Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
  Kiek pamenu, buvo rašyta, kad Modernos gamybos pajėgumai kol kas, lyginant su Pfizer ar Astrazeneca, yra labai kuklūs.
  Iš esmės tik patvirtinus AstraZeneca, ES galėtų prasidėti platesnio mąsto populiacijos skiepijimas.
  Astrazeneca gali būti pradėta naudoti ES jau vasarį

  „AstraZeneca“ pateikė prašymą ES suteikti leidimą platinti jos vakciną nuo COVID-19

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=86208007
  Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
  Marsrutai.lt tinklaraštis!
  SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

  Comment


   Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

   Taip. Įtariu, dar keli metai max, ir apie visus saugojimosi įpročius dauguma žmonijos tiesiog pamirš (nebent kils nauja pandemija).
   Keli metai? Lol, kelių dienų užteks. Prisiminkim pirmo karantino pabaigą.

   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
   Mielosios Grigiškės

   Comment


    Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
    Įtariu, dar keli metai max, ir apie visus saugojimosi įpročius dauguma žmonijos tiesiog pamirš (nebent kils nauja pandemija).
    Pamirs - taip. Bet manau, kad siuos "pratybos" turejo naudos - dabar mazdaug zinoma kaip reiktu elgtis tikrojo biologinio karo metu - jei, neduok Dieve, toks kada nors bus. Ir kad visiems reik jam buti pasiruosusiems bent minimaliai.
    Paskutinis taisė hobo; 2021.01.12, 14:18.

    Comment


     Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

     Vasarą JAV buvo labai bloga situacija su korona, Pasižiūrėjus Worldometer po 50 - 70 tūkst. atvejų per dieną. Beje, kaip tik vasarą JAV prasidėjo antra koronos banga, kurios pradžia tyčia ar netyčia sutapo su BLM protestais. Dabartinė banga JAV yra jau trečia. Bendra tendencija - kiekviena banga stipresnė už prieš ją buvusią.

     Vasarą mes buvome ką tik po karantino, šita detalė nieko nereiškia? Ir antros bangos pakilimas prasidėjo būtent tada. Juk per pirmą žymiai silpnesnę bangą išnaikinus virusą iki vienetinių skaičių per dieną, po karantino panaikinimo negali iš karto atsirasti tūkstančiai per dieną atvejų - tam virusas turi išplisti, iki tūkstančių pakilti dešimtimis, po to šimtais... Ir iš tikrųjų taip ir buvo. Kas stebėjo kasdien Worldometer tie matė, kad antroji banga daugumoje ES šalių pradėjo kilti nuo liepos. Ispanija ir Balkanų šalys iš viso jau tada iškrito iš leistinų keliauti šalių sąrašo. Šiauresnėse Europos šalyse, kur mažiau turistų, viskas vyko lėčiau, bet vyko. Pamenu antrą liepos pusę, kai plokščia kreivė pradėjo po truputį kilti aukštyn vis statesniu kampu, pradžioje negrėsmingai...

     Ir kaip Brazilija, Saudo Arabija, Emyratai, Kataras, Indija, Izraelis, Indonezija, PAR su savo sergamumu? Kažkodėl tropinių šalių argumentai ignoruojami. Toks jausmas, kad apie "atšilusius orus" šnekantys niekad nepasižiūri nei grafikų, nei žemėlapių, gyvena vien Lietuvos realijomis ir nežino, ką korona daro kituose kontinentuose ir platumose, kur šilta visus metus. Kas kiek dienų užeinat į Worldometer, kas kiek dienų pasižiūrit Tam tikrus žemėlapius, ypač šitą, šitą ir dar šitą? Kodėl juose nematome tik vidutinio klimato vėsių šalių? Iš kur tokie rodikliai karštame klimate?
     Vasaros bangą JAV dar galėjo sukelti kondicionierių naudojimas pietinėse valstijose. Didžiausi protrūkiai vyko Arizonoje, Floridoje, o Kalifornijoje berods buvo paskelbtas karantinas.
     Minesotoje, kur prasidėjo BLM protestai, vyko nežymus pakilimas vasaros pradžioje ir laikėsi skaičiai stabiliai iki rudens. Reikia atsiminti, kad BLM protestai vyko pagrinde lauke, bet neatmetu, kad jie kažkiek galėjo prisidėti. Vieną privalumą iš tų BLM protestų mačiau, kad truputį nukreipė dėmesį nuo covid problemų, kurios, manau, psichologiškai vargino ir šiaip trūko įvairovės infolauke, o jiems pasibaigus, tarsi "pailsėjus nuo covid", buvo grįžta.

