Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Ukraina 2019.05 - ...

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • digital
  replied
  Krymo totoriai pasakoja apie Rusijos aneksiją: vyrai ir moterys yra suimami kasdien, bet išgelbėti turime vaikus
  – Dauguma žmonių suprato, kad represijomis buvo siekiama palaužti aktyviąja mūsų visuomenės dalį, kad būtų lengviau visus likusius paversti pasyviai su viskuo sutinkančia mase. Pagrindinis tikslas buvo parodyti tarptautinei bendruomenei, kad Kryme viskas yra gerai, kad visi patenkinti naująja valdžia, kad tiesiami nauji keliai, statomos mokyklos ir darželiai, trumpai tariant, kad gyvenimas yra gražus!

  Tačiau kol Kryme yra žmonių, teikiančių visiškai kitokią informaciją, kol, pavyksta tą informaciją iš Krymo perduoti, sunku tokį „gražų“ paveikslą nupiešti. Dėl šios priežasties valdžios institucijos ėmėsi tokių priemonių, kurios, jų nuomone, galėtų sustabdyti transliacijas iš Krymo ir blokuoti bet kokį informacijos nutekėjimą.

  Viena iš šių priemonių – [visuomenei ir žiniasklaidai] uždari teismo procesai. Taip yra iki šiol, siekiant, kad jokia informacija neišeitų už teismo salės sienų, ir visuomenė neturi galimybių sužinoti, kokius iškreiptus kontrargumentus naudojo teisėjai, prokurorai ir tyrėjai, kad pritaikytų [Baudžiamojo kodekso] straipsnius, numatančius pačias nežmoniškiausias bausmes.

  Šiuo metu daugiau kaip 10 iš visų sulaikytųjų yra žurnalistai, o likusieji – „Krymo solidarumui“ priklausantys žmogaus teisių aktyvistai ir teisininkai. Visi mato, kad Kryme vyksta karas prieš aktyvią veiklą, prieš savo politinius ar religinius įsitikinimus atvirai skleidžiančius žmones. Vykdomos represijos religiniu ir etniniu pagrindu.

  Krymo totoriai tai supranta ir šis supratimas suvienijo žmones. Anksčiau nesu mačiusi tokio solidarumo. Ši, per pastaruosius šešetą metų įvykusi, konsolidacija yra unikali, nes visus šiuos metus mes vienas kitą palaikėme. Vienybė padeda mums įveikti visus sunkumus, su kuriais susiduria ne vienas, du ar trys žmonės, su kuriais susiduria visa mūsų etninė bendruomenė. Situacija sudėtinga, nes tai, kas šiuo metu vyksta, yra represijos prieš visą tautą.

  Daugelis mūsų visa tai vertina kaip „hibridinę deportaciją“. 1944 m. jie apšaukė mus nusikaltėliais ir visus Krymo totorius ištrėmė iš pusiasalio. Šiandien panašiu būdu jie bando mums prilipinti nusikaltėlio etiketę, vadindami mus teroristais, ekstremistais ar separatistais. Jie sugrūda žmones į policijos furgonus ir išveža į Rusijos kalėjimus. Tačiau nepaisant to, kad mano vyras jau daugiau kaip dvejus metus sėdi kalėjime, kad jam pateikti rimti kaltinimai ir kad jis gali būti nubaustas net 20 metų laisvės atėmimo bausme, aš labai gerbiu mūsų gebėjimą konsoliduotis ir priešintis – priešintis be smurto.

  Komentuoti:


 • Shernas
  replied
  Tas afrovatinis jau laisvėje, ir nepanašu, kad valdžia ruošiasi kam nors išduoti :

  https://www.obozrevatel.com/russia/v...redlagayut.htm

  Komentuoti:


 • Shernas
  replied
  Na šis tautų draugystės produktas turės didelę ekstradicijos pasirinkimo laisvę

  "Бенесс Айо родился в Латвии в 1979 году в семье угандийца и жительницы Латвии русского происхождения. Он окончил рижский вуз, учился в Британии, стал коммунистом, поддерживал «русскую весну» в Крыму. Украинские и латвийские власти обвиняют его в ряде преступлений против власти."

  P.S. Ir kaip tokį politkorektiškai apibūdinti - afrolatvis kaip ir nelabai tinka, nes mama Latvijas nepilsoņi ?

