Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Šiek tiek gerų žinių, John skleistos sąmokslo teorijos neva vakcina neapsaugos nuo besimptomės sirgimo formos ir viruso platinimo nepasitvirtino.

  ​​​​​ Click image for larger version

Name:	Screenshot_20210223_212905.jpg
Views:	232
Size:	520,7 kB
ID:	1863973 https://www.ft.com/content/2626ec05-...4-be62c29c4894
  ​​​
  Flickr

  Comment


   Parašė Elis Rodyti pranešimą

   Jeigu šitas argumentas veiktų realiame gyvenime, turėtumėt būti nominuotas Nobelio medicinos premijai. Čia beveik žodis į žodį pakartotas tas legendinis klausimas "iš kur tau čia ta depresija jeigu tu gerai gyveni? Taigi Afrikoje vaikai badauja!" Kiekvienas žmogus reaguoja skirtingai ir kiekvienam žmogui ši pandemija kerta per skirtingus dalykus. Faktas, kad po tokio karantino negatyviai paveiktų žmonių yra didelė dalis (jeigu ne dauguma), faktas, kad dabartinis situacijos vystymasis kerta per nervus (ypač besidomintiems žmonėms) ir faktas, kad dar pusmetis ar metai tokio karantino psichologiškai sužlugdytų dar daugiau žmonių, ypač jeigu vėl grįžtumėme į praeitos vasaros pradžios scenarijų.
   Data?
   If a lion could speak, we could not understand him.

   Comment


    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Svarbiausia yra išvengti užsikrėtimo ir ligos. Jeigu to nepavyksta padaryti - tokios vakcinos vieta šiukšlių dėžėje.
    Svarbiausia išvengti hospitalizacijos ir mirties. Čia jau #1.
    Jei pats įveiki ligą, tai anokia irproblema. Aišku, svarbiausia dar ir komplikacijų išvengti, tai vakcinos turėtų bent jau sušvelninti ligą iki tokios, kad tų komplikacijų nebūtų arba tikimybė labai maža.

    Svarbiausia sumažinti viruso perdavimo galimybes. Reikia laužti visas esamas, būsimas ir neatrastas mutacijas (variants of concern).
    Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.23, 22:17.

    Comment


     Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

     Aš ekstravertas, ir nieko baisaus man dėl šių apribojimų nepasidarė. Vienas dalykas - yra žodis REIKIA. Antras dalykas - yra toks vienas labai svarbus niuansas: jeigu tarkim neduok Dieve gauni traumą, ir kokius pusę metų gydaisi ir kol pasveiksti neini iš namų - tada tikrai gali būti desperacija matant kaip kiti tūsinasi, keliauja, pramogauja, o tu esi iškritęs iš viso to. Tame yra labai didelis pavydo ir nepilnavertiškumo pojūčio elementas, ir tai tikrai kankina (esu gyvenime buvęs panašioje situacijoje, todėl žinau ką tai reiškia). Bet dabar, kai tą patį patiria VISI, apribojimus turi VISI, nepramogauja VISI, nekeliauja BEVEIK VISI - tai kažkaip ramiai priimu visa tai. Juk ne aš vienas tokioje situacijoje.
     Prisimenu iš vaikystės visam rajone dingo elektra, matėsi iš labai toli, kad langai užtamsinti, tai nervavo mane panašiai, lyg mums vieniems jinai būtų dingusi. Kilo kažkokios paniškos mintys kad jei dingo, tai turbūt niekada ir neatsiras, nes neatsiranda jau x minučių. Namiškiai kažkaip ramiai priėmė, nesimatė jokių nervinimosi požymių.

     Čia matyt kaip kam. Nors nesakau, gal aš jautresnis žmogus apskritai, o gal ir išlepęs Manęs palyginimai su Afganais ar praeitimi neveikia, labiau viską užgožia tas praradimo liūdesys, kad dabar patekom į situaciją kur reikia tarsi lenktam tunelyje laukti šviesos. O kai nematai šviesos, o gal manai, kad tai miražas (kažkas gal net kelia prielaidas, gal yra nerimo, kad tai bent dalinai miražas, šviesa galbūt kažkur toliau, o gal jau vis tik šviesa), paniškų minčių gali kilti.


