Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą

  Esmė aiški jau kurį laiką: testuoti ir izoliuoti. O testų taupytojai sutaupytas sumas galės skirti kvėpavimo aparatams.
  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/strai...?copied&copied
  Negali būti taip, kad pats coronavirusas turi kelias atmainas? Nežinau ar tai įmanoma, gal medikai ar biologai galėtų išaiškinti?

  Comment


   Latviai +15, viso 49.

   Comment


    Now, a new study revealed that there are two main types of the virus in circulation, which are causing worldwide infections. A team of scientists from Peking University and Institut Pasteur of Shanghai have identified the two viral strains as S and L types.
    The data highlights that the L type strain was found to be more prevalent in Wuhan, as compared to other places. Also, the results indicate that the prevalence of L-type was more in the early stages of the outbreak in Wuhan.
    L tipas plinta lengviau nei S.
    https://weather.com/en-IN/india/scie...ights-peculiar

    Comment


     Parašė Zorro Rodyti pranešimą
     Latviai +15, viso 49.
     Estijoje 225.
     It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

     Comment


      Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
      Į Kiniją grįžta bumerangas.


      Apsitvarkius viduje svarbiausia sukontroliuoti atvykstančius. Šalys, kurios svarsto apie pasyvią 50 proc. persirgimo strategiją, bus izoliuotos ilgai ir nuobodžiai. Kada persirgs dauguma kinų, jei naujų atvejų šalyje tik tiek? Niekada, jei toliau testuos ir efektyviai izoliuos visus užsikrėtusius.
      Pvz., P. Korėja laikosi demokratiškesnės taktikos (nėra griežtų judėjimo suvaržymų), užsikrėtusių pradėjo rasti vasario viduryje, buvo spartus šuolis, o dabar per dieną registruoja tik dviženklį atvejų skaičių. Iš viso turi 8320 atvejų. 0,02 proc. populiacijos . Kada persirgs dauguma korėjiečių? Irgi niekada. Arba tas laikas bus tokios trukmės, kad nevaidins jokios reikšmės.
      Manau, realiausia išlaukti vakcinos, o tada jau kasmetinis skiepijimasis ir mažesnės epidemijos kaip su gripu.
      Post in English - fight censorship!

      Comment


       Britai jau persirgo
       B. Johnsonas perspėjo, kad nesiėmus drastiškų veiksmų, truksiančių mažiausiai kelis mėnesius, ligos atvejų skaičius kas penkias ar šešias dienas gali išaugti dvigubai. Premjero teigimu, būtina atšaukti visus masinius susibūrimus, esant galimybei, dirbti iš namų. Jungtinės Karalystės iždo kancleris Rishi Sunakas rengia planus, kaip padėti viruso sukeltos krizės alinamiems verslams. „Dabar atėjo metas visiems atsisakyti nebūtino kontakto su kitais žmonėmis, atsisakyti visų nebūtinų išvykų. Jeigu tik gali, žmonės privalo dirbti iš namų. Būtina vengti alinių, klubų, teatrų ir kitų pramogų vietų“, – viruso aukų skaičiui išaugus iki 55, sako kardinaliai nuomonę pakeitęs B. Johnsonas.

       Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=83794241
       Imperatoriškojo koledžo profesorius Neilas Fergusonas su kolegomis politikams pateikė ligšiolinės ligos suvaldymo strategijos, kurią jie pavadino „scenarijus 1“, vertinimą. Pagal jį dėl šios pandemijos Jungtinėje Karalystėje mirtų 260 000 žmonių – į šį skaičių įtraukiamos ne tik tiesiogiai COVID-19 sukeltos mirtys, bet ir gyvybės, prarastos dėl to, kad sveikatos apsaugos sistema nebeturėtų išteklių padėti kitiems žmonėms.

       Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/strai...1290806?copied
       Nenoriu nieko įžeisti, bet aš vakar su skaičiuotuvo įsijungimu ir wikipedijos pavartymu šitą modeliavimą atlikau per ~10 sec.
       Paskutinis taisė Galys; 2020.03.17, 10:06.

       Comment


        Parašė senasnamas Rodyti pranešimą

        Esmė aiški jau kurį laiką: testuoti ir izoliuoti. O testų taupytojai sutaupytas sumas galės skirti kvėpavimo aparatams.
        Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/strai...?copied&copied
        Kuo pagrindžiamas, kad susirgusių saviizoliavimas leidžia lengviau pasveikti?

