Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Taigi tauta būtų vėl Seimo langus išdaužiusi kaip 2009 m. Net dabar daug keliaujančių, tai vasarą turint vieną kitą atvejį niekas nebūtų supratęs sprendimo drausti keliauti.
  Na, kad laisvos kelionės didina žmonių kontaktus ir atveža virusus ten, kur jie jau buvo išnaikinti iki vienetinių atvejų - tas manau logiška. Tik tada niekas to neįvertinome. Po pirmo karantino buvo vos ne euforinės nuotaikos kad jau viskas, išnaikinom, nepasikartos... Per anksti. Ir jau liepos antroje pusėje pasimatė, kad kreivės kyla, pradžioje lėtai, po to vis greičiau (o ko kito reikėjo tikėtis?). Ne tik kelionės - neatmetamas variantas kad tam vaidmenį turėjo ir tūsai, pilni kabakai, sausakimši Palangos pliažai. Daug kas pasakytų "o kodėl vasarą nebuvo tūkstančių", bet tai palaukit - virusas buvo išnaikintas iki vienetinių atvejų, kad pasiektų tūkstančius, turi iki jų įsibėgėti nuo vienetų, dešimčių, šimtų... Kaip viskas ir buvo.

  Kad "žmonės išdaužys langus" iš viso neturi būti argumentas, nes prieisim ir iki to, kad jokių reikalingų sprendimų bus neįmanoma priimti, nes bus bijoma išdaužytų langų, visuomenės pasipiktinimo, kritusių reitingų. Oh wait... Bet ar dabar šito nė kiek nėra?

  Parašė Vilnietizz Rodyti pranešimą

  ES viršūnės nusteikia griežtai prieš pakartotinus sienų uždarymus kaip žinia. Netgi dabar, per patį antrosios bangos įkaršti, visoje ES tik kelios valstybės (kaip antai Suomija, Vengrija) taiko draudimą atvykti iš kitų bloko šalių, kitos judėjimo per sienas praktiškai neriboja. Tai naivu tikėtis, kad artimiausią vasarą bus kas nors kitaip.
  Tai dabar kai visa ES dega, skirtumo jau nėra, nes jau dabar visur užsikrėsti tikimybė maždaug vienoda. O kai virusas buvo suvaldytas - skirtumas buvo, nepradėti visko vėl iš naujo.
  Paskutinis taisė Tomizmas; 2021.01.06, 19:40.
  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
  Mielosios Grigiškės

  Comment


   O tam kur užsikrėtęs per vakarą sugebėjo dar pereit 13 kabokų, švenčių sugadinimą kompensuosim kaip nors? Žmogus tai prie judesiuko
   Show must go von!

   Comment


    Parašė rmss Rodyti pranešimą

    Ir tada visokie pridurniai puls laižyti durų rankenų, kad kuo greičiau persirgtų ir toliau kimš ligonines. Priedo, yra ir aplinkinių komfortas. Kaip kokiai babulytei rizikos grupėje jaustis, kai parduotuvėj jai į veidą šnopuos bekaukis? Ji gi nežino, tas žmogus sirgęs ar ne.
    Gyvenimo ir taisyklių mes neturėtumėm konstruoti pagal kelis pridurnius, o jeigu net keli pridurniai ir atsirastų, kurie dėl covido imuniteto paso nuspręstų specialiai juo užsikrėsti, tai vis tiek būtų daug mažesnė žala, nei kai dabar ne keli ir ne keliolika, o masiškai susirgus nesititestuojama, o būtent tokie ir yra pavojingiausi platintojai:

    Šokiruojantys skaičiai: tyrimas parodė, kad net 60 iš 100 koronaviruso simptomus pajutusių lietuvių niekur nesikreipė

    Keistas ir tas susirūpinimas bobutės komfortu, kad jeigu ką pamatys be kaukės, tai psichologiškai prastai pasijus. Primenu, kad visą vasarą kaukė nebuvo privaloma, nors covidas niekur nebuvo dingęs, o kokioje Norvegijoje kaukės iki šiol neprivalomos ir dėl to neužfiksuota bobučių depresijos padidėjimo. Jeigu būtų paaiškinta, kad tie, kas be kaukės yra nepavojingi - tai jinai jų bijotų netgi mažiau, nei tų su kauke, tik suprantama policijai reikėtų tikrinti ir gaudyti tuos, kurie be kaukės vaikščiotų be imuniteto paso. Ir nors tikslūs skaičiai ir nežinomi, bet Lietuvoje jau šiandieną 10-30% visuomenės yra įgavę imunitetą, o karantinas stipriai žaloja jų emocinę ir fizinę sveikatą, bei kenkia finansiškai, priedo tai jau yra didelė visuomenės dalis, kuri galėtų ir pilnavertiškai dirbti ir kartu naudotis tam tikro verslo paslaugomis, kaip kad sporto klubai. Jeigu tą visiškai beprasmišką jų karantinavimą mes teisinam kažkokios bobutės psichologinėmis baimėmis kažką pamatyti be veido kaukės - tai man tokie vertinimo kriterijai nesuprantami.