     Parašė Lettered Rodyti pranešimą
     Šiek tiek gerų žinių, John skleistos sąmokslo teorijos neva vakcina neapsaugos nuo besimptomės sirgimo formos ir viruso platinimo nepasitvirtino.

     ​​​​​ https://www.ft.com/content/2626ec05-...4-be62c29c4894
     ​​​
     Kai sužinojau šiuos duomenis, tai gana greitai pagalvojau ir apie John. Tiesa sterilizuojantis imunitetas ne šimtaprocentinis, bet bandyti vystyti bandos imunitetą įmanoma.

     Kalbama, kad virusą gal ir įmanoma išnaikinti gal net kaip kokius tymus, tik reikia suspėti su mutacijomis, ir normalus išnaikinimas gali trukti iki kelių metų. Reiktų masiškai vakcinuoti visas pasaulio valstybes.
     Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.23, 22:21.

     Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Ir ką čia reikia "atlaikyti"? Žmonės atlaikė karus, badus, marus, o čia pasėdėti tiek kiek reikia be kelionių ir pramogų, bet su internetais, smartfonais, planšetais, telikais, išeinant į lauką pasivaikščioti - baisu, "neatlaikoma". Kol suvakcinuos, tegul ir iki rudens ar kitų metų, tikrai galima "pasikankinti". Nors toks čia ir kankinimasis... Afganistano vaikai pavydėtų tokių problemų.
      Na, vienas dalykas, tai keli mėnesiai, kitas - tai dar metai (nors jau metai pandemijos praėjo). Manau, kad tokiu atveju jau arčiau vasaros daugiau atsiras žmonių, kuriems pavažiuos stogas, nusibos toks gyvenimas ir jie, deja, nustos laikytis apribojimų. Tai logiška. Visuomenę sunku mobilizuoti, praktiškai neįmanoma, kai nėra aiškaus pabaigos termino. Rudenį nebūtinai kažkas bus kitaip, nei dabar.

      Bet negalvokite, kad aš siūlau tiesiog viską atšaukti ir paleisti virusą laisvai plisti. Anaiptol. Tiesiog manau, kad geriau jau "Zero Covid" strategija, griežtas, totalus karantinas keliems mėnesiams, kol visai sustos vietinis viruso perdavimas, ir tada - grįžimas prie normalaus gyvenimo, išlaikant uždarytas sienas. Čia būtų daug geresnis variantas nei toks pusėtinas karantinas, kuris neaišku kada pasibaigs.
      Tai planas B tam atvejui, jei neišeina įgyti "bandos" imuniteto iki rudens.

      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

      Šveicarams irgi reikia 4 bangos, kad sutiktų bet ką leistis? Suprantu žmones dirbančius kontaktinį darbą, bet daugumai, kurie dirba iš ofisų, išeina į mišką pasportuoti ir saugosi, užsikrėtimo rizikos beveik nėra, tai suprantama, kad jie nori kokybiško produkto, gali patys už jį sumokėti ir gali dėl to šiek tiek palaukti.
      Na, net ir be Modernos 300000 dozių vakcinų vis tiek turėtume turėti daugiau nei pakankamai. Greitai dar bus Johnson&Johnson vakcina, vėliau dar Novavax ir Curevac. + vietoj Modernos įsigyta papildomai Pfizer dozių.

      Ką aš turėjau omeny - pasitikiu ES, JK ir Australijos vaistų kontrolieriais, jei jau jie patvirtino Astrazeneca, vadinasi, ji saugi. Taip, efektyvumas mažesnis, bet visgi didesnis, nei gripo vakcinų. Paprasčiausiai ES turėjo galimybę iš anksto užsitikrinti daugiau dozių iš geresnių vakcinų gamintojų, bet pramiegojo terminus ir dabar jau turime verstis su tuo, ką turim. Šaukštai po pietų. Dabar jau, manau, reikia skiepytis tuo, ką turime.

      Taip, kas nors gali pasirinkti atsisakyti AZ vakcinos ir laukti geresnės, toliau gyvendamas ribotą gyvenimą. Kiekvieno pasirinkimas. Bet laukti reikės neaišku kiek, nes Pfizer ir Moderna prioriteto tvarka bus skiepijamos rizikos grupės, pagyvenę žmonės, medikai ir tt. Tai gali būti, kad reikės laukti metų pabaigos į jokias prioritetines grupes nepatenkantiems asmenims.