  Komentuoti:


 • VNS
  replied
  Labai nesigilinau, mačiau kažkiek pas Varlamovą, kad ten visiškai bezpridielas daromas. Kaip suprantu, kitos sritys nuspardė Sobjaniną. Archangelsko valdžia priėmė, Archangelsko žmonės ne.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Parašė VNS Rodyti pranešimą
  Easy. Pas rusus radau, kad šitas "kovotojas" greičiausiai važiavo į tas Maskvos naujojo sąvartyno statybas Archangelsko sritį. O ten nekaip sekasi "nuramint" protestuotojus putleriui su sobjaninu.
  Rusijai revolicionierių dabar nereikia.
  Ne į temą, bet kaip jie tas šiukšles veš? Ten tikriausiai koks 2000 km. Traukiniais?

  Komentuoti:


 • VNS
  replied
  Parašė Sula Rodyti pranešimą

  Įdomu tai, kad Ukrainos prašymu.
  Easy. Pas rusus radau, kad šitas "kovotojas" greičiausiai važiavo į tas Maskvos naujojo sąvartyno statybas Archangelsko sritį. O ten nekaip sekasi "nuramint" protestuotojus putleriui su sobjaninu.

  Komentuoti:


 • Sula
  replied
  Įdomu tai, kad Ukrainos prašymu.

  Komentuoti:


 • luknas
  replied
  Juodajį Leniną iš Donecko sulaikė Rusijoje.

  Komentuoti:


 • VNS
  replied
  Blin kosmosas. Kur rosija gauna bent kiek pointų, automatiškai kremlinė propoganda 2+2=4. Ir dzin, kad apklausa buvo vykdoma vatnikų iki grabo lentos buveinėj. Dzin istorija Maidanas vs, Donbasas. Tiesiog rosija negali gaut pointų ir viskas. Plius rosija su donbasu nekariauja, kaip kad jūsų minimos korėjos tarpusavyje. Rosija kariauja su Ukraina.
  Paskutinis taisė VNS; 2019.11.10, 15:01.

  Komentuoti:


 • Tomizmas
  replied
  Įdomu kokie yra nuomonių skirtumai abiejose Donbaso dalyse. Dar prieš 5 metus tai buvo tie patys žmonės su tomis pačiomis socialinėmis tendencijomis, ir panašiai balsavę rinkimuose. Įdomu, ar dabar kas nors pasikeitė.

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Ukrainiečiai publikuoja Lugandonijos ir Donababvės gyventojų sociologinės apklausos rezutatus. Rezultatai rodo, kokį rizikingą žaidimą žaidžia Zelenskis, stengdamasis realizuoti Steinmeirio formulę.
  58 proc. gyventojų ten save laiko Ukrainos piliečiais, tačiau 42 proc. savęs nelaiko Ukrainos piliečiais. Apie 7 proc. jau įgijo RF pasus. Tik 3,5 proc. gyventojų sieja savo gyvenimo pagerėjimo viltis su integracija atgal į Ukrainą, o beveik 36 proc. mano, kad gyvenimas pagerės tik prijungus juos prie Rusijos (tik 7 proc. kategoriškai prieš prijungimui prie Rusijos). 28 proc. mano, kad artimiausiu metu jų gyvenimas tik pablogės ir sieja tai su tuo, kad jie bus gražinti atgal į Ukrainą. Tuo pačiu beveik 64 proc. lugandonų įsiikinę, kad juos finansuoti privalo Ukraina, tačiau tai daryti Ukraina prvalo per ... Rusiją. 17 proc. mano, kad juos finansuoti turi JAV, tiek pat ES ... Ir tik 16 proc. įsitikinę, kad juos finansuoti turi Rusija arba patys. Tuo tarpu piningų srautų kontrolę jų įsitikinimu turi atlikti: 67 proc. pritaria, kad Lugandonijų valdžia, 50 proc. pritaria, kad kontroliuotų Rusijos valdžia, tik 24 proc. pritaria Ukrainos valdžios atstovų dalyvavimui pinigų kontrolėje, 8 proc ES ir tik 2 porc. JAV ... Toks pats neigiamas požiūris į Ukrainos politikus: apie tą patį Zelenskį atsliepia "blogai" arba "labai blogai" 79 proc. gyventojų, neigiama nuomonė vyrauja net apie labiausiai prorusiškus Ukrainos poltikus - Medvedčuką, Boiko ar Vilkulą. Teigiamos nuomonės ten tik apie savus vadukus ir Rusijos politikus (žinoma dievas putleriukas).
  Tokį pūlinį pagydyti bus oj kaip sunku.