    Comment


     Ne dėl bobutės baimių yra tos kaukės, karantinai ir ribojimai. Dėl baimių niekas karantinų ir nedarytų. Daromi dėl to, kad ta bobutė nuo covido labai greit ir numirti gali.
     Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
     Mielosios Grigiškės

     Comment


      Ta prasme, kurie nepersirgę, kitaip nevykėliai, turi sėdėt uždaryti bačkoj, o persirgę tai tralivali festivali. Geležinė Danskės logika
      Show must go von!

      Comment


       kas ta Danske?

       Comment


        IQ kalvė
        Show must go von!

        Comment         Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
         Ne dėl bobutės baimių yra tos kaukės, karantinai ir ribojimai. Dėl baimių niekas karantinų ir nedarytų. Daromi dėl to, kad ta bobutė nuo covido labai greit ir numirti gali.
         Gal nelabai supratai apie ką ėjo kalba. Kalba ėjo apie tai, kad žmogus, persirgęs covidu ir turintis imunitetą (arba jau neužilgo ir paskiepytas), t.y. negalintis nei užsikrėsti, nei kažko kito užkrėsti, šiuo metu negali nuvažiuoti aplankyti savo senų tėvų ar senelių dėl karantino (kaip ir negali daugybės kitų dalykų daryti). Su pandemijos stabdymu tai neturi absoliučiai nieko bendro, tai paaiškinti galima nebent tuo, kad kažkas sėdėdamas namie jausis labai blogai, kad kažkas kitas gali nuvažiuoti aplankyti tėvus, o jis negali ir dėl to reikalaus, kad jeigu jam blogai, tai ir kad kitam būtų blogai, nors racionalus paaiškinimas dėl ko tą reikia daryti galioja tik jo atžvilgiu, o ne to turinčio imunitetą ar pasiskiepijusio žmogaus:

         Parašė VNS Rodyti pranešimą
         Ta prasme, kurie nepersirgę, kitaip nevykėliai, turi sėdėt uždaryti bačkoj, o persirgę tai tralivali festivali. Geležinė Danskės logika
         Su tokiu ir panašiu požiūriu galim prieiti prie situacijos, kada antivakceriai masiškai nesiskiepis, o tie kurie skiepijasi turės karantinuotis, nors jokio logiško paaiškinimo dėl ko jiems reikia karantinuotis nėra.

         Comment


          Parašė VNS Rodyti pranešimą
          IQ kalvė
          cia Danske Banko darbuotojai? Ar dar yra toks bankas Lietuvoje?

          Comment


           Europos Komisija leido platinti „Moderna“ vakciną Europos Sąjungoje

           https://www.lrt.lt/naujienos/mokslas...opos-sajungoje

           akcinos veiksmingumas buvo apskaičiuotas įvertinus daugiau nei 28 tūkst. žmonių (tiriamųjų amžius buvo nuo 18 iki 94 metų), kurie neturėjo koronavirusinės infekcijos požymių, duomenis. Tyrimas parodė, kad tarp vakciną gavusių žmonių net 94.1 proc. neturėjo COVID-19 ligai būdingų simptomų (tik 11 atvejų iš 14 134 tiriamieji turėjo COVID-19 simptomus), palyginti su žmonėmis, kurie gavo placebą (185 atvejais iš 14 073 tiriamieji turėjo COVID-19 simptomus). Tai reiškia, kad vakcinos veiksmingumas – 94.1 proc.

