Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Išsiuntinėjo vilniečiams žinutes neiti į lauką be rimtos priežasties. Ar čia nėra perlenkta lazda? Nebūtų užtekę tik nurodymo nesibūriuoti ir laikytis atstumo?
  Tai yra rekomendacija.

  Lengvoji atletika, FB
  Lietuvos lengvaatlečio ryžtas: dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo

  Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą. Jei Lietuvoje kol kas dar nėra uždraustas sportavimas atvirose erdvėse, tai Ispanijoje baudos už bėgimą ar važiavimą dviračiu siekia 2 tūkst. eurų.

  Tenerifėje stovyklaujantis Lietuvos 800 m rungties vicečempionas Arnas Gabrėnas į karantiną sureagavo išradingai – visas treniruotes atlieka ant daugiabučio stogo. „Situacija Ispanijoje yra net šiek tiek griežtesnė, nes Lietuvoje nėra apribota judėjimo laisvė. Čia Ispanijoje, Tenerifėje, išeiti į lauką įmanoma tik dėl rimtų priežasčių – galima nueiti į maisto prekių parduotuvę, vaistinę, nueiti slaugyti vyresnio amžiaus žmones ar pavedžioti šunį“, – pasakojo A.Gabrėnas.
  Bauda už nekaltą prasibėgimą gatve Ispanijoje svyruoja nuo 500 iki 2000 eurų.
  „Visiems žmonėms, kurie nesilaiko karantino taisyklių, be priežasties vaikšto, bėgioja ar važinėja dviračiu, skiriamos baudos nuo 500 iki 2000 eurų. Pačiam neteko susidurti, bet žmonės stabdomi ir klausinėjami, dėl kokios priežasties vaikšto, kur važiuoja. Bėgioti ar sportuoti negalima, girdėjome apie dviratininkams išrašytas baudas, o vieną moterį policininkai net ištraukė iš baseino“, – sakė A.Gabrėnas.
  Tad treniruotes sportininkas gali atlikti tik namų sąlygomis. Ant nuomojamo būsto stogo įrengta terasa, kurios tiesiąją sudaro 30 metrų.
  „Sportuojame tiesiog terasoje, ant stogo. Sportuoti tenka ant pakankamai riboto ploto stogo. Atstumas, kurį bėgu, yra 10 km, o vieno rato ilgis ant stogo – 80 metrų. 10 kilometrų yra maždaug 125 ratai“, – pasakojo A.Gabrėnas.
  Net ir su daugybę posūkių lengvaatlečiui pavyko išlaikyti pakankamai aukštą treniruočių tempą – kilometrus įveikti vidutinišku 4:52 min/km greičiu.
  „Esu iš tų žmonių, kuriems atsibosta bėgti stadione ilgesnį atstumą nei kokie 4 km. Dažniausiai pasirenku bėgti ne stadione, bet situacija tokia, kad neturi, kur dėtis. Bandai save linksminti, bandai nuteikinėti ir suki tuos ratus. Kas kažkiek laiko apsisuku ir bėgu į kitą pusę, nes kūnui geriau, kai posūkis nėra visą laiką į tą pačią pusę“, - dėstė išradingas lengvaatletis.

  Comment


   Delfi pasitikslinus, ar kai su iš užsienio grįžusiu asmeniu gyvenantys šeimos nariai nesiizoliuoja, jiems taip pat gali būti taikomos sankcijos, SAM pateikė savo parengtas rekomendacijas „Namuose izoliuoto asmens, turėjusio sąlytį su sergančiuoju ar grįžusio iš užsienio, šeimos nariams“ . Jose juodu ant balto rašoma, kad iš užsienio grįžusių ar kontaktą su koronavirusu sergančiuoju turėjusių asmenų šeimos nariams „izoliavimas namuose nėra privalomas“. „Namuose izoliuotų asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ar grįžusių iš užsienio valstybės, šeimos nariams, gyvenantiems kartu, netaikomi jokie apribojimai, šie asmenys gali gyventi įprastą gyvenimą“, – rašoma kovo 19 d. SAM parengtose rekomendacijose. Jose taip pat nurodoma, kad jei namuose izoliuojasi asmuo, kuris grįžo iš užsienio ar turėjo kontaktą su užsikrėtusiu, „kartu gyvenantiems šeimos nariams asmeninės apsaugos priemonės (medicininės kaukės) nerekomenduojamos“.

   Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=83823593
   Verygos kova su alkoholiu(neliečiant bambalių) buvo popierinė, karantinas irgi tik ant popieriaus.