      Aš asmeniškai geriau pasiskiepyčiau AZ arba Johnson vakcina, nei ilgiau laukčiau galimybės grįžti prie bent iš dalies normalesnio gyvenimo. Bet, aišku, tai kiekvieno pasirinkimas.
      Paskutinis taisė Vilnietizz; 2021.02.24, 08:39.
      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
      Marsrutai.lt tinklaraštis!
      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

      Comment


       Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

       Na, aš visgi manau, kad milisekundės trukmės prasilenkimas - tai nėra pilnavertis susidurimas, kontaktas.
       Na jei abu prasilenkiant sulaiko kvepavimą....

       Gripo vakcinų efektyvumas, beje, dar mažesnis būna.
       Gripo ir epidemijas mes ignoruojame (neskaitant kad kartais vaikai savaitę į mokyklą neina). Nors pagal teoriją irgi turėtu su kaukėmis visi vaikščioti. Gripas tiesiog yra apie 2000 kartų mažiau pavojinga liga. Todėl ir galime toleruoti mažesnį efektyvumą.

       Parašė mantasm Rodyti pranešimą
       Kita vertus įdomu ar bus iš pandemijos išmoktos kažkokios pamokos ir prevenciškai rūpinamasi žmonių pagrūdinimu tokiems atvejams. Ar visi tikėsis, kad vėl 100 metų nebus panašių problemų.
       Nebus išmoktos. Po pirmos SARS epidemijos Kanada nusprendė "pasiruošti" sekančiai. Turėjo priemones, apmokytą personalą ir t.t. Per rinkimus pasikeitė valdžia ir nusprendė "nustoti švaistyti pinigus niekams" ir atšaukė visą pasiruošimą. Po 5 metų atėjo SARS 2, tik va atsargos jau pasenusios ir personalas atleistas.

       Parašė PoDV Rodyti pranešimą

       Svarbiausia išvengti hospitalizacijos ir mirties. Čia jau #1.
       Jei pats įveiki ligą, tai anokia irproblema. Aišku, svarbiausia dar ir komplikacijų išvengti, tai vakcinos turėtų bent jau sušvelninti ligą iki tokios, kad tų komplikacijų nebūtų arba tikimybė labai maža.

       Svarbiausia sumažinti viruso perdavimo galimybes. Reikia laužti visas esamas, būsimas ir neatrastas mutacijas (variants of concern).
       Na taip, plaučių nepakankamumas ar nervų sistemos sutrikimas tai anokia čia problema, gi nemirei.

       Tai apsispręsk kas svarbiausia, nes vienam sakinyje sakai, kad išvengti hospitalizacijos (scenarijus kuomet plitimas nevaldomas, o valdomi tik simptomai) o po to jau sakai, kad svarbiausia sumažinti perdavimo galimybes, t.y. ką aš sakiau.

       Parašė Lettered Rodyti pranešimą
       Šiek tiek gerų žinių, John skleistos sąmokslo teorijos neva vakcina neapsaugos nuo besimptomės sirgimo formos ir viruso platinimo nepasitvirtino. ​​​
       O John ne apie astrazenica kalbėjo? nes čia Pfizerio/Biontech duomenys. Nereikia visų vakcinų mesti į vieną katilą, jos yra skirtingos ir jų efektyvumas yra skirtingas.


       Comment


        Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

        Data?
        Data gali manipuliuoti big pharma. O žmogus tau faktus dėsto.
        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

        Comment


         Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
         Gripo ir epidemijas mes ignoruojame (neskaitant kad kartais vaikai savaitę į mokyklą neina). Nors pagal teoriją irgi turėtu su kaukėmis visi vaikščioti. Gripas tiesiog yra apie 2000 kartų mažiau pavojinga liga. Todėl ir galime toleruoti mažesnį efektyvumą.
         O dėl ko gripas mažiau pavojingas ? Nes visuomenė turi imunitetą, daugumos žmonių organizmai su tuo virusu jau susipažinę - kažkas sirgo, kažkas pasiskiepijo. Su laiku su COVID`u turėtų būti tas pats - jis toliau cirkuliuos, bet labai mažai bus tokių, kurie sirgs sunkiai.

         Tiesiog gripo epidemijoms stabdyti užtenka 50 proc,. efektyvumo vakcinų, nepaisant to, kad gripas net labiau mutuoja nei COVID. Priedo, tikai ne 70 proc. žmonių skiepijasi nuo gripo kasmet, o gerokai mažiau.

