Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

XII Seimas ir XVII Vyriausybė (po 2016 rinkimų)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Galis
  pradėjo temą XII Seimas ir XVII Vyriausybė (po 2016 rinkimų)

  XII Seimas ir XVII Vyriausybė (po 2016 rinkimų)

  http://www.delfi.lt/aktualijos/article.php?id=73184944
  Apklausa: „valstiečių-žaliųjų" populiarumas didėja
  36% manau kad greitai bus užmigta ant laurų, žmogus tiesiog taip sukurtas -
  ši apklausa, beje, daug paaiškina apie mobiliųjų telefonų rinką zonose, argi gali neskambinti kai kas trečias tiki pasakomis

  p.s.
  1.darbo partija, apie 20 000 narių ir 2,1 %, čia dar įspūdingiau nei valstiečių aukštumos...
  2. socdemai pramušė dugną (10%) ir čia dar iki teisingumo ministro cirko, jei neklystu.
  Paskutinis taisė Galis; 2016.12.15, 22:58.

 • Dovydas
  replied
  Parašė Shernas Rodyti pranešimą

  P.S. Kas per čia per pareigos ?

  Taigi, jis priimtas padirbėti piloto operatoriumi
  Buvo Sąjūdžio laikų daina apie Narkevičiaus tipo politikus "Funkcionieriai - portfelių pilotai". Tai gal čia tos pareigos?

  Komentuoti:


 • Shernas
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  Eilė informacijai atėjo.

  Jei ta pažyma autentiška, tai informacija labai tendencinga ir paviršutiniška.
  Tokio daikto panaudojimas politikos batalijose gali tapti šūviu į savo kojas, t..y. reitingus.
  Jei JE tkrai užkibo ant tokio menko jauko - jaučiuosi ne veltui balsavęs už jo oponentę
  Įdomiai ta pažyma atrodo ... Tebūnie, LR išsispausdino norimą puslapį iš elektroninės dokumento versijos, nes priedas ir jokių skylamušio, kabių, parašų, grifų pėdsakų

  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  Sugadinta viešnagė Davose. Savaitės pabaigoje nusimato neplanuota kelionė Lenkijoje - ten gal iš mandagumo niekas neklausinės, kaip ten laikosi kažkieno sutuoktinės pusseserės sūnus...
  Davosą pakankamai sugadino specialių ugdymo poreikių turinti operos solistės duktė.

  O dabartinė PL valdžia į koloradkes nešiojančius "tautiečius" žiūrėdavo abejingai.

  P.S. Kas per čia per pareigos ?
  Lrytas.lt supažindina su garsiąja pažyma – G. Nausėdos ginklu prieš J. Narkevičių

  Taigi, jis priimtas padirbėti piloto operatoriumi

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Parašė Shernas Rodyti pranešimą
  Apie peleninių valytojais įdarbintus tėvo arklio brolio šuns katės anūkus - PMSS žodžiai. Gal jam dirba geresni informatoriai, o gal rimtesnė informacija laukia savo eilės.
  Eilė informacijai atėjo.

  Jei ta pažyma autentiška, tai informacija labai tendencinga ir paviršutiniška.
  Tokio daikto panaudojimas politikos batalijose gali tapti šūviu į savo kojas, t..y. reitingus.


  Lrytas.lt 2020
  Lrytas.lt supažindina su garsiąja pažyma – G. Nausėdos ginklu prieš J. Narkevičių
  Ministras tapo ministru dėl to, jog pats yra įtakingas partijos, kuriai teko ministerija, narys? Ne, greičiausiai dėl to, jog tos partijos nariais yra jo žmona bei žmonos pusbrolis. Tokią prielaidą kelia garsioji pažyma, kurios pagalba susisiekimo ministrą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) narį Jaroslavą Narkevičių iš posto išversti tikėjosi prezidentas Gitanas Nausėda. Apskritai, ji labiausiai primena mėgėjišką ir netgi vaikišką žaidimą įvairiomis virtualiomis paieškų sistemomis, į vieną krūvą suvedant tokius sutapimus, daugelis iš kurių atrodo ne tik neįtikinamai, bet netgi ir kurioziškai.(...)


