Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
  Be to, esant Zero Covid ir visiškai laisvei šalies viduje, vietinis paslaugų (viešbučių, turistinių objektų, restoranų ir tt.) vartojimas kone visiškai kompensuotų užsienio turistų nebuvimą.
  Statistika rodo, kad nekompensavo.

  Comment


   Parašė udrius Rodyti pranešimą

   Statistika rodo, kad nekompensavo.
   Na, praėjusių metų vasara, anot apgyvendinimo paslaugas bei įvairias pramogas teikiančių verslininkų, buvo labai gera, kone rekordinė. Aišku, ši vasara greičiausiai jau bus kitokia, nes įvairių ribojimų bus daugiau (jau nebespėsime sumažinti sergamumo iki praėjusių metų lygio).
   Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
   Marsrutai.lt tinklaraštis!
   SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

   Comment


    Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

    Kažin, ar daug tokių šalių, kur žmogus gali pats pasirinkti vakciną ?
    Nežinau, bet jei teisingai suprantu, pas mus irgi kaip ir negali rinktis. Bet gali atsisakyti neprarasdamas prioriteto ir kai turės kitų skiepų, vėl gausi pasiūlyma, ir žinau, kad tai masiškai vyksta su AZ.

    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

    Jhonson & Jhonson JAV buvo vakcinuota 6.8 milijonai žmonių, užfiksuoti 8 kraujo krešulių atvejai, 1 baigėsi mirtimi - mano supratimu tokia rizika yra panaši tai, kai išėjus į gatvę plyta ant galvos užkrenta. Šiuo konkrečiu atveju mirtis dėl krešulių buvo užfiksuota 0.000014% iš paskiepytų, o žiniasklaidos antraštės mirga su žinute, kad kraujo krešulių rizika yra labai reali, ką suponuoja ir tavasis komentaras.
    Taip, panašu, kad JJ rizika mažesnė, bet jos ir turim mažiau ir bendrai užsakėm mažiau, todėl būtent ir rašiau apie AZ. O ir šiaip krešulių nereiktų nuvertinti, jei ir nemirštama, tai po kokio insulto gali likti neįgalumas visam laikui.

    Ir kaip jau rašiau anksčiau, pagal savo situaciją, nematau tikslo prisiimti riziką gauti su plyta per galvą ir mirti nuo AZ, jei galiu turėti tik riziką gauti su plyta per galvą, bet jei dirbčiau kokį kontaktinį darbą, turbūt galvočiau kitaip.

    Comment


     Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
     Na, dviejų metų griežto karantino neprireiks. Aišku, dabar jau šaukštai po pietų, norint Zero Covid pasiekti, reikėtų bent 3-4 mėnesių griežto karantino. Gal ir ilgiau, Bet praėjusių metų vasarą buvome visai netoli to nulio, tereikėjo dar šiek tiek palaukti su karantino atšaukimu ir neatidarinėti sienų už Baltijos burbulo ribų. Tuomet, manau, turėdami Zero Covid galėtume išvengti antrosios ir trečiosios bangos ir gyventi įprastą gyvenimą visus šiuos metus, tik laikydami uždarytas sienas. Sakai, verslas nukentėtų ? Tai kad būtent visiems verslams, išskyrus turizmo verslą, ZERO Covid yra geriausias dalykas
     Taip, įvedam totalinį pusės metų karantiną, pasiekiam Zero Covid ir tada normaliai kaip žmonės pagyvenam dvi savaites, per kurias virusas vėl pradeda plisti o mes vėl skelbiam visos šalies totalinį karantiną. Pasikartosiu - mes gyvenam žemės planetoje, o ne Marse ir dar priedo Europos vidury. Norint, kad covidas pas mus nepatektų, reikėtų ne šiaip uždaryti sienas turistams, o sustabdyti visą tranzitą, ko pasekoje bankrutuotų ne tik turizmo sektorius, bet ir vežėjai, o daugybei kitų verslo šakų kiltų milžiniškos problemos, nes šiais laikais neįmanoma iš marso vystyti verslo, ypač esant į eksportą orientuotai šaliai. Ir tu tai vadini 'verslui tai tik į naudą išeitų' Ir apskritai dėl ko visą tai? Kad išvengtumėm naujos bangos rudenį? Rudenį nauja banga bus tik tada, jeigu ne pakankamai žmonių vakcinuosis, nes vakcinuotis galimybę per vasarą gaus absoliučiai visi. Bet kodėl tada tie, kurie vakcinuosis, turėtų kentėti dėl tų, kurie prisiėmė riziką nesivakcinuoti?

