Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LV. EE. Latvijos ir Estijos aktualijos

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Milwaukee
  pradėjo temą LV. EE. Latvijos ir Estijos aktualijos

  LV. EE. Latvijos ir Estijos aktualijos

  Latvija. Gyventoju tankis 1935 ir 2018


 • Milwaukee
  replied
  Baltijos saliu nedarbo lygis.

  Komentuoti:


 • manometras
  replied
  Latvijos parlamento šiemet išrinktas Latvijos prezidentas svarsto pasikviesti latvę buvusio Estijos prezidento žmoną Ievą Ilves savo patarėja.

  O Estijoje praeitą savaitgalį vyko 27-oji Dainų ir šokių šventė. Šiai estų šventei šiemet sukako 150 metų.

  https://kultuur.err.ee/959642/vaata-...evane-kontsert

  Sekmadienio koncerto nuoroda. 8 valandos transliacijos. Ne mažiau kaip 26 000 žmonių scenoje, pilna Dainų pieva žiūrovų, 38 dainos, žmonių prisiminimai. Galit kažkiek pažiūrėti.

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Estijoje vaikams leidžiama dirbti nuo 7 metų
  Estijoje įstatymai nedraudžia įdarbinti vaikus nuo 7 metų, tačiau, šalyje daugėjant ukrainiečių, darbdaviai sezoniniams darbams mieliau renkasi pastaruosius...
  Plačiau: https://www.vz.lt/smulkusis-verslas/...#ixzz5rVgVOJ9y

  Komentuoti:


 • Eikantas X
  replied
  Buvęs Estijos prezidentas Ilvesas Laisvės TV:

  Komentuoti:


 • lukass
  replied
  Latvijos prezidentu išrinktas Egilas Levitas
  Latvijos parlamentas šalies prezidentu trečiadienį išrinko Egilą Levitą. Už jį balsavo 61 parlamentaras...

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Jaunā Vienotība Saskaņa Nacionālā apvienība
  EPP SD ECR
  4 vietas, 46,19% (Vienotība) 1 vieta, 13,04% 1 vieta, 14,25%
  https://lv.wikipedia.org/wiki/2019._...s_Latvij%C4%81

  Iš 8 deputatų - 3 prorusiški. Buvęs Rygos meras Nil Ušakov ir jau pagarsėjusi Tatjana Ždanok. https://epv2019.cvk.lv/pub/velesanu-rezultati

  Ritvars Eglājs. Vēlēšanu kartes
  Rinkimų žemėlapiai
  https://ritvars.wordpress.com

  Europarlamento rinkimai 2019

  https://ritvars.wordpress.com/2019/0...nu-pamatkarte/

  Europarlamento rinkimai2014

  https://ritvars.wordpress.com/2014/0...amatkarte-2-0/

  Seimo rinkimuose pas latvius visada yra daugiau įvairovės - ten visada reikia formuoti koalicijas

  https://ritvars.wordpress.com/2018/1...nu-pamatkarte/

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Click image for larger version

Name:	LT_LV_EE_1926.jpg
Views:	3
Size:	265,5 kB
ID:	1723239
  Baltijos šalių žemėlapis iš 1926 m. Meyers Lexicon (https://en.wikipedia.org/wiki/Meyers...ations-Lexikon).

  Komentuoti:


 • PoDV
  replied
  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Gal ne kiek tvarkosi geriau, o turi geresnius įvaizdžio formuotojus, kurie Estiją pavertė beveik skandinavija.
  Įvaizdžio formavimas in a nutshell
  Suomija:
  https://www.google.com/maps/@60.3366...7i13312!8i6656

  Švedija:
  https://www.google.com/maps/@59.0915...7i13312!8i6656

  Estija:
  https://www.google.com/maps/@59.3612...7i13312!8i6656

  Kitose šalyse tokios formos kelio ženklų neteko pastebėti. Bet turiu pastebėti, kad estai turi kažkiek aiškesnę krypčių rodyklių dėstymo sistemą. Kai mūsų yra baltarusiška, galbūt ateityje pereinanti į prancūzišką

  Komentuoti:


 • Lettered
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
  Tai žodžiu Estija, nors ir skurdesnė nei Lietuva, tvarkosi ne ką blogiau...
  Gal ne kiek tvarkosi geriau, o turi geresnius įvaizdžio formuotojus, kurie Estiją pavertė beveik skandinavija.

  Komentuoti:


 • Milwaukee
  replied
  Meanwhile

  Lietuvos eksportas sausį-kovą, palyginti su tuo pat metu pernai, padidėjo 8 proc. iki 7,1 mlrd. eurų, Latvijos – 5 proc. iki 3,2 mlrd. eurų, Estijos – 8 proc. iki 3,6 mlrd. eurų, rodo ketvirtadienį paskelbti Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnybos duomenys. Lietuvos importas šiemet augo 5 proc. iki 7,6 mlrd. eurų, Latvijos – 4 proc. iki 3,8 mlrd. eurų, o Estijos – 4 proc. iki 3,9 mlrd. eurų.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujien...1145984?copied

  Komentuoti:


 • Tomas
  replied
  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

  Mhm, o ką mes lyginam - praeitį ar dabartį ? Jeigu praeitį - tai XIX a. buvo daug geresnis Latvijai nei Lietuvai. Tai faktas ir to pėdsakai (būtent pėdsakai) matomi ir šaindien.
  Kalbat apie istoriją, tai ir nepriklausomybę atkuriant Lietuvai sekėsi mažiausiai. Pvz. Estijos nepriklausomybės karas (dėl artumo Petrogradui) buvo iš esmės Rusijos pilietinio karo dalis. Už estus kariavo suomiai, baltieji rusai, vokiečiai (net ir vietiniai buvo lojalūs skirtingai nuo Latvijos), anglai aprūpino ginklais ir laivynu. Todėl "Estijos" kariuomenė rytuose užėmė Pskovą, beveik pasiekė Jamburgą, o pietuose - Rygą.