     Šiuo post'u sudarote įspūdį, kad šis virusas neturi sezoniškumo. Atėjus rudeniui, panašu, kad kažkokį sezoniškumą turi. Daugelyje kraštų R0 skaičiai šalant orui pakilo. Vasarą net Balkanai, nors ir išsiskyrė, bet labai atvejai nešovė lyg į begalybę kaip dabar.
     Panašiai matyt galėjo nutikti Ispanijai, kuri tapo ES epicentru vasarą. Italai matyt iš tos tarsi gėdos, kad pirma Vakarų šalis tapo apkrėsta, šią vasarą pasisaugojo, nors jau apie rudenį jau ir ten žmonės reiškė norą atsipalaiduoti.

     Tropiniai kraštai. Vėlgi, šiek tiek kiti dėsniai nei pas mus. Prasčiau įsisavinimas vit. D tarp vietinių gyventojų, kondicionierių naudojimas ir tai, kad tai šiaip "naujas virusas". Šiaurės pusrutulio kraštuose sezoniškumas labiau juntamas, nes mes šiaurinių kraštų žmonės per vasarą turim įsisavint vit. D, kas matyt mažina respiratorinių peršalimo virusų (kaip covid) plitimą, pvz. Palangoje vasarą plitimo būta apskritas nulis (kas aišku galėjo būt ir atsitiktinumas) dėl dar geresnio nei kitur vit. D įsisavinimo.

     Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

     Na taip. Bet ar ilguoju laikotarpiu (t.y. ne vien šiais metais, o ir tolimesnėje ateityje), kažin ar suveiks prašymas kiekvieną rudens-žiemos sezoną užsidaryti namuose ir su nieko be reikalo nesusitikinėti ? Apsauga- juk tai ne vien tik kaukės. Kaukes su trumpa pertrauka nešiojome beveik visus metus, bet nuo kreivės kilimo tai neapsaugojo.
     Jau ši vasarą, kai dauguma ribojimų buvo atšaukta, parodė, jog žmonių įpročiai iš principo vargu pasikeitė, dauguma apribojimų laikosi tik dėl baudų, na, gal dar baimės užsikrėsti, o, kai tik bus galimybė legaliai grįžti prie ankstesnio gyvenimo, tai dauguma per kelis mėnesius ir sugrįš.

     Pamenat, kas buvo vasarą ? Nebereikėjo kaukių - visi sėkmingai apie jas ir pamiršo. Atidarė barus - jau po kelių dienų jie buvo sausakimši. Prasidėjo renginiai, varžybos su žiūrovais - iš karto arenos ir užsipildė. Leido keliones po ES - iškart spūstys keliuose, vedančiuose, pavyzdžiui, į Kroatiją. Galvojate, po antrojo karantino pabaigos, kada jis bepasibaigtų, bus kažkas kitaip ?
     S. Čaplinskas vis mini "naująją realybę". Man nelabai patinka tokie mąstymai, nes nemanau, kad žmonių mąstymas pasikeitė. Atšauks draudimus, dauguma tiesiog gyvens priešcovidinį gyvenimą.

     "Nauja realybė" turėtų būti nebent valdžiai, kuri organizuotų viruso valdymą, o ne gyventojams, kuriems tos rekomendacijos truputį ir lieka tik rekomendacijiomis
     Kuo prasčiau valdys, tuo ir ta "nauja realybė" ir kibs kaip kokia erkė. Australijoje, spėju, visa nauja realybė apsiriboja tik kelionių ribojimais, kas šiaip ir turėtų būti visa nauja realybė ES, kuri galėtų viduje nuo to viruso apsivalyti panašiai kaip Australija. Vykdyti griežtą importinių atvejų kontrolę ir staigų vakcinavimą. Saugoti nuo pavojingų štamų.

     Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Keli metai? Lol, kelių dienų užteks. Prisiminkim pirmo karantino pabaigą.
      Na, turėjau labiau omeny tą, kad karantinas nesibaigs greitu metu. Bet kai galų gale pasibaigs - tai jo, taip ir bus, dauguma žmonių greitai pamirš viską, ko išmoko.

