Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Koronavirusas (COVID-19)

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
  Tai Švedija susimauna visose srityse: mirtingumas didelis, testuoja mažai, didžiausios rizikos grupės neapsaugojo.
  Ir iš Švedijos turbūt mažiausiai galima buvo tikėtis tokio susimovimo.

  Iš viso, kas galėjo pagalvoti pandemijos pradžioje, kad Lietuva bus viena iš geriausiai suvaldžiusių situaciją.
  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
  Mielosios Grigiškės

  Comment   Čia iš kurios pusės pažiūrėsi, galima tai parašyti ir kiek kitaip: Švedija pirmauja pasaulyje, žmonės išlaiko aukščiausią fizinį ir emocinį lygį - mažiausiai prarastų darbų, mažiausiai skyrybų, mažiausiai depresijos, savižudybės, alkoholizmo atvejų ir mažiausiai šimtame kitų kriterijų. Tuo pačiu aukščiausi standartai sveikai gyvensenai, imunitetui palaikyti ir strategija laimėti maratoną, o ne srpintą - t.y.orientacija į ilgalaikę žmonių sveikatą ir ilgaamžiškumą.

   Aš neteigiu, kuri strategija geresnė, aš tiesiog teigiu, kad čia yra dvi pusės ir vertinti tik vieną pusę yra mažų mažiausiai neobjektyvu. Galų gale yra ryškiai per anksti kažką vertinti - rezultatus vertinsim kaip minimum po metų, nes visai gali būti, jog kokį spalį covid-19 aukų skaičius Lietuvoje bus didesnis, nei Švedijoje, nepaisant to, kad Švedija keturis kartus didesnė. Daryti išvadas iš 2 mėnesių, kai krizė tęsis kaip minimum metus, yra ryškiai per anksti, ypač jeigu kažkuri šalis mėgina taikyti ilgalaikę strategiją, o ne šoko terapiją.   Comment


    Kaip tik ta tema:

    Lietuviai papasakojo apie tikrąją savo savijautą per karantiną: padėtis vėl blogėja

    Pirmoji reprezentatyvi apklausa, atlikta kovo 25-30 dienomis, parodė stiprią emocinę reakciją į krizę: patiriančių nerimą žmonių, lyginant su 2018 m., padaugėjo beveik pustrečio karto (nuo 26,1 proc. iki 64,3 proc.), liūdesį – daugiau nei du kartus (nuo 21,9 proc. iki 46,8 proc.), pyktį – beveik dvigubai (nuo 19,8 proc. iki 35,6 proc.).
    Čia tie šalutiniai covid-19 poveikiai, liečiantis nei daug ne mažai, bet didžiąją dalį visuomenės. Bet šalutinių poveikių niekas neaptarinės, nes aptarinėti galima tik kiek šiandien senukų numirė.

    Comment


     Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
     Kaip tik ta tema:     Čia tie šalutiniai covid-19 poveikiai, liečiantis nei daug ne mažai, bet didžiąją dalį visuomenės. Bet šalutinių poveikių niekas neaptarinės, nes aptarinėti galima tik kiek šiandien senukų numirė.
     Kad kaip matom aptarinėja

     Comment


      O Brazilija, žiūriu, irgi kaip Rusija - varo irgi jau po 10k per dieną
      Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
      Mielosios Grigiškės

      Comment


       Kas liečia Lietuvą, tai kažkaip pastebiu, kad 90% pastarosiomis dienomis užfiksuojamų naujų atvejų Lietuvoje susiję išimtinai su židiniais gydymo įstaigose ir senelių namuose. Na, dar buvo vienas įvežtinis iš Švedijos, bet žmogus laikėsi izoliacijos. Tikimybė pasigauti virusą išėjus į lauką, į prekybos centrą, į grožio saloną, pavalgius lauko kavinėje yra minimali. Jau praėjo inkubacinis laikotarpis po antrojo karantino švelninimo etapo (kai buvo atidaryti grožio salonai, kavinės, muziejai, visi prekybos centrai). Kol kas panašu, kad ir antras švelninimo etapas jokios įtakos nepadarė. Taip pat jau kelios savaitės žmonės masiškai grįžinėja į biurus, kur vargu ar laikomasi visų atstumo taisyklių. Bet dar neteko girdėti, kad kur nors visas biuras apsikrėstų.
       Vienintelis man žinomas židinys nesusijęs su gydymo įstaigomis - tai Nemenčinės siuvimo įmonė. Na, bet jis sėkmingai lokalizuotas, ir, panašu, nei vienos mirties, susijusios būtent su ta įmone, neužfiksuota.

