Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

  Aš kol kas nežinau koks kelias, UK/Švedijos/Olandijos ar kitų Europos šalių bus tinkamesnis.
  Kaip gali veikti pvz. Prancūzijos planas, jei po karantino vėl atsidarys sienos su Olandija, kur jokio karantino nebuvo?
  Flickr

  Comment


   French President Emmanuel Macron has announced Europe's borders will close at lunchtime tomorrow for 30 days.

   "All trips between non-European countries and the EU and the Schengen zone will be suspended for 30 days," he said in a televised address to the nation.

   https://news.sky.com/story/coronavir...orrow-11958658

   Comment


    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    O gal prie vyresnų jis daug labiau lipa?

    Sakykim apčiupinėk 10 vidutinio amžiaus ir užkrėsi 1, o apčiupinėk 10 70+ ir užkrėsi 5 ?
    Man šitai teorijai reikėtų kokio logiško pagrindimo, nes aš jo nesugalvoju. Pagal idėją tai virusas tiek pas senus, tiek pas jaunus patenka per tą pačią nosį, burną ir pan., pagal idėja jam patekus į vidų jį nugalėti gali tik imunitetas surasdamas tam virusui antivirusą, joks kitoks kelias viruso nugalėjimui bent jau man nėra žinomas (česnakai ir šventintas vanduo netinka). Skirtumas tas, kad imuninė sistema pas senus ir jaunus žmones veikia visai kitomis apsukomis, greitai veikianti imuninė sistema antivirusą gali rasti dar prieš organizmui pradedant apskritai kokius nors ženklus rodyti, kaip kad temperatūrą ar pan.

    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Neteks jokios prasmės (apart pristabdymo) kitų šalių karantinas jei Uk, NL ir Švedija laisvai apsikrės. Nes neįmanoma bus likusoms nuo šitų neapsikrėsti.

    Čia labai rimtas reikalas, todėl buvo privalu sukoordinuoti tai.

    Kai nereikia tai europos sąjungos politikieriai primetinėja savo valią visoms valstybėms, o kai reikia sukoordinuot nesugeba. Farage teisus buvo, kad parazitai yra tie Briuselio politikai.
    Tai kad visų pirma UK ir išstojo iš ES dėl to, kad manė, jog ją per daug sukoordinuoti Briuselis bandė, labai abejoju, kad jai išstojus jinai pradėtų klausyti ką jai Briuselis sako. Bet problema čia net ne ta - aš abejoju ar apskritai net Lietuvai pavyks sustabdyti viruso plitimą. Kaip jau minėjau Kinijoje, kurioje virusas buvo suvaldytas, dabar visi privalomai su veido kaukėmis vaikšto ir dirba, o tai gali būti būtina sąlyga norint jį sustabdyti, bet ar pas mus kas su jomis vaikščios? Šiandien pasiklausius Verygos kalbų, tai kaip suprantu toks tikslas apskritai net nėra keliamas, tikslas neva pavėlinti jo atėjimą 'kad išeitų geriau pasiruošti', tik nelabai suprantu kaip čia galima geriau pasiruoši, per tiek laiko daugiau daktarų neparuoši, o keli papildomai įsigyti ventiliavimo aparatai nelabai ką irgi pakeis, kai tuo tarpu ekonominė kaina milžiniška mokama. Aš manau, kad tikslas turėtų būti keliamas ne 'virusą pavėlinti', o jį apskritai išnaikinti, nes jeigu norima tik pavėlinti - tai aš nesu tikras ar už tai verta milžinišką kainą mokėti ir gal tada labiau apsimokėtų, kad žmonės vaikščiotų į darbą, uždirbinėtų pinigus, o senyvo amžiaus žmonės būtų izoliuoti ir dar iki kaklo viskuo aprūpinti, nes jų aprūpinimo kaina yra šimtus kartų mažesnė, nei ekonomikos stabdymas. Iš kitos pusės yra dar viena viltis - kad tai bus sezoninis virusas, kaip gripas, ir po mėnesio/poros pats išnyks, bent jau iki rudens, o rudenį jau bus vaistai ir nebebus taip baisu. Tokiu atveju 'pavėlinimas' įgautų prasmę.