  Kas išsiaiškins viską iki galo?
  Prezidentas ir jo patarėjai, jam šią pažymą parūpinę, skelbė, jog J.Narkevičius nuo savo darbo pradžios ministerijoje ir jai pavaldžiose įmonėse įdarbino „net“ dvi dešimtis su partijos nariais įvairiais giminystės ryšiais susijusių asmenų. Nei Prezidentūra, nei jos šeimininkas iki šiol nesugeba paaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu, iš ko ir kokios informacijos pareikalavo apie žmones, įsidarbinusius Susisiekimo ministerijos sistemoje po rugpjūčio 20 d., kuomet darbą pradėjo J.Narkevičius.
  Pats premjeras Saulius Skvernelis, jo komanda ir kiti valdančiųjų lyderiai tvirtina, jog toji pažyma ir joje pateikiama informacija yra niekinė – esą tų asmenų, kurie, joje minimi, pareigos sistemoje yra pernelyg nereikšmingos, o ryšiai su LLRA-KŠS nariais – pernelyg tolimi, kad būtų galima daryti bent šiek tiek tvirtesnes prielaidas apie kokias nors specialias protekcijas arba net visą jų sistemą. Be to, pažymoje esą nėra minima jokių duomenų apie tai, kad tie asmenys išties būtų įdarbinti specialiu ministro arba jo komandos rūpesčiu ar nurodymu, be to, kaip nors fiktyviai ar neleistinai. (...)

  Vis dėlto užkulisiuose svarstoma, jog visas procesas grynai formaliuoju požiūriu vyko tvarkingai. G.Nausėdos patarėjai kreipėsi į STT pagal Korupcijos prevencijos įstatymą prašydami informacijos apie galimą protekcionizmą bei nepotizmą, STT, pasinaudodama jai prieinamomis „Sodros“, Gyventojų registro, politinių partijų narių ir kitokiomis informacinėmis sistemomis, tą informaciją mechaniškai surinko ir apdorojo. Tiesa, pasak kai kurių politikų, įdomu, kaip konkrečiai Prezidentūra formulavo savo prašymą – ko, apie ką ir kiek prašė iš STT.
  (...)

  Nurodė net ministro žmoną
  Portalas lrytas.lt, susipažinęs su šioje pažymoje pateikiama informacija, išties įsitikino, kad ji kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Pagrindinis čia minimų asmenų ratas, žinoma, ir yra žmonės, dirbantys ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, kurie ir yra įvardijami, kaip dirbantys čia galimai todėl, kad yra „susiję“ su LLRA-KŠS nariais. Jų – 16.
  Juokingiausia, kad keturi iš jų – politinės ministerijos vadovybės figūros, kurios čia ir atsidūrė todėl, kad ir pačios atstovauja partijai ir, žinoma, yra „susijusios“ su kitais žmonėmis, kurie taip pat yra partijos nariais. Tai – pats ministras J.Narkevičius, viceministras Vladislavas Kondratovičius ir ministro patarėjai Jaroslavas Kaminskis bei Joana Sokolnik.

  Nurodyta, kad J.Narkevičius turi sutuoktinę, bei jos pusbrolį, kurie yra LLRA-KŠS nariais. Išties, ministro žmona yra ir buvusi partijos kandidatė rinkimuose. Tad, reikėtų suprasti, pats ministras yra „įdarbintas“ kaip nors neskaidriai ir neleistinai? Taip pat nurodyta, kad J.Sokolnik yra vienos partijos narės pusseserės duktė, taigi, toji partijos narė yra patarėjos antrosios eilės teta.

