Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X

• Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė Gator Rodyti pranešimą

Kokiais duomeninis remiesi?
    Common sense.

Comment

Parašė rmss Rodyti pranešimą

Common sense.
      Galvojau statistika sergamumo. Nenustebinai.

Comment

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė, kad situacija Kaune nieko gero nežada. Premjeras tikėjosi, kad „vasariškas atsipalaidavimas“ dings savaime ir nereikės įvesti griežtų apribojimų.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=85035579

Comment

Galvojau statistika sergamumo. Nenustebinai.
          Aš nelabai supratau ko tu nori paklausti. Visi matom, kad Kaunas jau absoliučiais skaičiais pirmauja pastaruoju metu, jau neskaičiuojant santykinai. Turėtų common sense užtekti padaryti išvadą, kad kuo daugiau susirgimų, tuo daugiau šansų užsikrėsti aplinkiniams.

Comment

Aš nelabai supratau ko tu nori paklausti. Visi matom, kad Kaunas jau absoliučiais skaičiais pirmauja pastaruoju metu, jau neskaičiuojant santykinai. Turėtų common sense užtekti padaryti išvadą, kad kuo daugiau susirgimų, tuo daugiau šansų užsikrėsti aplinkiniams.
            Absoliučiais neaišku ar pirmauja, spėčiau antri.
            Santykinai tikrai nepirmauja.
            Todėl tavo "visi matom" ir common sense yra fake news.

ir visa esmė yra maži kiekiai, kurie palenda po atsitiktinumo galimybėmis.

Čia kaip pvz Prienai labai lengvai gali prieš Žalgirį pirmauti 8-2, bet tai praktiškai niekaip neindikuoja realaus skirtumo, nes tai yra pradinė stadija, kuri atsitiktinumo dėka gali būti bet kokia.

Todėl ir čia praktiškai nėra tikimybių skirtumų, kuriam mieste bus sekantis baro užsikrėtimas.
            Paskutinis taisė Gator; 2020.08.19, 15:32.

Comment

Absoliučiais neaišku ar pirmauja, spėčiau antri.
              Santykinai tikrai nepirmauja.
              Todėl tavo "visi matom" ir common sense yra fake news.

ir visa esmė yra maži kiekiai, kurie palenda po atsitiktinumo galimybėmis.

Čia kaip pvz Prienai labai lengvai gali prieš Žalgirį pirmauti 8-2, bet tai praktiškai niekaip neindikuoja realaus skirtumo, nes tai yra pradinė stadija, kuri atsitiktinumo dėka gali būti bet kokia.

Todėl ir čia praktiškai nėra tikimybių skirtumų, kuriam mieste bus sekantis baro užsikrėtimas.
              Ką aš darau su savo gyvenimu, atsakinėdamas žmogui su Trumpu avatare, kuris mane kaltina fake news, remdamasis 'apie Kauną arba gerai arba nieko' filosofija...

O bet tačiau, per paskutines 2 savaites:
              Kauno m. - 108
              Vilniaus m. - 76
              Kitos savivaldybės not even close. Gyventojų/sergančių santykį pats pasiskaičiuosi ar reikės irgi man?

Comment

Aš tai žiūriu šiuo metu sergančiųjų skaičių pagal sam.lt žemėlapį. Kaunas 175, Vilnius 190. Imant santykinai, Kaunas gerokai lenkia Vilnių, bet nelenkia visų rajonų su mažai gyventojų. Formaliai Gator teisus. Bet Kaune situacija pablogėjo sparčiai ir smarkiai.

Comment

Vakar 6, šiandien 6, kaip ir nėra eksponentės. Gal susitvarkys, bet aišku tai, kad niekas neaišku, kaip visada būna su stichijomis.

O dėl Kauno, tai jo, per kai kuriuos religinius Kauno fanus, kaip tik norisi pradėti stumti ant Kauno panašiai kaip tai daro forumo apologetai Viešpatis J. ir Karolis S. Nieko ten itin tragiško su tuo Kaunu nėra Lietuvos masteliais (išskyrus iš dalies Vilnių), susitvarkė duobes (vietomis, neidealiai, bet susitvarkė), gal susitvarkys ir su prastų rajonų fauna, kuri šiuo metu vienas iš labiausiai erzinančių dalykų apie Kauną (ir man neįdomu kaip kitur yra), tai tie stumimai ir besigynantys nuo jų man yra juokingi
                  Paskutinis taisė PoDV; 2020.08.19, 18:20.

