Skelbimas

Collapse

Forumo platformos atnaujinimas

Birželio 4d. nuo 21:00 forumo platforma laikinai neveiks - bus vykdomi platformos atnaujinimo darbai.
Daugiau
Mažiau

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • senasnamas
  pradėjo temą Koronavirusas (COVID-19)

  Koronavirusas (COVID-19)

  Gal gali kas paaiškinti, kodėl taip svaigstama dėl to kiniško koronaviruso ir visame pasaulyje "medžiojamas" kiekvienas susirgęs? Pvz., per ankstesnį SARS protrūkį 2003 m. mirė maždaug 800 žmonių. Ar tai daug?

  Koronavirusas pasiekė Europą: Prancūzija pranešė ir apie trečiąjį užsikrėtimo atvejį

  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/sveikata/medic...zija-13388808/

  Nieko ypatinga, kaip ir eilinio gripo atveju daugiausia miršta vyresni ir turintys lėtinių ligų. Vidutinis mirusių amžius 75 metai.

  An examination of the information provided by the government about the initial deaths show a disease that has thus far largely killed older men, many of who had underlying health problems.
  https://www.nytimes.com/2020/01/23/w...ims-wuhan.html


  Nauja JAV sergamumo sezoniniu gripu statistika: 120 tūkst. pateko į ligonines, 6600 mirė! Ir ramu, jokios panikos, nes panašūs skaičiai būna kasmet.

  CDC Reports 13 Million Flu Cases Thus Far in 2019-20 Season

  https://www.contagionlive.com/news/c...-201920-season

 • Tomizmas
  replied
  Tai kad čia ne antroji banga, į daugumą tų šalių virusas nuėjo vėliau, todėl čia dar pirmoji banga net neįsibėgėjusi. Išskyrus Iraną, ten jau buvo suplokštinta kreivė, ir dėl kažkokių priežasčių prasidėjo vėl. O Indijoje ir Brazilijoje panašu kad bus labai blogai... Kas baisiausia, Brazilijoje antra vieta pagal sergamumą, nepadarius net milijono testų, tai kas būtų, jeigu pratestuotų kaip JAV ar Rusija?

  Meksika jau rytoj bus 100 tūkst. klube, pakeliui Kanada, Saudo Arabija, Pakistanas.

  Brazilijoje katastrofiška bus ne tik dėl daugybės mirčių, bet ir dėl to, kad greičiausiai bus sugriauti nemaži ekonominiai ir gyvenimo lygio pasiekimai. Šalis, 1990 metais buvusi trečio pasaulio valstybe, padarė tikrai labai nemažą pažangą, pastaruoju metu neturėjo nė vieno regiono su žemu HDI ir vis daugiau provincijų pradėjo pereiti į labai aukštos kategorijos HDI. Buvo panašu, kad šalis eina geru keliu, susitvarkys ir taps dar vienu teigiamu pavyzdžiu pasauliui. Bet...

  Komentuoti:


 • Vilnietizz
  replied
  Brazilijoje jau fiksuojama daugiau tiek dienos užsikrėtimų, tiek dienos mirčių, nei JAV. Amerikiečiams pavyko šiek tiek suplokštinti kreivę, bet ar ilgam? Pastarųjų dienų įvykiai, didelė tikimybė, kad išprovokuos antrąją bangą.

  Beje, kai kuriuose šiltuosiuose kraštuose, panašu, prasidėjo antroji banga. Izraelyje visai netikėtai jau kelias dienas fiksuojama po 100 naujų atvejų, nors gegužės pradžioje tas skaičius buvo nukritęs iki keliolikos. Iranas vėl pratrūko - sergamumas auga eksponentiškai (šiandien daugiau nei +3000). Na, o Indija pagal dienos naujų atvejų skaičių jau aplenkė Rusiją.
  Paskutinis taisė Vilnietizz; Vakar, 21:19.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Beje, Švedijoje šiandien +2000 atvejų
  Čia kažkoks metodologinis pašuoliavimas, kurio paaiškinimas nėra labai aiškus.