  O kas tas kitas tuzinas, kuris ir sukėlė tokią sumaištį bei kovą pačiose valdžiose viršūnėse?
  Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas, kuris nori tapti skrydžių vadovu, todėl turi atlikti privalomą praktiką ir atidirbti nustatytą valandų kiekį. Taigi, jis priimtas padirbėti piloto operatoriumi. Oro uosto priežiūros technikos vairuotojas. „Lietuvos geležinkelių“ vieno iš skyrių analitikė – kas, galbūt, galėtų kelti didžiausius įtarimus dėl posto „aukščio“. Lietuvos radijo ir televizijos centro technikas, klientų aptarnavimo centro vadybininkas, kontaktų centro operatorius.
  Pagaliau, sąrašą vainikuoja 6 moterys, dirbančios Lietuvos pašte, iš kurių viena atleista dar rudenį. Kitos – dvi skirstytojos ir trys laiškininkės. Kone visos dirba Vilniaus rajone, viena – Varėnoje.

  Ryšiai – lyg šakėmis ant vandens
  Tuo tarpu LLRA-KŠS narių, kurie, kaip išsiaiškino STT, stovi už šio šešioliktuko – kur kas daugiau. Mat kone kiekvienas iš dirbančiųjų ministerijoje ar jos sistemoje „susijęs“ net ne su vienu, o su keliais partijos nariais. Taigi, atmetus ministerijos politinės vadovybės sąsajas, pažymoje yra 22. Kokie tie giminystės ryšiai? Viena darbuotoja turi partijos narę pusseserę bei partijos narį dėdę. Kita – partijos narį pusbrolį. Trečia yra partijos narės sutuoktinio pusseserės duktė. Ketvirtas – partijos nario sutuoktinės pusbrolis. Penkta – partijos narės dukterėčia. Šeštosios vyro mama yra partijos narė. Septintoji turi vyrą, kurio teta yra LLRA-KŠS narė. Tuo tarpu aštuntasis – oro uosto vairuotojas – partijoje turi visą tuntą giminaičių – antrosios eilės pusseserę, senelį, dvi seseris, dėdę ir sutuoktinės pusseserę.

  Devintojo senelė – taip pat partijoje. Dešimtasis partijoje turi antrosios eilės senelę – taigi, yra partijos narės sūnėno sūnus. Vienuoliktasis turi antrosios eilės tetą, LLRA-KŠS narę. Dvyliktasis KŠS-LLRA turi antrosios eilės pusseserę, tetą, antrosios eilės tetą ir antrosios eilės senelį. O kas partijoje yra patys šie antrosios eilės seneliai ir močiutės bei kita kompanija? Sprendžiant iš viešai prieinamos informacijos apie juos, tai – toli gražu ne įtakingi ar, juolab, partijos elitui priklausantys partijos nariai. Apie daugelį iš jų, kaip ir jų priklausymą LLRA-KŠS apskritai nepavyksta aptikti jokios informacijos. Tuo tarpu tų, apie kuriuos tokia informacija yra, aukščiausios pareigos valstybės tarnyboje – sostinės miesto ar rajono savivaldybių administracijos darbuotojai, mokyklų ar darželių darbuotojai, ligoninės gydytojai.

  Tie, kurie yra su partija dalyvavę rinkimuose, rinkimų sąrašuose taip pat užėmė toli gražu ne aukščiausias vietas arba tiesiog atstovavę partijai apygardos ar apylinkės rinkimų komisijoje. Bene rimčiausiai rinkimuose dalyvavusi viena pažymoje minima partijos narė, kuri 2016 m. LLRA-KŠS sąraše daugiamandatėje rinkimų apygardoje buvo įrašyta pirmajame antrojo šimtuko dešimtuke. Kita kito LLRA-KŠS atstovo pozicija – dešimtasis partijos europarlamento rinkimų sąrašo dešimtukas. Kai kurių iš pažymoje įvardintųjų partijos narių sutuoktiniai ar kiti artimieji taip pat yra dalyvavę rinkimuose – taip pat 46 ar dar tolesnėje vietoje sąraše. Ką gi, negalima visiškai atmesti prielaidos, kad bent kai kurios pažymoje nurodytos sąsajos gal ir galėjo turėti įtakos vieno ar kito asmens įsidarbinimui partijos ministro vadovaujamoje sistemoje. Tačiau, kaip matyti, tokios prielaidos – visiškai efemeriškos ir teorinės, juolab, tikrai neparemtos tokiais pamatais, į kuriuos viešumoje demonstruoja besiremiantys prezidentas bei jo patarėjai.

  https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...iciu-13342393/
  Sugadinta viešnagė Davose. Savaitės pabaigoje nusimato neplanuota kelionė Lenkijoje - ten gal iš mandagumo niekas neklausinės, kaip ten laikosi kažkieno sutuoktinės pusseserės sūnus...