        Sergančiųjų (simptominių ir besimptomių asmenų) izoliacija ne tik apsaugojo kitus asmenis nuo užsikrėtimo, bet ir, panašu, apsaugojo sergančiuosius nuo sunkios ligos eigos: per 8 dienas 60 proc. sergančiųjų pasveiko.        Comment


         Tas britų scenarijus Nr.1 palaidotų pačio B.Johnson'o valdymą kaip didžiausią tragediją Britanijos istorijoje. Taikos metu, su "geriausia pasaulyje" medicinos sistema prarasti net kelioliką tūkstančių gyvybių ar (neaišku kaip rutuliosis) daugiau nei žemyninėse šalyse, būtų didžiulė nesėkmė.

         Comment


          Herd immunity strategijos siūlytojus kurie turi prieigą prie galios svertų ilgainiui reiks sušaudyti (perkeltine prasme, žinoma). Taikyti šitą "apšviestojo" valdymo strategiją kol praktikoje pilnai neišbandyti Kinijos/Singapūro/Taivano/Pietų Korėjos ir kiti įmanomi būdai yra visiška totali beprotybė. Boriso Johnsono genijai patarėjai (ir durneliai žurnalistai su 120 IQ (kurie pamatę prestižinius kredencialus praranda visą savo menką nuovoką), atkartoję UK talking points negalvodami) jau berods įjungė atbulinę pavarą.
          Paskutinis taisė Kaimai; 2020.03.17, 11:06.

          Comment


           Parašė Panevezietis
           nu va Jono Katino nebėra. A.A.
           Tai tas panevėžietis, grįžęs iš PAR galbūt yra/buvo šis asmuo, kuris jau ir mirė ? : https://lt.wikipedia.org/wiki/Jonas_Katinas
           Čia taip suprast? Mes tai juk nežinom.

           Comment


            Parašė index Rodyti pranešimą

            Manau, realiausia išlaukti vakcinos, o tada jau kasmetinis skiepijimasis ir mažesnės epidemijos kaip su gripu.
            Na dabar net medikai ar " specialistai" skirtingai labai kalba apie viruso plitimą . Vakar per LRT forumą apie vakcinos atsiradimą kalbėjo, kad realiausiai po 1-2 metų, bet vaistai nuo viruso galetų būt žymiai greičiau jei sėkmingai vystis. Tiksliai nepamenu ar ne apie pusę metų kalba buvo.

            Comment


             Per dieną mirė 20 žmonių ir garbingų britų mokslininkų strategijos iškeliavo į šiukšlyną. Nejaugi sunku suvokti paprastus dalykus pasižiūrėjus į kitų šalių skaičius ir kreives.

             Tai tas panevėžietis, grįžęs iš PAR galbūt yra/buvo šis asmuo, kuris jau ir mirė?
             Kam skleisti gandus, jei pagal šios dienos pranešimus užsikrėtusysis yra gyvas, bet sunkios būklės.
             Paskutinis taisė senasnamas; 2020.03.17, 10:41.

             Comment


              Vaistų reikalas judės greičiau nei vakcinos, nes gali tikti kažkas iš jau esančių vaistų. Japonai turi kažkokį vaistą nuo kasos uždegimo, australai - nuo ŽIV ir maliarijos. Aišku, dar trūksta tyrimų, bet jei tie vaistai jau ir taip yra vartojami ir nėra didelis nuodas, tai galima skirti nors ir dabar.

              Coronavirus treatment: Australian researchers ‘within reach’ of cure

              The drugs have already been given to patients infected with COVID-19 abroad and on home soil with promising results.
              https://7news.com.au/lifestyle/healt...-cure-c-746655

              Comment


               Italijos naujos diagnozės:

               3/14 +3497
               3/15 +3590
               3/16 +3233

               Mirtys dar nestoja, nes miršta anksčiau susirgę. Su naujais atvejais irgi anksti spėti ar kreivė užsilenkė galutinai.

               Comment


                Idomu, kaip pas juos viska speja? Tyrimus veza i Roma ar gali operatyviai vietoje nustatyti?

                Comment


                 Karantinas, bet pensininkų pilnos parduotuvės. Kokia prasmė saugot žmones, kurie patys nesisaugo. Bučiau valdžia, atšaukčiau karantiną, nes dabar vaikų darželis.

                 Comment


                  Dėl naujų atvejų, nėra duomenų iš Apulijos ir Trentino regiono. Atvejų skaičius galbūt panašus, ar tik šiek tiek mažesnis nei vakar.

                  Iš kitos pusės, nežinau ar atvejai kažką reiškia. Žiūriu, net čia forume kai kurie laiko, kad visi kurie serga korona virusu, yra nustatyti Italijoje, kas aišku procentinės dalys, kai daug šalių teigia, kad apsikrėtusių daugiau nei 1%, o gal net daugiau.