    Comment


     Žiūrėjau Boriso interviu, tai jau nebe taip drąsiai kalbėjo, minėjo, jog epdemijos UK grafikas nuo numatyto jau paartėjo visa savaite. Nieko neuždarinės, bet rekomenduoja dirbti iš namų, neiti į pub'us, masinius susibūrimus, išlaikyti social distance (artimiausius mėnesius o gal net ir metus!), vyresniems sedėti namie, o VISIEMS susirgusiems izoliuotis namie su visa šeima ir dabar tikslas nr 1 - flatten the curve.

     Iš to ką supratau, tai herd immunity irgi labiau hoax'as, čia tas pats kur ir lietuvių daktarai kalbėjo, jog per artimiausius metus dauguma tikėtina persirgs ir tikriausiai bus sezoninis imunitetas, tikrai nebus kad UK stebuklingai per savaitę visi persirgs, o mes čia Lietuvoje apsaugosim visą populiaciją kažkokios magijos pagalba sukoordinavę viruso migraciją. Nieko realiai šitos strategijos nesikiria, mes tiesiog labiau sulyginsim kurvą, o britai lygins kiek jau jiems dabar gausis ir nieko neuždarinės, nes tikėsis, jog žmonės bus sąmoningi ir saugosis patys (vis tiek daug verslų bus šikna ir pas juos)

     Tai vat kadangi pusdienį skaičiau visokių medikų nuomones, tai dabar jau esu ekspertas ir galiu pasakyti, kad nuo viruso nepabėgsim ir mes, bet mūsų sveikatos sistemai ir apskritai žmonėms karantinas matyt naudingas, nes yra geras spyris į šikną pradėti vengti fizinio kontakto ir dažnai plauti rankas (kaip daro korėjiečiai), kas padės sunkesnius susirgimus ištempti per ilgesnį laiko tarpą. Jeigu ant rytojaus neprasidės viruso proveržis, tai manau jog bus neužilgo atlaisvinti draudimai ir visos parduotuvės pradės atsidarinėti, nes tiesiog nebus prasmės laikyti jas uždarytomis.

     Na o viešbučiams ir maitinimo įstaigoms teks mažinti lūkesčius, nes net ir atšaukus karantiną paklausa neatsistatys, tai tas pasipiktinimas vyriausybės paramos programa nerimtas ir ji apskritai turėtų būti nukreipta į rimtesnius verslus, kuriems dėl viruso laikinai sutriko kokios nors tiekimo grandinės. Pabūsiu antisocialistiškas ir pasakysiu, jog jei pereisim į krizės fazę, tai bus puiki proga dar labiau sumažinti atotrūkį iki Vakarų Europos, bet tikrai ne padavėjai ir ne viešbučio kambarinės mums padės tai padaryti.

     Vėl grįžtant prie socializmo, tai būtų naudingiau jei valstybė nekurtų iliuzijų apie visų darbo vietų išlaikymą tuose sektoriuose kažkokių minimalkės dydžio pašalpų pagalba, o pradėtų finansinį skatinimą persikvalifikuoti ir ieškoti galimybių kitose srityse.


     Comment


      Dar viena teorija, šįkart sako, kad per 2-3 mėn užsikrės 100proc visų mūsų:
      https://kaunas.kasvyksta.lt/2020/03/...omment-page-1/

      Comment       Tai va tame ir esmė, kad jeigu tiesa, ką jis šneka, tai 90% susirgusiųjų nieko net nepajaučia, 8% virusas pasireiškia kaip gripas, o į ligonines gulas tik 2%, miršta 0,2% (daugiausiai 80+ mečiai). Jeigu tai tiesa ir pagrindinė problema, kad čia klausimas ne ar persirgsim/nepersirgsim, o kad visi vienu metu nesusirgtumėm, tai tada man Lietuvos strategija tampa nelabai suprantama, nes jeigu ar taip ar taip persirgsim ir svarbiausia čia 'išlyginti kreivę', tai vadinasi kad mes be reikalo čia tuos karantinus skelbiam, nes pas mus dar nėra ką stabdyti, nes ligoninės dar tūščios, problema bus tada, kada atšauksim karantiną ir kadangi niekas pas mus neturės imuniteto - jis pradės labai sparčiai plisti ir užkiš ligonines.

