Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Vilnietizz
  replied
  P.S. pirmą kartą per 2 mėnesius R0 rodiklis Lietuvoje krito žemiau vieneto. Tikiuosi, tendencija bus tvari ir atvejų mažės, nors su karantino laisvinimais ir galimybiu pasais visko gali būti.

  Komentuoti:


 • Vilnietizz
  replied
  Parašė PoDV Rodyti pranešimą

  Gali būti žemesnis kiniškos vakcinos efektyvumas, bet tokie atvejai, kaip jūs minit, turėtų būti ženklas, kad reiktų priverti keliones į šalis, kuriose yra žemas vakcinacijos lygis ir yra padidinta epidemijos grėsmė, o apie epidemijos židiniais tapusiais valstybės neturi būti nė kalbos.

  Laisvos kelionės turėtų būti tik tarp tų šalių, kur laisvas viešasis gyvenimas ir aukštas vakcinacijos lygis. Tad siūlyčiau kol kas pamiršti keliones į Afrikas ir panašiai Nebent pasitvirtins mano optimistinė hipotezė dėl pandemijos apsiraminimo pasauliniu mastu ir nebematysime Brazilijos ar Indijos situacijų. Aišku, kiti turi ir pesimistines prognozes ar hipotezes, kad dar čia bus tų brazilijų ir indijų, gal net Vokietijoje ar UK Kadangi iš gąsdinimų gali gerą PR pasidaryt ir nesijaučiu norintis būti mainstream gąsdintoju, tai "populiariųjų" hardcore virusologų nuomonių netransliuosiu. Juolab, kad ten irgi lygiai tokios pačios hipotezės.

  Tailandas, Vietnamas galėtų pakentėti, neturėti atvejų, bet galbūt aukštos vakcinacijos šalys jau galėtų būti po truputį atveriamos.
  Na, kas liečia kiniškas vakcinas, tai, panašu, kad bent jau Sinopharmas nėra toks jau blogas. Prieš porą dienų šią vakciną patvirtino PSO (beje, Sputnikas ten iki šiol nepatvirtintas). PSO kriterijų vakcinos patvirtinimui nežinau, bet nemanau, kad jie švelnesni nei ES vaistų agentūros (EMA).
  Sinovac, taip, kelia daugiau įtarimų. Bet, kas įdomiausia, jį naudoja ir Honkongas, kuris yra tikrai ne trečiojo pasaulio šalis, tad finansiškai tikrai galėjo sau leisti vietoj Sinovaco pirkti daugiau Pfizerio ir Modernos.

  Kalbant apie turizmą, tai tikrai pritariu, kad nereikia leisti kelionių iš visokių trečiųjų šalių su žemais skiepijimo rodikliais ir neaiškia epidemiologine situacija. Bet ir pačiame ES viduje, sakyčiau, dar ne laikas leisti laisvai keliauti. Skiepijimo mąstai dar nepakankamai dideli (mažiau nei 30 proc. gyventojų gavo pirmąją dozę, reikėtų bent 70 proc.), o sergamumas, išskyrus, kelias šalis, vis dar didelis.

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą
  Mano asmenine nuomone, geriausia vakcina būtų tokia, kuriai užtenka vienos dozės, jog pilnai susiformuotų imunitetas, o ne 2-ų. Panašiai kaip yra su tais laiko patikrintais skiepais, turiu omeny tuos, nuo kurių skiepija dar mažus vaikus. Aš esu už juos. Tačiau čia, paskubomis sukurtas skystis... ką aš žinau. Nepaisant to, neišsižadu bendravimo su tais piliečiais, kurie planuoja skiepytis arba jau gavo bent vieną dozę. Kažkodėl visos mums žinomos vakcinos reikalauja revakcinacijos.
  Mhm, gal ir geriausia būtų. Bet gal ne veltui reikia kelių. Kaip ir tų gerų laiko patikrintų, kuriomis skiepija vaikus: dauguma atvejų rekia dviejų, o neretai ir dar daugiau dozių. Va 2021 PSO rekomenduojamų vakcinų sąrašas vaikams ir kiek dozių reikia:
  • Hep B – Many new parents wonder what vaccines are given at birth, and just one is recommended right away: the first dose of hepatitis B. The first dose is recommended right away in case mothers are knowingly or unknowingly hepatitis B positive. Three doses are needed in total. The second dose is recommended when your child is between 1 and 2 months old, and the third dose is recommended between 6 and 18 months.
  • Rotavirus – Depending on manufacturer of the vaccine, your child may need two or three doses of the rotavirus vaccine, with the first dose being given at 2 months old and the second at 4 months old. If needed, the third dose is given at 6 months old. It’s important to note that this vaccine cannot be given after 8 months of age, so following the recommended schedule is especially important to ensure your child is protected.
  • DTaP – The diphtheria, tetanus and pertussis vaccine requires five doses. The first four are recommended at 2 months, 4 months, 6 months, and between 15 and 18 months old.
  • Hib – Depending on the manufacturer of the vaccine, your child may need three or four doses of the haemophilus influenzae type b vaccine. If three doses are needed, shots are given at 2 months, 4 months, and between 12 and 15 months old. If four doses are needed, kids also receive a dose at 6 months old.
  • PCV – The pneumococcal vaccine is a series of four doses taking place at 2 months, 4 months, 6 months, and between 12 and 15 months old.
  • IPV – The poliovirus vaccine is another four-dose series. The first three are recommended at 2 months, 4 months, and between 6 and 18 months old.
  • MMR – The measles, mumps and rubella vaccine is given in two doses, with the first dose being recommended between 12 and 15 months old.
  • Varicella – The chickenpox vaccine is also given in two doses, with the first shot taking place between 12 and 15 months old.
  • Hep A – Like several other important vaccines, the hepatitis A vaccine requires two doses. The first dose is recommended at 12 months old.