       Tikrai, manau, nebėra prasmės laikyti karantino režimo visą vasarą. Bent jau reikalauti nešioti kaukes gryname ore prasmės nebėra. Patalpose ir viešajame transporte- taip, tai logiška apsaugos priemonė. Apart masinių renginių ir kelionių į/iš paveiktų šalių, kurių dar leisti negalime, kitose srityse, laikydamiesi higienos taisyklių, galima gyventi jau įprastą gyvenimą. Nežinau, kaip dėl taisyklės nesirinkti didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis, bet, manau, galima būtų ją sušvelninti ir bent jau atviroje erdvėje leisti rinktis 5-10 žmonių draugų kompanijoms (ką jau padarė tokios šalys kaip Danija, Suomija, Čekija, Austrija ir tt.)
       Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
       Marsrutai.lt tinklaraštis!
       SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

       Comment


        SAM kažką "šmuchliuoja". Fiksuojami 43 nauji susirgimai per 2 paras. Tai jau būtų šiokia tokia antrinė banga. Vėl - jokių paaiškinimų, jokių analazių, komentarų, viskas nuasmeninta ir paslaptinga. Toks jausmas, kad oficialūs duomenys tvirtinami kažkokiame Politbiure.

        Comment


         Naujausia informacija apie koronavirusą Lietuvoje: per dvi paras – 43 nauji atvejai

         Įspūdis toks, kad ministerijai sunkiai sekasi su skaičiavimu ir nuosekliu duomenų pateikimu.

         Per savaitgalį Lietuvoje patvirtinti 43 nauji koronaviruso atvejai
         Ar savaitgalis jau baigėsi?

         Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/naujausia-informacija-apie-koronavirusa-lietuvoje-per-dvi-paras-43-nauji-atvejai.d?id=8424155
         Paskutinis taisė senasnamas; 2020.05.10, 11:21.

         Comment


          Matyt, SAM darbuotojai nusprendė penktadienio-šeštadienio periodą pavadinti "savaitgaliu"

          Taigi, per penktadienį ir šeštadienį turime 43 naujus atvejus, iš jų bent 29 susiję su židiniais gydymo ir slaugos įstaigose:
          15 - Antavilių pansionate
          10 - Vilniaus miesto klinikinė ligoninė
          4 - Kartenos slaugos ligoninė.
          Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
          Marsrutai.lt tinklaraštis!
          SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

          Comment


           Demagogijos stūmimo pavyzdys. Po to piktinamasi, kad žmonės nepasitiki specialistais.

           Razmuvienė: žmonės pradeda atsipalaiduoti, todėl užsikrėtimų koronavirusu daugėja

           Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, pradėjus švelninti karantiną, užsikrėtimų koronavirusu Lietuvoje daugėja.
           Vos tik ėmė dirbti lauko kavinės, į jas plūstelėjo pensionatų gyventojai ir būtent ten užsikrėtė

           Bet reikia pagirti, nes pasakė ir vieną gerą sakinį.
           Epidemiologė D. Razmuvienė teigia, kad virusas šiose įstaigose [slaugos] plinta, nes nesilaikoma privalomų atsargumo priemonių.
           https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvo...box=1589106634
           Paskutinis taisė senasnamas; 2020.05.10, 13:07.

           Comment


            Na, taip, užuot sprendus rimtesnes problemos, dėl kurių išsiplečia židiniai (aplaidus gydymo įstaigų darbuotojų požiūris į NVSC nurodymus dėl įstaigų apsaugos bei netinkamas apsaugos priemonių naudojimas), paprasčiau yra apkaltinti tuos, kurie renkasi parkuose, prekybos centruose ir lauko kavinėse, kad esą tai dėl jų virusas plinta.
            Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
            Marsrutai.lt tinklaraštis!
            SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

            Comment


             Per penktadienį ir šeštadienį patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius yra 43. Duomenys yra tikslinami – per penktadienį buvo patvirtinta daugiau nei 8, kaip skelbta, kiek konkrečiai – šiuo metu tikslinama.

             Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1315782?copied
             Gal kas galit padėt iššifruoti? Penktadienį už ketvirtadienį buvo 3, šeštadienį už penktadienį - 8. Kaip dabar šitai suprast? Kur tada sekmadienio duomenys už šeštadienį?

