Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Ryčka Rodyti pranešimą
  Na kita kartą, kai kinai online transliuos naujų ligoninių statybą per 10 dienų, manykim, kad susirupins ir Europa "something wrong"...
  Dabar jau stato ir rusai. O šalis didelė, plis ilgai. Karantinas nusimato netrumpas.

  Comment


   Remiantis finansų ministro interviu pas Valatką:
   Ant kiek Veryga turi būti glušas, kad taupyti po €12 testams, kai sveikatos biudžetas turi sutaupęs 600 mln. Ir kodėl neužsakė seniau???

   Comment


    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Remiantis finansų ministro interviu pas Valatką:
    Ant kiek Veryga turi būti glušas, kad taupyti po €12 testams, kai sveikatos biudžetas turi sutaupęs 600 mln. Ir kodėl neužsakė seniau???
    Savaite anksčiau. Nes skamba, kaip kodėl prieš metus neužsakė

    Comment


     Visai įdomūs Vilniaus plano žemėlapiai susiję su koronaviruso statistika bei gydymo įstaigų resursais (Vilniuje)

     https://storymaps.arcgis.com/stories...82f700a3e40ef9

     Comment


      Įtariama, kad Ukmergėje mirusi moteris užsikrėtė ligoninėje, susirgusi medikė turėjo kontaktą su 160 asmenų, 127 jų – medikai

      Tokiais tempais einant pirmiau baigsis ne lovos, o gydytojai. Gal jau baigsis raminantys paistalai, kad visi atvejai yra įvežtiniai.

      Jeigu gydytojas tuo metu nebuvo toje rizikoje, kurioje buvo laikoma, kad tai yra rizika, jis nebuvo tuo metu tiriamas, tol, kol nepasireiškė kažkokie simptomai. Aš nemanau, kad tai buvo klaida, bet, deja, matyt, šiandien reikės pripažinti, kad vis tik turėjo būti plačiau reaguojama į tokius atvejus. Bet kol kas palaukime, neskubėkime, išvadas mes padarysime vėliau, nes prevencinių priemonių, kurių imtasi, buvo labai daug“, – aiškino jis.
      SAM valdininkams kažkaip per sunku suvokti, kad virusas juda greičiau nei atnaujinamas rizikos šalių sąrašas. Užtenka vos keleto grįžusių su virusu (nesvarbu, iš kokios šalies), galinčių per dieną jį kaip reikiant paskleisti: nubėgo pas draugus, nubėgo į barą (kol dar veikė), nubėgo pas gydytoją, nubėgo į parduotuvę ir jau paskleista. Įvertinus visas inkubacijas tas paskleidimas ima lįsti tik po savaitės dviejų. Ir tie vietoje (nekeliavę) užsikrėtę, kol ima sirgti, nieko neįtardami užkrečia kažkiek savo kontaktų. Ministerijos sprendimai ir vėluoja maždaug savaite-dviem, nes Veryga yra flegmatikas ir nepajėgia bent kažkiek žiūrėti į priekį. Ne visi dėl savo asmeninių savybių yra pajėgūs dirbti ekstremalioje situacijoje ir tiek. Ar sunku numatyti, kad gydytojai yra rizikos grupė ir jų užkrėtimas ypač brangiai kainuoja? Gydytojai apie tokias galimybes perspėjo jau senokai, bet Veryga turbūt tą dalyką suprato (tikriausiai) tik dabar, kai gydytojų užsikrėtimas jau yra ne spėlionės, o faktas.
      Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1293038?copied
      Paskutinis taisė senasnamas; 2020.03.21, 14:06.

      Comment


       Parašė Ryčka Rodyti pranešimą
       Savaite anksčiau. Nes skamba, kaip kodėl prieš metus neužsakė
       Kada prasidejo Italijoje?
       A cluster of cases was later detected, starting with 16 confirmed cases in Lombardy on 21 February,[4] and 60 additional cases and first deaths on 22 February
       4 savaites

       Comment


        Tai jau rašiau kaip su popcornais stebėjom ligonių statyba. Beje italai irgi

        Comment


         Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
         Kokie pavojai buvo nutylėti? Kai Kinija blokavo Wuhaną ir Hubėjų, jau buvo akivaizdu, kad reikalas rimtas. Europiečiai įtarinėjo Kiniją slepiant lavonus, buvo gandų apie be pertraukos veikiančius krematoriumus ir t. t. Bet visa tai buvo daroma su užtikrintumu, kad čia Kinijos bėda ir kad mūsų tai nepalies. Kitaip sakant, galimas pavojus buvo ignoruojamas ir nuvertinamas.
         Atsibusk :)

         if Chinese authorities had acted three weeks earlier than they did, the number of coronavirus cases could have been reduced by 95% and its geographic spread limited.
         https://www.axios.com/timeline-the-e...718a5faab.html

         Comment


          Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
          Kada prasidejo Italijoje?