   Comment


    Coronavirus UK death toll rises to 137


    NHS England says 29 patients who have died were aged between 47 and 96 years old

    https://www.independent.co.uk/news/hea

    Comment


     Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
     Lietuvoje užsikrėtusių skaičiai bus minimalūs, jei nebus leista įsisiautėti perdavimui šalies viduje. Tereikia gerai prižiūrėti grįžtančius ir testuoti visus sergančius. Dabartinės priemonės ir stabdo plitimą. Kuo anksčiau imama stabdyti, tuo geriau. Ispanų ar italų vadinamas didelis persirgimas reiškia daug mirčių ir tiek. Jie patys pripažįsta, kad pavėlavo ir pridarė klaidų.
     Tai tame ir problema, kad ir tas pats Veryga kalba, kad viruso išnaikinti Lietuvoje bus neįmanoma. Taip, dabartinis karantinas tuos užsikrėtusiųjų skaičius padarys minimalius, bet kas iš to? Kai tik karantinas bus atšauktas - tie skaičiai vėl šaus į viršų, nes užtenka ir vieno atvejo virusui ne karantino metu paplisti. Primenu, kad pas mus karantinas buvo įvestas turint vos kelis atvejus - tai kiek atvejų reikia turėti, kad karantinas būtų atšauktas?


     Parašė Sula Rodyti pranešimą
     Norint, kad Ispanijoje pagal visiškai "flat" kreivę persirgtų 50% populiacijos per 90 dienų, reikia, kad kasdien užsikrėstų 200 000 žmonių. Ar tai labai realistiška?
     Kad būtų atšauktas karantinas, nereikia, kad persirgtų 50% populiacijos, užtektų kokių 20%, Merkel kalbėjo, kad apskritai 60-70% per visą laiką persirgs. Persirgus 20% populiacijos ir karantiną paliekant rizikos grupėms, didžioji dalis žmonių galėtų sugrįžti į darbus ir normalų gyvenimo režimą, nes kai toje ne rizikos grupėje 1 iš 4 ar 5 jau būtų persirgęs - tai smarkiai stabdytų viruso plitimą. Virusas vis dar plistų, bet jo plėtimosi tempus sveikatos sistema jau galėtų atlaikyti. Taigi per dieną Ispanijos atveju užsikrėsti turėtų ne 200 000, o 80 000 žmonių, 90% jų net nepajustų, kad persirgo, 8% jį persirgtų panašiai kaip gripą ir 2% jų prireiktų ligoninės, t.y. 1600 per dieną - Ispanijai tai nėra labai dideli skaičiai, reikia prisiminti, kad ten ir dabar testuojami tik tie, kuriems realiai reikia gultis į ligoninę dėl komplikacijų, nes jeigu turi temperatūros ir jokių rimtesnių komplikacijų - tai niekas tavęs į ligoninę ir neveža, tiesiog skiria namų karantiną. Vakar pvz. koronavirusas buvo nustatytas 2600 ispanų, o tai visu tūkstančiu daugiau, nei tas 1600, reikalingas per 90 dienų imunitetą 20% visuomenės pasiekti.

     Aš žinoma negaliu visiškai tvirtinti, kad Ispanijos ir daugumos šalių kelias yra teisingesnis, nei Lietuvos. Yra labai daug nežinomųjų, gal kokie super duper vaistai bus atrasti, bet aš bijau, jog gali būti taip, kad kai didžioji dalis Europos jau turės pakankamą imunitetą, tai mes toliau turėsim sėdėti pusantrų ar du metus karantine, nes tik jį atšaukus - bus išsprogdinta sveikatos sistema, o tokio ilgio karantinas Lietuvos ekonomiką gali nusviesti 10-čia metų atgal, kas atitinkamai reikš naują emigracijos bangą ir pan.
     Paskutinis taisė Eidvis; 2020.03.19, 18:19.

     Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
      Išsiuntinėjo vilniečiams žinutes neiti į lauką be rimtos priežasties. Ar čia nėra perlenkta lazda? Nebūtų užtekę tik nurodymo nesibūriuoti ir laikytis atstumo?
      Kažkaip perskaitęs prisiminiau Armonaitę, kuri sklaidės komentaruose pas Tapina dėl ribojimo maitinimo įstaigų dabo iki 22 val., dabar pati gi sėdi izoliavus save ir tikrintis nenori

      Comment


       A.Verygos įsakymas: į lauką ne daugiau nei po penkis, žaisti gali tik vienos šeimos vaikai, bauda asmeniui – iki 50 eurų

       15min

       Comment


        Parašė Zorro Rodyti pranešimą
        A.Verygos įsakymas: į lauką ne daugiau nei po penkis, žaisti gali tik vienos šeimos vaikai, bauda asmeniui – iki 50 eurų


        15min
        Galėtų pradžiai pradėti bausti tuos, kurie nesilaiko karantino, vakar rašė, kad vien tokių pranešimų apie 300.