       Comment


        Bet iš kur jis traukia 100proc kai Vokietija, britanija apie 60-80proc kalbėjo?
        Čia kažkokia kardinaliai nauja informacija nuo visų prognozių, kurios buvo pasirodžiusios šioje temoje.

        Bet man dar įdomu ar teisybę jis sako, kad kuo mažiau viruso pasgausi, tuo lengviau persirgsi?

        Aš kaip nespecialistas galvojau, kad tu arba virusą pasigauni, arba nepasigauni. Jei pasigauni tai nesvarbu ar daug tų dalelių įkvepi, ar mažai, jis taip pat tave užkrečia.
        O iš tiesų yra kitaip - kad daug kas priklauso nuo to kiek tų dalelių įkvepi?

        Comment


         Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

         Tai va tame ir esmė, kad jeigu tiesa, ką jis šneka, tai 90% susirgusiųjų nieko net nepajaučia, 8% virusas pasireiškia kaip gripas, o į ligonines gulas tik 2%, miršta 0,2% (daugiausiai 80+ mečiai). Jeigu tai tiesa ir pagrindinė problema, kad čia klausimas ne ar persirgsim/nepersirgsim, o kad visi vienu metu nesusirgtumėm, tai tada man Lietuvos strategija tampa nelabai suprantama, nes jeigu ar taip ar taip persirgsim ir svarbiausia čia 'išlyginti kreivę', tai vadinasi kad mes be reikalo čia tuos karantinus skelbiam, nes pas mus dar nėra ką stabdyti, nes ligoninės dar tūščios, problema bus tada, kada atšauksim karantiną ir kadangi niekas pas mus neturės imuniteto - jis pradės labai sparčiai plisti ir užkiš ligonines.
         Karantiną visada galima atšaukti. Tiesiog lengviau valdyti situaciją iš karantino ir mažo infekuotų skaičiaus pozicijos, nei iš tokios pozicijos, kai realiai pritrūksta lovų ligoninėse ir plaučių vėdinimo aparatų, kaip nutiko Italijoje.
         Po savaitės ar dviejų jau turbūt neblogai matysim, kiek realiai yra užsikrėtusių Lietuvoje ir kaip ligoninės tvarkysis.
         Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

         Comment


          https://edition.cnn.com/2020/03/14/h...ead/index.html - JAV pareigūnai pasirodo tik neseniai sužinojo, kad užkrėsti gali ir žmogus be simptomų.
          Apart to, kad net mes forume tą jau seniai skaitėme, kaip kažkam apskritai tai gali būti neaišku.
          Juk jei tu užsikrėtęs, bet nerodai simptomų, vis tiek esi užsikrėtęs. Ir jei užsikrėtęs vadinasi gali užkrėsti.
          Kodėl kažkas galvojo kitaip? Tai yra, kad užsikrėtęs negali užkrėsti vien todėl, kad neturi simptomų.
          Juk užkrečia tavo turimas užkratas- virusas, o ne tavo turimi simptomai.
          Nustebino rimtai.
          Paskutinis taisė Gator; 2020.03.17, 00:53.