     Parašė rmss Rodyti pranešimą

     Nežinau, bet jei teisingai suprantu, pas mus irgi kaip ir negali rinktis. Bet gali atsisakyti neprarasdamas prioriteto ir kai turės kitų skiepų, vėl gausi pasiūlyma, ir žinau, kad tai masiškai vyksta su AZ.
     Rašei, kad nuo AZ krešulių mirė 'dešimtys'. Tai gal galima sužinoti kiek tų dešimčių? Nes tarp 1 ir 8 dešimčių yra milžiniškas skirtumas. ir tada gal galima sužinoti kiek pasaulyje jau iš viso yra AZ vakcinos panaudotą, kad galėtumėm paskaičiuoti realų mirtingumą ir suprasti apie kokią tu riziką kalbi.

     Comment


      Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

      Taip, įvedam totalinį pusės metų karantiną, pasiekiam Zero Covid ir tada normaliai kaip žmonės pagyvenam dvi savaites, per kurias virusas vėl pradeda plisti o mes vėl skelbiam visos šalies totalinį karantiną. Pasikartosiu - mes gyvenam žemės planetoje, o ne Marse ir dar priedo Europos vidury. Norint, kad covidas pas mus nepatektų, reikėtų ne šiaip uždaryti sienas turistams, o sustabdyti visą tranzitą, ko pasekoje bankrutuotų ne tik turizmo sektorius, bet ir vežėjai, o daugybei kitų verslo šakų kiltų milžiniškos problemos, nes šiais laikais neįmanoma iš marso vystyti verslo, ypač esant į eksportą orientuotai šaliai. Ir tu tai vadini 'verslui tai tik į naudą išeitų' Ir apskritai dėl ko visą tai? Kad išvengtumėm naujos bangos rudenį? Rudenį nauja banga bus tik tada, jeigu ne pakankamai žmonių vakcinuosis, nes vakcinuotis galimybę per vasarą gaus absoliučiai visi. Bet kodėl tada tie, kurie vakcinuosis, turėtų kentėti dėl tų, kurie prisiėmė riziką nesivakcinuoti?      Rašei, kad nuo AZ krešulių mirė 'dešimtys'. Tai gal galima sužinoti kiek tų dešimčių? Nes tarp 1 ir 8 dešimčių yra milžiniškas skirtumas. ir tada gal galima sužinoti kiek pasaulyje jau iš viso yra AZ vakcinos panaudotą, kad galėtumėm paskaičiuoti realų mirtingumą ir suprasti apie kokią tu riziką kalbi.
      https://www.ema.europa.eu/en/news/as...lots-low-blood
      The Committee carried out an in-depth review of 62 cases of cerebral venous sinus thrombosis and 24 cases of splanchnic vein thrombosis reported in the EU drug safety database (EudraVigilance) as of 22 March 2021, 18 of which were fatal.


      ​Nuo to laiko dar tikrai buvo pranešimų iš Danijos, Vokietijos, Norvegijos, JAV.

      https://www.nytimes.com/2021/04/09/h...ra-zeneca.html
      As of Sunday, European regulators had received reports of 222 cases of the rare blood-clotting problem in Britain and the 30-nation European Economic Area.