  Komentuoti:


 • Kristupas0220
  replied
  Mano asmenine nuomone, geriausia vakcina būtų tokia, kuriai užtenka vienos dozės, jog pilnai susiformuotų imunitetas, o ne 2-ų. Panašiai kaip yra su tais laiko patikrintais skiepais, turiu omeny tuos, nuo kurių skiepija dar mažus vaikus. Aš esu už juos. Tačiau čia, paskubomis sukurtas skystis... ką aš žinau. Nepaisant to, neišsižadu bendravimo su tais piliečiais, kurie planuoja skiepytis arba jau gavo bent vieną dozę. Kažkodėl visos mums žinomos vakcinos reikalauja revakcinacijos.

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Kinų komuniagos matyt dar neįlindo iki tokio lygio technologijų vagime, kad vakciną pavogtų.

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Kiniškų vakcinų efektyvumas šiaip labai žemas. Tiriant Brazilijoje nustatytas 50 proc. efektyvumas po dviejų dozių:

  CoronaVac is a well-tolerated vaccine containing inactivated severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2), and it induced humoral responses in phase 1 and 2 studies. Analysis of a Brazilian phase 3 clinical trial that evaluated 12,607 participants showed that the vaccine had an efficacy of 50.39% 15 days after the 2nd dose.

  Be to reikia įvertinti, kad ten buvo specialiai tyrimams darytos vakcnos. Žinant tokio tipo šalių mentalitetą bijau, kad serijinės gamybos metu produktas gaminamas dar žemesnės kokybės negu tas bandomasis gaminys. Bandomosioms partijoms tikėtina, kad buvo labiau pasistengta negu serijinės gamybos metu. Kai kuriems specialistams įtarimą kelia kaip sparčiai kinai gamina vakcinas žinant , kad tokio tipo vakcinoms yra objektyvių technologinių apribojimų kurie neleidžia itin pagreitinti gamybos proceso nenukenčiant kokybei. Todėl jei kokie Seišelai ir suleido 98 procentus dozių 100 gyventojų (kai kuriems po vieną, kai kuriems po dvi) tai geriausių atveju turi 35 proc. realiai paskiepytų gyventojų (įvertinant, kad po pirmos dozės efektyvumas dar mažesnis nei po dviejų). Tai yra gana panašus skiepijimo lygis kaip Lietuvoje įvertinus efektyvumą.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Gator Rodyti pranešimą

  Yra skalė dalykų. Objektyviausias, kad 2*2 yra 4, mažiausiai objektyvus, kad raudona gražesnė už žalią. Ir daug visokių kitokių. Žinoma žemės plokštumas labai arti 2*2 skalėje, taip pat ir covid 19 egzistavimas.
  2x2=11 trejetainėje sistemoje.