  Kam įdomu: https://zn.ua/internal/test-na-sovme...t-335429_.html

  Komentuoti:


 • Aleksio
  replied
  Parašė lukass Rodyti pranešimą
  Suomija skirs 0,6 mln. eurų Donbaso išminavimui
  Geriau tie suomiai neduotų leidimo dujotiekio tiesimui.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Suomija skirs 0,6 mln. eurų Donbaso išminavimui
  Suomija skirs 600 tūkst. eurų Rytų Ukrainos Donbaso regiono išminavimui, pareiškė Luhansko srityje lankęsis Suomijos užsienio reikalų ministras Pekka Haavisto.

  „Suomijos diplomatijos vadovo vizito tikslas buvo parodyti paramą Ukrainai, gauti reikiamos informacijos apie saugumo padėties regione raidą“, – teigiama Ukrainos jungtinių pajėgų štabo pranešime...

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied


  Tavo supratimu viską, ką daro Putinas, tai daro dėl pjaro. Aš tau bandžiau paaiškinti, kad jam visiškai nusispjaut ant vakarų šalių nuomonės, ten jo įvaizdžio visokie įkaitų apsikeitimai neveikia ir jam visiškai nesvarbu, kaip tas įkaitų apsikeitimas atrodo šalies viduje, nes propagandos mašina viską pavaizduos tai, kaip reikia. O tu bandai pavaizduoti, kad neva įkaitų apsikeitimas Putino įvaizdžiui kažkokį smūgį sudavė - nebuvo jokio smūgio ir ne dėl pjaro Putinas tokį žingsnį žengė. Daug svarbesnis faktorius, nei kažkoks neegzistuojantis pjaras, yra tai, kad iš MH17 bylos buvo pašalintas svarbiausias liudininkas, bet ir tai nebuvo svarbiausia priežastimi. Svarbiausia priežastis, kad sankcijų atšaukimo neišeina pasiekti neužbaigus karo Ukrainoje, Ukrainoje neišeina užbaigti karo, nepasiekus susitarimo, o kad pasiekti susitarimus pats pirmas žingsnis yra apsikeisti belaisviais. Bet visa esmė yra ne belaisvių apsikeitimę, ne MH17 liudininke ir jau tikrai ne kažkokiame pjare kaip Putinas atrodys nepasitikęs oro uoste belaisvių su gėlėmis. Visa esmė konflikto rytų Ukrainoje užbaigimo susitarime:

  Remiantis susitarimu, rinkimai laikinai aktyvuos autonomijos įstatymą, suteikiantį separatistams ir pareigūnams teisinę neliečiamybę, įtvirtinantį lygų rusų kalbos statusą, leidžiantį bendruomenėms kurti savas policijos pajėgas ir įpareigojantį Ukrainos valdžią imtis pokario rekonstrukcijos. Jeigu Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija rinkimus įvertins kaip laisvus ir sąžiningus, įstatymas įsigalios visam laikui.
  Juk tai yra Kremliaus trojos arklio įteisinimas Ukrainos teritorijoje, paliekant Putinui svertus veikti jose ir kas dar geriau... ukrainiečiai dar ir sumokės už infrastruktūros atstatymą. Ar tau čia atrodo normalu, nes 'svarbu kaška dariti'?

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

  Taip pat ir apsikeitimą įkaitais Kremliaus propagandistai gali pavaizduoti kaip tik nori, aišku tik viena - jie tikrai neparodys to kaip Putino kažkokio pralaimėjimo. Ką galima laikyti tikra Putino pergale, tai yra tai, kad jis atgavo vieną pagrindinių liudininkų MH17 byloje.
  Esmė tame, kaip yra iš tikrųjų, jeigu apsikeitimas būtų buvęs naudingesnis Putinui, tai jis pats kaip Zelenskis būtų laukęs tų atvykstančių separatistų oro uoste, bet nelaukė ir netgi Kremlius pasistengė nukreipti visuomenės dėmesį. Dėl to liudininko, tai Kremlius čia taip pat susimovė jį pasiimdamas, realiai čia kaip prisipažinimas, kad patys numušė tą lėktuvą ir dabar slepia kaltininkus, Ukrainai jis visai nereikalingas, o jeigu reikalingas olandams, tai Ukrainai tik į naudą, kad tokia vakarų valstybė darys spaudimą Kremliui ir tikrai nenorės atšaukti sankcijų valstybei, kuri neišduoda kaltininkų dėl Olandijos piliečių nužudymo, ypač kai tie kaltininkai net ne Rusijos piliečiai ir Rusija net neturėtų jų ginti.
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.10.04, 12:23.