           Vakcina asmenis reikia skiepyti du kartus, tarp injekcijų daromas 28 dienų tarpas. Pastebėti šalutiniai poveikiai vartojant vakciną pasireiškė ne kiekvienam ir paprastai buvo lengvi ar vidutinio sunkumo, o žmonių sveikata pagerėjo per kelias dienas po vakcinacijos. Žmonės jautė skausmą bei patinimą injekcijos vietoje, nuovargį, skundėsi kiek patinusiais limfmazgiais, galvos, raumenų ir sąnarių skausmais, šaltkrėčiu ir karščiavimu.
           -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
           Antivakseriai turi naują herojų:

           Vaistininkas JAV sugadino virš 500 vakcinų nuo COVID-19, nes tiki sąmokslo teorijomis

           https://www.lrt.lt/naujienos/pasauly...slo-teorijomis

           Jis tiki niekuo nepagrįsta sąmokslo teorija, kad vakcinos yra pavojingos žmonėms ir gali pakeisti jų DNR.

           Todėl vaistininkas iš šaldiklių išėmė „Moderna“ pagamintus preparatus, skirtus skiepyti nuo COVID-19. Ši vakcina turi būti laikoma itin šaltoje temperatūroje, todėl tokiu būdu jos veiksmingumui buvo pakenkta.
           <...>
           Dabar S. Brandenburgas buvo paleistas už užstatą, jam nurodyta teisėsaugai atiduoti savo turimus ginklus.
           ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

           Parašė digital Rodyti pranešimą
           O kažkas čia forume rašė, kad šitas virusas nedaug mutuoja. Pasirodo mutuoja kaip reikalas.
           Visi virusai mutuoja, klausimas kas yra "daug". Daug mutuoja buvo lyginama su tuo, kad vakcina kitąmet bus neveiksminga nes virusas mutuos ir vakcina nebepadės (kaip gripo kur reikia vakcinuoti kasmet). Nedaug reiškia kad virusas nemutuos tiek, kad esami antikūniai/skiepai taps neveiksmingi. Nedidelis mutavimas buvo pagrinde grindžiamas tuo, kad viruso pirmtakas - SARS-1 - mutavo nedaug.

           Kol kas mutacijų kurioms taptų neveiksmingos esamos vakcinos neužtikome, taigi galime sakyti kad mutuoja "nedaug".
           Comment


            Protrūkis Kinijoje...

            China reports biggest rise in daily COVID cases in five months

            Total new COVID-19 cases for all of mainland China stood at 63, compared with 32 reported a day earlier, marking the biggest rise in daily cases since 127 cases were reported on July 30.

            https://www.thechronicleherald.ca/ne...arlier-538086/

            Comment


             Parašė Lettered Rodyti pranešimą

             Užtenka vienos dozės, bet ir veiksmingumas gerokai mažesnis, su šita vakcina reiktų praktiškai visus žmones suskiepyti, kad susidarytų bandos imunitetas. ES turi žymiai geresnę BioNTech vakciną nei UK AstraZeneca, tik reikia skiepyti Izraelio tempais.
             ES, deja, jau praleido galimybę per trumpą laiką ir pakankamu kiekiu apsirūpinti vien Pfizer ir Moderna vakcinomis (kol JK, Izraelis ir JAV vasarą darė užsakymus, ES funkcionieriai tiesiog miegojo). Tai dabar jau europiečiai nebeturi pasirinkimo, dabar jau reikia kuo greičiau pradėti naudoti ir AstraZeneca vakciną, jei dar norima iki kito šaltojo sezono (2021 m. spalis-lapkritis) suskiepyti tiek žmonių, kad nebetektų vėl kažko uždarinėti.

             Ir J&J preparatas nepamaišys.
             Paskutinis taisė Vilnietizz; 2021.01.07, 11:00.
             Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
             Marsrutai.lt tinklaraštis!
             SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

             Comment


              Kalbėjau su kolegomis iš Latvijos, pas juos įdomūs reikalai, iki vakcinacijos pradžios buvo riksmo iš antivakserių, apklausos rodė žemą visuomenės norą skiepytis.
              Tuo tarpu dabar prasidėjus vakcinacijai ir kai paaiškėjo, jog latviai užsisakė mažus kiekius ir pagrinde tik vakcinos, kuri dar nepatvirtinta ES, jau nulėkė sveikatos ministrės galva, skandalai vienas po kito aiškėjant skiepų užsakymų detalėmss ir pagrindinis pasipiktinimas dabar ne ar tikrai reikalingi skiepai, o tai kodėl žmonės lėtai skiepijami ir kodėl nupirkta taip mažai vakcinos

              Panašu jog idealiausia skiepijimo taktika visuomenės nuomonės atžvilgiu tyliai užsipirkti daug vakcinos nieko neskelbiant visuomenei paskleisti antį jog užteks jos tik mažai daliai žmonių. Tik gaila, jog ES beveik niekam nepavyko pasirūpinti dideliais kiekiais vakcinos jau nuo pat pradžių.