                  Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą
                  Karantinas, bet pensininkų pilnos parduotuvės. Kokia prasmė saugot žmones, kurie patys nesisaugo. Bučiau valdžia, atšaukčiau karantiną, nes dabar vaikų darželis.
                  Senukų priežiūra turėtų jau dabar rūpintis specialūs savanoriai, ir primygtinai nerekomenduoti eiti iš namų. Taip sumažintume krūvį ligoninėms, o galbūt apsisaugotume nuo visiško lockdown'o kaip apsisaugojo Rytų Azijos šalys.

                  Comment


                   Parašė John Rodyti pranešimą

                   Karantiną visada galima atšaukti. Tiesiog lengviau valdyti situaciją iš karantino ir mažo infekuotų skaičiaus pozicijos, nei iš tokios pozicijos, kai realiai pritrūksta lovų ligoninėse ir plaučių vėdinimo aparatų, kaip nutiko Italijoje.
                   Po savaitės ar dviejų jau turbūt neblogai matysim, kiek realiai yra užsikrėtusių Lietuvoje ir kaip ligoninės tvarkysis.
                   Problema, kad aš nesuprantu kokios taktikos laikosi LR vyriausybė. Aš iki šiol maniau, kad bus bandoma apskritai virusui kelią užkirsti ir jį išnaikinti, bet dabar girdžiu, kad tas bus neįmanoma ir kad siekiama tiesiog pavėlinti viruso atėjimą. Esmė ta, kad jeigu koronavirusas neišvengiamas ir kad tik laiko klausimas kada dauguma juo persirgs, tai tada aš Lietuvos taktikos visiškai nesuprantu. Esmė, kad daugumoje Europos valstybių karantinas skelbiamas būtent tuo pagrindu, kad išvengti staigaus ir nekontroliuojamo piko, kuris dėl per didelio skaičiaus pacientų nulaužtų sveikatos apsaugos sistemą ir smarkiai padidintų mirtingumą.                   Problema ta, kad pas mus jokio piko nėra, apskritai kaip suprantu tik šiandien sulaukėm pirmo paciento, kuriam realiai reikia medicininės priežiūros. Norint 'flatten the curve', visų pirma reikia, kad ta curve būtų, nes pagal tą logiką karantinas įvedamas tada, kada jau sveikatos sistema pasiekia savo maksimalius pajėgumus ir reikia, kad jie nebūtų perviršyti, bet kartu reikia, kad jie būtų maksimaliai išnaudojami ir nestovėtų be darbo. Problema ta, kad pas mus karantinas buvo įvestas nesant nė vieno rimto paciento, žinoma karantinui suveikti reikia laiko, nes įprastai į ligonines žmonės kreipiasi po savaitės ar dviejų, bet netgi jeigu pas mus per savaitę tų sunkių pacientų padaugėtų 5 kartus - tai jų vistiek teturėtumėsim kažkur tik 5, karantinui stabdant jų augimą, galima tikėtis, kad karantino laikotarpiu Lietuvoje bus iki 10 pacientų, kuriems realiai reikia aktyvios medicininės pagalbos ir tų pačių plaučių ventiliavimo aparatų, kurių turim 900. Ir čia galėtumėm apsidžiaugti, bet problema ta, kad tose šalyse, kur mediciniai pajėgumai bus išnaudojami maksimaliai, visuomenės imunitetas bus pakankamai sparčiai įgytas (darant prielaidą, kad tie pateikiami skaičiai, jog 90% apsikrėtusiųjų net nepajaučia jokių simptomų, o hospitalizuojami tik 2% visų apsikrėtusių). Visuomenės imunitetui nereikia, kad persirgtų visi. Kaip Merkel sakė - persirgs 60-70%, to užtenka, kad viruso plitimas būtų sustabdytas. Taigi po mėnesio/dviejų vakarų šalyse susidarys pakankamas skaičius persirgusių, kad galima būtų atšaukti karantiną. Naujų atvejų vis dar bus daug, tačiau dėl to, kad dalis visuomenės turės įmunitetą, virusas pradės daug sunkiau plisti ir jau tik tarp dalies žmonių, o ne tarp visų, dėl to nebebus tokios bangos ir sveikatos apsauga pradės pajėgti susitvarkyti ir be karantino. O ką tuo metu darys Lietuva? Nes atšaukus karantiną, mus vėl užgrius didžiulė banga ir vėl reikės skelbti naują karantiną.