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Per porą dienų temperatūra kaista.

  Vakar ryte
  Delfi .lt 2020.01.20 5:30
  Skvernelis: nekaltinu prezidento, bet tai panašu į diskriminaciją tautiniu pagrindu
  Vadinasi, iš pat pradžių ministras nepatiko ir toliau buvo ieškoma tik pretekstų?
  – Nežinau, ar tai pagrindinė priežastis, bet yra sutapimas – kai LLRA-KŠS tapo koalicijos dalimi, pradėta visais kanalais bandyti išstumti šią politinę jėgą iš koalicijos. Didžiausią problemą matau tą, kad nukrypstama į galimą diskriminaciją (nekalbu apie konkrečias institucijas) tautiniu pagrindu.Dabar jau linksniuojama viskas – ir priklausymas partijai, ir Vilniaus, Trakų rajonų [valdžios] veikla. Tai – trumparegiškas požiūris, nes pastaruoju metu ta politinė jėga sparčiai integruojasi į Lietuvos visuomenę ir valstybę. (...)

  – Ar manote, kad prezidento nepasitenkinimas ministru gali turėti ir tautinį pagrindą?
  – Aš nesakau dėl prezidento ir jo tikrai tuo nekaltinu, bet matome, koks yra fonas: jis panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu. O tai tikrai pavojinga ir neišmintinga

  https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83313813
  Vakar popiet kartu iššovė LLRS ir jos pirmininkas V.Tomaševskis
  Diena.lt Lrt.lt 2020.01.20 5:30
  LLRA-KŠS kaltina Prezidentūrą nesantaikos kurstymu
  Prezidentūros rinkta informacija apie galimai J. Narkevičiaus susisiekimo sektoriuje įdarbintus žmones gali tiesiog būti bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu. "Toks duomenų rinkimo faktas gali būti traktuojamas kaip nediskriminavimo dėl tautybės principo pažeidimas bei prezidento patarėjų bandymas priešiškai nuteikti Lietuvos visuomenę tautinių mažumų atžvilgiu"(...)

  LLRA-KŠS išplatintoje pozicijoje cituojamas Lietuvos Konstitucijos straipsnis, draudžiantis žmogaus teisių varžymą ir lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Taip pat minimas Europos Sąjungoje galiojantis Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, nustatantis vienodus asmens duomenų apsaugos standartus.

  https://www.diena.lt/naujienos/lietu...urstymu-949095
  V.Tomaševkis prakalbo apie teisinę atsakomybę prezidento patarėjams
  Jo teigimu, valstybės vadovo komandos nariai, galimai inicijavę informacijos rinkimą apie asmenis, įdarbintus J. Narkevičiaus vadovaujamai ministerijai pavaldžiose įstaigose, duomenis rinko išskiriant lenkų tautybės piliečius. V. Tomaševskio teigimu, ES reglamentai draudžia tvarkyti asmens duomenis, atskleidžiančius rasinę ar etninę kilmę. (..,)

  „Politikas užsiminė, kad, jei G. Nausėdos patarėjams metami kaltinimai pasitvirtins – grės labai rimta atsakomybė.