              Comment


               Latvija griežtina tvarką: atvykstant bus privalomas neigiamas testas

               https://m.delfi.lt/uzsienyje/article...79683#cxrecs_s

               Taigi, latviai griežtina tvarką. Nuo sausio 15 d. reikalaus neigiamo testo atvykstant iš absoliučiai visų valstybių, nepriklausomai nuo sergamumo lygio jose.

               Dar įdomesnis pranešimas yra Latvijos Susisiekimo ministerijos tinklalapyje - kad nuo sausio 15 d. analogiška tvarka įsigalios ir Estijoje bei Lietuvoje (!). Iš mūsų valdžios institucijų kol kas - jokios informacijos apie kokius nors pakeitimus. Latviai daugiau nei mes žino apie tai, kas vyksta Lietuvoje?

               https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/no...covid-19-testu

               Šodien, 7. janvārī, valdība pieņēma stingrākus noteikumus visiem ieceļotājiem, lai veicinātu epidemioloģiski drošāku pārvietošanos un samazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu valstī. Ieceļojot Latvijā gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testa rezultātu. Noteikumi stāsies spēkā 15. janvārī vienlaikus ar līdzīga regulējuma ieviešanu Lietuvā un Igaunijā.
               Vertimas:
               Šiandien, sausio 7 d., Vyriausybė priėmė griežtesnes taisykles visiems imigrantams, kad būtų palengvintas epidemiologiškai saugus judėjimas ir sumažinta Covid-19 infekcijos patekimas į šalį. Įvažiuodami į Latviją tiek su keleivių transportu, tiek su asmenine transporto priemone turėsite pateikti neigiamo „Covid-19“ testo rezultato patvirtinimą. Nuostatai įsigalios sausio 15 d. Tuo pačiu metu, kai Lietuvoje ir Estijoje bus įvestos panašios taisyklės.
               Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
               Marsrutai.lt tinklaraštis!
               SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

               Comment


                Anam lape kalbejome apie florida vs commiefornia.
                https://www.georgegammon.com/world-h...-of-covid-2-0/
                Video nuo 10:30 lyginamos valstijos - viena griežčiausia, kita laisviausia.

                Visas video vertas dėmesio, siūlau 1.5-2.0 greičiu klausyti taupant laiką, nes kalba lėtu tempu.

                Comment


                 Parašė Zorro Rodyti pranešimą
                 Protrūkis Kinijoje...

                 China reports biggest rise in daily COVID cases in five months

                 Total new COVID-19 cases for all of mainland China stood at 63, compared with 32 reported a day earlier, marking the biggest rise in daily cases since 127 cases were reported on July 30.

                 https://www.thechronicleherald.ca/ne...arlier-538086/
                 63 atvejai valstybėje su 20% pasaulio žmonių. Dauguma šalių tik pavydėti gali tokio "protrūkio". Pas mus tūkstančiai, o populiacija kaip eilinio nedidelio Kinijos miesto...
                 Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                 Mielosios Grigiškės

                 Comment


                  Tuo metu Ukrainoje kelią skinasi rusiška vakcina.
                  https://lenta.ru/news/2021/01/08/vac/
                  Show must go von!

                  Comment


                   UK jau tris vakcinas patvirtinus, šiandien patvirtino "Moderna"

                   Jungtinėje Karalystėje leista platinti „Moderna“ vakciną nuo COVID-19

                   https://www.15min.lt/m/id/aktualu/pa...-19-57-1436524
                   Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                   Marsrutai.lt tinklaraštis!
                   SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                   Comment


                    Premjerė Ingrida Šimonytė socialiniuose tinkluose šeštadienį pasidalijo prieiga prie šaltinio, kuriame galima rasti ir sektu aktualią informaciją apie skiepus ir vakcinavimo procesą. Ministrė pirmininkė taip pat pasisakė apie pastaruoju metu skambančias istorijas, kai nuo koronaviruso pasiskiepija ne medikai ir tie, kurie neturi nuolatinių kontaktų su infekcija užsikrėtusiais žmonėmis. Ji negailėjo aštrių žodžių tiems, kurie nuo koronaviruso pasiskiepijo ne prioritetine tvarka ir tiems, kurie tai leido.

                    Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86193263

                    Comment


                     Šilalėje nuo COVID-19 paskiepytas ir vietinės greitosios pagalbos stoties vadovas bei jo šeimos nariai iš Vilniaus
                     SAM: tokie atvejai bus tiriami

                     Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=86192933

                     Comment

                     Working...
                     X