Comment

Ką aš darau su savo gyvenimu, atsakinėdamas žmogui su Trumpu avatare, kuris mane kaltina fake news, remdamasis 'apie Kauną arba gerai arba nieko' filosofija...

O bet tačiau, per paskutines 2 savaites:
                    Kauno m. - 108
                    Vilniaus m. - 76
                    Kitos savivaldybės not even close. Gyventojų/sergančių santykį pats pasiskaičiuosi ar reikės irgi man?
                    A tai dabar per paskutines dvi savaites tik...

Dėl santykinio berods dar vakar buvo rašyta, kad pirmauja Ignalina. Dar ten kelios buvo prieš Kauną daugiau.

Ne prie ko čia tas Kaunas. Prie ko yra faktai. Ir faktas yra, kad santykinai Kaunas nepirmauja. Tu teigei, kad pirmauja. Išvada fake news teisinga, ir jokie avatarai faktų neįtakoja.

manometras tą patį atsakė. Belieka sužinoti ar jis iš Kauno, ar ne, nes pagal tavo logiką jo fakto teisingumas varijuoja priklausomai nuo jo gyvenamos vietos

Ir svarbiausia net ne santykinis, o tai, kad tokiuose skaičiuose kaip Vienas ar du židiniai pagrindinis žaidėjas yra atsitiktinumas ( ar užsikrėtęs žmogus dirba bare su daug kolegų ar kabinete kur sėdi vienas). Ir prie tokių mažų skaičių ir toliau nėra jokio esminio skirtumo tarp tikimybės užsikrėsti Vilniuje ar Kaune. Na ten po daug nulių po kablelio galima atrasti skirtumą, bet jis ant tiek menkas, kad juokinga taikyti skirtingus ribojimus.
                    Paskutinis taisė Gator; 2020.08.19, 22:58.

Comment

Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                      Vakar 6, šiandien 6, kaip ir nėra eksponentės. Gal susitvarkys, bet aišku tai, kad niekas neaišku, kaip visada būna su stichijomis.

O dėl Kauno, tai jo, per kai kuriuos religinius Kauno fanus, kaip tik norisi pradėti stumti ant Kauno panašiai kaip tai daro forumo apologetai Viešpatis J. ir Karolis S. Nieko ten itin tragiško su tuo Kaunu nėra Lietuvos masteliais (išskyrus iš dalies Vilnių), susitvarkė duobes (vietomis, neidealiai, bet susitvarkė), gal susitvarkys ir su prastų rajonų fauna, kuri šiuo metu vienas iš labiausiai erzinančių dalykų apie Kauną (ir man neįdomu kaip kitur yra), tai tie stumimai ir besigynantys nuo jų man yra juokingi
                      Deja nėra jokio religingumo mano poste. Lygiai tą patį rašyčiau apie bet kurį miestą su atsitiktiniu vienu židiniu.
                      Ką kitam mieste atsitiktinai užsikrės turguje, tai ribos turgus iškirtinai tik tam mieste? Nes tiesiog atsitiktine tvarka būtent tas miestas buvo, kurio turguje užsikrėtė.

Tu dažnai pasimauni ant minėtų apologetų nelogiškų kaltinimų - kai tik objektyviai kalbu, bet isivelia Kaunas, tai būtinai sakys, kad kalbu neobjektyviai, nes esu iš Kauno.

Čia principas kaip jav leftistai bet kada kai kažkas blogo atsitinka juodam, visada sako, kad dėl rasizmo.

Nepasimauk an tokių pigių triukų. Geriau pats analizuok ir rask kurioje vietoje aš kažką kitaip sakiau vien dėl Kauno ir nebūčiau sakęs jei tai būtų kitas miestas. Tokių vietų nėra.

Čia analitikos pagrindų net nereikia suprasti, kad vienas židinys yra nykstamai mažas dalykas, kad pradėt net kažkokią tendenciją matyt.
                      matyt. Kaip ir tam pačiam Prienai vs Žalgiris pavyzdyje. 4:0 Prienai gali pradėti, bet visiems aišku, kad čia dar tik pati pradžia, kur absoliučiai atsitiktinumo dėka gali prasidėti skaičiai.
                      Paskutinis taisė Gator; 2020.08.19, 22:48.

Comment

A tai dabar per paskutines dvi savaites tik...
                        Tikrai labai aktualu dabar svarstant ar reikia kokių apribojimų, tai kas nutiko kovo mėnesį. Kai visi sirgę jau pasveiko/mirė.

