Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X

• Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė rmss Rodyti pranešimą

Bendrauti nėra draudžiama.
    Na bet koks čia bendravimas, kai negali su bičiuliais latės su sojų pienu išgerti caffeine? Ko vertas toks gyvenimas?
    If a lion could speak, we could not understand him.

Comment

Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

Na bet koks čia bendravimas, kai negali su bičiuliais latės su sojų pienu išgerti caffeine? Ko vertas toks gyvenimas?
      Nes gyvas bendravimas susideda vien iš latės gėrimo caffeine ir užbuchalinimo iki žemės graibymo kabake, niekaip daugiau žmonės susitikę nebendrauja, ane?

Comment

Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

tl;dr; autistams viskas ok - visi kiti stipkit.

Comment

Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

tl;dr; autistams viskas ok - visi kiti stipkit.
          Intergalaktinė klasika- "man gerai, o kiti paj*bat". Dėl tokio tipo žmonių įsikūrusių kitame ekstremumo gale ("aš nesusirgsiu, o seniai ir silpnieji dvėskit") gruodį turėjom po 3000 naujų atvejų per dieną.

Comment

Parašė Elis Rodyti pranešimą

Intergalaktinė klasika- "man gerai, o kiti paj*bat". Dėl tokio tipo žmonių įsikūrusių kitame ekstremumo gale ("aš nesusirgsiu, o seniai ir silpnieji dvėskit") gruodį turėjom po 3000 naujų atvejų per dieną.
            Šiaip tai jo, biški pajabat ant hipsterių ir jų ašarų kad negali caffeine pačilinti su draugeliais.
            If a lion could speak, we could not understand him.

Comment

Vos ne paeiliui atitinka vieną sąmokslo teoriją, kad po pandemijos gyvens tik koks milijonas žmonių, ir tai bus elitinis būrelis Tai dabar tam elitui net lengviau, o visiems, kaip matome, ah, ir dar, jie nieko nesupranta.

Aišku, man keista, kaip jie tokie teoriją sukūrė apie milijoną žmonių, ir pats ja netikiu.

Man tai pagalvojus, tik dėl restoranų ir kelionių liūdna, gal truputį dėl kokių nors susitikimų/susibūrimų, norisi jau mažiau nerimauti dėl pandemijos, o visa kita, man kaip ir vienodai. Ne, man nėra liūdna, kad negaliu klube prasigerti, nes tai nėra tai, kas man atrodo patrauklu, o sodyboj tai gal ir galima pusiau pa banditski kažką suorganizuot, bet nematau reikalo, be to niekas ir taip nekviečia

Comment

Gal kažkam mano mintys pasirodys naivios ir absurdiškos - bet tebūnie, tačiau pradedu pastebėti, kad atmetus visokius sąmokslų teoretikus ir anarchistus, apie kuriuos net minėti neverta, lieka daugmaž dvi grupės - arba ekstremaliai bijantys viruso, arba tokie, kurie iš pradžių labiai stropiai laikėsi visų nurodymų, o dabar į tai pradeda žiūrėti vis atsainiau. Bėda ta, kad tarp to nėra beveik absoliučiai jokio dėsningumo (nebent, kažkas šeimoje mirė ''nuo Covid'', bet ne ''su Covid'') ir tai nepriklauso nei nuo amžiaus, nei nuo išsilavinimo, nei nuo politinių pažiūrų - tiek sena, 80 metų močiutė gali absoliučiai spjauti į visus reikalavimus, nes nori senatvę nugyventi vertingai, o ne uždaryta tarp 4 sienų , tiek koks nors 35erių vyrukas gali absoliučiai užsidaryti nuo pasaulio ir periodiškai dezinfekuoti absoliučiai visus paviršius savo namuose (nors, telefono dėklą išties reikėtų valyti kasdien). Bėda ta, kad tos 2 grupės žmonių vis daugėja. Ir tarkim man atrodo, kad, kaip jau Elis minėjo, tai ir yra dėl nusivylimo, bet gal ne dėl pačio karantino, o labiau dėl valdžios komunikacijos būdo. Konkretus pavyzdis: judėjimo ribojimai tarp savivaldybių iš pradžių turėjo trūkti iki sausio 3 dienos, dabar jau baigsis tik kai atvejų skaičius 100k gyventojų bus 25. Žiūrint dabartiniais tempais, ko gero iki vasaros. Savaime suprantama, kad žmonės piktinasi, nes dabar pusmetį tu negalėsi pamatyti daugumos artimųjų. Jau net nekalbu apie kokias nors atskirai gyvenančias poras Tuo labiau, kad nemaža dalis rajonų (konkrečiai kalbant - žiedinės savivaldybės) tiesiogiai priklauso nuo savo miesto. Jeigu koks nors Nemėžio gyventojas buvo įpratęs apsipirkti Liepkalnio Maksimoje, tai dabar malonėk važiuoti kur nors kitur