  According to Stockholm regional officials, the big daily rise in cases came because a laboratory that had hitherto only reported positive tests to patients publicly released data on 1,385 positive tests for the first time.
  https://www.theguardian.com/world/li...ths-pass-30000

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Jo, džiaugsmas pro ašaras... Ispanijos pensijinė sistema pirmą kartą per labai daug metų pagerino ilgalaikio stabilumo rodiklius: pirmąsyk pagerėjo dirbančiųjų / penisinkų santykis. Gegužės mėn. santykis tapo 2,56, kai kovo mėn. dar buvo 2,3

  The old-age dependency ratio - a rough measure of how many workers support one retiree, which indicates how sustainable a pension system is - rose to 2.56 in May from 2.3 in April, data released by the social security system showed on Tuesday.
  https://www.reuters.com/article/heal...-idUSL8N2DF20T

  Per pirmas 21 metų savaitę šiemet mirė 225930 žmonių, t.y 43945 daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Labiausiai - 27 proc. - padidėjo mirtingumas amžiaus kategorijoje 90+ metų. Amžiaus grupėje 85-89 metai mirtingumas padidėjo 25 proc. Amžiaus grupėje 0-54 metai mirtingumas liko toks pats (netgi šiek tiek mažesnis)

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Švedijoje net pats Tegnelis pradeda atsargiai ir aptakiai pripažinti fiasko

  Įdomu, ar nebus taip, kad mirusiųjų artimieji pradės reikalauti teisingumo. Ir ar Tegnelis yra įvertinęs tokią galimybę.

  Beje, Švedijoje šiandien +2000 atvejų
  Paskutinis taisė Tomizmas; Vakar, 17:02.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Aš pvz. dar siūlyčiau įvertinti hospitalizacijų skaičių su pneumonija ar kitomis uždegiminėmis ligomis. Jis irgi turėtų neblogai koreliuoti su užsikrėtusiųjų skaičiumi
  Nebūtinai. Žiūrint, kokiose visuomenės grupėse virusas paplinta. Pvz., P. Korėjoje židinių buvo ir religinėse bendruomenėse (vyresni žmonės), ir naktiniuose klubuose (jaunesni žmonės). Keliaujant į konkrečią šalį gulintys ligoninėje pavojaus nekelia - daug aktualiau, kiek šiaip vaikšto potencialių nenustatytų platintojų. Bet kokiu atveju aktyviai testuojančios šalys kelia daug daugiau pasitikėjimo.

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
  Lenkijoje vakar tiek naujų atvejų nustatyta, kiek Ispanijoj ir Italijoje kartu sudėjus.

  Dar Nyderlandai pateko į saugių šalių sąrašą tik dėl to, jog praktiškai nustojo testuot.
  Labai sunku nustatyti tikrai gerą metodiką kaip įvertinti realią epidemiologinė situaciją konkrečioje šalyje. Dabar pasirinktas tikrai įtartinas metodas. Mačiau baltarusių forumuose demonstruojamas įsižeidimas, kad jiems reikia nustoti testuoti ir juos pradės Lietuva įsileidinėti Nors vien procentas nuo teigiamų testų irgi neįtin kas (galima testuoti beleką ir irgi pasigerinti statistiką). Aš pvz. dar siūlyčiau įvertinti hospitalizacijų skaičių su pneumonija ar kitomis uždegiminėmis ligomis. Jis irgi turėtų neblogai koreliuoti su užsikrėtusiųjų skaičiumi

  Komentuoti:


 • Vilnietizz
  replied
  Lenkijoje vakar tiek naujų atvejų nustatyta, kiek Ispanijoj ir Italijoje kartu sudėjus.

  Dar Nyderlandai pateko į saugių šalių sąrašą tik dėl to, jog praktiškai nustojo testuot.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Būtent todėl situacija Lenkijoje nėra tokia gera, kaip vaizduojama. Užsikrėtimų grafikas stabilus, nematyti mažėjimo tendencijos, o tiria panašiai kukliai kaip Švedija. Lenkija papuola į tą saugių šalių sąrašiuką, tačiau jei testuotų panašiom apimtim kaip Italija, Ispanija, JK, tai greitai iš jo iškristų.

  Komentuoti:


 • Vilnietizz
  replied
  Skelbiamas šalių sąrašas, iš kurių atvykstant į Lietuvą nebereikės saviizoliuotis


  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...otis-15107096/

  Kaip ir neblogai, kad pradedame atsidarinėti, bet visgi ne itin gerai, kad, renkantis "saugias" valstybes, vadovaujamasi vien tik absoliučiais susirgimų skaičiais. Kaip jau minėta, tie realūs skaičiai neparodo tikrosios situacijos šalyse, nes testuojama labai skirtingais mastais. Nesunku "pasigerinti" statistiką mažinant testavimo apimtis. Iš esmės, vertinti reikėtų ir vidutinį dviejų savaičių teigiamų naujų atvejų procentą nuo vidutinio per parą atliekamų testų skaičiaus. Jei tas skaičius didesnis nei 1% - tai jau signalas, kad valstybėje epidemiologinė situacija nėra labai gera, netgi jei absoliutūs skaičiai yra geri.