                   Dėl to aš nesuprantu ko vyriausybė ir Vergyga siekia:
                   1. Jeigu jie siekia tokios pačios taktikos, kaip vakarų valstybės, t.y. 'flatten the curve', tai karantinas turi būti įvedinėjamas prieš pat tai, kada bus maksimaliai apkrauti sveikatos sektoriaus pajėgumai.
                   2. Jeigu jie siekia apskritai išnaikinti virusą Lietuvoje, tai visų pirma kelionės turėjo būti uždraustos kur kas ankščiau, visų antra dabartinių priemonių jo išnaikinimui neužtenka - dešimtmilijoninio Hubei gatvės buvo absoliučiai tuščios, darbą nutraukė absoliučiai visi, išskyrus būtinąsias tarnybas ir parduotuves/vaistines, veido kaukių dėvėjimas buvo ir yra privalomas iki šiol. Lietuvoje mes turime labai supaprastina Kinijos karantino variantą, o tai reiškia, kad to paprasčiausiai neužteks sustabdyti viruso plitimui, kita problema, kad net jeigu jį pavyktų Lietuvoje išnaikinti, tai Lietuva du metus turėtų gyventi po geležine uždanga ir nutraukti žmonių judėjimą tarp Lietuvos ir Europos.
                   3. Jeigu jie siekia viruso pavėlinimo - tai tegul paaiškina, kodėl toks žingsnis reikalingas, nes karantinas tai yra ekonomikos pasiuntimas į nokdauną, ekonominės prognozės per dieną suprastėjo per 4% BVP ir bus sunaudoti ilgai kaupti finansiniai rezervai, vakarų Europoje tai būtų 3 metų ekonominio augimo suvalgymas. Tokiam ekonominiam nokdaunui turi būti ypač rimta priežastis. Paaiškinimas, kad gal mes čia truputi laiko išlošim, per kurį gal kelis papildomus ventiliavimo aparatus nusipirksim, nėra ta pakankama priežastis.

                   Kaip aš suprantu ir kas manau yra pagrindinė problema - kad vyriausybė pati nežino ko jinai siekia ir kokios taktikos laikosi, daro padrikus žingsnius neturėdama jokios strategijos, vos ne tai, kad biški priemonių iš vienos taktikos, biški iš kitos ir tada gaunasi sriuba iš kopūstų, spanguolių ir apelsinų, kurios skonis bijau, kad nelabai skanus gali gautis.

                   Comment


                    Parašė Sula Rodyti pranešimą
                    Tas britų scenarijus Nr.1 palaidotų pačio B.Johnson'o valdymą kaip didžiausią tragediją Britanijos istorijoje. Taikos metu, su "geriausia pasaulyje" medicinos sistema prarasti net kelioliką tūkstančių gyvybių ar (neaišku kaip rutuliosis) daugiau nei žemyninėse šalyse, būtų didžiulė nesėkmė.
                    Aš kaip suprantu nėra britų, vokiečių ar ispanų atskirtų strategijų. Jų visų strategija yra ta pati - flatten the curve. Pagal tam tikrus matematinius modelius yra paskaičiuojama kada tiksliai reikia įvesti karantiną, kad jis duotų maksimalų rezultatą - t.y. sveikatos sistema būtų pakankamai apkrauta, bet neviršyti pajėgumai. UK atveju karantino priemonės įvedinėjamos tiesiog kiek vėliau, nei Vokietijoje ar Ispanijoje ir Johnsonas vakar pasakė, kad 'now is the time'. Aš nemanau, kad UK pagal apsikrėtusiųjų virusu skaičiu kuo nors labai skirsis nuo Vokietijos ar Ispanijos.

                    Comment


                     Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                     Kaip aš suprantu ir kas manau yra pagrindinė problema - kad vyriausybė pati nežino ko jinai siekia ir kokios taktikos laikosi, daro padrikus žingsnius neturėdama jokios strategijos, vos ne tai, kad biški priemonių iš vienos taktikos, biški iš kitos ir tada gaunasi sriuba iš kopūstų, spanguolių ir apelsinų, kurios skonis bijau, kad nelabai skanus gali gautis.
                     Na, aš turiu tokią nuomonę. Mūsų karantinas gali skirtis nuo V. Europos karantinų tuo, kad galbūt nereiks absoliutaus lockdown'o. Dabar Lietuvoje karantinas, bet daugių daugiausia praktiškai tik sienos uždarytos ir masinio susirinkimo vietos. Tokį karantiną būtų tiesiog lengviau pakelti. V. europiečiai priversti laiką leisti namie ir niekur eiti.

                     Sutinku, kad bėgant laikui turi būti kažkas sugalvota maksimaliai palengvinant situaciją Europoje, kiek tai leidžia galimybės.
                     Girdėjau nuomonę (JAV lietuvės virusologės), kad sienų uždarymai po kurio laiko neturės prasmės, nes virusas vis tiek paplis per populiaciją.
                     Paskutinis taisė PoDV; 2020.03.17, 11:25.

                     Comment

                     Working...
                     X