          4 savaites
          Tai tie pirmieji testai, kurie jau sunaudoti (buvo pradėti naudoti turbūt prieš kokias mažiausiai tris savaites, - kitaip vasario 29 nebūtų buvęs nustatytas pirmas atvejis) ir buvo įsigyti prieš kokį mėnesį, ne vėliau. Problema greičiau tame, kad jų dėl neaiškių priežasčių gauta per mažai, o vėliau ir papildymai per maži ėjo.

          Comment


           Mokslininkai turi nuomone, kad optimali lauko temperatura coronaviruso plitimui yra apie 5-8.7 C ir dregme 35–50%. Kylant temperaturai, salygos viruso plitimui blogeja. Temperaturai esant 30 C beveik sustoja.

           Tad laukiam pavasario - ir neuzilgo pamatysime ar tai tikrai taip.
           P.S. Koks rysys ten su temperatura butuose - nesako. Bet, jau mano asmenine nuomone, kai salta - turetu buti blogiau - pavyzdys Italija, kur - kaip kalbama - jie ziema labai silpnai kurena savo butus.

           Coronavirus ‘highly sensitive’ to high temperatures
           Pathogen appears to spread fastest at 8.72 degrees Celsius, so countries in colder climes should ‘adopt the strictest control measures’, according to researchers from Sun Yat-sen University in Guangdong province.
           ...
           Many national governments and health authorities are banking on the coronavirus losing some of its potency as the weather warms up, as is generally the case with similar viruses that cause the common cold and influenza.
           ...
           The analysis indicated that case numbers rose in line with average temperatures up to a peak of 8.72 degrees Celsius and then declined.
           Pasirode, kad net ponas Trampas tam pritare:
           High temperatures and muggy weather might make the new coronavirus less contagious, a group of experts says
           President Donald Trump has expressed optimism that the new coronavirus may disappear when spring brings warmer weather, similar to a pattern seen with the seasonal flu.


           "National Geographic" laikosi panasios nuomones:
           https://www.nationalgeographic.com/s...-temperatures/
           Viruses that cause influenza or milder coronavirus colds do tend to subside in warmer months because these types of viruses have what scientists refer to as “seasonality,” so the president’s [Trump's] comments have some scientific backing.
           Paskutinis taisė hobo; 2020.03.21, 17:07.

           Comment


            Ar čia ką nors rašo apie slėpimą? Ar italai, varnas gaudę, kai reikėjo skelbti karantinus, irgi sąmoningai slėpė nuo pasaulio išplitimo mąstą šalyje?

            Comment


             Vienas rašo apie Wuhanio karantiną, kitas rašo apie pirmus atvejus.

             Comment


              Parašė Jemelia Rodyti pranešimą

              Ar čia ką nors rašo apie slėpimą? Ar italai, varnas gaudę, kai reikėjo skelbti karantinus, irgi sąmoningai slėpė nuo pasaulio išplitimo mąstą šalyje?
              Vat įdomu, italai tverdami tris kaimus, į tą patį tregiona toliau įsileisdami tūkstančius iš visos Europos, nieko nepažeidė?

              Comment


               Italijoje vis labiau linkstama prie versijos, kad bomba sprogo vasario 19 dieną, bet Atalanta-Valencia rungtynes. Verčiu su Google is il Giornale:


               The Milanese stadium, if the hypothesis is correct, becomes the appointment that transforms a sports festival into the beginning of a tragedy. And there is a hypothesis: the virus may have come from outside. Away from home. It is a fact that a few days before something happened. In a Spanish cemetery and in a restaurant in Zogno, on the Brembo bank. On February 13, in the Valencian region, a man dies who only on March 3, when his body is exhumed, will be positive for coronavirus. It is the first confirmed death for Covid-19 in Spain. On February 13, six days before the San Siro game, the epidemic had already hit the south of Spain. Was that man an isolated case? Or among the 2,500 fans who will arrive in Milan the following week is someone already infected? It is a detective story where the dead man is around the corner.

