Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Kaži Orlande dabar toks pat oras kaip Kavarske?
  Show must go von!

  Comment


   Parašė VNS Rodyti pranešimą
   Kaži Orlande dabar toks pat oras kaip Kavarske?
   Prie ko Lietuva kai straipsnis kalba apie florida vs florida 2018 per gripą?

   O jei įdomu dabar palygint, tai yra panašių orų ir komunistų valstijų, pvz libbiefornia.

   Comment


    Dar prieš kelis mėnesius dėl anksčiau nei Lietuva įvestų griežtų karantinų gerais pavyzdžiais laikyti Čekija, Airija, Izraelis ir kai kurios kitos šalys dabar sparčiai vejasi Lietuvą. Gal net aplenks artimiausiu metu.

    Nors tai, žinoma, nepateisina buvusios valdžios dėl pavėluotų sprendimų, nes anksčiau įvedę karantiną išgelbėtume daugiau gyvybių. Bet bent jau Verygos nebegalima laikyti Kalėdas pavogusiu Grinču Net ir viską uždarę dviem mėnesiais anksčiau, dabar negyventume laisviau nei šiuo metu.
    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
    Marsrutai.lt tinklaraštis!
    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

    Comment


     Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

     Kaip ir minėjau, šiandien per SAM press konferenciją buvo pranešta, kad mokslininkai rekomendavo persirgusius žmones neskiepyti vakcina, nes persergant susiformuoja ne mažesnis imunitetas, nei nuo vakcinos, o tikriausiai ir didesnis, nes labai retų antrų susirgimų atvejai pasitaiko tik pas tuos, kurie virusu perserga pačia lengviausia be simptome forma. Nuo savęs galiu pridėti, kad taip yra dėl to, kad jų organizmas dėl sparčiai įveikto viruso net nelabai spėja suformuoti pakankamo imuniteto, kartu virusas jų organizme nespėja labai daug prisidauginti, dėl ko jie netampa pavojingais platintojais, o jeigu suserga antrą kartą - tai perserga tokia pačia besimptome forma. Dėl to persirgus įgyta imunitetą galima būtų laikyti netgi patikimesniu, negu suteikiamą vakcinos, kur patikimumas yra ~95%, bet tie 5% gali būti ir sunkios formos. Šiuo metu nėra žinoma kurį laiką tas imunitetas pas žmones išsilaiko, žinoma tik kad nemažiau, nei pusmetį, bet kartu mes kol kas nežinome ir kokį laiką imunitetą išlaikys vakcinos. Nuo 9:20

     Tada įdomu kokie SAM'o šaltiniai, nes viską ką skaičiau, teigė priešingai. T.y., kad vakcinos (ypač mRNA) turėtų suteikti ilgesnį imunitetą.

     Comment


      Parašė Riedis Rodyti pranešimą

      Jų šaltiniuose (UK ir NZ) kalbama apie nešiojimą viduje iki žemiausio pavojaus lygio, apie lauką neradau jokios info.

      Tas nešiojimas lauke panašesnis į Vyriausybės "nesismulkinam", reikės principe visur - tai nešios, nes pagal grūsčių niuansus retesnis atsižvelgs, nors logiška mintis "neišlaikai atstumo - užsidenk".
      Nešiojimas lauke yra pagrinde dėl to, kad žmonės nepultu dar durų nepriėję nusiiminėti neplautomis rankomis kaip būdavo kai lauke nereikėjo nešioti.

      Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
      Net neabejoju, kad skiepai yra puikus išradimas, aišku reikia nuolat tobulinti. Nors retai būnu socialiniuose tinkluose, skyriau valandėlę, pasižiūrėti topinius Provakserių ir Antivakserių argumentus:
      Pagrindiniai Antivakserių argumentai (šiuo atveju kalbant apie covid skiepą):

      1.Per trumpas kontrolės laikas, turi praieti keli metai, nėra pakankamai duomenų.
      2.Skiepų kompanijos gavusios baudas, todėl nėra patikimos.
      3.Gydytojai ir mokslininkai turintys kitokia nuomnę, neprileidžiami medijų, o soc tinkluose blokuojami.
      4.Įtartinai greitai atsirado fakcekeriai, kuriuos analizuojant ne ką mažiau melagienų.
      5.Žmonėms sunku užregistruoti vakcinų žalą, bent jau LT, nėra normalaus registro.
      6.Daug nesutampančių dalykų pandemijos metu.
      Nu gerai pašerkim trolį ir atsakykim į argumentus.

      Jūsų argumentus sunumeravau kad būtų lengviau sekti.