Naratyvu tapę Maldyvai - kodėl į užsienį išvykti leidžiama, o į kitą savivaldybę jau ne? Čia net nesvarbu, ar ten iš tiesų kas nors užsikrėčia - čia yra solidarumo/principo reikalas, ir tai daugiau negu kad normalu, kad užsienio kelionės turėjo būti maksimaliai apribotos dar gruodį lygiai tokiu pačiu būdu, kaip tai buvo pavasarį. Dabar, suprask, atostogavimas pandemijos metu paliktas tavo sąžinei, o jau nuvažiuoti į kitą savivaldybę negali.

Savaime aišku, kad krikdemai atėjo į visiškai degančią šalį su 3k atvejų kasdien - ir, kaip man atrodo, turėjo suprasti, kad pažadų davimas išbadėjusiai ir šiuo metu pavargusiai tautai buvo labai pavojingas, bet leptelta apie 130 punktų vis dėl to buvo, vasario pradžioje dvi savaites kalbama ''nu jau tuoj tuoj kirpyklas atidarysim'' ir dabar VESK leptelėjo apie ''galimą judėjimo tarp savivaldybių ribojimų atšaukimą'', bet bus prisidengta augančiu susirgimo lygiu ir vėl viskas pasibaigs. Suprantu, kad geras ketvirtadalis visuomenės apskritai virusu netiki ir kaltina Geitsą čipavimu, bet vis dėl to tai nereiškia, kad ir likusiems 3/4 galima numesti pažadų kaulą

Jau net nekalbu apie vaikus ir daugmaž sąmoningus paauglius ir jaunimą, gyvenančius, tarkime, su tėvais, nes vien tik jais gyvenimas neapsiriboja, bet nei tu įkursi socialinį burbulą, nei galėsi susitikti su kuo nors, kas gyvena kitoje savivaldybėje, bet 2km nuo jos ribos.

Nors jo, pamiršau, kad socializacija pagal kai kuriuos forumiečius apsiriboja tik ir išimtinai prisigėrimu bare, bet tokiems tik galiu užjausti dėl vaikystės/jaunystės neturėjimo
                Už dviračius ir troleibusus!

Comment

Pakentėkime mėnesį, du, pažiūrėsim kuo tai baigsis. Sakyčiau, dar gana nuobodžiai gyvename, niekas iš esmės nesikeičia nuo 2020 m. kovo (atmetant vasarą). Matyt valdžia dar daro kažką protingo, kad protestai ne absoliutūs, o daugiau mažiau paplitę tik tarp antivakserių ir anarchistų.

Ilgainiui savivaldybių ribojimą ir kaukių dėvėjimą lauke vis tiek panaikinčiau ne dėl epidemiologinių, o dėl humanitarinių priežaščių, bet tik ilgainiui. Nesakau, kad jų reiktų atsisakyti rytoj (nors kaukių dėvėjimą lauke gal jau rytoj atšaukčiau).

Savaime aišku, kad reiktų ieškoti balanso tarp psichologijos ir epidemijos. Ne visi vienodai suvokia tuos vykstančius reiškinius. Net mirtis suvokiama skirtingai, čia net nekalbant apie visokius psichopatus/sociopatus.

Šiaip jau norisi sakyti, kad ES kova su pandemija yra ko gero didžiausias smūgis ES reputacijai nuo jos susikūrimo. USA nė ką geresnė situacija, bet dideli šansai, kad abejose mirčių bus panašiai (o kur dar buksuojantis vakcinavimas ES), tik karantinai Europoje griežtesni, o griežtesnis karantinas be šviesesnio galutinio rezultato (pvz. imunizuota, išsaugota populiacija, ar viruso cirkuliacijos beveik absoliutus panaikinimas) yra kone nusikaltimas.
                  Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.22, 19:13.

