Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronaviruso poveikis Lietuvos ir pasaulio ekonomikai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

  Ką Europos komisija nuspręs? Ką pamatėm, tai, kad visiems EK yra giliai vienodai. Bandys priverst laikytis susitarimų kiek ilgai gali nariai laikyti uždarytas vidines sienas? Kiek pamenu šitas sunkiai ėjosi jau per pabėgėlių krizę. Nematau kodėl dabar kažkas labiau kreiptų į juos dėmesį.

  Šioje situacijoje EK gali pasirinkti tarp dviejų blogybių. Arba gali nedaryti nieko ir visi matys, kad jie nieko nedaro. Arba bandyti priversti atidaryti sienas prieš narių valią ir duoti auksinių argumentų kam nepatinka EK. Turbūt vienintelis geras pasirinkimas būtų kaip tik skatinti izoliaciją tarp narių Viena vertus parodytų, kad kažką daro, kita vertus ES skeptikai irgi liktų patenkinti ar bent be argumentų.

  Klausimas kiek už gryną pinigą reiktų imti Makrono pareiškimus. Tiek šitus, tiek apie europą nuo Lisabonos iki Vladivostoko.
  Na, nei pabėgėlių krizė, nei virtinė teroro atakų 2015-2016 metais nesugriovė Šengeno. Virusas irgi nemanau, kad galutinai sugriaus.
  Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
  Marsrutai.lt tinklaraštis!
  SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

  Comment


   Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

   Na, nei pabėgėlių krizė, nei virtinė teroro atakų 2015-2016 metais nesugriovė Šengeno. Virusas irgi nemanau, kad galutinai sugriaus.
   Techniškai Šengenas ir dabar nesugriuvęs - kroviniai važiuoja.

   Comment


    Delfi.lt 2020.04.03
    „Čili picos“ darbuotojai liko be algų už kovą bei vasarį
    Penktadienį popiet „Delfi“ gavo picerijos tinklo „Čili pica“ darbuotojų laišką. Jame buvo tikinama, kad darbuotojai sulaukė žinių, jog jiems nebus išmokėti atlyginimai už vasario bei kovo mėnesius bei aiškino, kad šiandien yra raginami savo noru išeiti iš darbo.
    (...)

    „Dabar mums sako, kad darbuotojams nesumokės atlyginimų nei už vasarį, nei už kovą ir ragina rašyti prašymą, kad darbuotojai savo noru išeitų iš darbo, kad stotų į Užimtumo tarnybą. Pasakyta, kad iš ten galėsime gauti pinigus kaip bedarbio pašalpą. Sakė, kad kai po karantino viskas atsidarys, mus priims atgal“, (...) Mes neprašome kitų pinigų, tik tų, kuriuos patys užsidirbome. Vasarį, būdavo, tik vieną išeiginę per savaitę turėdavome, dirbome po 12-13 val., vėliau dirbome ir per karantiną, nepalikome įmonės bėdoje, o ji mus paliko“, – pyko darbuotoja.
    Šiuo metu darbuotojai svarsto kreiptis ir į Valstybinę darbo inspekciją.

    „Delfi“ susisiekus su „Čili Holdings" direktoriumi Jonu Karosu jis pripažino, kad šiuo metu įmonė turi didelių problemų su pinigų srautais.
    "Maitinimo įmonės pirmą ketvirtį gyvena „minuse“, gyvybė palaikoma iš nuolatinio pinigų srauto. Vasarį gautos pajamos iškeliavo sausio atlyginimams. Kovą pajamų nebuvo dėl karantino. Valdžios atstovų kalbos apie „lašinukus“ rodo, kad visiškai nemėginama suvokti, kaip gyvena skirtingi verslo sektoriai“, – sakė jis ir pridūrė, kad tai matyti ir Vyriausybei ruošiant pagalbos paketą, kuris, anot jo, deja, vis dar yra tik pažadai."

    https://www.delfi.lt/verslas/mano-eu....d?id=83964887
    VZ.LT 2020.03.26
    „Čili pica“ uždaro paskutinius restoranus
    VZ.LT 2020.04.03
    „Čili pica“ darbuotojai liko be algų
    VŽ rašė, kad „Čili pica“ šį savaitgalį uždarė kelis paskutinius dar veikusius padalinius. Nuspręsta iki karantino pabaigos veiklos nevykdyti visiškai.