          Comment


           Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

           Įdomu ne tik tai, kad tik du žmonės, kuriems nėra 50 metų, mirė, bet ir tai kad virš 70+ metų žmonės apskritai sudaro 40% visų diagnozuotų atvejų. o tų, kam iki 50 metų, tėra 20%. Tai truputi nelogiška, nes tų, kam iki 50, yra žymiai daugiau ir jie daug daugiau socializuojasi, dirba tarp daug žmonių ir daug mažiau namie sėdi, kas reiškia daug didesnę tikimybę pasigauti virusą. Labiausiai tikėtina, kad dauguma tų iki 50 metų net nesikreipia pagalbos, nes net nežino, kad koronavirusą turi. Bet jeigu tokie žmonės gali užkrėsti kitus žmones, tai užkirsti kelią viruso plitimui galima tik ypač radikaliomis karantino sąlygomis, o kita labai svarbi sąlyga - visi turi dėvėti veido kaukes. Kinijoje net ir šiandieną, kai su virusu praktiškai susidorota, yra parivaloma visiems be išimties dėvėti veido kaukes. Bet pas mus tai vadina 'tai juk nuo viruso neapsaugo', užtai apsaugo nuo jo platinimo, net jei ir atrodo, kad tu sveikas. Aš bijau, kad pas mus tos karantino priemonės paprasčiausiai bus per skystos, kad jį sulaikytų, nes tiesą sakant mes tų priemonių net nelabai turim - vargu ar tas veido kaukes išeitų visiems gauti net jei labai norėtų.
           Italai dabar testuoja tik tuos, kuriems jau aukščiausiasis rodosi. Todėl didžioji dalis ir yra vyresnio amžiaus. Geriausiai situacija pasimato iš Pietų Korėjos, kurie testavo visus iš eilės, tai 20-29 amžiaus grupė žymiai daugiau susirgimų turėjo, nei kitos.

           Comment


            Parašė Gator Rodyti pranešimą
            Bet man dar įdomu ar teisybę jis sako, kad kuo mažiau viruso pasgausi, tuo lengviau persirgsi?

            Aš kaip nespecialistas galvojau, kad tu arba virusą pasigauni, arba nepasigauni. Jei pasigauni tai nesvarbu ar daug tų dalelių įkvepi, ar mažai, jis taip pat tave užkrečia.
            O iš tiesų yra kitaip - kad daug kas priklauso nuo to kiek tų dalelių įkvepi?
            Aš šito irgi nelabai suprantu, nes kiek aš suprantu, tai kada virusas organizme pradeda daugintis - tai jau jis ir prisidaugins. Antra vertus, jeigu neklystu, tai vakcina nuo virusų būtent ir yra kažkoks mažas ligos kiekis toks, koks organizmą nesusargdiną, bet kartu pakankamas jį priversti surasti tą 'antivirusą' ir taip organizmas įgauna imunitetą, nes tas skiepo skystis, kaip ir bet koks kitas vaistas, iš organizmo yra pašalinamas per pora dienų, o nuo nemutuojančių virusų imunitetas yra įgaunamas visam gyvenimui.

            Comment


             Parašė Gator Rodyti pranešimą
             O iš tiesų yra kitaip - kad daug kas priklauso nuo to kiek tų dalelių įkvepi?
             Priklauso nuo to kaip intensyviai tomis dalelėmis atakuojamas organizmas. Mikrodozes gali atremti jau net išorinė organizmo apsauga.

             Comment


              Kol Lietuvoje verkiama dėl per mažų testavimo apimčių, Suomijoje testavimo apimtys mažinamos. Bus tikrinami tik sunkiai sergantys, sveikatos apsaugos ir socialiniai darbuotojai.
              Oficialiai nustatyti 272 atvejai, manoma, kad užsikrėtusių gali būti 20-30 k. daugiau.

              LT pagaliau turime sunkų atvejį importuotą iš PAR.
              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

              Comment


               Parašė Tomas Rodyti pranešimą
               Kol Lietuvoje verkiama dėl per mažų testavimo apimčių, Suomijoje testavimo apimtys mažinamos. Bus tikrinami tik sunkiai sergantys, sveikatos apsaugos ir socialiniai darbuotojai.
               Oficialiai nustatyti 272 atvejai, manoma, kad užsikrėtusių gali būti 20-30 k. daugiau.