Dėl santykinio berods dar vakar buvo rašyta, kad pirmauja Ignalina. Dar ten kelios buvo prieš Kauną daugiau.
                        Taip, pirmauja Ignalina, net su visais 7 atvejais. Čia yra kosmiškai sunku atsekti, ir tikrai žymiai svarbiau nei Kaunas su >100 atveju, kurių 1/3 neaišku iš kur užsikrėtė.

Ne prie ko čia tas Kaunas. Prie ko yra faktai. Ir faktas yra, kad santykinai Kaunas nepirmauja. Tu teigei, kad pirmauja. Išvada fake news teisinga, ir jokie avatarai faktų neįtakoja.
                        Nu tiktais, kad visi faktai rodo, kad tai dabar yra didžiausias židinys Lietuvoje. Ai bet Gator forume parašė, kad čia fake news, visi faktai pro langą, case closed.

Ir svarbiausia net ne santykinis, o tai, kad tokiuose skaičiuose kaip Vienas ar du židiniai pagrindinis žaidėjas yra atsitiktinumas ( ar užsikrėtęs žmogus dirba bare su daug kolegų ar kabinete kur sėdi vienas). Ir prie tokių mažų skaičių ir toliau nėra jokio esminio skirtumo tarp tikimybės užsikrėsti Vilniuje ar Kaune. Na ten po daug nulių po kablelio galima atrasti skirtumą, bet jis ant tiek menkas, kad juokinga taikyti skirtingus ribojimus.
                        Tokia nesąmonė, kad net neverta komentuoti.

Comment

6 atvejai, nustatyti vakarykštę parą, siejami su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone „Wash and Blow“. Visi asmenys jautė koronavirusui būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 8 COVID-19 ligos atvejai. Vertinama, kad liga šiame grožio salone išplito nuo darbuotojo, kontaktavusio su užsikrėtusiuoju, kurio susirgimo aplinkybės siejamos su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje. 3 per vakar nustatyti atvejai (Kauno apskritis) yra siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). Visi asmenys yra lankytojai, dalyvavę rugpjūčio 6 d. organizuotame renginyje, visi jie jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 49 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar parą. Dar 4 vakar Kaune registruoti atvejai yra susiję su židiniu Akademinėje kredito unijoje. 2 asmenys yra darbuotojai, kiti du – turėję sąlytį. Visi šie atvejai – simptominiai. Kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1363918?copied
                          Vienodi šansai

Comment

Latvijoje – kelis mėnesius nematytas koronaviruso atvejų šuolis

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivyki...FrpZnWS9WypxgV og8zfrrhoQba1PA6dow

Comment

Pradeda darytis smalsu, kas vyksta su valdiška sveikatos apsauga ir jos prieinamumu? Na kad ir poliklinikomis ir jų teikiamomis planinėmis paslaugomis, dignostika etc. Žmonės kalba, kad vis dar sunku patekti pas gydytoją ir ką nors susitvarkyti. Aišku matyt ir nuo konkrečios įstaigos priklauso, bet įdomu, ar tikrai tebėra su tuo problemų? Ir ar yra kokių objektyvių priežasčių, kodėl nepasiektas 100% pajėgumas per tiek laiko?
                              Privačiose įsiatgose pastebėjau žmonių padaugėjimą, bet, nepaisant papildomų saugumo reikalavimų (kaukių, dezinfekavimo, atsumų laikymosi), paslaugų lygis ir prieinamumas išliko panašūs, kaip ir anksčiau t.y. jei reikia, pas reikiamos srities gydytoją galima patekti per 0-2 dienas, o jau patekus su diagnostika išvis nėra jokių problemų. Kitaip tariant, pajėgumai, panašu, yra virš 100%, lyginant su prieškarantininiu lygiu.

Ar yra kažkoks paaiškinimas, ką privatus ir valdiškas medicinos sektoriai daro kitaip ir kodėl skiriasi paslaugų prieinamumas? Ar virusas kažkaip labiau linkęs atakuoti valdiškas įstaigas?
                              Paskutinis taisė John; 2020.08.26, 16:01.

Comment

Pagal mano artimųjų patirtį Vilniuje dar niekad nebuvo taip lengva ir greita patekti pas gydytojus kaip dabar (jau balandį ar gegužę buvo tuščios poliklinikos ir buvo galima gauti laiką praktiškai jau kitą dieną). Galbūt situacija priklauso nuo gydymo įstaigose vyraujančios tvarkos ir požiūrio.