      1. Deje mes neturime galimybės laukti kelis metus ar bus šalutinių poveikių, nebent norite kelis metus sėdėti karantine kaip dabar. Renkamasi mažesnė rizika.

      2. Ne kompanijos skiepus tikrina, o, mūsų atvejų, europos vaistų agentūra.

      3. Na leftistinė spauda kaip MSNBC tai dažnai rašo apie visokius medikus atsisakiusius skiepytis. Dėl Soc tinklų blokavimo sutinku, galėtu pagaliau juos pripažinti publisheriais jeigu jie elgiasi kaip publisheriai, bet čia atskira diskusija. Niekas rimtos informacijos soc tinkliuse vistiek neieško.

      4. Nežinau kas tie fakceriai. Čia tie kurie postina faktus ar kaip?

      5. Pasak lietuvos gydytojų lietuvoje dar nėra užfiksuoto šalutinio poveikio. Šalutinį poveikį esant reikalui fiksuoja, bet mūsų medicinos sisteomos skaitmenizacija tikrai galėtu būti geresnė.

      6. Nesutampančių čia ką reiškia? Naujas nežinomas virusas, taigi daug dalyku apie jį tenka tiesiog spėti, nes ilgalaikių tyrymu nėra ir negali būti, nes virusas dar tiek laiko neegzistuoja. Todėl ir yra bandoma kas veikia įvairiais metodais. Bet geriau jau pergriežtas karantinas negu mirę tėvai, ar ne?

      Parašė Kaštonas Rodyti pranešimą
      Šiandien paskelbta, kad praėjus 48 valandoms po covid skiepo mirė 41 metų moteris Portugalijoje. Pasidalinti tokia naujiena juk galima ar ne?
      Šaltinis: DailyMail

      Parašė DeSadas Rodyti pranešimą

      si vertybe nera absoliuti.. facebook , google , instagramai jau salina visus postus su antivakcinavimo idejom,,, KAZKOKIA PUOTA MARO METU gi po 30 zmoniu kasdien i kapus.. o cia idejos ir laisvas zodis mat...
      Yra. Ir facebook, google ir instagramai turėtu už tai būti klasifikuojami į kaip leidėjai, nes filtruoja turinį ir jiems turi būti pritaikyti visi su tuo susiję įstatymai.

      Parašė Lettered Rodyti pranešimą

      Kodėl iki šiol nevyksta masinis testavimas tiek dėl antikūnų, tiek dėl pačios infekcijos?
      Vasarą vyko - jei gerai atismenu persirgusių buvo 3%. Dabar turbūt tiesiog laboratorijos ir taip nespėja atlikti testus.
      Comment


       Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

       Nešiojimas lauke yra pagrinde dėl to, kad žmonės nepultu dar durų nepriėję nusiiminėti neplautomis rankomis kaip būdavo kai lauke nereikėjo nešioti.
       Nežinau, kokie ekspertų pasiūlymai dėl kaukių nešiojimo lauke esant skirtingiem sergamumo scenarijams, bet mano įtarimas toks, kad visur kaukes reikės dėvėti esant C ir D scenarijams, tuo tarpu galiojant A ir B scenarijams - gal bus privaloma tik patalpose.

       Kaip buvo praėjusių metų vasarą, kai kaukių kurį laiką išvis niekur nereikėjo - manau, kad nauja valdžia iš tos patirties pasimokė ir pilnai kaukių reikalavimo tikrai nebeatšaukinės, net jei sergamumas ir nukris iki anos vasaros žemumų. Iš esmės kaukių visiškai nebereikia nebent tuomet, jei 28 dienas nefiksuojama vietinių užsikrėtimo atvejų, o sienų kontrolė iki minimumo sumažina tikimybę įsivežti virusą iš užsienio. Lietuvoje to greitai nebus, nes valdžia neturi tikslo visiškai eliminuoti virusą.
       Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
       Marsrutai.lt tinklaraštis!
       SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

       Comment


        Parašė rmss Rodyti pranešimą

        Tada įdomu kokie SAM'o šaltiniai, nes viską ką skaičiau, teigė priešingai. T.y., kad vakcinos (ypač mRNA) turėtų suteikti ilgesnį imunitetą.
        Ten įvardinti moksliniai tyrimai, kur JAV net 3 milijonus gyventojų tyrė, o pats žodis 'turėtų' tai jau yra hipotezės, o ne moksliniai faktai. Moksliniai faktai šiai dienai yra tokie, kad tiek vakcina, tiek persirgimas covidu suteikia imunitetą viršijantį 90% ir tiek vienu, tiek kitu atveju įrodyta, kad imunitetas išsilaiko bent pusę metų. Labai tikėtina, kad ateity paaiškės, jog kažkokios vakcinos tą įmunitetą gali išlaikyti ilgiau, bet tai visai nėra pagrindas švaistyti vakcinas skiepijant antikūnus turinčius žmones tuo metu, kai tos vakcinos yra aukso vertės. Dabar tikslas yra kuo skubiau suvaldyti virusą, o po to jau galima bus skiepyti visus norinčius.