      Per tris savaites nuo pirmos EMA ataskaitos, užfiksuota dar 140 atvejų, bet niekur nepateikiama kiek mirčių. Pagal EMA kovo 23 d. informaciją, galima manyti, kad atvejų/mirčių santykis 1/5 (nekalbant apie galimybę likt paraližuotu po insulto), tai kalbėtume, apie 40-45 mirčių.

      Dėl AZ skaičių visame pasaulyje, pats supranti, kad aš jų neturiu ir turiu tikrai geresnės veiklos nei rašyti visų pasaulio šalių sveikatos ministerijoms klausiant šios info. Man užtenka UK pateiktos statistikos, kad AZ yra pavojingesnė už Covid-19 asmenims iki 30 metų prie low exposure. Čia dar įtraukiant į mirčių statistiką visus, kad ir jaunus, bet stipriai pasiligojusius asmenis, kuriuos pats buvai nurašęs, kad nereiktų pagal juos taikytis, nes jie ar taip ar taip mirtų artimiausiu metu.

      Comment       Kodėl kai davei linką į Europos vaistų agentūrą, nepacitavai pastraipos iki galo, kur ir parašyta kiek iš viso buvo vakcinuota žmonių?

       The Committee carried out an in-depth review of 62 cases of cerebral venous sinus thrombosis and 24 cases of splanchnic vein thrombosis reported in the EU drug safety database as of 22 March 2021, 18 of which were fatal.1 The cases came mainly from spontaneous reporting systems of the EEA and the UK, where around 25 million people had received the vaccine.
       18 mirčių dėl kraujo krešėjimo iš 25 milijonų vakcinuotų. t.y. viena mirtis per 3.1 mln. vakcinuotų. Bet nepaminėjai dar vienos svarbios vietos:

       EMA is reminding healthcare professionals and people receiving the vaccine to remain aware of the possibility of very rare cases of blood clots
       Kaip aš suprantu kai yra 25 milijonai vakcinuoti ir pasitaiko 18 kraujo krešulių mirčių, tai yra labai sudėtinga nustatyt ar tai tikrai susiję su AZ vakcina, dėl to EMA ir to tiesiogiai ir neteigia, o teigia, kad 'yra galimybė, kad tai susiję'. Taigi rezultatas yra, kad vakcinuojant AZ vakcina, yra galimybė, kad 1 iš daugiau nei 3 mln. žmonių mirs. Ir čia man kyla klausimas - ar kas nors vartojant vaistus skaito skiltį apie šalutinius poveikius? Kažkodėl kai geriam aspiriną, niekas apie tai nesusimąsto, nors realiai tų šalutinių tragiškai pasibaigusių poveikių gali būti kur kas daugiau.
       Paskutinis taisė Eidvis; 2021.04.21, 17:23.

       Comment


        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

        Kodėl kai davei linką į Europos vaistų agentūrą, nepacitavai pastraipos iki galo, kur ir parašyta kiek iš viso buvo vakcinuota žmonių?
        Nes tu klausei apie kiek dešimčių mirčių kalba eina.
        ​​​​​

        Comment


         Lenkai rimtai įsibėgėjo su skiepijimu - nuo gegužės 10 d. kiekvienas pilnametis gyventojus galės KIEKVIENAS dozę.

         Kažin ar, neatsiliksime nuo kaimynų lenkų? Kol kas dar lenkiame juos.
         Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
         Marsrutai.lt tinklaraštis!
         SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

         Comment


          Parašė rmss Rodyti pranešimą
          Nes tu klausei apie kiek dešimčių mirčių kalba eina.
          ​​​​​
          Perkaityk dar kartą mano klausimą. Jei miršta 18 žmonių, tai tas skaičius pats savaime absoliučiai nieko nesako, jeigu neįvertiname iš kokio vakcinacijų kiekio tas skaičius atsirado, yra skirtumas kai miršta vienas iš dešimties ir kai miršta vienas iš milijonų, o juo labiau, kad šiuo atveju kad tos mirtys yra tiesiogiai susijusios su vakcinacija nėra įrodyta, yra tik pasakyti, kad 'galimai', t.y. negalima nei patvirtinti, nei paneigti.