         Manau, kad prie masinio skiepijimo nuo COVID`o, net ir tas faktas, kad dalis žmonių bus paskiepyti 60-70 proc. efektyvumo vakcinomis, turėtų vis vien gerokai sumažinti infekcijos plitimą ir atlaisvinti ligonines.

         Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
         Tai apsispręsk kas svarbiausia, nes vienam sakinyje sakai, kad išvengti hospitalizacijos (scenarijus kuomet plitimas nevaldomas, o valdomi tik simptomai) o po to jau sakai, kad svarbiausia sumažinti perdavimo galimybes, t.y. ką aš sakiau.
         Na, jei vakcina apsaugo nuo sunkios ir vidutinės formos susirgimo, tai teoriškai turėtų apsaugoti ir nuo liekamųjų reiškinių.
         Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
         Marsrutai.lt tinklaraštis!
         SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

         Comment


          Parašė rmss Rodyti pranešimą

          Na jei viena skelbia turinti 60% proc efektyvumą, o kita 95%, kaip tu galvoji, kuria žmonės nories skiepytis?
          Tai pagrindinė astroszenekos problema ir yra ta, kad per mažą efektyvumą paskelbė, būtų paskelbusi 95% kaip kiti, nebūtų diskusijų.
          It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

          Comment


           Ot ducheliai. Skelbčiau 100 proc. per FT.
           Show must go von!

           Comment


            Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
            Taip, kas nors gali pasirinkti atsisakyti AZ vakcinos ir laukti geresnės, toliau gyvendamas ribotą gyvenimą. Kiekvieno pasirinkimas. Bet laukti reikės neaišku kiek, nes Pfizer ir Moderna prioriteto tvarka bus skiepijamos rizikos grupės, pagyvenę žmonės, medikai ir tt. Tai gali būti, kad reikės laukti metų pabaigos į jokias prioritetines grupes nepatenkantiems asmenims.
            Tai kad net +80 žmonėms siūloma AZ šiuo metu.

            Visuomeninis transliuotojas šiandien deda visas pastangas, kad pasitikėjimas tarp pensininkų šia vakcina būtų aukštumose:

            Klausimų dėl britų ir švedų bendrovės „AstraZeneca“ skiepų kilo po to, kai Europos vaistų agentūra sausio pabaigoje leidusi naudoti šią vakciną atkreipė dėmesį, jog kol kas nėra pakankamai tyrimų rezultatų, ar vakcina suteikia efektyvią apsaugą vyresniems nei 55 metų žmonėms.
            https://www.lrt.lt/naujienos/sveikat...o-kitu-vakcinu

            Dabar matau vyksta pensininkų nuraminimo kampanija su Adamkum ir Landsbergiu, bet nutylima, kad abu gavo Pfizer vakciną.

            Mano vienas +75 giminaitis pasiryžęs skiepytis ir AZ, bet kiek bus atsisakiusių? Nausėda galėtų savo tėvą prieš kameras paskiepyt AZ, gal suveiktų.
            Paskutinis taisė Kaimai; 2021.02.24, 09:47.

            Comment


             Btw, specialiai aiškinusiems, kad Statistikos departamentas kalba nesąmones ir tik nervina žmones su ta trečia banga. Šiandien naujų atvejų skaičius vėl auga. Didėja ir ligos plitimo pagreitis aka R0, vakar buvo 1.1, šiandien jau 1.12.
             Post in English - fight censorship!

             Comment


              Parašė Kaimai Rodyti pranešimą

              Tai kad net +80 žmonėms siūloma AZ šiuo metu.
              Tai ką mes ir kalbam - Pfizer ir Moderna neužtenka net rizikos grupėmis. Manau, kad jaunas žmogus, nepatenkantis į jokias rizikos grupes nei pagal amžių, nei pagal sveikatą, nei pagal profesiją, bet norintis gauti būtent Pfizer arba Moderna - galės pasiskiepyti geriausiu atveju metų pabaigoje. Kažin, ar tiek laukti verta ?
              Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
              Marsrutai.lt tinklaraštis!
              SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

              Comment


               Parašė Tomas Rodyti pranešimą

               Data gali manipuliuoti big pharma. O žmogus tau faktus dėsto.
               Šiaip apskritai paprastam žmogui faktai nėra reikalingi. Tuo labiau kalbant apie koronavirusą.
               If a lion could speak, we could not understand him.