        Comment


         Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą


         3. Na leftistinė spauda kaip MSNBC tai dažnai rašo apie visokius medikus atsisakiusius skiepytis. Dėl Soc tinklų blokavimo sutinku, galėtu pagaliau juos pripažinti publisheriais jeigu jie elgiasi kaip publisheriai, bet čia atskira diskusija. Niekas rimtos informacijos soc tinkliuse vistiek neieško.

         Prie šito dar pridėsiu, kad ir mūsų žiniasklaida apie netradicinės nuomonės asmenybes kalba laisvai. Apie Uspachiko vandenį iki pat šiol šneka. Vakar net buvo straipsnis kaip kažkoks ekstrasensas tikrino kas ten per vanduo.

         Comment


          "SARS-CoV-2 mutuoja nuolat, o kai kurios iš šių mutacijų keičia savo savybes. Žmonėms, kurių imuninė sistema yra nuslopinta, COVID-19 gali trukti ilgiau nei įprasta. Rengiamame spausdinyje aprašoma evoliucija viruso moters, kuri daugiau nei keturis mėnesius turėjo COVID-19, kūne. Mes parodome, kad per šį laiką virusas sukaupė 18 mutacijų, tai yra, jis pasikeitė neįprastai greitai. Dauguma šių mutacijų yra nesinonimiškos, ir atrodo, kad daugelis jų išplito natūralios atrankos būdu (dn / ds ~ 1). Keista, kad dvi iš įgytų mutacijų - Y453F ir Δ69-70HV smaigalyje esančiame baltyme - sutampa su mutacijomis, apibrėžiančiomis garsiąsias „vijų klasterio“ mutacijas (taip vadinamas „ΔF derinys“). Anksčiau šios mutacijos buvo laikomos audinių adaptacijomis, tačiau mes nežinome, prie ko jos prisitaiko mūsų pacientui. Kitos mutacijos atitinka tas, kurios anksčiau buvo pastebėtos viruso virtimo SARS-CoV-2 pavidalu kitiems imunosupresuotiems pacientams, ir mutacijas, kurios atsirado greitai plintančiame „britiškame“ VOC-202012/01 variante. Manau, kad šias (ir kitas panašias) mutacijas reikėtų atidžiai stebėti. Apskritai naujų viruso variantų, turinčių skirtingas savybes, plitimas dabar yra gana tikėtinas."
          https://virological.org/t/emergence-...covid-19/580/1
          https://a.radikal.ru/a43/2001/a1/e42110b5e86c.png

          Comment


           O kažkas čia forume rašė, kad šitas virusas nedaug mutuoja. Pasirodo mutuoja kaip reikalas.

           Comment


            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

            Kadangi ES šalys vakciną gauna proporcingai jų gyventojų skaičiui, tai galima manyti, jog vakcinacija Lietuvoje bus panaši kaip ir Vokietijoje.
            Šiandien Dulkys patvirtino, kad Lietuva per tris mėnesius gaus po 20K vakcinų per savaiyę ir kadangi vienam žmogui jų reikia dviejų, tai iš viso iki balandžio jų bus gauta ~130K žmonių, arba beveik 5% visuomenės. Taip pat per spaudos konferenciją buvo pranešta, kad mokslininkams išanalizavus naujausius tyrimus, buvo priimtas sprendimas vakcinos neduoti covidu persirgusiems, nes persirgusieji įgauna ne mažesnį imunitetą, nei nuo vakcinos, o tikriausiai ir didesnį, bet kol kas nežinoma kurį laiką jis trunka, kaip ir nežinoma kurį laiką veiks vakcinos suteiktas imunitetas. Kaip aš suprantu bus įvesta sistema, kad prieš skiepijant padaromas antikūnų testas ir skiepas duodamas tik tuo atveju, jeigu pas žmogų jų nėra. Kažkodėl dabar dauguma svarsto per kiek laiko pavyks paskiepyti 70% visuomenės, bet nieko nekalbama apie tai, kokia dalis visuomenės jau turi tuos antikūnus ir skiepyjami nebus. Dėl to, kad didelė dalis virusu perserga be simptomų ir kita didelė dalis sirgdama net nesitiria, norint sužinoti kiek iš tiesų žmonių yra persirgę covidu, oficialią statistiką siūloma dauginti nuo 2 iki 6, bet tai reiškia, kad imunitetą virusui Lietuvoje jau turi nuo 11 iki 33% visuomenės, t.y. gali būti, kad pusė tikslo jau dabar yra pasiekta ir kad Lietuva reikalingus 70% pasieks žymiai anksčiau, nei ta pati Vokietija.
            Kai ribojimus įvedinėt tai ant imunitetą turinčių visiem nusispjaut buvo, o kai vakcinas dalint tai greit prisiminė: "O kam jums?"