  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...nto-patarejams

  Šiandien per LRT radiją buvo Nausėdos patarėjo J.Neverovičiaus interviu.
  2020.01.21 08:31
  Neverovičius: premjeras žemai puolė, formuluoja nepagrįstus kaltinimus
  „Visų pirma, kai aš skaičiau interviu ministro pirmininko, tai prisipažinsiu, man buvo labai liūdna. Man buvo labai liūdna, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministras pirmininkas taip žemai nukrito ir tokius kaltinimus nepagrįstus formuluoja“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė G. Nausėdos vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Jaroslavas Neverovičius.
  (...)
  „Aš nekaltinu ministro pirmininko, bet aš manau, kad tai panašu į bandymą tautinių mažumų klausimą išnaudoti jo problemų uždengimui“, – tvirtino prezidento patarėjas.
  Jis taip pat pareiškė, kad Lenkijoje S. Skvernelio pasisakymas neturėtų būti vertinamas rimtai: „Čia yra absoliuti nesąmonė, čia yra nusišnekėjimas, žemas lygis“.
  (...)

  „Prezidentas savo pasisakyme kalbėjo tik apie partijos bičiulius, jokiu būdu tautinio klausimo prezidentas neiškėlė. Tai buvo ministras pirmininkas, kuris pradėjo rinkti medžiagą, rinkti kažkokias pažymas apie tai, kokia ten yra nacionalinė sudėtis. Tai nebuvo prezidentas, kuris ta klausimą taip suformulavo“, – sakė J. Neverovičius.

  https://www.15min.lt/naujiena/aktual...mus-56-1263626
  https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...tus-kaltinimus
  Popiet jau Skvernelio patarėjas pasipiktino, kad Nusėdos patarėjas įžeidė premjerą
  ELTA 2020.01.21 12:26
  Malinauskas – apie Nausėdos patarėjo žodžius: to Lietuvos politikoje dar nebuvo
  S. Malinausko teigimu, prezidento patarėjo antradienį išsakyta reakcija į premjero pareiškimą, esą kritika, tenkanti susisiekimo ministrui J. Narkevičiui, yra deklaruojama tautiniu pagrindu, apskritai neturi analogų Lietuvos politikoje.„Tai, kas šiandien nuskambėjo iš prezidento patarėjo lūpų, nekalbant apie turinį, bet kalbant apie formą, yra kažkas naujo Lietuvos politikoje. Tikrai labai sunku prisiminti šalies vadovų, prezidentų, Seimo pirmininkų, premjerų patarėjus, kalbančius tokia leksika“,

  https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83327119

  Vakarop buvo dar vienas interviu, kur ne pačiais geriausia žodžiais užsimenama apie Narkievičių , ir dar vienas LLRA pasisakymas dėl diskriminacijaos
  15min.lt 2020.01.21 17:50
  Lietuvos lenkų sąjunga: „įsiplieskė antilenkiška isterija“
  Lietuvos Respublikos piliečiai, tarp jų – lenkai, prisideda prie valstybės gerovės kūrimo, ir savo Tėvynėje turi teisę jaustis saugiai. Negalima sutikti su menkiausiomis diskriminavimo tautiniu pagrindu apraiškomis, o ypač, jei jos kurstomos valstybės institucijų atstovų

  https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ija-56-1264072
  Delfi.lt 2020.01.21 18:48
  Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau
  Seimo Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas tikino, kad politikai turėtų kalbėti aiškiai – taip, kad jų žodžių nebūtų galima taip priešiškai interpretuoti.
  (...)
  Laidoje S.Malinauskas taip pat įvertino, jo manymu, nelengvą tolesnį J.Narkevičiaus darbą. „Galiu kalbėti kaip komunikacijos specialistas, nes aš aiškiai matau, kad Narkevičiui toliau bus labai sudėtinga, kaip ministrui. Tai yra žmogus, kuriam trūksta lyderystės, kuriam trūksta charizmos, jis sunkiai dėlioja savo mintis, jis yra iš tautinės mažumos. Iš žurnalistinės pusės, aš suprantu, kad toliau jam bus sunku."
  https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83328933

  Komentuoti:


 • rmss
  replied
  Panašu, kad Skvernelis vėl provokuoja prezidentą, kad jam pareikštų nepasitikėjimą ir per ateinančius rinkimus galėtų groti aukos kortą. Nebūtų pirmas kartas...