               Comment


                Parašė index Rodyti pranešimą
                Btw, specialiai aiškinusiems, kad Statistikos departamentas kalba nesąmones ir tik nervina žmones su ta trečia banga. Šiandien naujų atvejų skaičius vėl auga. Didėja ir ligos plitimo pagreitis aka R0, vakar buvo 1.1, šiandien jau 1.12.
                Wow! Kaukes paliks lauke, po tokio R0?
                Show must go von!

                Comment


                 Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

                 Na taip, plaučių nepakankamumas ar nervų sistemos sutrikimas tai anokia čia problema, gi nemirei.

                 Tai apsispręsk kas svarbiausia, nes vienam sakinyje sakai, kad išvengti hospitalizacijos (scenarijus kuomet plitimas nevaldomas, o valdomi tik simptomai) o po to jau sakai, kad svarbiausia sumažinti perdavimo galimybes, t.y. ką aš sakiau.
                 Berašydamas atkreipiau dėmesį, kad buvo paminėta, kad vakcinos sumažina ir perdavimą.

                 Esmė, kad virusas mutuoja**, svarbiausia, kad nepadaugėtų komplikacijų jei pvz. apsikrečiama lengvesne forma.

                 **Dar bėda, kad V. Europa yra visų įvairiausių galimų labiau plintančių mutacijų magnetas. Jie gali deklaruoti susirūpinimą pan. kaip su Putinu, bet rezultatų nepasiekti.


                 Parašė index Rodyti pranešimą
                 Btw, specialiai aiškinusiems, kad Statistikos departamentas kalba nesąmones ir tik nervina žmones su ta trečia banga. Šiandien naujų atvejų skaičius vėl auga. Didėja ir ligos plitimo pagreitis aka R0, vakar buvo 1.1, šiandien jau 1.12.
                 Stebiu didžiuosius miestus, tai epidemija ryškiai atsinaujina ar "atsinaujina" tik Vilniuje. Buvo minima, kad didinamas profilaktinis testavimas ten.
                 Likusioje Lietuvoje blogiausiu atveju yra sustojimas. Kai kuriose savivaldybėse atvejų nukrito iki minimumo. Peržiūrint savivaldybes, kartais nebesijaučiu taip blogai, kad savivaldybių sienos uždarytos. Dabar reikia kažką daryti su didžiaisiais miestais ir "dėjusiomis" savivaldybėmis

                 Comment


                  Parašė index Rodyti pranešimą
                  Btw, specialiai aiškinusiems, kad Statistikos departamentas kalba nesąmones ir tik nervina žmones su ta trečia banga. Šiandien naujų atvejų skaičius vėl auga. Didėja ir ligos plitimo pagreitis aka R0, vakar buvo 1.1, šiandien jau 1.12.
                  Tai dabar uždarom atgal kirpyklas ir mažas parduotuves!

                  Comment


                   Parašė MrDarkness Rodyti pranešimą

                   Tai dabar uždarom atgal kirpyklas ir mažas parduotuves!
                   Kas liečia tokius ir panašius verslus, reikia bandyti siekti rezultatų alternatyviomis priemonėmis, o ne jas tiesiog uždaryti.

                   Comment


                    Parašė MrDarkness Rodyti pranešimą

                    Tai dabar uždarom atgal kirpyklas ir mažas parduotuves!
                    Galbūt blogosiose savivaldybėse, sakyčiau, jei dar iki kitos savaitės, sakykim blogės. Ir aišku vėl stipriau apriboti keliavimą tarp savivaldybių, taip pat kaip prieš šventes, kad plačiau neišplatintų.
                    Post in English - fight censorship!

                    Comment


                     Parašė index Rodyti pranešimą

                     Galbūt blogosiose savivaldybėse, sakyčiau, jei dar iki kitos savaitės, sakykim blogės. Ir aišku vėl stipriau apriboti keliavimą tarp savivaldybių, taip pat kaip prieš šventes, kad plačiau neišplatintų.
                     Mano žiniom judėjimo ribojimai niekur nedingo. Ar čia siūlai uždraust žmonėm iš namų išeit?

                     Comment

                     Working...
                     X