  Komentuoti:


 • VNS
  replied
  Baikit su tais MH17. Patys olandai pagalius kyšo Ukrainai kur tik galėjo, tuo metu carui Maskvoje nuolankiai lankstydamiesi. Patys prisiprašė. Kam čia Zelenskiui vargt dėl tokių. Nuskaltėlio adresas aiškus, eikit ir prašykit pas carą, kad išduotų.
  Paskutinis taisė VNS; 2019.10.04, 12:16.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied

  Tai va būtent. Laikyti kažkokia pergale Zelenskio tai, ką Kremliaus TV parodė ar nėparodė, yra mažų mažiausiai kvaila. Net kai Kremlius absoliučiai apsijuokia, pvz. kai Petrovas ir Baširovas davė garsųjį intervių apie tai, kaip jie Solsberyje katedros bokštą žiūrėjo - visas pasaulis juokėsi, visą tai puikiai suprato ir tie, kurie negyvena Kremliaus propagandistiniame burbule. Bet Putinui jų nuomonės mažiausiai rūpi, Putinui rūpi didžiosios Rusijos masės nuomonė, kurią jis propaganda maitina, o tai reiškia, kad Rusijos karą Ukrainoje gali pavaizduoti kaip pilietinį karą, kur savanoriai Ukrainos armija triuškina. Taip pat ir apsikeitimą įkaitais Kremliaus propagandistai gali pavaizduoti kaip tik nori, aišku tik viena - jie tikrai neparodys to kaip Putino kažkokio pralaimėjimo. Ką galima laikyti tikra Putino pergale, tai yra tai, kad jis atgavo vieną pagrindinių liudininkų MH17 byloje.

  Komentuoti:


 • VNS
  replied
  Neklaidinkim vienas kito. Esu senas IPTV'istas tai pagridinius rusų kanalus pramogai kartais pasižiūriu. Reportažai buvo, netgi iš Ukrainos. Kremlius tylėjo, bet visuomenė buvo "apšviesta".

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

  Belaisvių apsikeitimo procese Kremlius atgavo vieną iš pagrindinių liudininkų MH17 byloje, kuris šiaip yra ukrainietis. Tai kieno čia pergalė? Galvojimas, kad Zelenskis laimėjo kažkokią propagandinę pergalę irgi nieko vertas. Yra dalis rusų, kurie žino ir supranta apie Rusijos karą Ukrainoje. Jiems nieko aiškinti jau ir taip nebereikia, bet visa likusi didžioji masė žinos tai, ką jiems Kremliaus TV parodys, jeigu propagandistai nuspręs belaisvių apsikeitimą pavaizduoti kaip Putino pergalę - tai tą ir parodys, jeigu nuspręs nieko nerodyt, tai nieko ir nerodys, bet ko jie tikrai nedarys, tai neparodys to kaip Putino pralaimėjimo. Tai apie kokią čia pergalę tu kalbi? Pasikartosiu savo klausimą - jei Zelenskio politika prives prie to, kad bus įvykdyti Kremliaus tikslai Ukrainoje ir dar priedo atšauktos sankcijos, tai kaip tu tai vertinsi, kaip Zelenskio pergalę?
  Todėl Rusijoje niekas tų parsivežtų belaisvių ir nerodė, Putinas irgi nieko nekomentavo, priešingai nei viskas vyko Ukrainoje, nes tas apsikeitimas buvo Zelenskio pergalė ir Putino pralaimėjimas. Aišku, Putinas ne savo noru sutiko apsikeisti, nes tų "separatistų" niekas Rusijoje nelaukia, tiesiog spaudžiamos sankcijos tą verčia daryti, o Zelenskis puikiai tuom pasinaudojo.
  Paskutinis taisė Lettered; 2019.10.04, 11:09.