    Karantino pradžioje dar buvo palikti veikti 4 „Čili“ restoranai iš daugiau kaip 30. Jie pardavinėjo maistą išsinešimui.
    „Tačiau tų išvežimų nėra, žmonės užsipirko dviem mėnesiams maisto atsargų ir šiuo metu išsivežti neužsisakinėja. Iš tikro paskelbus karantiną šie keli mūsų padaliniai iki šiol dirbo tik tam, kad išsiparduotų likučius ir socialiniais tikslais – pamaitinti medikus“, – sprendimą visiškai nutraukti veiklą iki karantino pabaigos VŽ tuomet aiškino J. Karosas.

    https://www.vz.lt/paslaugos/2020/04/...kova-ir-vasari

    Comment


     ELTA 2020.04.03
     Dėl koronaviruso gamybą laikinai stabdo „Corona“ alaus darykla


     https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=83969665     https://www.linkedin.com/feed/update...3773367947264/

     Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

      Baltarusija tikrai nėra joks pavyzdys, daug labiau reikėtų žiūrėti į Švediją, UK ar daugumą vakarų šalių. Aš suprantu, kad daug kas nori matyti tik Covid-19 aukas, problema tame, kad tai yra krizė ir aukų yra ir bus kur kas daugiau, kurios tėra Covid-19 'šalutinis poveikis'. Jų niekas neskaičiuos, statistikos neves ir laikraščiuose apie jas nerašys. Bet jos bus. Manau dauguma protingų šalių bando išlaviruoti tarp pandemijos / ekonominės krizės / saviizoliacijos sukeltų problemų, problema ta, kad teisingo recepto kol kas niekas nežino.
      Tai kad UK dabar iš viso draudžiama (nors kartais pateikiama kaip rekomendacija, tia kai kurie laikosi, kai kurie ne) visiems non-essential business tęsti veiklą. Tai kirs per ekonomiką daug stipriau nei Lietuvos suvaržymai retail'ui ir grožio paslaugoms. Apie viešbučius ir restoranus nekalbu, nes jų problemos daugiau mažiau vienodos visame pasaulyje.

      Švedijoje Volvo tiek automobilių, tiek sunkvežimių gamintojai (atskiros įmonės) sustabdė veiklą, kaip ir nemaža dalis kitos pramonės dėl tiekimo sutrikimų; SAS atleidinėja darbuotojus panašiais tempais kaip ir kitų Europos šalių avialinijose, restoranuose lankomumas kritęs pusiau, viešbučiuose problemos tos pačios kaip ir visam likusiame pasaulyje. Kaip pastebėta aukščiau, pavėluota ekonominė pagalba gali privesti prie bankroto daugiau verslų nei toje pačioje Norvegijoje.
      O epidemija Švedijoje dar tik įsibegėja, pradės kauptis kūnai morguose ir visas racionalumas baigsis - žmonės pradės panikuoti ir nebekiš nosies į lauką kaip ir tie patys anglai, tik jau savo noru. Manyti jog ekonominis nuosmūkis bus kartais mažesnis už danų ar norvegų yra labai naivu. Skirsis max 20-30 proc.
      Paskutinis taisė themanual; 2020.04.03, 23:26.

      Comment       Aš nelabai suprantu, kai kokia UK yra pateikiama kaip blogas krizės įveikimo pavyzdys. Primenu, kad beveik visų vakarų Europos šalių strategija yra 'flatten the curve', t.y. kada UK karantiną pagal savo situaciją įvedė kur kas ankščiau, nei kokia Italija at net Vokietija. Tiesiog UK pareiškė, kad karantiną įves tada, kada reikia. Ir įvedė tada, kada reikia - t.y. lyginant susirgimų skaičių netgi ankščiau, nei tą padarė Ispanija ar Vokietija. Tai dėl ko UK čia yra blogiečiai?

       Comment


        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

        Aš nelabai suprantu, kai kokia UK yra pateikiama kaip blogas krizės įveikimo pavyzdys. Primenu, kad beveik visų vakarų Europos šalių strategija yra 'flatten the curve', t.y. kada UK karantiną pagal savo situaciją įvedė kur kas ankščiau, nei kokia Italija at net Vokietija. Tiesiog UK pareiškė, kad karantiną įves tada, kada reikia. Ir įvedė tada, kada reikia - t.y. lyginant susirgimų skaičių netgi ankščiau, nei tą padarė Ispanija ar Vokietija. Tai dėl ko UK čia yra blogiečiai?
        Nes nuo viruso žus daugiau žmonių nei Vokietijoje, o ekonomika kris nemažiau, greičiausiai ir labiau.

