmis ant vandens
                 Tuo tarpu LLRA-KŠS narių, kurie, kaip išsiaiškino STT, stovi už šio šešioliktuko – kur kas daugiau. Mat kone kiekvienas iš dirbančiųjų ministerijoje ar jos sistemoje „susijęs“ net ne su vienu, o su keliais partijos nariais. Taigi, atmetus ministerijos politinės vadovybės sąsajas, pažymoje yra 22. Kokie tie giminystės ryšiai? Viena darbuotoja turi partijos narę pusseserę bei partijos narį dėdę. Kita – partijos narį pusbrolį. Trečia yra partijos narės sutuoktinio pusseserės duktė. Ketvirtas – partijos nario sutuoktinės pusbrolis. Penkta – partijos narės dukterėčia. Šeštosios vyro mama yra partijos narė. Septintoji turi vyrą, kurio teta yra LLRA-KŠS narė. Tuo tarpu aštuntasis – oro uosto vairuotojas – partijoje turi visą tuntą giminaičių – antrosios eilės pusseserę, senelį, dvi seseris, dėdę ir sutuoktinės pusseserę.

                 Devintojo senelė – taip pat partijoje. Dešimtasis partijoje turi antrosios eilės senelę – taigi, yra partijos narės sūnėno sūnus. Vienuoliktasis turi antrosios eilės tetą, LLRA-KŠS narę. Dvyliktasis KŠS-LLRA turi antrosios eilės pusseserę, tetą, antrosios eilės tetą ir antrosios eilės senelį. O kas partijoje yra patys šie antrosios eilės seneliai ir močiutės bei kita kompanija? Sprendžiant iš viešai prieinamos informacijos apie juos, tai – toli gražu ne įtakingi ar, juolab, partijos elitui priklausantys partijos nariai. Apie daugelį iš jų, kaip ir jų priklausymą LLRA-KŠS apskritai nepavyksta aptikti jokios informacijos. Tuo tarpu tų, apie kuriuos tokia informacija yra, aukščiausios pareigos valstybės tarnyboje – sostinės miesto ar rajono savivaldybių administracijos darbuotojai, mokyklų ar darželių darbuotojai, ligoninės gydytojai.

                 Tie, kurie yra su partija dalyvavę rinkimuose, rinkimų sąrašuose taip pat užėmė toli gražu ne aukščiausias vietas arba tiesiog atstovavę partijai apygardos ar apylinkės rinkimų komisijoje. Bene rimčiausiai rinkimuose dalyvavusi viena pažymoje minima partijos narė, kuri 2016 m. LLRA-KŠS sąraše daugiamandatėje rinkimų apygardoje buvo įrašyta pirmajame antrojo šimtuko dešimtuke. Kita kito LLRA-KŠS atstovo pozicija – dešimtasis partijos europarlamento rinkimų sąrašo dešimtukas. Kai kurių iš pažymoje įvardintųjų partijos narių sutuoktiniai ar kiti artimieji taip pat yra dalyvavę rinkimuose – taip pat 46 ar dar tolesnėje vietoje sąraše. Ką gi, negalima visiškai atmesti prielaidos, kad bent kai kurios pažymoje nurodytos sąsajos gal ir galėjo turėti įtakos vieno ar kito asmens įsidarbinimui partijos ministro vadovaujamoje sistemoje. Tačiau, kaip matyti, tokios prielaidos – visiškai efemeriškos ir teorinės, juolab, tikrai neparemtos tokiais pamatais, į kuriuos viešumoje demonstruoja besiremiantys prezidentas bei jo patarėjai.

                 https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...iciu-13342393/
                 Sugadinta viešnagė Davose. Savaitės pabaigoje nusimato neplanuota kelionė Lenkijoje - ten gal iš mandagumo niekas neklausinės, kaip ten laikosi kažkieno sutuoktinės pusseserės sūnus...

                 Comment


                  #18
                  Parašė Romas Rodyti pranešimą
                  Eilė informacijai atėjo.

                  Jei ta pažyma autentiška, tai informacija labai tendencinga ir paviršutiniška.
                  Tokio daikto panaudojimas politikos batalijose gali tapti šūviu į savo kojas, t..y. reitingus.
                  Jei JE tkrai užkibo ant tokio menko jauko - jaučiuosi ne veltui balsavęs už jo oponentę
                  Įdomiai ta pažyma atrodo ... Tebūnie, LR išsispausdino norimą puslapį iš elektroninės dokumento versijos, nes priedas ir jokių skylamušio, kabių, parašų, grifų pėdsakų

                  Parašė Romas Rodyti pranešimą
                  Sugadinta viešnagė Davose. Savaitės pabaigoje nusimato neplanuota kelionė Lenkijoje - ten gal iš mandagumo niekas neklausinės, kaip ten laikosi kažkieno sutuoktinės pusseserės sūnus...
                  Davosą pakankamai sugadino specialių ugdymo poreikių turinti operos solistės duktė.

                  O dabartinė PL valdžia į koloradkes nešiojančius "tautiečius" žiūrėdavo abejingai.

                  P.S. Kas per čia per pareigos ?
                  Lrytas.lt supažindina su garsiąja pažyma – G. Nausėdos ginklu prieš J. Narkevičių

                  Taigi, jis priimtas padirbėti piloto operatoriumi

                  Comment


                   #19
                   Parašė Shernas Rodyti pranešimą

                   P.S. Kas per čia per pareigos ?

                   Taigi, jis priimtas padirbėti piloto operatoriumi
                   Buvo Sąjūdžio laikų daina apie Narkevičiaus tipo politikus "Funkcionieriai - portfelių pilotai". Tai gal čia tos pareigos?

                   Comment


                    #20
                    Telefonu pirmą kartą su A. Lukašenka kalbėjęsis G. Nausėda uždavė 3 svarbiausius klausimus

                    Tai buvo pirmasis Lietuvos vadovo pokalbis su kaimyninės šalies prezidentu po 10 metų pertraukos.
                    https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...o-ae-14612442/

                    Show must go von!

                    Comment

                    Working...
                    X