          Comment


           Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
           Lenkai rimtai įsibėgėjo su skiepijimu - nuo gegužės 10 d. kiekvienas pilnametis gyventojus galės KIEKVIENAS dozę.

           Kažin ar, neatsiliksime nuo kaimynų lenkų? Kol kas dar lenkiame juos.
           Kažin kuo jie skiepys tą kiekvieną, kai vakcinų tiek neturi. Gal praleidais žvaigždutę, kur rašo 'priklausomai nuo vakcinų tiekimo', o šiaip ir pas mus maždaug tuo metu masinė vakcinacija galėtų prasidėti, nes link to sparčiai artėjame.

           Comment


            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

            Perkaityk dar kartą mano klausimą. Jei miršta 18 žmonių, tai tas skaičius pats savaime absoliučiai nieko nesako, jeigu neįvertiname iš kokio vakcinacijų kiekio tas skaičius atsirado, yra skirtumas kai miršta vienas iš dešimties ir kai miršta vienas iš milijonų, o juo labiau, kad šiuo atveju kad tos mirtys yra tiesiogiai susijusios su vakcinacija nėra įrodyta, yra tik pasakyti, kad 'galimai', t.y. negalima nei patvirtinti, nei paneigti.
            EMA’s safety committee (PRAC) has concluded today that unusual blood clots with low blood platelets should be listed as very rare side effects of Vaxzevria (formerly COVID-19 Vaccine AstraZeneca).

            EMA’s scientific assessment underpins the safe and effective use of COVID-19 vaccines. Use of the vaccine during vaccination campaigns at national level will also take into account the pandemic situation and vaccine availability in the individual Member State.

            One plausible explanation for the combination of blood clots and low blood platelets is an immune response, leading to a condition similar to one seen sometimes in patients treated with heparin (heparin induced thrombocytopenia, HIT). The PRAC has requested new studies and amendments to ongoing ones to provide more information and will take any further actions necessary.


            Bet reikės jiems pasiūlyt, kad kitą kart prieš paskelbdami išvadas pasitartų su Eidviu

            Comment             O tai kas kam čia prieštarauja? Vėl kalba apie 'one plausible explanation', bet tai visai ne esmė. Net jeigu kraujo krešuliai ir kartais susidaro, tai esmė yra, kad tai yra toks retas reiškinys, kad mirtis skaičiuojame vieną milijonui ar pan., ir mano mintis buvo, kad žmonės to nesupranta, nes žiniasklaidoje mirga antraštės apie tai, kaip vakcinos sukelia kraujo krešulius, ko pasekoje žmonės išsigąstą ir priima sprendimą geriau laukti norimos vakcinos, nei 'rizikuoti krešuliais', nors realybė yra ta, kad pats laukimas žmonių sveikatai yra daug pavojingesnis, nei ta kraujo krešulių rizika nuo AZ ar Jhonson vakcinų, apie ką ir pats užsiminei, kad lauksi, nes 'rizika atrodo per didelė'