            Comment             Šiandien Šimonytė užsiminėta apie tai, kad svarstoma įvesti imuniteto pasą ir kad jis duodamas būtų tiek vakcinuotiems, tiek ir persirgusiems covidu ir turintiems antikūnų. Ir tokį pasą jau senų seniausiai reikėjo įvesti ir suteikti galimybę persirgusiems nesilaikyti tiek karantino, tiek nedėvėti jokių veido kaukių, nes imunitetą turinčiam žmogui tokie suvaržymai ne padeda, o kenkia. Mano nuomone tai būtų stipriai prisidėję ir prie to, kad susirgę žmonės būtų aktyviau tyręsi, nes tas imuniteto pasas vėliau gali būti naudingas ne tik dėl to karantino nesilaikymo, bet ir pvz. ieškant darbo ar galbūt į visokius sporto klubus juos galima būtų įleisti. Dabar gi turime turbūt kitą situaciją, kai tirtis yra vengiama, nes po to kaimynai pasmerks, ar jeigu prireiks nueiti iki garažo baudą tūkstantinę gausi, ar išaiškės, jog per naujus metus kažkas nesilaikė karantino taisyklių.

             Comment


              Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

              Šiandien Šimonytė užsiminėta apie tai, kad svarstoma įvesti imuniteto pasą ir kad jis duodamas būtų tiek vakcinuotiems, tiek ir persirgusiems covidu ir turintiems antikūnų. Ir tokį pasą jau senų seniausiai reikėjo įvesti ir suteikti galimybę persirgusiems nesilaikyti tiek karantino, tiek nedėvėti jokių veido kaukių, nes imunitetą turinčiam žmogui tokie suvaržymai ne padeda, o kenkia. Mano nuomone tai būtų stipriai prisidėję ir prie to, kad susirgę žmonės būtų aktyviau tyręsi, nes tas imuniteto pasas vėliau gali būti naudingas ne tik dėl to karantino nesilaikymo, bet ir pvz. ieškant darbo ar galbūt į visokius sporto klubus juos galima būtų įleisti. Dabar gi turime turbūt kitą situaciją, kai tirtis yra vengiama, nes po to kaimynai pasmerks, ar jeigu prireiks nueiti iki garažo baudą tūkstantinę gausi, ar išaiškės, jog per naujus metus kažkas nesilaikė karantino taisyklių.
              Bent jau šventes persirgusiųjų tikrai buvo galima išgelbėt. Apie visa kita svajot turbūt būtų per daug.

              Comment


               ES galimai buvo padaryta baisi klaida vasarą, atidarius sienas. Būtent nuo liepos ir prasidėjo antrosios bangos pakilimas ir Lietuvoje, ir daugumoje kitų ES šalių. Dar liepos mėnesį užsidarė kelionėms Ispanija ir Balkanų šalys, nes jose situacija vystėsi staigiau (greičiausiai dėl didelio turistų kiekio), likusioje Europoje lėčiau, bet pasivijo. Jeigu ne tas sienų atidarymas - galimai nebūtų tokios situacijos, kokia yra dabar. Nes gegužę ir birželį buvo fiksuojami tik pavieniai atvejai, liepą - jau dešimtys, rugsėjį - jau šimtai, pamenat? Taip ir įsibėgėjo. Matyt reikėjo sėdėti savo šalyse su išnaikintu virusu tol, kol bus vakcina.
               Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
               Mielosios Grigiškės

               Comment


                Corona AFTERparty! Persirgai! Renkamės Metelicijoj ir kituose garsiuose Vilniaus klubuose! Nuraunam stogą nesirgusiems!
                Show must go von!