  Komentuoti:


 • Eidvis
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Putino tikslas beabejo yra sankcijų atšaukimas, o Ukrainai čia puiki galimybė pasiekti savo tikslus, atgauti Donbaso kontrolę ir Krymą, todėl kažką daryti tikrai reikia. Geras pavyzdys su apsikeitimais belaisviais, kai Ukrainoje jie buvo sutikti kaip didvyriai ir pasitiko pats prezidentas, tuo tarpu Rusijoje apie tai beveik nerašė žiniasklaida, o Putinas bandė net dėmesį nukreipti dalyvaudamas kitusoe renginiuose, tai kieno čia pergalė buvo, Ukrainos ar Putino?
  Belaisvių apsikeitimo procese Kremlius atgavo vieną iš pagrindinių liudininkų MH17 byloje, kuris šiaip yra ukrainietis. Tai kieno čia pergalė? Galvojimas, kad Zelenskis laimėjo kažkokią propagandinę pergalę irgi nieko vertas. Yra dalis rusų, kurie žino ir supranta apie Rusijos karą Ukrainoje. Jiems nieko aiškinti jau ir taip nebereikia, bet visa likusi didžioji masė žinos tai, ką jiems Kremliaus TV parodys, jeigu propagandistai nuspręs belaisvių apsikeitimą pavaizduoti kaip Putino pergalę - tai tą ir parodys, jeigu nuspręs nieko nerodyt, tai nieko ir nerodys, bet ko jie tikrai nedarys, tai neparodys to kaip Putino pralaimėjimo. Tai apie kokią čia pergalę tu kalbi? Pasikartosiu savo klausimą - jei Zelenskio politika prives prie to, kad bus įvykdyti Kremliaus tikslai Ukrainoje ir dar priedo atšauktos sankcijos, tai kaip tu tai vertinsi, kaip Zelenskio pergalę?


  Parašė VNS Rodyti pranešimą
  Bet visi nusisuka nuo klausimo, kiek ten realiai Donbase yra norinčių grįžt į Ukrainą. Kažkur skaičiau, kad tie kazokai pastaruoju metu sastatais važiuoja dirbt į matušką rosiją, kur ten juos priskiria prie aukštesnės rušies nei kirgizai ar tadžikai, ko pasekoje moka daugiau rublių. Ir ten jie šokinėja iš laimės forumuose labiau, nei lietuvis norguose.
  Berods 2 mln.gyventojų iš karo zonos patraukė į Ukrainą, o milijonas į Rusiją. Natūralu, kad ten daug vatnikų, tai yra didelė problema ne tik Ukrainoje, bet ir Lietuvoje ar net Estijoje ten, kur aktyviai vartojama Kremliaus propaganda. Pas mus netgi Šalčininkuose gyvenantys lenkai tuo serga, tai natūralu, kad rytų Ukrainoje su tuo dar blogiau turėtų būti, dėl to ir nauji rinkimai turėtų vykti ne Kremliaus propagandiniame burbule, o kaip minimum suteikiant galimybė žiūrėti ir Ukrainos TV kanalus, o bendrai tai išvis Donbase, kaip visoje Ukrainoje yra dabar, turėtų būti išjungti Kremliaus propagandistiniai kanalai.

  Antra vertus nereikia pamiršti, kad Donbaso gyventojai puikiai suprato, kad nėra jokios diskriminacijos dėl rusų kalbos iš Ukrainos pusės, bet gyveno 'Ruskyj Mir' iliuzijų pasaulyje. Tai dabar realiai paragavo to skonį - daugybė emigravo, daugybė žuvo, didžiausias skurdas, vidutinė alga 50 eur, visur chaosas, jokio užtikrintumo dėl ateities, dėl to jei realiai vyktų laisvas referendumas, tai turbūt 90% gyventojų pasisakytų, kad viskas būtų gražinta į savo vietas taip, kaip buvo ankščiau. Buvo atlikta apklausa, kur apklausti Donbaso gyventojai - tie, kurie gyvena Ukrainos ir tie, kurie gyvena Rusijos kontroliuojamoje Donbaso dalyje. Atrodo tie patys žmonės, tie patys klausimai, bet atsakymai kardinaliai skiriasi, bet netgi prie tokių sąlygų ir prie baimės sakyti tiesą, dauguma Donbaso gyventojų visgi palaiko integraciją su Ukraina, o ne su Rusija.

  Komentuoti:

Working...
X