  Komentuoti:


 • Shernas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Beje, vienas geriausių ministrų per Nepriklausomybės laikotarpį: "Šiuo atveju šiandien valdančioji koalicija, balsuodama vienbalsiai ir palaikydama ministrą, išklausė jo ataskaitą. Tai buvo įspūdinga. Jums reikėtų rasti laiko ir išklausyti ministro padarytus darbus per tokį trumpą laiką." - R.Karbauskis.

  Būtų įdomu susipažinti su įspūdingais darbais, gal kas nors žino, kur rasti?
  © Ne mano :
  "PMSS kiekvieną rytą iš namų darban vežamas mato ir jaučia"

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Beje, vienas geriausių ministrų per Nepriklausomybės laikotarpį: "Šiuo atveju šiandien valdančioji koalicija, balsuodama vienbalsiai ir palaikydama ministrą, išklausė jo ataskaitą. Tai buvo įspūdinga. Jums reikėtų rasti laiko ir išklausyti ministro padarytus darbus per tokį trumpą laiką." - R.Karbauskis.

  Būtų įdomu susipažinti su įspūdingais darbais, gal kas nors žino, kur rasti?
  Parašyk twitter'yje karabasui.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Beje, vienas geriausių ministrų per Nepriklausomybės laikotarpį: "Šiuo atveju šiandien valdančioji koalicija, balsuodama vienbalsiai ir palaikydama ministrą, išklausė jo ataskaitą. Tai buvo įspūdinga. Jums reikėtų rasti laiko ir išklausyti ministro padarytus darbus per tokį trumpą laiką." - R.Karbauskis.

  Būtų įdomu susipažinti su įspūdingais darbais, gal kas nors žino, kur rasti?

  Komentuoti:


 • Shernas
  replied
  Parašė Romas Rodyti pranešimą
  15min.lt 2020.01.14
  Buvę patarėjai: G.Nausėdai pakenkė jo paties vėliava


  Vis dėlto reikia turėti neeilinių sugebėjimų nesugebėti pašalinti nemėgstamo ministro.
  Įdomu, kaip Nausėdos patarėjai sugeba pakišti tokį skystą "kompromatą" apie "nepotizmą" įdarbinant paštininkus ir vairuotojus, kurie yra kažkieno pusbrolio žento švogeriai.

  Įdomu, kokia kitą dieną bus Nausėdos reakcija.
  1. Apie peleninių valytojais įdarbintus tėvo arklio brolio šuns katės anūkus - PMSS žodžiai. Gal jam dirba geresni informatoriai, o gal rimtesnė informacija laukia savo eilės.
  2. Bus proga pasimatuoti : Premjeras Saulius Skvernelis antradienio vakarą patvirtino „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio žodžius, kad kandidatas į ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas yra jo patarėjas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Lukas Savickas.


  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  15min.lt 2020.01.14
  Buvę patarėjai: G.Nausėdai pakenkė jo paties vėliava
  L.Ulevičius tikino, kad šiuo metu premjeras ir prezidentas matuojasi, kuris įtakingesnis ir stipresnis.
  https://www.15min.lt/m/id/aktualu/li...rcu-56-1260354
  Vis dėlto reikia turėti neeilinių sugebėjimų nesugebėti pašalinti nemėgstamo ministro.
  Įdomu, kaip Nausėdos patarėjai sugeba pakišti tokį skystą "kompromatą" apie "nepotizmą" įdarbinant paštininkus ir vairuotojus, kurie yra kažkieno pusbrolio žento švogeriai.

  Įdomu, kokia kitą dieną bus Nausėdos reakcija.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Valdantieji pralaimėjo vos vienu balsu – lieka ta pati Seimo rinkimų kartelė https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...nkimu-kartelei
  Tuo metu socialdemokratas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas kreipėsi į tuos, kurie tikina, kad neva daugelyje kitų Europos valstybių galioja mažesnis nei 5% rinkimų barjeras. „Tie, kurie baksnoja į kitas Vakarų Europos valstybes, pamiršta atkreipti dėmesį į labai svarbią aplinkybę – visose tose valstybėse galioja tik proporcinė rinkimų sistema, t. y. visas parlamentas yra išrenkamas tik pagal kandidatų sąrašus ir nėra vienmandatininkų. Ten, kur galioja mišri rinkimų sistema, kaip ir Lietuvoje, proporcinei daliai galioja 5% barjeras ar net aukštesnis. Tad šioje vietoje Lietuva niekaip neišsiskiria“, – sakė J. Sabatauskas.
  p.s. kaip pasakė lryto laidoje Reporteris, tai karabasas yra lūzeris.