               LT pagaliau turime sunkų atvejį importuotą iš PAR.
               Tai kad čia PSO verkia, kad reikia
               test test test

               Comment


                1. PSO žiūri į prasčiausius atvejus (valstybes) bei tas, kurios nesiima priemonių - kavinės dirba ir t.t.

                2. Vokietija-Lenkija pasienyje nepraleidžia lietuvių lengvųjų, nes nepasitiki, kad nesustos pakeliui. Keleiviai traukiniu, vairuotojai keltu. Taivane ir pan. žmonės strigę mėnesiui.

                3. Rekomendacija dirbti iš namų, kad ofisuose liktų kuo mažiau žmonių - jei praleido atvejų, nesužlugdys visos įmonės, o pastebės simptomus namuose ar tie pavieniai. Perdavimas pristabdomas.

                4. Simptominiai nešiotojai pavojingesni, nes virusas platinamas lengviausiai oro-lašeliniu būdu - čiaudint, kostint. Tačiau ir nosies nusivalymas ranka ir tada čiupinant paviršius gali būti kelias, dėl viruso išgyvenamumo aplinkoje. Prakaitas ir visi kiti sekretai taip pat gali būti potencialūs perdavimo būdai jeigu yra kontaktuojama bei teršiama. Tiesiog prasilenkimas koridoriuje, kuriame ėjo infekuotas 2h bėgyje minėta, kad rizika užsikrėsti maža.
                Paskutinis taisė Riedis; 2020.03.17, 07:30.

                Comment


                 Visa ES 30 dienų laikotarpiui uždaro visas savo išorines sienas. Pagaliau matome jau ne tik pavienių valstybių veiksmus, bet ir kažkokius koordinuotus veiksmus visos sąjungos lygmeniu.
                 Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                 Marsrutai.lt tinklaraštis!
                 SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                 Comment


                  Į Kiniją grįžta bumerangas.
                  20 out of 21 new cases reported today are travelers from abroad
                  Apsitvarkius viduje svarbiausia sukontroliuoti atvykstančius. Šalys, kurios svarsto apie pasyvią 50 proc. persirgimo strategiją, bus izoliuotos ilgai ir nuobodžiai. Kada persirgs dauguma kinų, jei naujų atvejų šalyje tik tiek? Niekada, jei toliau testuos ir efektyviai izoliuos visus užsikrėtusius.
                  Pvz., P. Korėja laikosi demokratiškesnės taktikos (nėra griežtų judėjimo suvaržymų), užsikrėtusių pradėjo rasti vasario viduryje, buvo spartus šuolis, o dabar per dieną registruoja tik dviženklį atvejų skaičių. Iš viso turi 8320 atvejų. 0,02 proc. populiacijos . Kada persirgs dauguma korėjiečių? Irgi niekada. Arba tas laikas bus tokios trukmės, kad nevaidins jokios reikšmės.

                  Comment


                   Italijos leidinys repubblica.it skelbia, jog atlikus visų vieno Venecijos kaimo gyventojų koronaviruso testus nustatyta, jog nuo 50 iki 75 proc. užsikrėtusiųjų serga visiškai asimptomine COVID-19 eiga, tačiau patys yra užkrečiami aplinkiniams.

                   Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/strai...1290734?copied

                   Comment


                    Taikant užsikrėtusiųjų asmenų izoliaciją Vo 'Euganeo kaime per 7-10 dienų sergančiųjų kiekis sumažėjo nuo 88 iki 7. Sergančiųjų (simptominių ir besimptomių asmenų) izoliacija ne tik apsaugojo kitus asmenis nuo užsikrėtimo, bet ir, panašu, apsaugojo sergančiuosius nuo sunkios ligos eigos: per 8 dienas 60 proc. sergančiųjų pasveiko.
                    Esmė aiški jau kurį laiką: testuoti ir izoliuoti. O testų taupytojai sutaupytas sumas galės skirti kvėpavimo aparatams.
                    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/strai...?copied&copied

                    Comment


                     Lenkija dar 28 , viso 205 ir 1 mirė.

                     Wałbrzych'o ligoninėje mirė 57 metų vyras.
                     Paskutinis taisė Zorro; 2020.03.17, 09:10.

                     Comment

                     Working...
                     X