  Iš esmės visoje ES praktiškai nėra tokių valstybių, kurios testuotų taip gausiai kaip Lietuva ir naujų atvejų nustatytų taip mažai.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė liux Rodyti pranešimą
  Iki kolektyvinio imuniteto laaabai toli, netgi ten, kur jis buvo kuriamas.
  Iš viso, kaip galima "kurti" kolektyvinį imunitetą su nežinomu virusu. Nuo sifilio gal irgi galimas kolektyvinis imunitetas? Švedijoje nuo koronos "sukūrė" 7% (neaišku dar ar ilgam) 4000 mirčių kaina.

  Komentuoti:


 • Zorro
  replied
  Nors vis dažniau kalbama apie esą pribrendusią būtinybę nutraukti įvestą karantiną Lietuvoje, didesnė šalies gyventojų dalis, rodo atliktos apklausos, yra linkusi pritarti, kad esamas režimas liktų galioti. „Baltijos tyrimų“ gegužės 19-21 dienomis atliktų apklausų duomenimis, po dviejų karantino mėnesių jo pratęsimui po gegužės 31 d. pritarė pusė gyventojų: 30 proc. respondentų teigė, kad greičiau karantino pratęsimui pritartų, o 20 proc., kad visiškai pritartų.

  Tuo tarpu teigiančių, kad Vyriausybė turėtų baigti visuotinį karantiną – 42 proc. Iš jų 22 proc. teigė, kad karantino pratęsimui po gegužės 31 d. greičiau nepritartų ir 20 proc., kad visiškai nepritartų. 8 procentai apklausoje sudalyvavusių gyventojų šiuo klausimu nuomonės neturėjo.
  https://m.delfi.lt/lietuvoje/article.php?id=84406525

  Komentuoti:


 • liux
  replied
  Iki kolektyvinio imuniteto laaabai toli, netgi ten, kur jis buvo kuriamas.

  https://www.nytimes.com/interactive/2020/05/28/upshot/coronavirus-herd-immunity.html?campaign_id=57&emc=edit_ne_20200528& instance_id=18896&nl=evening-briefing&regi_id=48279265&segment_id=29476&te=1&us er_id=7b1de2a15de6779983ba5ad7e1881b70  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Panašu, kad Europoje gerėjant situacijai tema darosi vis mažiau aktuali. Aišku, mūsų tas tiesiogiai gal ir nepalies, bet pasaulyje bendrai situacija blogėja ir augimo tempai greitėja. Pasiekti 6 milijonus užtruko rekordiškai greit - tik 9 dienos.

  4 šalys aplenkė Kiniją ir greit artėja prie 100 tūkstančių ribos - Čilė, Kanada, Meksika ir Saudo Arabija. Blogiausia situacija iš jų Meksikoje, beveik jau 10 tūkst. mirčių. Saudo Arabijoje su didžiuliu sergamumu tik įtartini 500+ mirčių.

  Brazilija peržengė pusę milijono ir rimtai pretenduoja į antrą valstybę su milijonu sergančių. Kasdien po 30k naujų atvejų. Beje, Brazilijoje didžiausias sergamumas šiauriniuose regionuose, prie pusiaujo, kas dar labiau verčia abejoti viruso sezoniškumu. Pagal mirtis jau greit bus antri po JAV, akivaizdžiai aplenks ir liūdnai pagarsėjusią Italiją. Brazilija vis labiau darosi panaši į rimčiausios katastrofos vietą.

  Su Indija vieną židinį vis ryškiau formuoja Pakistanas su Bangladešu, labai greiti augimo tempai, o Indija jau 7 vietoje ir aišku kad bus dar aukščiau. Ir panašu kad Afrika pradeda pagauti greitį - PAR jau 32k, Nigerija tuoj turės 10k ir auga vis greičiau.