        Comment


         Parašė themanual Rodyti pranešimą

         Nes nuo viruso žus daugiau žmonių nei Vokietijoje, o ekonomika kris nemažiau, greičiausiai ir labiau.
         Kodėl gi nepabandžius kalbėti ne horoskopais, o argumentais?

         Comment


          Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
          t.y. kada UK karantiną pagal savo situaciją įvedė kur kas ankščiau, nei kokia Italija at net Vokietija. Tiesiog UK pareiškė, kad karantiną įves tada, kada reikia. Ir įvedė tada, kada reikia - t.y. lyginant susirgimų skaičių netgi ankščiau, nei tą padarė Ispanija ar Vokietija. Tai dėl ko UK čia yra blogiečiai?
          anksčiau

          Comment


           Delfi.lt 2020.04.04
           Lietuvos gamyklose mažėja užsakymų
           Užsakymų mažėja, o kai kur stringa ir tiekimas. Su tokia realybe susiduria Lietuvoje veikiančios įmonės. Pagrindinis klausimas, ką daryti dėl darbuotojų. Verslininkai atkreipia dėmesį, kad valdžios žadamos subsidijos už prastovas ateina su įsipareigojimais, kurių ne visiems įmanoma laikytis.
           Laidoje „Piniginiai reikalai“ kalbėtasi su „Baltik vairas" direktoriumi Dubosu, „Fredos“ valdybos pirmininku Rimu Varanausku, „CIE LT Forge“ generaliniu direktoriumi Dariu Masioniu
           https://m.delfi.lt/verslas/verslas/a...hp?id=83969619

           Comment

            This reply by Sula has been deleted by Romas

            Parašė Lettered

            O jeigu bus atvirkščiai, kas tuomet?
            O kaip variantas toks: dvigubai daugiau mirusių, bet 1 procentiniu punktu geresnis BVP?
            This reply by sankauskas has been deleted by Romas

            Parašė Sula Rodyti pranešimą

            O kaip variantas toks: dvigubai daugiau mirusių, bet 1 procentiniu punktu geresnis BVP?
            I'll vote for that.
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Parašė digital Rodyti pranešimą
            anksčiau
            Ačiū. Bandysiu pasitaisyti.

            Parašė Romas Rodyti pranešimą
            Delfi.lt 2020.04.04
            Lietuvos gamyklose mažėja užsakymų
            Suprantu, kad dabar aktualiausias Covid-19, bet jeigu pradedi kalbėti apie ekonomiką, tai dažniausias atsakas yra 'ką, tau gaila kelių restoranų ir viešbučių'. Dar vienas geresnių:'labai gerai, kad mūsų karantinas statybų nestabdo'. Nežinau kas bus toliau, tik žinau, kad jeigu karantinas tęsis ilgiau nei du mėnesius, arba jeigu rudenį bus antra banga - tai tiesiogine to žodžio prasme Lietuvos ekonomika bus pasprogdinta ir maža niekam nepasirodys.

            Tyrimas: karantinas finansiškai paveikė beveik 40 proc. šalies gyventojų

            Paskutinis taisė Eidvis; 2020.04.04, 10:39.

            Comment


             Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

             Suprantu, kad dabar aktualiausias Covid-19, bet jeigu pradedi kalbėti apie ekonomiką, tai dažniausias atsakas yra 'ką, tau gaila kelių restoranų ir viešbučių'. Dar vienas geresnių:'labai gerai, kad mūsų karantinas statybų nestabdo'. Nežinau kas bus toliau, tik žinau, kad jeigu karantinas tęsis ilgiau nei du mėnesius, arba jeigu rudenį bus antra banga - tai tiesiogine to žodžio prasme Lietuvos ekonomika bus pasprogdinta ir maža niekam nepasirodys.