        PVZ.
        Skandalingai pagarsėjęs aršus Kedžių rėmėjas, anksčiau ne kartą teistas 45 metų jonavietis Andrejus Lobovas feisbuke pareiškė, jog karantinas jam neegzistuoja: „Visi, kas nori darytis tatu, pirmyn pas mane“. A.Lobovas nepaisė policijos pareigūnės įspėjimo nutraukti veiklą, nes karantino sąlygomis tatuiruočių, kaip ir daugelio kitų paslaugų, teikti negalima. Koronaviruso keliami pavojui, šiam vyrui, panašu, ne itin rūpi, kaip ir kai kuriems jo draugams socialiniuose tinkluose. „Ar jums su galva viskas gerai?“, – policininkei pasakius, jog jo veikla turi būti sustabdyta, išrėžė A.Lobovas. Įžūliai besielgiantis jonavietis dėstė, jog jam koronavirusas nebaisus, „nėra čia tos ligos“. Raginimą darytis pas jį tatuiruotes patalpinęs jonavietis pasimėgaudamas kėlė klientų tatuiruočių nuotraukas, kurias, kaip pats neslėpė, jis padarė jau karantino metu.

        Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/...otes-14102176/
        Paskutinis taisė Galys; 2020.03.19, 19:01.

        Comment


         Parašė Zorro Rodyti pranešimą
         A.Verygos įsakymas: į lauką ne daugiau nei po penkis, žaisti gali tik vienos šeimos vaikai, bauda asmeniui – iki 50 eurų

         15min
         aš tai siūlyčiau bausti už kosėjimą ir čiaudėjimą viešoje vietoje.
         https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

         Comment


          Ita
          +5322

          +427

          Comment


           Italija -475. gasdina. Jokio pagerejimo. Jau galvojau, kad tie 300 bus max... bet vis dideja dar.

           Comment


            Parašė Galys Rodyti pranešimą

            Galėtų pradžiai pradėti bausti tuos, kurie nesilaiko karantino, vakar rašė, kad vien tokių pranešimų apie 300.

            PVZ.
            nu prekybos centrai tai tikrai daugiau žmonių prisirenka, o čia su vienu ką tas Lobovas padarys.
            https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

            Comment


             Parašė Zygis Rodyti pranešimą
             Italija -475. gasdina. Jokio pagerejimo. Jau galvojau, kad tie 300 bus max... bet vis dideja dar.
             Vienas iš dviejų: arba Rytų Azijoje visi pagražino skaičius, kuo netikiu (ne tik Kinija), arba Europa padarė big fail.

             Na negali taip stipriai situacija skirtis Europoje ir Azijoje. Negali.
             Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
             Mielosios Grigiškės

             Comment


              Italija pagal mirtis, oficialiai, aplenkė Kiniją.

              Comment


               Parašė liux Rodyti pranešimą

               nu prekybos centrai tai tikrai daugiau žmonių prisirenka, o čia su vienu ką tas Lobovas padarys.
               Svarbu precedentas, nes kiek suprantu dabar tik įspėjimai.

               Comment


                Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                Tai tame ir problema, kad ir tas pats Veryga kalba, kad viruso išnaikinti Lietuvoje bus neįmanoma. Taip, dabartinis karantinas tuos užsikrėtusiųjų skaičius padarys minimalius, bet kas iš to? Kai tik karantinas bus atšauktas - tie skaičiai vėl šaus į viršų, nes užtenka ir vieno atvejo virusui ne karantino metu paplisti. Primenu, kad pas mus karantinas buvo įvestas turint vos kelis atvejus - tai kiek atvejų reikia turėti, kad karantinas būtų atšauktas?
                Tai ir gali būti taip, kad karantinas šokinės atgal po kiekvieno naujo protrūkio.
                Britų mokslininkų modelis, galimas periodinis karantinas 2/3 laiko, iki kol bus išvystyti veiksmingi skiepai - grubiai teigiant, maždaug 2 mėn karantino, 1 mėn. laisvesnis, ir vėl.                Click image for larger version Name:	periodic-social-distancing_0.jpg Views:	1 Size:	33,8 kB ID:	1790580


                https://www.imperial.ac.uk/media/imp...16-03-2020.pdf

                https://yaleglobal.yale.edu/content/...mal-mit-review

                Comment


                 Parašė Zygis Rodyti pranešimą
                 Italija -475. gasdina. Jokio pagerejimo. Jau galvojau, kad tie 300 bus max... bet vis dideja dar.
                 Aplenkė Kiniją, ir pikas dar matyt neatėjo.