  Koalicija nusprendė – J. Narkevičius lieka https://www.vz.lt/verslo-aplinka/202...-savo-ateities
  Paskutinis taisė Arunasx; 2020.01.14, 23:06.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Turbūt greit ateis laikas temai apie rinkimus-2020

  Komentuoti:


 • udrius
  replied
  Akivaizdu kad šiais metais Seimo rinkimų kovai bus ypač naudojamos fake news . Tai jau pastebėta ir praeitais metais - antraštė - iki Skvernelio išasfaltuotas kelias, finalas - tik 1 km atkarpa, brakonieriauta - jokio brakonieravimo nebuvo, nes ežeras privatus. Net ir paskutinės žinios įdarbinta 20 susijusių žmonių - finale to neįmanoma patikrinti. Ką gi, įdomus metai laukia.

  Beje, Roko Masiulio statytinis Pulkaunykas bebrų medžioklės metu padarė valstybei nuostolių už beveik 1 mlj eurų. Vat ir tau profesionalūs vadybininkai

  Komentuoti:


 • bucaneer
  replied
  Įdomumo dėlei išsitraukiau 2016 m. rinkimų duomenis ir palyginau vienmandatininkų surinktus balsus su juos iškėlusių partijų balsais tose pačiose apygardose. Pagal tai galima matyti, kurios asmenybės labiausiai "tempia" savo partijas, o kurios - "skandina". Visi duomenys - čia. Pirmiausiai sąrašo viršus (pateikti skaičiai iš eilės: absoliutus balsų skirtumas tarp kandidato ir partijos, skirtumas išreikštas procentais nuo galiojančių biuletenių, santykis kandidatas:partija):

  1. Vitalijus Gailius, LRLS: +4813 (+27.81%, 2.98:1)
  2. Aušra Maldeikienė, Lietuvos sąrašas: +3611 (+19.42%, 6.15:1)
  3. Valentinas Bukauskas, DP: +3367 (+19.71%, 2.58:1)
  4. Saulius Skvernelis, LVŽS: +3279 (+16.57%, 2.12:1)
  5. Ingrida Šimonytė, TS-LKD: +3013 (+14.26%, 1.37:1)
  6. Petras Gražulis, TT: +2887 (+16.19%, 2.02:1)
  7. Remigijus Žemaitaitis, TT: +2756 (+17.38%, 1.75:1)
  8. Rimantas Sinkevičius, LSDP: +2679 (+16.68%, 1.61:1)
  9. Kęstutis Bartkevičius, TT: +2405 (+17.08%, 2.70:1)
  10. Artūras Zuokas, LLS: +2263 (+11.14%, 2.81:1)

  Žemiau rikiuojasi Puteikis - 11 vieta, Karbauskis - 14, Butkevičius - 20, Gentvilas - 33, Čmilytė-Nielsen - 40, Armonaitė - 42, Graužinienė - 46, Landsbergis - 105, Kubilius - 205, Paluckas - 337 (su +4 balsais), Kirkilas - 366 (su -44).