  Na o Europoje blogiausiai yra Švedijoje ir Baltarusijoje, kreivė kaip nesileido, taip nesileidžia. Netikėta? Nelabai. Daug įtarimų kelia mažas Rusijoje mirusių kiekis, ar tai paaiškinama dideliu testų skaičiumi? 73k testų milijonui gyventojų, 20 vieta, o be mikrovalstybių gaunasi net 12, bet Rusijos mažas mirusių skaičius labai keistai išsiskiria ir neįtikinamai atrodo.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė themanual Rodyti pranešimą
  Paisžiūriu kartais švedišką spaudą, tai panašu, jog patys švedai jau vis garsiau kelia klausimus valdžiai
  Švedijos opozicija reikalauja ištirti vyriausybės veiksmus per koronaviruso pandemiją.

  Net abejonių neturėjau, kad nepatogių klausimų dėl Švedijoje pasirinktos strategijos, šalies piliečiams tikrai kils. Nenustebčiau, jei nueitų iki teismų.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.05.29, 22:14.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Mokslininkai: naujasis koronavirusas atsirado ne Uhano turguje

  Pasak Uhano virusologijos instituto (WIV) ekspertų, pirmasis SARS-CoV-2 atvejis neatsirado „šlapiajame“ Uhano turguje („šlapieji“ turgūs – prekyvietės, kuriose pardavinėjama neapdorota mėsa ir gyvi gyvūnai). Tačiau šis turgus galėjo tapti superplatintoju, kuriame vienas žmogus išplatino virusą daugeliui kitų žmonių, portalui „Live Science“ pasakoja vienas JAV ekspertas. Nuo pirmųjų koronaviruso pandemijos dienų pranešimuose teigiama, kad SARS-CoV-2 (virusas, sukeliantis ligą COVID-19) iš gyvūnų į žmones peršoko Uhano Huanano turguje. Dabar WIV ekspertai viešai pareiškė, kad teorija buvo neteisinga ir virusas turėjo kilti kitur, teigiama „Wall Street Journal“ pranešime.
  Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/it/laboratorij...guje-15075052/

  Komentuoti:


 • PoDV
  replied
  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Švedija ko gero turi didoką nematomą išplitimą, nes testavimas nesiekia net kokios Čilės ar Peru lygio.
  Iš jų skleidžiamos žinios, jų pradinis tikslas ir buvo per daug nesirūpinti kaip tas virusas plis, gal net kaip tik visiems prasirgti ir įgyti imunitetą. Tiesa, jų lyginimas su gripu, kad tai "tik 2 kartus mirtinesnė liga, o ne 10-20 kartų" truputį skamba kaip pseudomokslas. Bent jau šiuo metu.

  Komentuoti:


 • senasnamas
  replied
  Švedija ko gero turi didoką nematomą išplitimą, nes testavimas nesiekia net kokios Čilės ar Peru lygio. Netgi britai, kurių valdžia kaltinama klaidomis, nulenkė grafiką, nors karantinas buvo gana pavėluotas ir ne ypač griežtas. Tačiau padidino testavimą ir situacija gerėja. Švedija nieko nedaro, tik teisinasi ir stebisi, kaip čia kitos šalys neįtraukia jos į tarpusavio kelionių susitarimus . Švedai neadekvačiai atrodo į tai reaguodami.

  The decision by Denmark and Norway to exclude Sweden from an early Nordic “travel bubble” is a blow to Stockholm. The Swedish foreign minister, Ann Linde, said this week that such a move would be “a political decision” and not justifiable on health grounds.
  https://www.theguardian.com/world/20...en-coronavirus

  Komentuoti:


 • themanual
  replied
  Paisžiūriu kartais švedišką spaudą, tai panašu, jog patys švedai jau vis garsiau kelia klausimus valdžiai

  Švedijoje prieš savaitę vidutinis mirčių skaičius buvo kritęs iki 40 per dieną ir atrodė jau viskas eina geryn, bet mirčių vėl pradėjo daugėti ir šiuo metu septynių dienų vidurkis pakilo iki 60. Virusas lėtai bet visgi pasklido iš sostinės į regionus.

  Mokyklų (išskyrus pradinių) ir universitetų atidarymas vis buvo atidėliojamas, dabar lygtais jau nuspręsta galutinai, jog mokymo įstaigos atsidarys birželio 15 dieną (buvo uždarytos nuo kovo 17 d.)

  Tą pačią dieną danai su norvegais atidaro tarpusavio sienas turizmui, Švedija į šį susitarimą buvo mandagiai nepakviesta.

  Komentuoti:

Working...
X