                 Comment


                  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad ketvirtadienį Lietuvoje patvirtinti septyni nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Koronavirusas patvirtintas Ukmergės ligoninės medikui, kuris galėjo užkrėsti apie 100 kolegų ir dar nežinia kiek pacientų, 15min patvirtino Ukmergės meras Rolandas Janickas.

                  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1291970?copied
                  I. Makaraitytės fb
                  LRT Tyrimų komanda žinojo apie šį Ukmergės atvejį nuo ankstyvo ryto. Tačiau galutinio atsakymo, ką daryti su Ukmergės ligonine, jos vadovybė laukė visą dieną. Kažką galbūt izoliavo, ligonių naujų nepriėmė, pati gydytoja nebedirbo, bet esminių priemonių nesiėmė.

                  Šis atvejis kelia daug nerimo, nes gydytoja nuo kažko užsikrėtė čia, Lietuvoje - ji niekur nekeliavo.

                  Ji, gydytoja, kaip ir visi kiti Lietuvos gydytojai, dirbo be jokių apsaugų. Ir nors jautėsi prastai jau praėjusią savaitę, niekas jos netyrė dėl COVID -19.

                  Visa puokštė viename - gydytojai be apsaugų ir netiriami.

                  O kas viruso šaltinis Ukmergėje, neišsiaiškinta.

                  Dabar klausimas Sveikatos apsaugos ministrui - kodėl dabar pat nėra informuojami žmonės apie tokius komplikuotus atvejus?

                  Primenu - atvejis SAM žinomas nuo ankstyvo ryto.

                  Comment


                   Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                   Kad būtų atšauktas karantinas, nereikia, kad persirgtų 50% populiacijos, užtektų kokių 20%, Merkel kalbėjo, kad apskritai 60-70% per visą laiką persirgs.
                   Gal turi kokių šaltinių kur rašoma, kad atsparumui užtenka 20%? Net sunkiai plintančiai ebolai reikėjo bent 33% atsparių žmonių. Koronai skirtingais skaičiavimais reikia 29-74% https://en.wikipedia.org/wiki/Herd_immunity

                   Maža to, dar net neaišku kiek geras imunitetas susidaro. Ar abiem (jei dar neatsirado daugiau) rūšim, kiek laiko išlieka, ar visada susidaro ir t.t...

                   Comment


                    Kas trukdo mokytis iš Taivano? Niekas nesustabdyta, gyvenimas vyksta (net ir krepšinio varžybos, tik be žiūrovų), tačiau viskas kruopščiai dezinfekuojama ir laikomasi nurodymų.

                    Lietuvio akivaizdoje – pavyzdys pasauliui, kaip efektyviai kovoti su koronavirusu

                    Specialistai prognozavo, kad Taivanas bus bene labiausiai koronaviruso paveikta valstybė už Kinijos ribų. Pirmiausia, dėl to, kad beveik milijonas Taivano piliečių dirba ir gyvena Kinijoje, o didžioji dalis jų turėjo grįžti į tėvynę švęsti Kinų naujųjų metų. Maža to, įprastu metu į Taivaną iš Kinijos kasdien atvyksta po 2 tūkst. turistų.
                    Bet specialistai suklydo.

                    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/24sek/naujiena/...1291384?copied

                    Comment


                     Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

                     Tai ir gali būti taip, kad karantinas šokinės atgal po kiekvieno naujo protrūkio.
                     Britų mokslininkų modelis, galimas periodinis karantinas 2/3 laiko, iki kol bus išvystyti veiksmingi skiepai - grubiai teigiant, maždaug 2 mėn karantino, 1 mėn. laisvesnis, ir vėl.                     Click image for larger version Name:	periodic-social-distancing_0.jpg Views:	1 Size:	33,8 kB ID:	1790580


                     https://www.imperial.ac.uk/media/imp...16-03-2020.pdf

                     https://yaleglobal.yale.edu/content/...mal-mit-review
                     Ir kiek tokį "šokinėjimą" temps ekonomika ir pati visuomenė ? Nes vakcina, sako, bus tik kitų metų pabaigoje. Kažin ar bent viena pasaulio valstybė turi tokio rezervo, kuris leistų karantinuotis ilgiau nei mėnesį ar du.
                     Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                     Marsrutai.lt tinklaraštis!
                     SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                     Comment

                     Working...
                     X