      Beje, kol Lietuvoje jau prasidėjo diskusijos apie tai, ką galima būtų bent kažkiek sušvelninti esamame karantino režime, Vokietijoje jau svarstoma palikti griežčiausias priemones pilna apimtimi galioti net iki Velykų.
      Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
      Marsrutai.lt tinklaraštis!
      SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

      Comment


       Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą


       Išduosiu paslaptį: Coronavirusų yra daug atmainų. Šiuo atveju kalbame būtent apie SARS-CoV-19 atmainą, kurios 2004 metais išvis nebuvo, nes mutacija jai atsirasti įvyko tik 2019 metais. Kadangi PSO sufeilino su vuruso pavadinimu ir niekas nenori rašyti SARS-CoV-19 tai visi ir vadina korona. Jeigu PSO būtų naudojusį ankščiau naudotą pavadinimų standartą (vietovės) tai vadintume Wuhan Flu, kaip turime Ebolos virusą (pagal ebolos upę).


       zmogus net nesupranta kas tie koronavirusai aplamai yra ( apsviesiu - visi virusai kuriu strukturoje yra "spikai" yra koronavirusai - tai tik viruso struktura apibudinantis zodis), beprasmiska diskusija su hobo - be jokio mokslinio, biocheminio bei epidimiologinio issilavinimo.
       "I just want you to know that, when we talk about war, we're really talking about peace." —Washington, D.C. June 18, 2002


       - George W. Bush President of the USA

       Comment


        Svarbiausia kad yra internetinis išsilavinimas iš visokių ypatingo patikimumo šaltinių! O kas ta biochemija, epidemiologija? Viskas suklastota big fermos! Tikras mokslas pas Kiguolį, Savicką ir kitus protingus žmones.
        Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.01.13, 08:22.
        Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
        Mielosios Grigiškės

        Comment


         Parašė hobo Rodyti pranešimą
         Cia ne paslaptis:
         Ne. Dabar ką matėme UK ar PAR yra kitokia viruso atmaina. Tas 2004 buvo visai kitas virusas kuris taip pat coronavirusų grupei priklauso. Šis virusas nėra ano mutacija.


         Comment


          Būtent. Koronavirusai yra labai didelė virusų grupė. Kaip rašė DeSadas, visi su spygliukais.

          Bet skirtumai gali būti kaip tarp šuns ir karpio (kurie abu turi stuburą, bet daugmaž tuo panašumai ir baigiasi).
          Post in English - fight censorship!

          Comment


           Parašė hobo Rodyti pranešimą
           ... buvo kitokia coronaviruso atmaina -
           Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
           ... yra kitokia viruso atmaina.


           Parašė hobo Rodyti pranešimą
           ... kitokia coronaviruso
           Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
           ... coronavirusų grupei priklauso.
           Labai teisingai viskas pastebeta.
           Paskutinis taisė hobo; 2021.01.13, 12:13.

           Comment


            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
            iš visokių ypatingo patikimumo šaltinių!
            Ka randu, ta ir siulau Jums - ncbi.nlm.nih.gov. Kadangi pinigu man uz tai nemoka, tad nereikalaukyte, kad as savo brangaus laiko skirsciau sitai pramogai neproporcingai daug.

            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
            Unfollow 15min, Kiguolio ir Savicko chebrą
            Gerai kad Jus tokia apsiskaitusi. As net vardu tokiu nezinojau.

            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
            Viskas suklastota big fermos!
            Bet rimtai, greitai jau bus vakcinacija. Kokia butent vakcina nusprendete Jus asmeniskai skiepytis? Girdejau kad tikrai bus Pfizer ir Moderna. Ir gal dar AstraZeneca?

            Comment


             Su Sputniku skiepysiuos. Ar čia rimtai galvoji, kad atėjęs galėsi traukt burtus ar rinktis su kuo bus skiepijama?
             Show must go von!

             Comment


              Parašė hobo Rodyti pranešimą
              Ka randu, ta ir siulau Jums - ncbi.nlm.nih.gov. Kadangi pinigu man uz tai nemoka, tad nereikalaukyte, kad as savo brangaus laiko skirsciau sitai pramogai neproporcingai daug.

              Gerai kad Jus tokia apsiskaitusi. As net vardu tokiu nezinojau.

              Bet rimtai, greitai jau bus vakcinacija. Kokia butent vakcina nusprendete Jus asmeniskai skiepytis? Girdejau kad tikrai bus Pfizer ir Moderna. Ir gal dar AstraZeneca?
              Taip, aš tikrai tokia apsiskaitusi Visus didžiausius virusų ir skiepų specialistus žinau!

              Skiepysiuosi tokia, kokia skiepys mano amžiaus grupę, kai ateis eilė. Abejoju, ar man pačiai duos rinktis, nors ir apsiskaitusi.
              Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.01.13, 12:20.
              Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
              Mielosios Grigiškės

              Comment


               Parašė hobo Rodyti pranešimą
               Bet rimtai, greitai jau bus vakcinacija. Kokia butent vakcina nusprendete Jus asmeniskai skiepytis? Girdejau kad tikrai bus Pfizer ir Moderna. Ir gal dar AstraZeneca?
               Kažin, ar žmogus galės pats pasirinkti, kokia vakcina jam skiepytis. Čia jau medikai spręs, atsižvelgdami į konkrečių vakcinų gamintojų rekomendacijas dėl skiepijamų asmenų amžiaus, sveikatos būklės, profesinės rizikos ir pan.