                Comment


                 Parašė VNS Rodyti pranešimą
                 Corona AFTERparty! Persirgai! Renkamės Metelicijoj ir kituose garsiuose Vilniaus klubuose! Nuraunam stogą nesirgusiems!
                 Nei į Danske priima dirbt, nei afterpartyje dalyvausi. Nesiseka, užuojauta

                 Comment


                  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                  ES galimai buvo padaryta baisi klaida vasarą, atidarius sienas. Būtent nuo liepos ir prasidėjo antrosios bangos pakilimas ir Lietuvoje, ir daugumoje kitų ES šalių. Dar liepos mėnesį užsidarė kelionėms Ispanija ir Balkanų šalys, nes jose situacija vystėsi staigiau (greičiausiai dėl didelio turistų kiekio), likusioje Europoje lėčiau, bet pasivijo. Jeigu ne tas sienų atidarymas - galimai nebūtų tokios situacijos, kokia yra dabar. Nes gegužę ir birželį buvo fiksuojami tik pavieniai atvejai, liepą - jau dešimtys, rugsėjį - jau šimtai, pamenat? Taip ir įsibėgėjo. Matyt reikėjo sėdėti savo šalyse su išnaikintu virusu tol, kol bus vakcina.
                  Taigi tauta būtų vėl Seimo langus išdaužiusi kaip 2009 m. Net dabar daug keliaujančių, tai vasarą turint vieną kitą atvejį niekas nebūtų supratęs sprendimo drausti keliauti.
                  Flickr

                  Comment


                   Na čia kai kas net savo komentarų neprisimena prieš porą mėn. rašytų.
                   Show must go von!

                   Comment


                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    ES galimai buvo padaryta baisi klaida vasarą, atidarius sienas. Būtent nuo liepos ir prasidėjo antrosios bangos pakilimas ir Lietuvoje, ir daugumoje kitų ES šalių. Dar liepos mėnesį užsidarė kelionėms Ispanija ir Balkanų šalys, nes jose situacija vystėsi staigiau (greičiausiai dėl didelio turistų kiekio), likusioje Europoje lėčiau, bet pasivijo. Jeigu ne tas sienų atidarymas - galimai nebūtų tokios situacijos, kokia yra dabar. Nes gegužę ir birželį buvo fiksuojami tik pavieniai atvejai, liepą - jau dešimtys, rugsėjį - jau šimtai, pamenat? Taip ir įsibėgėjo. Matyt reikėjo sėdėti savo šalyse su išnaikintu virusu tol, kol bus vakcina.
                    ES viršūnės nusteikia griežtai prieš pakartotinus sienų uždarymus kaip žinia. Netgi dabar, per patį antrosios bangos įkaršti, visoje ES tik kelios valstybės (kaip antai Suomija, Vengrija) taiko draudimą atvykti iš kitų bloko šalių, kitos judėjimo per sienas praktiškai neriboja. Tai naivu tikėtis, kad artimiausią vasarą bus kas nors kitaip.
                    Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                    Marsrutai.lt tinklaraštis!
                    SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                    Comment


                     Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                     Šiandien Šimonytė užsiminėta apie tai, kad svarstoma įvesti imuniteto pasą ir kad jis duodamas būtų tiek vakcinuotiems, tiek ir persirgusiems covidu ir turintiems antikūnų. Ir tokį pasą jau senų seniausiai reikėjo įvesti ir suteikti galimybę persirgusiems nesilaikyti tiek karantino, tiek nedėvėti jokių veido kaukių, nes imunitetą turinčiam žmogui tokie suvaržymai ne padeda, o kenkia. Mano nuomone tai būtų stipriai prisidėję ir prie to, kad susirgę žmonės būtų aktyviau tyręsi, nes tas imuniteto pasas vėliau gali būti naudingas ne tik dėl to karantino nesilaikymo, bet ir pvz. ieškant darbo ar galbūt į visokius sporto klubus juos galima būtų įleisti. Dabar gi turime turbūt kitą situaciją, kai tirtis yra vengiama, nes po to kaimynai pasmerks, ar jeigu prireiks nueiti iki garažo baudą tūkstantinę gausi, ar išaiškės, jog per naujus metus kažkas nesilaikė karantino taisyklių.
                     Ir tada visokie pridurniai puls laižyti durų rankenų, kad kuo greičiau persirgtų ir toliau kimš ligonines. Priedo, yra ir aplinkinių komfortas. Kaip kokiai babulytei rizikos grupėje jaustis, kai parduotuvėj jai į veidą šnopuos bekaukis? Ji gi nežino, tas žmogus sirgęs ar ne.

                     Comment

                     Working...
                     X