Comment

Parašė John Rodyti pranešimą
                                  Pradeda darytis smalsu, kas vyksta su valdiška sveikatos apsauga ir jos prieinamumu? Na kad ir poliklinikomis ir jų teikiamomis planinėmis paslaugomis, dignostika etc. Žmonės kalba, kad vis dar sunku patekti pas gydytoją ir ką nors susitvarkyti. Aišku matyt ir nuo konkrečios įstaigos priklauso, bet įdomu, ar tikrai tebėra su tuo problemų? Ir ar yra kokių objektyvių priežasčių, kodėl nepasiektas 100% pajėgumas per tiek laiko?
                                  Privačiose įsiatgose pastebėjau žmonių padaugėjimą, bet, nepaisant papildomų saugumo reikalavimų (kaukių, dezinfekavimo, atsumų laikymosi), paslaugų lygis ir prieinamumas išliko panašūs, kaip ir anksčiau t.y. jei reikia, pas reikiamos srities gydytoją galima patekti per 0-2 dienas, o jau patekus su diagnostika išvis nėra jokių problemų. Kitaip tariant, pajėgumai, panašu, yra virš 100%, lyginant su prieškarantininiu lygiu.

Ar yra kažkoks paaiškinimas, ką privatus ir valdiškas medicinos sektoriai daro kitaip ir kodėl skiriasi paslaugų prieinamumas? Ar virusas kažkaip labiau linkęs atakuoti valdiškas įstaigas?
                                  Kaip turėjau galimybę išbandyti praktiškai liepos pabaigoje, veiksmas vyksta Centro poliklinikoje. Šeimos gydytoja atostogauja, todėl internetu užsiregistruoti neįmanoma. Prisiskabinti neįmanoma, pavyko trečią bandymų prisiskambinti dieną. Pagaliau prisiskambinus ir papasakojus situaciją, pasakė, kad reiktų registruotis neplaniniam vizitui ir, kad jie turi kažkiek vietų tokiems vizitams, bet reikia pasiskambinti iš pat ryto (6:45), nes gali paskirti tik tą pačią dieną (tvarka kvaila, bet whatever). Kitą dieną nusistatau žadintuvą 6:45, paskambinu, taip pat papasakoju situaciją, paklausia ar 9 val. galėsiu atvykt? - ok, galiu. Nuvykau 9 val., pamatavo temperatūrą, pasirašiau, kad nesergu, nebuvau išvykęs ir t.t., nuėjau į laboratoriją atlikt tyrimus, 9:20 jau buvau pas šeimos gydytoją, kuri matė tyrimų rezultatus, 9:40 jau buvau namie. Ne taip ir blogai viskas mano atveju.

Comment

Belgija, viena iš pirmaujančių šalių pagal mirtingumą, vakar: 9996 mirtys, jau maniau kad peržengs 10000
                                    Šiandien: 9879
                                    Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                                    Mielosios Grigiškės

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                                      Belgija, viena iš pirmaujančių šalių pagal mirtingumą, vakar: 9996 mirtys, jau maniau kad peržengs 10000
                                      Šiandien: 9879
                                      Kai visiems mirusiems viruso nešiotojams įpaišo mirties priežastį koroną, taip ir gaunasi. Nes šiaip žmogus nuo kokio infarkto ar vėžio nemiršta, tik nuo koronos.
                                      Flickr

Comment

Man rodos, kad belgai ir švedai visus mirusius ištiria, ar jie turėjo tą virusą. Vertinant bendrą užsikrėtimo mastą tai gal ir naudinga, bet kiekvienam mirusiam (pas kurį surastas virusas) kaip mirties priežastį įpaišyti COVID yra neadekvatu.

Atvejų šuolis: Lietuvoje – 36 nauji koronaviruso atvejai

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=85091843

Comment

Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                          Man rodos, kad belgai ir švedai visus mirusius ištiria, ar jie turėjo tą virusą. Vertinant bendrą užsikrėtimo mastą tai gal ir naudinga, bet kiekvienam mirusiam (pas kurį surastas virusas) kaip mirties priežastį įpaišyti COVID yra neadekvatu.

Atvejų šuolis: Lietuvoje – 36 nauji koronaviruso atvejai

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=85091843
                                          Svarbu dramatišką foto pasigūglinti ir įmesti prie straipsnio, kad tas "šuolis" baisesnis atrodytų, turbūt mažėja klikų prie straipsnių apie koroną.

Flickr

Comment

Working...
                                          X