             Comment


              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

              Taip, įvedam totalinį pusės metų karantiną, pasiekiam Zero Covid ir tada normaliai kaip žmonės pagyvenam dvi savaites, per kurias virusas vėl pradeda plisti o mes vėl skelbiam visos šalies totalinį karantiną. Pasikartosiu - mes gyvenam žemės planetoje, o ne Marse ir dar priedo Europos vidury. Norint, kad covidas pas mus nepatektų, reikėtų ne šiaip uždaryti sienas turistams, o sustabdyti visą tranzitą, ko pasekoje bankrutuotų ne tik turizmo sektorius, bet ir vežėjai, o daugybei kitų verslo šakų kiltų milžiniškos problemos, nes šiais laikais neįmanoma iš marso vystyti verslo, ypač esant į eksportą orientuotai šaliai. Ir tu tai vadini 'verslui tai tik į naudą išeitų' Ir apskritai dėl ko visą tai? Kad išvengtumėm naujos bangos rudenį? Rudenį nauja banga bus tik tada, jeigu ne pakankamai žmonių vakcinuosis, nes vakcinuotis galimybę per vasarą gaus absoliučiai visi. Bet kodėl tada tie, kurie vakcinuosis, turėtų kentėti dėl tų, kurie prisiėmė riziką nesivakcinuoti?
              Jei neskubėtume atidaryti sienas praėjusių metų vasarą - gal antros bangos išvis nebūtų ir antro karantino net nebūtų reikėję. O jei oficialiai uždarę sienas vis tiek praleistume virusą - na, tokiu atveju galėtume kaltinti tik save, kad sienų nesukontroliuojam. Gerai, nelyginsiu su Australija, nes tai yra sala. Bet Kinija, kuri turi tūkstančius kilometrų sausumos sienų su itin sergančiomis šalimis, kažkaip sugeba viruso per tas sienas nepraleisti, nors prekių ir darbo jėgos judėjimas per tas sienas ir vyksta.

              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
              Rudenį nauja banga bus tik tada, jeigu ne pakankamai žmonių vakcinuosis, nes vakcinuotis galimybę per vasarą gaus absoliučiai visi. Bet kodėl tada tie, kurie vakcinuosis, turėtų kentėti dėl tų, kurie prisiėmė riziką nesivakcinuoti?
              kertinis žodis- JEIGU. Gerai, jeigu iki rudens pradžios kiekvienas norintis gaus bent vieną dozę. Bet ar galime būti tikri, kad taip ir įvyks, ir neturėti jokio plano B tam atvejui, jei vakcinų atvežimas strigs ?
              Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
              Marsrutai.lt tinklaraštis!
              SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

              Comment


               Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
               kertinis žodis- JEIGU. Gerai, jeigu iki rudens pradžios kiekvienas norintis gaus bent vieną dozę. Bet ar galime būti tikri, kad taip ir įvyks, ir neturėti jokio plano B tam atvejui, jei vakcinų atvežimas strigs ?
               Galioja (galimai imunizuoti asmenys) – laikoma, kad asmuo galimai turi specifinį imunitetą prieš SARS-CoV-2, jei tenkinama bent viena iš šių sąlygų:
               • Asmuo per paskutines 180 d. buvo dalinai vakcinuotas
               • Asmuo per paskutines 180 d. buvo pilnai vakcinuotas (skaičiuojama nuo paskutinio skiepo)
               Pagal imunizacijos apibrėžimą atrodo, kad vasarą, kai skiepas turėtų būti prieinamas visiems norintiems, pradės skiepyti iš naujo medikus senolius, nes bus praėję 180 dienų daugeliui. Nors šiaip tokių planų neteko girdėti, bet klausimas ar nebūtų verta paboostint medikams imunitetą, dabar jau yra keletas pavyzdžių tarp pažįstamų, kurie gavę dvi Pfizer Biontech dozes metų pradžioje, šiuo metu serga.

               Comment


                Jei tikrai bus laikomasi politikos visus revakcinuoti kas pusmetį (ir tam skirti prioritetą) tai masinė vakcinacija gali ir neprasidėti. Nes vos tik atrodo ateis eilė, prisireiks vėl skiepyti universitetų ūkvedžius.
                Post in English - fight censorship!