  Ir priešingas sąrašo galas:

  653. Arvydas Nekrošius, LVŽS: -2535 (-13.07%, 0.57:1)
  652. Darius Petrauskas, LVŽS: -2269 (-12.54%, 0.52:1)
  651. Vilija Aleknaitė-Abramikienė, TS-LKD: -2240 (-12.04%, 0.63:1)
  650. Vydutis Šereika, LRLS: -2213 (-10.89%, 0.37:1)
  649. Arūnas Gumuliauskas, LVŽS: -2090 (-12.08%, 0.65:1)
  648. Andrius Kupčinskas, TS-LKD: -2071 (-11.02%, 0.62:1)
  647. Vanda Kravčionok, LLRA-KŠS: -1981 (-12.43%, 0.47:1)
  646. Neringa Trinskienė, LVŽS: -1976 (-11.50%, 0.63:1)
  645. Aurimas Gaidžiūnas, LVŽS: -1846 (-12.04%, 0.62:1)
  644. Birutė Jatautaitė, LVŽS: -1784 (-9.83%, 0.61:1)

  Vis tik sąrašo apačioje atsidūrė ne tiek nepopuliariausi kandidatai, o labiau aplinkybių aukos: su LVŽS atstovais viskas aišku (žmonės gausiai balsavo už partiją, o vienmandatininkų nežinojo), o kitų partijų atstovų balsų dalį paėmė smulkesnių partijų ar save išsikėlę kandidatai (Abramikienės - Maldeikienė, Šereikos - Zuokas, Kupčinsko - Dumčius, Kravčionok - Paleckis).

  Dar keli pastebėjimai: įdomu, kad nė vienu atveju kandidato ir partijos balsų sumos tobulai nesutapo. Arčiausiai pusiausvyros - du "tvarkiečiai", Romualdas Dumčius (+2) ir Algirdas Genevičius (-3). Kelių mažų partijų atveju (Lietuvos žaliųjų partija, Jaunoji Lietuva, Drąsos kelias) visi vienmandatininkai pasirodė geriau nei jų partijos. Beveik priešingai yra LCP atveju - rikiuojant pagal kandidato:partijos balsų santykį jiems priklauso paskutinės 35 vietos sąraše, ir iš 65 kandidatų tik 6 turi teigiamą balsų balansą (Puteikis, Cikana, Krivickas, Voinov, Bacevičius, Puteikienė).

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Seimūnui Kirkilui šampanas ne alkoholis, tačiau 8,5% karštą vyną lauke mugėse pardavinėti Seimas uždraudė:
  Nauji draudimai – karšto vyno su laipsniais Kalėdų miesteliuose nerasi su žiburiu https://www.15min.lt/naujiena/aktual...riu-56-1254386
  Šampanas – ne alkoholis: šventinė taurė Kirkilo kabinete suvienijo didžiausius oponentus https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83107055
  „Aš nežinau, mes negeriam. [...] Taip, šampano šiandien išgėrėm. [...] Šampanas ne alkoholis“, – LNK žurnalistei pasakojo Gediminas Kirkilas....
  Seimo Etikos ir procedūrų komiteto pirmininkas Antanas Matulas teigė, kad alkoholio į Seimą įsinešti negalima, tačiau apsauga tikrinti Seimo narių negalinti.
  ...
  Praėjusių metų vasarą keli konservatoriai G. Kirkilą kaltino, kad šis neblaivus pirmininkavo Seimo posėdžiui. Tačiau tuomet šis faktas nebuvo įrodytas.
  p.s. pyyypt.
  Paskutinis taisė Arunasx; 2020.01.02, 18:40.

  Komentuoti:


 • digital
  replied
  O visos kitos šalys, kurios aukščiau, tai neleidžia balsuoti Klausimėlio herojams?

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Pagal ką, jau nebeatseku. Pagal IQ?
  Nesvarbu, pagal kažką esame treti nuo galo. Pagal kažką - priešpaskutiniai nuo galo.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

  Šiaip tai esame priešpaskutinė nuo galo.
  Pagal ką, jau nebeatseku. Pagal IQ?

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Parašė PoDV Rodyti pranešimą
  3 nuo galo, bet jau nebesuprasi pagal ką.

  ...o jei jau 3 nuo galo, tai bijau, kad į tą 3 nuo galo šalies statusą pretenduoja dar keletas šalių Per didelė konkurencija Dar turime Vengriją, Kroatiją ir Latviją. Beje, Rumunija turi šansų
  Šiaip tai esame priešpaskutinė nuo galo.

  Komentuoti:

Working...
X