             Comment


              Ar dar privalu vaikščioti su kaukėmis, kai oras šiltesnis?
              Paskutinis taisė Silber418; 2020.05.10, 16:49.
              Exp@nding h¤rizons

              Comment


               Parašė rmss Rodyti pranešimą

               Gal kas galit padėt iššifruoti? Penktadienį už ketvirtadienį buvo 3, šeštadienį už penktadienį - 8. Kaip dabar šitai suprast? Kur tada sekmadienio duomenys už šeštadienį?
               Kaip suprantu penktadienį ir šeštadieni kažkodėl (?) nesugebėjo susiskaičiuot tai paskelbė visus 43 bendrai. Penktadienio skaičius skelbtas vakar, panašu, buvo neteisingas.

               Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
               Ar dar privalu vaikščioti su kaukėmis, kai oras šiltesnis?
               Išskyrus gamtą (kur nėra kitų žmonių). Ten kur daug žmonių (o šiandien mieste ir parkuose žmonių tiek, lyg išvis karantino nebūtų, visi vaikštinėja, valgo ledus, visos lauko kavinės pilnos) gal visai protinga jas nešioti (nors šansai ir maži, bet dėl viso pikto), nes bent jau man normalus FFP2 respiratorius didelio diskomforto nekelia (net ir važiuojant dviračiu).
               Paskutinis taisė index; 2020.05.10, 17:06.
               Post in English - fight censorship!

               Comment


                Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                Ar dar privalu vaikščioti su kaukėmis, kai oras šiltesnis?
                Taip. Nors aš asmeniškai deduosi tik parduotuvėje FFP3 (trečio lygio respiratorių). Dviračiu važiuoju be, eidamas iki parduotuvės turiu pasikabinęs ant kaklo, kad galėčiau greitai užsidėti išvydęs policiją, pamačius artėjantį pėčsiąjį apeinu dideliu spinguliu per pievas net nartais, jei arčiau, tai nusisuku ir / arba nekvepuoju. Šiandien prasimynus skersai miestą, tai pusė dviratininkų bę kaukių. Vingio parke pas pusę arba bent trečdalį po kaklu kabo.
                Paskutinis taisė dondc; 2020.05.10, 17:08.

                Comment


                 Ar dar privalu vaikščioti su kaukėmis, kai oras šiltesnis?
                 Privalu net ir pliažuose. Kad neužsikrėstų pensionatų gyventojai

                 Comment


                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                  Privalu net ir pliažuose. Kad neužsikrėstų pensionatų gyventojai
                  Na, jei vasarą važiuoti ne į tuščius laukinius pliažus, o į Palangos grūdalynę tai net net ir privalomai nereikalaujant aš kaukę užsidėčiau.
                  Post in English - fight censorship!

                  Comment


                   Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                   Ar dar privalu vaikščioti su kaukėmis, kai oras šiltesnis?
                   Deja, vis dar privalu. Kažkokių pokyčių, išimčių šiuo klausimu, panašu, nebus mažiausiai iki birželio pradžios.

                   Beje, latviai įpareigojo dėvėti kaukes tik viešajame transporte. Čekai jau netrukus gali panaikinti kaukių reikalavimą gryname ore.
                   Paskutinis taisė Vilnietizz; 2020.05.10, 17:16.
                   Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
                   Marsrutai.lt tinklaraštis!
                   SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

                   Comment


                    Buvo informuojama, kad iš 43 per savaitgalį nustatytų naujų koronaviruso atvejų 15 yra nustatyti Antavilių pensionate, 10 – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, vilniečiams dar žinomoje kaip Antakalnio ligoninė, BNS sekmadienį sakė NVSC gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė. „Antaviliuose 15 naujų ir 10 – Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje“, – sakė ji. Pasak NVSC atstovės, kol kas neturima duomenų, ar šie atvejai patvirtinti pacientams, ar įstaigų personalui. „Visi likę yra pavieniai ir yra vienas šeiminis atvejis“, – sakė D. Razmuvienė.
                    Na jeigu jau 17 atvejų be jokių ryšių su žinomais kontaktais, gal vis dėl to reiktų pradėti bausti už kaukės ant pagurklio.

                    Comment


                     Parašė index Rodyti pranešimą

                     Na, jei vasarą važiuoti ne į tuščius laukinius pliažus, o į Palangos grūdalynę tai net net ir privalomai nereikalaujant aš kaukę užsidėčiau.
                     Ir dezinfekuot reiktų toli gražu ne tik rankas

                     Comment

                     Working...
                     X