  Komentuoti:


 • hobo
  replied
  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
  hobo
  O tu šiaip kurse, kad tu, arba tavo seneliai gyveno tame laikotarpyje, kada raupai buvo viena mirtingiausių ligų pasaulyje? Tai buvo virusas, kuris buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko vidutinė gyvenimo trukmė tuo metu buvo pora dešimtmečių trumpesnė, nei kad ji yra šiuo metu. Didžiulėmis mokslo pastangomis buvo išrasta vakcina ir raupai buvo nugalėti. Ir visgi liko vienas neatsakytas klausimas: kaip tu manai, ar durnių, mėginančių priešintis mokslui ir medicinai daugiau buvo tais laikais, ar dabar?
  As jau gal pora kartu cia rasiau, kad vakcina vakcinai nelygi. Vienas dalykas, patikrinras zinomas dalykas, o visai kitas ka tik atrastas ir laiko neisbandytas.

  Kas del viruso neigimo, as jau du kart koronke sirgau; rudeni ir siu metu kovo menesio pradzioje. Tas variantas is kovo men. buvo sunkesnis nei is rudens: po to dar dvi savaites atsikosejimas ejo. Tad jei kita karta kas sakys kad neigiu virusa, prasom pacituoti sita mano pranesima.

  Kas del ligos pavojingumo, as irgi jau buvau pateikes cia liadiska posaki, su kurio visiskai sutinku: "Lietuvoje nuo rukimo pasiekmiu kasmet mirsta apie 7000 zmoniu, bet ir kovidas irgi pavojingas".
  Paskutinis taisė hobo; 2021.05.08, 16:41.

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

  Nuomonių taip, yra visokių, bet ne visos jos teisingos. Čia ne tas klausimas "kokia tau spalva gražiau - raudona ar žalia", nes atsakymas visada bus subjektyvus ir bet kokiu atveju teisingas. Šiuo atveju, yra konkreti objektyvi tiesa. Kažkas gal turi nuomonę, kad 2 x 2 = 5, ar kad žemė plokščia, bet tokia nuomonė patys žinom kokia.

  Daug kas įsivaizduoja, kad klausimas apie pandemijos realumą, skiepų naudą ar žemės formą yra to paties lygio, kaip individo mėgstama spalva ar sriuba - "man atrodo taip, man atrodo anaip".
  Yra skalė dalykų. Objektyviausias, kad 2*2 yra 4, mažiausiai objektyvus, kad raudona gražesnė už žalią. Ir daug visokių kitokių. Žinoma žemės plokštumas labai arti 2*2 skalėje, taip pat ir covid 19 egzistavimas.

  Komentuoti:


 • PoDV
  replied
  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
  Beje, prie griežto karantino šią savaitę grįžo ne tik Seišeliai, bet ir Maldyvai, kuriose rimta banga kilo nepaisant to, kad 56 procentai maldyviečių jau paskiepyta. Abi šalys grynai turistinės, tad skubėjo atsiverti. Ir kažin, ar toks dviejų šalių pavyzdys rodo tik kiniškų vakcinų nepatikimumą ir bangos nekiltų, jei šalys skiepytųsi Pfizeriu? O gal priežastis visame kitame reikale? Tame, kad net ir paskiepijęs daugumą gyventojų negali jaustis ramiai ir atidarinėti sienų, kai virusas nuolat mutuoja? Izraelio ir UK (šalių, kurioms nedaug liko iki herd immunity) atsargus požiūris į kelionių atnaujinimą tampa visiškai logišku ir suprantamu.
  Gali būti žemesnis kiniškos vakcinos efektyvumas, bet tokie atvejai, kaip jūs minit, turėtų būti ženklas, kad reiktų priverti keliones į šalis, kuriose yra žemas vakcinacijos lygis ir yra padidinta epidemijos grėsmė, o apie epidemijos židiniais tapusiais valstybės neturi būti nė kalbos.

  Laisvos kelionės turėtų būti tik tarp tų šalių, kur laisvas viešasis gyvenimas ir aukštas vakcinacijos lygis. Tad siūlyčiau kol kas pamiršti keliones į Afrikas ir panašiai Nebent pasitvirtins mano optimistinė hipotezė dėl pandemijos apsiraminimo pasauliniu mastu ir nebematysime Brazilijos ar Indijos situacijų. Aišku, kiti turi ir pesimistines prognozes ar hipotezes, kad dar čia bus tų brazilijų ir indijų, gal net Vokietijoje ar UK Kadangi iš gąsdinimų gali gerą PR pasidaryt ir nesijaučiu norintis būti mainstream gąsdintoju, tai "populiariųjų" hardcore virusologų nuomonių netransliuosiu. Juolab, kad ten irgi lygiai tokios pačios hipotezės.