               Įtariu, kad Pfizer ir Moderna vakcinomis pagrinde skiepys medikus, rizikos grupėms priklausančius asmenis, na, gal dar dirbančius tokius rizikingus, daug kontakto reikalaujančius darbus, kaip pardavėjai, kurjeriai, viešojo transporto vairuotojai, aviacijos, turizmo sektoriaus darbuotojai, ir pan. Visus kitus greičiausiai skiepys Astrazeneca, vėliau gal dar J&J preparatu (abu pakankamai mažo efektyvumo).
               Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
               Marsrutai.lt tinklaraštis!
               SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

               Comment


                Parašė VNS Rodyti pranešimą
                Ar čia rimtai galvoji, kad atėjęs galėsi traukt burtus ar rinktis su kuo bus skiepijama?
                As asmeniskai nusprendziau aplamai ten neiti - nes nenoriu buti savanaudisku ir atimti galimybe pasiskiepytis is kokio nors zmogaus, kuriam reikia labiau negu man. Click image for larger version Name:	yes4lo.gif Views:	1 Size:	2,6 kB ID:	1854190

                Comment


                 Neik, Tai ką dabar daryt. Aš ir nesiveržiu kaip Ūselis.
                 Show must go von!

                 Comment


                  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą
                  Įtariu, kad Pfizer ir Moderna vakcinomis pagrinde skiepys medikus, rizikos grupėms priklausančius asmenis, na, gal dar dirbančius tokius rizikingus, daug kontakto reikalaujančius darbus, kaip pardavėjai, kurjeriai, viešojo transporto vairuotojai, aviacijos, turizmo sektoriaus darbuotojai, ir pan. Visus kitus greičiausiai skiepys Astrazeneca, vėliau gal dar J&J preparatu (abu pakankamai mažo efektyvumo).
                  GPM visi moka vienodą, o vakciną kažkodėl skirtinga. Kvepia TSRSizmu.
                  Absoliuti žodžio laisvė - demokratinės valstybės pagrindas.

                  Comment


                   Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

                   Kažin, ar žmogus galės pats pasirinkti, kokia vakcina jam skiepytis. Čia jau medikai spręs, atsižvelgdami į konkrečių vakcinų gamintojų rekomendacijas dėl skiepijamų asmenų amžiaus, sveikatos būklės, profesinės rizikos ir pan.

                   Įtariu, kad Pfizer ir Moderna vakcinomis pagrinde skiepys medikus, rizikos grupėms priklausančius asmenis, na, gal dar dirbančius tokius rizikingus, daug kontakto reikalaujančius darbus, kaip pardavėjai, kurjeriai, viešojo transporto vairuotojai, aviacijos, turizmo sektoriaus darbuotojai, ir pan. Visus kitus greičiausiai skiepys Astrazeneca, vėliau gal dar J&J preparatu (abu pakankamai mažo efektyvumo).
                   mRNA vakcinos, o būtent tokios ir yra Pfizer ir Modernos, turi būti transportuojamos -70 - -80 C laipsnių temperatūroje ir tai gali atlikti tik stipriai kvalifikuotos veganiškus kukulius gaminančios įmonės. Todėl logiška, kad jas atveža į ligonines, kur visi jau pasiruošę skiepytis. Oxfordo vakcinai transportuoti užtenka eilinio šaldytuvo. O beje, taip ir išpuolė, kad pirmosios gautos būtent mRNA, o pirmosios ir turi atitekti medikams.

                   Comment


                    Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio teigė, jog po sausio 31 dienos, iki kurios šiuo metu yra paskelbtas griežtas karantinas, nebus taip, kad visi apribojimai neteks galios.

                    „Tikrai nebus taip, tą galiu šiandien pasakyti, kad sausio 31–ąją dieną tiesiog visi apribojimai neteks galios. Kažkuri apribojimų dalis galbūt. Bet kokiais tempais ir kokiais etapais, dėl to dar turėsime tartis“, – sakė ministrė pirmininkė.

                    Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86221373

                    Comment


                     Parašė hobo Rodyti pranešimą
                     Labai teisingai viskas pastebeta.
                     Dabar jau savo postus cherrypickini?

                     Jei cituoji tai nesidrovėk, imk bent puse sakinio:
                     kadangi virusai mutuoja, tas 2004 buvo kitokia coronaviruso atmaina

                     O dabar dar kartą: Šitas virusas nėra buvusių koronavirusų mutacija.

                     Comment

                     Working...
                     X