                Comment


                 Parašė index Rodyti pranešimą
                 Jei tikrai bus laikomasi politikos visus revakcinuoti kas pusmetį (ir tam skirti prioritetą) tai masinė vakcinacija gali ir neprasidėti. Nes vos tik atrodo ateis eilė, prisireiks vėl skiepyti universitetų ūkvedžius.
                 Negu ateityje nebus padidinti vakcinų gamybos pajėgumai? Problema bus nebent ta, kad reiks laukti, nes trūks žmonių pačiam skiepijimo procesui.
                 Flickr

                 Comment


                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                  Negu ateityje nebus padidinti vakcinų gamybos pajėgumai? Problema bus nebent ta, kad reiks laukti, nes trūks žmonių pačiam skiepijimo procesui.
                  Tai bus. Tik kadangi tas užtrunka, bėda kad tas gali būti sunkiau apibrėžtoje ateityje. Reikia tikėtis, kad revakcinacijai bent jau darys antikūnų testus, nes daliai jie tikėtina išliks ilgiau.

                  Ir jei iš tikro politika bus tokia, tai "galimybių pasas" skamba vis panašiau į pasityčiojimą.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                   Parašė rmss Rodyti pranešimą

                   dabar jau yra keletas pavyzdžių tarp pažįstamų, kurie gavę dvi Pfizer Biontech dozes metų pradžioje, šiuo metu serga.
                   Klausimas, ar serga sunkiai. Jei tiesiog užsikrėtė be simptomų, tai čia dar nereiškia, kad imunitetas pradingo. Nes nuo užsikrėtimo (ir užkrėtimo) 100 procentų neapsaugo net, jei pasiskiepyta ar persirgta neseniai ir antikūnų lygis pakankamai aukštas.
                   Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                   Marsrutai.lt tinklaraštis!
                   SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                   Comment


                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                    Man truputi keista, kad nerandama formos kaip žmonėms supratingiau tai paaiškinti, nes kai pasako 'kraujo krešulių pavojus yra' - tai daug kam skamba kaip kad jei jie ta vakcina pasiskiepys, tai kažkokius baisius kraujo krešulius gaus ir mirs. Reikia žmonėms paaiškinti ne tik, kad 'kraujo krešulių pavojus yra', bet ir kokio lygio ta rizika, kuri realiai yra panaši, kaip kad išėjus į gatvę sulaukti krentančios plytos ant galvos:

                    https://live.staticflickr.com/65535/...b384950d_b.jpg
                    Nes parašius "pavojus yra" antraštėje juk daug daugiau clickų susilauks žurnalistai.

                    O plytos tikrai krenta didesniu kiekiu bent jau lietuvoje. Visokie suskilinėję balkonai, sutrupėjęs tinkas ir nesaugios statybvietės.

                    Paveiksliukas Nelabai - ne visiems susirgusiems COVID-19 susidaro krešuliai.

                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    Man tai patinka LRT radijo skiepų agitacinis garso klipas, kur kažkoks gydytojas sako "turime ginkla... bet abejojame juo pasinaudoti". Suprask, visi/dauguma abejoja skiepų nauda ir abejoja jais naudotis. I mean wtf LRT?
                    Ten kalba tiesiogiai antivakseriam, kiti jau seniai užmutinę tą pečio akciją. Beje jei paklausysi tai ten dažniausiai net ne normalus gydytojas o visokie rezidentai kalba.


                    Comment


                     Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                     Klausimas, ar serga sunkiai. Jei tiesiog užsikrėtė be simptomų, tai čia dar nereiškia, kad imunitetas pradingo. Nes nuo užsikrėtimo (ir užkrėtimo) 100 procentų neapsaugo net, jei pasiskiepyta ar persirgta neseniai ir antikūnų lygis pakankamai aukštas.
                     Labai lengvai kol kas, lengvas kosūlys, sloga, bet izoliaciją ir nedarbingumą vis tiek gauna. Taip pat minėjo, kad dabar atvažiuoja tie patys ligoniai su covidu, kurie jau buvo sirgę ir gulėjo antrosios bangos metu, atrodo, kad tikrai naujos atmainos nežiūri į turimą imunitetą.

                     Comment

                     Working...
                     X