  Tailandas, Vietnamas galėtų pakentėti, neturėti atvejų, bet galbūt aukštos vakcinacijos šalys jau galėtų būti po truputį atveriamos.
  Paskutinis taisė PoDV; 2021.05.08, 14:41.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  O ar leidžiama aptarinėti moderavimo politiką?
  Yra tokia visuotinai pripažinta nuomonė, kad covid-19 "tik gripas" arba "išgalvota", o skiepijasi tik "durniai" arba "mirtininkai". Daug yra visokių nuomonių pasaulyje.
  Nuomonių taip, yra visokių, bet ne visos jos teisingos. Čia ne tas klausimas "kokia tau spalva gražiau - raudona ar žalia", nes atsakymas visada bus subjektyvus ir bet kokiu atveju teisingas. Šiuo atveju, yra konkreti objektyvi tiesa. Kažkas gal turi nuomonę, kad 2 x 2 = 5, ar kad žemė plokščia, bet tokia nuomonė patys žinom kokia.

  Daug kas įsivaizduoja, kad klausimas apie pandemijos realumą, skiepų naudą ar žemės formą yra to paties lygio, kaip individo mėgstama spalva ar sriuba - "man atrodo taip, man atrodo anaip".

  Komentuoti:


 • rmss
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  O ar leidžiama aptarinėti moderavimo politiką?
  Yra tokia visuotinai pripažinta nuomonė, kad covid-19 "tik gripas" arba "išgalvota", o skiepijasi tik "durniai" arba "mirtininkai". Daug yra visokių nuomonių pasaulyje.
  Berods dar vieną įspėjimą galiu gaut iki bano

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė rmss Rodyti pranešimą
  Romas man už pasisakymą, kad galimybių pasas gerai nes apsaugotų nuo antivakserių davei įspėjimą ir ištrynei komentarą. Čia tuo tarpu žymiai baisesni įžeidinėjimai, tai ar nebus taip, kad komentarai trinami ir įspėjimai dalinami tik tiems, kurių nuomonės tau nepatinka?
  O ar leidžiama aptarinėti moderavimo politiką?
  Yra tokia visuotinai pripažinta nuomonė, kad covid-19 "tik gripas" arba "išgalvota", o skiepijasi tik "durniai" arba "mirtininkai". Daug yra visokių nuomonių pasaulyje.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  O iš viso, nenoras bendrauti realybėje su antivakseriais yra įžeidimas, ar tiesiog žmogaus pasirinkimas? Įdomu, kaip tai traktuojama. Taip, diskriminuoti jų neleidžia, bet ar diskriminacija, kai pasiskiepijęs pilietis jų niekaip bjauriai nevadina, darbe aptarnauja kaip visus, bet tiesiog gyvenime nori bendrauti tik su turinčiais tokį patį požiūrį? Čia tik klausimas, o ne siūlymas neprasidėti.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.05.08, 11:33.

  Komentuoti:


 • rmss
  replied
  Parašė hobo Rodyti pranešimą
  P.S.
  Vis tvirciau pradedu tiketi, kad "vakseriai" yra kazkokios tai antros-trecios intelektualines eiles atstovai.
  Romas man už pasisakymą, kad galimybių pasas gerai nes apsaugotų nuo antivakserių davei įspėjimą ir ištrynei komentarą. Čia tuo tarpu žymiai baisesni įžeidinėjimai, tai ar nebus taip, kad komentarai trinami ir įspėjimai dalinami tik tiems, kurių nuomonės tau nepatinka?

  Komentuoti:


 • Vilnietizz
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Baisi situacija didelėje dalyje Azijos, ne tik Indijoje.

  Aš kadangi reguliariai pasižiūriu statistiką - ir sergamumo, ir skiepijimo, tai man straipsnyje aprašyti dalykai ne naujiena, bet pagal komentuotojų rašliavas - mažai kas turi bent menkiausią supratimą, apie ką kalbama. Jeigu geriausiai vertinamas komentaras blevyzgoja apie tai, kad staigūs protrūkiai Nepale ir Tailande įrodo vakcinų nepatikimumą (kai šiose šalyse pasiskiepijo tik vienaženkliai procentai gyventojų), tai toks elementarių dalykų nežinojimas priverčia eilinį kartą išsižioti iš nuostabos. Toks jausmas, kad daugiau nei pusė žmonių yra gryni dvejetukininkai...
  Taip, dauguma Pietryčių Azijos valstybių dabar atrodo tikrai prastai, nors pirmąją bangą praėjusiais atlaikė tiesiog puikiai, anuomet virusas jų praktiškai visai nepalietė. Na, žinoma, sergamumas jose ir dabar nė iš tolo nesiekia Europos ar abiejų Amerikų lygio, bet azijiečiams dėl pakankamai silpnai išvystytų sveikatos apsaugos sistemų ir dabartinė situacija yra artima katastrofai.
  Priežastis naujos bangos, matyt, tame, kad šalys išsiilgo turistų ir surizikavo šiek tiek praverti sienas. Bent jau į Tailandą virusas, panašu, kad buvo iš naujo užvežtas, nes pas juos jis išvis buvo išnaikintas.