               https://www.ilgiornale.it/news/crona...o-1844052.html

               Comment


                if Chinese authorities had acted three weeks earlier than they did, the number of coronavirus cases could have been reduced by 95% and its geographic spread limited
                Jeigu bobutė būtų su ..., tai tada būtų diedukas :). Gal pažiūrim, kiek savaičių su sprendimais vėluoja Europa. Italija iš pradžių uždarė savo kelias provincijas ir toliau gyveno lyg niekur nieko, nors akivaizdu, kad lėktuvai iš Kinijos nusileido ne mažuose miesteliuose, o Milane ar kituose didmesčiuose. Vadinasi, virusas paskleistas ir tuose miestuose. Bet iš pradžių atrodė per žiauri mintis blokuoti tokį didmiestį: ekonominiai nuostoliai, įvaizdis ir t. t. Lygiai taip pat sprendimus atidėliojo ir kinai. Tik skirtumas tas, kad kinai buvo pirmieji, o kitos šalys jau turėjo iš ko mokytis.

                Comment


                 Parašė hobo Rodyti pranešimą
                 [SIZE=13px]Mokslininkai turi nuomone, kad optimali lauko temperatura coronaviruso plitimui yra apie 5-8.7 C ir dregme 35–50%. Kilant temperaturai, salygos viruso plitimui blogeja. Temperaturai esant 30 C beveik sustoja.

                 Tad laukiam pavasario - ir neuzilgo pamatysime ar tai tikrai taip.
                 P.S. Koks rysys ten su temperatura butuose - nesako. Bet, jau mano asmenine nuomone, kai salta - turetu buti blogiau - pavyzdys Italija, kur - kaip kalbama - jie ziema labai silpnai kurena savo butus.
                 Vasarą palengvins situaciją, kad temperatūra turi įtaką jau tas seniai matėsi, virusui nelabai sugebant plisti kad ir toje pačioje Indijoje, kuri šalie Kinijos, žymiai tankiau apgyvendinta ir su žymiai mažesniais higienos/sveikatos apsaugos standartais. Antra vertus panašu, kad pavasarininės šilumos virusui išnaikinti nelabai užteks, Irane, Ispanijoj, Italijoj dabar 15-20 laispnių būna dieną ir tai viruso nelabai sustabdo, reikės vasaros karščių, bet realiai tai reiškia, kad Lietuvoje situacija pasitaisyti gali tik porai mėnesių., dėl ko manau, kad neturėtumėm labai tikėtis, kad vasara mums išgelbės, o konstruoti ilgalaikę strategiją, nes dabar jokios strategijos Lietuvoje nėra, tik chaotiškas pavienių gaisrų gesinimas.

                 Comment


                  Indija testų beveik neturi. Vakar mačiau reddite, tingiu ieškot.

                  Comment


                   Parašė Jemelia Rodyti pranešimą

                   Ar čia ką nors rašo apie slėpimą? Ar italai, varnas gaudę, kai reikėjo skelbti karantinus, irgi sąmoningai slėpė nuo pasaulio išplitimo mąstą šalyje?
                   Taip, žinutėje, į kurią atsakė, kalba buvo būtent apie komuniągų partijos slėpimą.

                   Italai nieko neslėpė, viskas buvo pranešta viešai nuo paties pirmo užsikrėtimo.

                   Comment


                    Parašė senasnamas Rodyti pranešimą


                    Jeigu bobutė būtų su ..., tai tada būtų diedukas :). Gal pažiūrim, kiek savaičių su sprendimais vėluoja Europa. Italija iš pradžių uždarė savo kelias provincijas ir toliau gyveno lyg niekur nieko, nors akivaizdu, kad lėktuvai iš Kinijos nusileido ne mažuose miesteliuose, o Milane ar kituose didmesčiuose. Vadinasi, virusas paskleistas ir tuose miestuose. Bet iš pradžių atrodė per žiauri mintis blokuoti tokį didmiestį: ekonominiai nuostoliai, įvaizdis ir t. t. Lygiai taip pat sprendimus atidėliojo ir kinai. Tik skirtumas tas, kad kinai buvo pirmieji, o kitos šalys jau turėjo iš ko mokytis.
                    Ne apie sprendimų vėlavimą kalbame, o apie slėpimą, kad apskritai toks virusas atsirado ir pradėjo bujoti.

                    Comment


                     Jie dar kurį laiką išvis nesigaudė kuris čia virusas. Dabar kinai pradžią jau nukėlė į Lapkričio mėn. 17 d. Kažkoks įtartinas mirė su aprašu, tinkančiu koronai. PSO informuota 2019 12 31. Tai jau skaitykit pusantro mėnesio "niekas nebuvo žinoma".
                     Paskutinis taisė Ryčka; 2020.03.21, 15:15.

                     Comment

                     Working...
                     X