Comment

Parašė Pilaitis Rodyti pranešimą
                    Suprantu, kad geras ketvirtadalis visuomenės apskritai virusu netiki ir kaltina Geitsą čipavimu
                    Kaip man kažkas pasakė, "šiais metais pradėjau suprasti kaip žmonės patiki sąmokslo teorijomis". Su tokia tragiška komunikacija, tuščiais pažadais, backtrackinimu ir kai kuriais pertekliniais ribojimais (kaukių nešiojimas lauke, judėjimo draudimas tarp miestų ir žiedinių savivaldybių) greitai gali ir ne ketvirtadalis patikėti kad čia viskas "specialiai daroma".

Comment

Na, kaukės lauke nėra taip jau žiauriai kertantis ribojimas, nes vis dėl to išimtis, kad jos galima nedevėti, kai nieko nėra 20m spinduliu, yra; dėl manęs, jeigu tai yra bent kažkiek efektyvu, galėtų ir likti, ypač miestų centruose. Kita vertus, didžiausias klausimas kiek tai yra efektyvu.

Comment

Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                        Pakentėkime mėnesį, du, pažiūrėsim kuo tai baigsis. Sakyčiau, dar gana nuobodžiai gyvename, niekas iš esmės nesikeičia nuo 2020 m. kovo (atmetant vasarą). Matyt valdžia dar daro kažką protingo, kad protestai ne absoliutūs, o daugiau mažiau paplitę tik tarp antivakserių ir anarchistų.
                        Tiesiog esam taiki tauta tyliai sėdinti kur pasakyta. Net ir antiskiepininkų protestai juokingi palyginus su vakarais.

Comment

Na, kaukės lauke nėra taip jau žiauriai kertantis ribojimas, nes vis dėl to išimtis, kad jos galima nedevėti, kai nieko nėra 20m spinduliu, yra; dėl manęs, jeigu tai yra bent kažkiek efektyvu, galėtų ir likti, ypač miestų centruose. Kita vertus, didžiausias klausimas kiek tai yra efektyvu.
                          Nedėvėti gali tik už gyvenvietės ribų nutolęs bent 3 kilometrus, ne bet kur kur žmonių nėra 20m atstumu.

Comment

Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

Nedėvėti gali tik už gyvenvietės ribų nutolęs bent 3 kilometrus, ne bet kur kur žmonių nėra 20m atstumu.
                            „Norėčiau priminti, kad turbūt ne visi įsiskaitė tą karantino nutarimą, kur yra kalbama apie kaukių dėvėjimą. Būtent ten yra tos nurodytos išimtys, kada kaukių dėvėti nereikia – t. y. ir sportuojant, ir esant lauke, kai aplink 20 metrų atstumu nėra jokių žmonių. Tas pasipiktinimas, kad čia reikia miške dėvėti kaukę, kai nieko nėra aplinkui – na, truputėlį kelia nuostabą. Tiesiog reikėtų įsigilinti į dokumentą ir šitaip nekalbėti“, – sakė I. Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86504091

Comment

Nesuprantu kokias jūs čia matote problemas. Jeigu pritrūksta socializacijos ir tūsų (o kam gi jų netrūksta), tai pagalvokit apie savo tėvų laidotuves, ir praeis visos desperacijos. Aš irgi noriu kelionių, balių, pramogų, koncertų, į barus nueiti. Bet kai žinau, kuo tai gali baigtis, ir kad paskui visą gyvenimą turėsiu jaustis kaltas - ne, ačiū, palauksim kol viskas praeis ir bus galima keliauti ir baliavoti be rizikos. O dabar, tai aš esu prieš bet kokius laisvinimus, kol nėra suvakcinuoto reikalingo kiekio gyventojų. Kiek ten reikia, 70% ? Tai kai tiek suvakcinuos, tada tegul ir laisvina.
                              Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                              Mielosios Grigiškės

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                Nesuprantu kokias jūs čia matote problemas. Jeigu pritrūksta socializacijos ir tūsų (o kam gi jų netrūksta), tai pagalvokit apie savo tėvų laidotuves, ir praeis visos desperacijos. Aš irgi noriu kelionių, balių, pramogų, koncertų, į barus nueiti. Bet kai žinau, kuo tai gali baigtis, ir kad paskui visą gyvenimą turėsiu jaustis kaltas - ne, ačiū, palauksim kol viskas praeis ir bus galima keliauti ir baliavoti be rizikos. O dabar, tai aš esu prieš bet kokius laisvinimus, kol nėra suvakcinuoto reikalingo kiekio gyventojų. Kiek ten reikia, 70% ? Tai kai tiek suvakcinuos, tada tegul ir laisvina.
                                Tik vakcinuoti galėtų greičiau, ir prie mutacijų nekeliant nerimo prisitaikyti. Čia vienintelės sąlygos.