  Beje, prie griežto karantino šią savaitę grįžo ne tik Seišeliai, bet ir Maldyvai, kuriose rimta banga kilo nepaisant to, kad 56 procentai maldyviečių jau paskiepyta. Abi šalys grynai turistinės, tad skubėjo atsiverti. Ir kažin, ar toks dviejų šalių pavyzdys rodo tik kiniškų vakcinų nepatikimumą ir bangos nekiltų, jei šalys skiepytųsi Pfizeriu? O gal priežastis visame kitame reikale? Tame, kad net ir paskiepijęs daugumą gyventojų negali jaustis ramiai ir atidarinėti sienų, kai virusas nuolat mutuoja? Izraelio ir UK (šalių, kurioms nedaug liko iki herd immunity) atsargus požiūris į kelionių atnaujinimą tampa visiškai logišku ir suprantamu.
  Paskutinis taisė Vilnietizz; 2021.05.08, 10:35.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
  Lietuvoje bent viena doze paskiepytų artėja prie 25%, o chuilostane <9%
  Šiandien Lietuvoje 27,2% bent vieną skiepą gavę. 13,7% - pilnai vakcinuoti.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą
  Jus tai dar stebina? Soc. media, kurių dalis yra komentarai po straipsniais, jau seniai konspirologų triumfo vieta. Ten tiesiog kliedesių, prieštaraujančių vienas kitam, fejerverkai.
  Ne, aš vis žadu sau daugiau nesistebėti, bet kad žmonės sugeba tiesiog pritrenkti savo nesąmonėmis.

  Dvejetukininkai panašu kad daugumoje ir liko dvejetukininkais, tik gyvenimas jau rašo kiek kitokius pažymius. Šito pandemijos egzamino labai daug neišlaikiusių, o pažymiai tai net labai skausmingi.

  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
  Lietuvoje bent viena doze paskiepytų artėja prie 25%, o chuilostane <9% https://index.minfin.com.ua/referenc...nation/russia/
  Lietuvoje jau virš 27%... Rusija žiauriai pasišiukšlino, deja, nors startinės pozicijos žymiai geresnės nei Brazilijos ar ypač Indijos, kurios abi jau turi didesnius procentus suskiepytų už Rusiją.

  Beje, kaip nekeista, Rytų Azijoje ne kažkas su skiepijimu. Iš jų tikėjausi pirmavimo.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.05.08, 10:32.

  Komentuoti:


 • Gator
  replied
  Aš apie tavo teiginį, kad reikia galvoti, kad sputnik geresnis ir tik tada skiepysis. Iš tiesų užtenka galvoti, kad ne prastesnis.

  O dėl paskiepytų kiekio, gali susidėti iš daugiau kitų dalių,tarkime:
  * yra labiau antivakseriški
  * mažiau bijo viruso, čia sprendžiant iš visokių renginių atvirumo kai pas mus buvo griežtai užkalta ir tt
  * prastesni logistiniai gebėjimai


  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
  Aš kadangi reguliariai pasižiūriu statistiką - ir sergamumo, ir skiepijimo, tai man straipsnyje aprašyti dalykai ne naujiena, bet pagal komentuotojų rašliavas - mažai kas turi bent menkiausią supratimą, apie ką kalbama. Jeigu geriausiai vertinamas komentaras blevyzgoja apie tai, kad staigūs protrūkiai Nepale ir Tailande įrodo vakcinų nepatikimumą (kai šiose šalyse pasiskiepijo tik vienaženkliai procentai gyventojų), tai toks elementarių dalykų nežinojimas priverčia eilinį kartą išsižioti iš nuostabos. Toks jausmas, kad daugiau nei pusė žmonių yra gryni dvejetukininkai...
  Jus tai dar stebina? Soc. media, kurių dalis yra komentarai po straipsniais, jau seniai konspirologų triumfo vieta. Ten tiesiog kliedesių, prieštaraujančių vienas kitam, fejerverkai.

  Komentuoti:

Working...
X