             Tyrimas: karantinas finansiškai paveikė beveik 40 proc. šalies gyventojų
             Gerai, kad šalia turim Baltarusiją. Galėsim pasilyginti kuri strategija geresnė. Bet įtariu, kad Baltarusija ar Švedija generuos nebent ekonomiką daugiausia ritualinių paslaugų sektoriuje... Nors gal ir tavo tiesa, kad Baltarusijoje ar Švedijoje antros bangos nebus. Tiesiog vis dar tęsis pirma banga

             Comment


              15min.lt 2020.04.04
              „Google“ viešina duomenis apie lietuvių įpročius karantino metu: pusė dirba iš namų, parkuose lankosi, kai geras oras
              Iš viso „Google“ išskyrė ir išanalizavo šešias vietų kategorijas – „Prekybos centrai ir pramogų vietos“, „Parduotuvės ir vaistinės“, „Parkai“, „Viešojo transporto stotys“, „Darbovietės“ ir „Gyvenamieji būstai“. Lankymosi šiose vietose tendencijų pokyčiai analizuoti ir išskirti atskirai.

              https://www.15min.lt/naujiena/aktual...ose-56-1299618
              Google mobilumo ataskaita 2020.03.29
              Lithuania. Mobility changes
              https://www.gstatic.com/covid19/mobi..._Report_en.pdf

              Comment


               Lietuvoje pagal Google mobilumo ataskaitą darbo kelionių sumažėjo 33%

               Regioniniai darbo kelionių sumažėjimo skirtumai.

               Vilniuje dėl natūralių priežasčių daugiau žmonių turi galimybę ar privalo dirbti nuotoliniu būdu

               Vilniaus apskr. -40%


               Kauno apskr. -33%


               Klaipėdos apskr. -36%


               Šiaulių apskr. -30%


               Panevėžio apskr. -26%


               Darbo kelionių mažėjimas kitose apskrityse:
               Alytaus apskr.-32%
               Marijampolės apskr. -27%
               Telšių apskr. -24%
               Tauragės apskr. -23%
               Utenos apskr. -23%

               https://www.gstatic.com/covid19/mobi..._Report_en.pdf

               Comment


                Karantino kaina. Šiuo kartu Izraelio pavyzdžiu: šalis kuri viena pirmųjų karantinavosi ir pritaikė vieną iš griežčiausių karantinių. Šiandienos duomenimis bedarbystės lygis Izraelyje pasiekė fantastiškus 25 proc. Pietiniame kurortiniame Eilate bedarbių skaičius pasiekš 69 proc. (vasario paqbaigoje buvo 3,3 proc.). O bedarbių išmokos irgi atidedamos periodui po žydiškų Velykų. Tokio šuolio vyriausybė niekaip nesitikėjo. O infekcijos plitimo irgi nesuvaldo: karantino įvedimo metu šalis turėjo 22 užsikrėtusius, dabar (po beveik mėnesio griežto karantino) virš 8 tūkst. case'u. Naujų užsikrėtimų skaičius pradėjo mažėti tik prieš tris dienas.
                Employment Service: Unemployment rate reaches 25% of workforce

                The unemployment rate climbed to one-quarter of the workforce on Sunday, the Israeli Employment Service said, with approximately 1.05 million applicants currently seeking unemployment benefits. Prior to the crisis, the unemployment rate stood at a near record low of approximately 4%. Since the start of March, nearly 890,000 new requests have been submitted, with employees placed on unpaid leave making up 89% of all applicants.
                https://www.jpost.com/Israel-News/Em...rkforce-623662

                Comment


                 Naujų bedarbių skaičius JAV (kas savaitiniai duomenys) pradedant 1970 metais (įskaitant 1980, 1992, 2000 ir 2009 metų krizes) ....

                 Click image for larger version Name:	bedarbiai.jpg Views:	1 Size:	17,9 kB ID:	1794231

                 Comment


                  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
                  Naujų bedarbių skaičius JAV (kas savaitiniai duomenys) pradedant 1970 metais (įskaitant 1980, 1992, 2000 ir 2009 metų krizes) ....

                  Click image for larger version Name:	bedarbiai.jpg Views:	1 Size:	17,9 kB ID:	1794231
                  Kas nors domėjosi, kame čia šaknys? Nes pypsi mano bulshitometras. Čia bus susiję su kokiais nors Medicaid ar dar kokiais biurokratiniais niuansais. Mažų mažiausiai reiktų patikrinti koreliaciją su employment level.
                  If a lion could speak, we could not understand him.

                  Comment


                   2009 m. viskas vyko tolygiau, o dabar kai kurie apribojimai juk įsigalioja iškart. Pvz., vien NBA sezono (ir kitų sporto varžybų bei renginių) sustabdymas kiek žmonių per dieną paliko be darbo. Turiu omeny ne sportininkus

                   Comment

                   Working...
                   X