Kitaip "paniškai bijantiems viruso" gali ateiti tikrai sunkūs laikai. Sorry, bet tokių minčių apie giminaičius, tėvus gali neužtekti kai kuriems. Kiti gal tiesiog nesusimąsto apie tai, kiti tiesiog netiki.

Tad, linkiu kuo greičiau susivakcinuoti. Mane gali erzinti ne nesilaikantys karantino, o nenorintys vakcinuotis, bet tai kol kas nebus problema dar kurį laiką. Lašas po lašo ir akmenį patašo, už kiekvieną pasaulio žmogų nepasipiktinsi.

Aš, mano šeima, manau linktume susivakcinuoti kuo artimesniu laiku. Jei ir nemirtume, tai ramybės būtų daugiau, by default nesinori užsikrėsti tuo "baisiuoju virusu".
                                Paskutinis taisė PoDV; 2021.02.22, 21:25.

Comment

„Norėčiau priminti, kad turbūt ne visi įsiskaitė tą karantino nutarimą, kur yra kalbama apie kaukių dėvėjimą. Būtent ten yra tos nurodytos išimtys, kada kaukių dėvėti nereikia – t. y. ir sportuojant, ir esant lauke, kai aplink 20 metrų atstumu nėra jokių žmonių. Tas pasipiktinimas, kad čia reikia miške dėvėti kaukę, kai nieko nėra aplinkui – na, truputėlį kelia nuostabą. Tiesiog reikėtų įsigilinti į dokumentą ir šitaip nekalbėti“, – sakė I. Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais.
                                  nutarimus reikia cituoti, o ne šūdportalius.

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legal...04df942ee8e443

2.1.5.2. vyresnius nei 6 metų, viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės). Šis reikalavimas netaikomas:

2.1.5.2.5. už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinį arba asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, vaikus (įvaikius)...

Comment

Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                                    Tik vakcinuoti galėtų greičiau, ir prie mutacijų nekeliant nerimo prisitaikyti. Čia vienintelės sąlygos.
                                    Kaip galima padidinti vakcinavimo tempus, jeigu PSO vadovas kritikuoja turtingas šalis, kad jos superka vakcinas, nepaliekant jų visokiems Bangladešams ir Zimbabvėms?
                                    https://www.15min.lt/naujiena/aktual...nas-57-1459868
                                    Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

Comment

Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                                      Kaip galima padidinti vakcinavimo tempus, jeigu PSO vadovas kritikuoja turtingas šalis, kad jos superka vakcinas, nepaliekant jų visokiems Bangladešams ir Zimbabvėms?
                                      https://www.15min.lt/naujiena/aktual...nas-57-1459868
                                      Europa ir abi Amerikos yra pažeidžiamiausi žemynai dėl vyresnės populiacijos ir prasto valdymo (lyginant su R. Azija ir Australija), ten vakcinos labiausiai ir reikalingos. Afrika, Indija gali ir truputį palaukti, nes populiacija šiek tiek jaunesnė, sunkių ligonių mažiau.

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                        Niekas ir nekalba apie varymus lakstyti ir gerti dabar pat. Tiems kam pofig ant žmonių gyvybių stogas nečiuožia, nes jie jau seniai suranda būdų ir nuvaryti į kitą miestą, ir susitikti su draugeliais, ir šiaip tas virusas jiems "soroshistu samokslas". Stogas čiuožia besilaikantiems ribojimų, nes noromis nenoromis ateina tas jausmas kad tai nebepadeda ir pradedi klausti savęs "Kiek dar? Dar metus? Du? Ar visą likusį gyvenimą?"

P.S. Rimtai siūlote nieko neatlaisvinti net pasiekus A scenarijų kol nesuvakcinuosim 70%? Čia rimtai siūlote sėdėti uždarytiems savo savivaldybėse be jokios veiklos išskyrus darbas/mokslai-namai iki rudens?

Comment

Parašė Elis Rodyti pranešimą
                                          P.S. Rimtai siūlote nieko neatlaisvinti net pasiekus A scenarijų kol nesuvakcinuosim 70%? Čia rimtai siūlote sėdėti uždarytiems savo savivaldybėse be jokios veiklos išskyrus darbas/mokslai-namai iki rudens?
                                          Atlaisvinimai turi būti ar pagal medicininę situaciją, ar pagal liaudies norą (ne)būti karantine?

Comment

Working...
                                          X