  Latviams buvo sunkiau, nes atsirado vidaus priešas - bermontininkai. O Lietuvai be bolševikų ir bermontininkų dar teko kariauti su Lenkija su atitinkamais žmogiškaisiais, materialiniais ir moraliniais nuostoliais.

  Ironiška, kad vėliau Lietuva teritoriniu atžvilgiu gavo daugiausia naudos iš Stalino. Nes Estijos ir Latvijos teritorijas jis apkarpė, o Vilniaus kraštas Lietuvai liko. Dar įdomus faktas - Stalinas siūlė Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Lietuvos SSR kaip JTO steigėjas. Iš vienos pusės tai buvo primityvus bandymas užimti dominuojančią poziciją priimant sprendimus JTO. Iš kitos - matyt Stalinas nenorėjo sulaukti iš sąjungininkų nepatogių klausimų apie Baltijos šalių aneksiją, tai buvo bandoma parodyti, kad viskas čia OK, SSRS respublikos yra beveik nepriklausomos, niekas nieko neokupavo ir neaneksavo.

  Komentuoti:


 • sankauskas
  replied
  Tai žodžiu Estija, nors ir skurdesnė nei Lietuva, tvarkosi ne ką blogiau...

  Komentuoti:


 • Efka_01
  replied
  Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
  Kažin koks vaizdelis Estijoje, išvykus į rytus nuo Talino ir Tartu.
  Praeitą savaitę keliavau po Estiją. Buvau Parnu, Viljandi, Tartu, Narvoj, Taline, Hapsalu, Saremos saloje ir keletoj nacionalinų parkų. Vakarinė pakrantė nepasakyčiau, kad kažkuo stebintų. Tiek Parnu, tiek Hapsalu priminė Palangą ar Juodkrantę, jei jos turėtų senamiesčius, panašius į Kėdainių ar kokių Telšių. Maloniai nustebino Tartu, ypač prie sutvarkyto jaukaus senamiesčio prisišliejęs modernus centriukas. Ahaa mokslo centras ir Nacionalinis Estijos muziejus tikrai verti aplankyti. Taline lankausi ne pirmąkart ir iki šiol man Talino senamiestis yra jaukiausias iš Baltijos šalių, o šalia esantis Rotermanni Kvartal turėtų būti pavyzdys visiems.
  Kalbant apie rytinė dalį, tai važiuojant Narvos link maždaug ties Silameje staiga pajunti, kad atvykai į Gobnik part of Estonia Anksčiau niekur nefiguravę, aplinkoje pradėjo agresyviai lįsti visokios senos, netvarkytos tarybinės chruščiovkės, apaugusios pievos ir bruzgynai. Kadangi beveik visąlaik (išskyrus gal Narvą) važiavau keliu E20/A1 tai dėl vietinių kelių kokybės pasakyt negaliu. Taip pat labai akivaizdžiai matosi sustiprinta priežiūra: Kelyje Jehvis - Narva mačiau tiek greičio radarų ir patruliojančios policijos, kiek nemačiau visoje likusioje šalyje. Taip pat matyt pataikiau ant kažkokių pratybų, nes pastoviai važinėjo karinė technika, įskaitant tankus. Narvos srityje estiškai kalbančių nepavyko rasti. Pati narva, nepaisant tarybinių kombiblokų gausos, pakankamai susitvarkiusi. Narvos tvirtovės pakrantėje įrengta promenada, apžvalgos aikštelės, kavinė. Ko nepasakysi apie kitoj upės pusėj esantį krantą.

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  15min.lt 2019.05.15
  T.H.Ilvesas nuogąstauja dėl byrančios Estijos reputacijos
  Į technologijų ir inovacijų festivalį „Login“ atvykstantis Estijos eksprezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pats nenoriai pripažįsta, kad šiuo metu įvykiais Taline didžiuotis negali, ir sako bijąs, jog beveik tris dešimtmečius kruopščiai puoselėtas atviros ir modernios Estijos įvaizdis gali būti nubrauktas kone akimirksniu.
  (...)

  – Pone Ilvesai, norėčiau pradėti nuo vadinamosios Estijos didžiosios idėjos: atviros, technologijomis paremtos valdžios ir visuomenės. Apie tai, žinoma, kalbėsite ir Vilniuje, tačiau paaiškinkite, ką pasiekė Estija. Kokia siekiamybė?
  – Iš esmės aš kalbu apie tai, kad skaitmeniniam persitvarkymui reikalingos net ne technologijos, o politinė valia, tinkamos teisinės sistemos. Jei kaip valstybė nejudate skaitmenizacijos link, tai yra ne dėl to, kad trūksta žinių technologijų srityje, o dėl prastos teisinės aplinkos ir valdžios nenoro kažką nuveikti šia kryptimi.
  (...)

  – Estijos įvaizdis ir reputacija iki šiol buvo puiki. Tačiau ar nemanote, kad visą tą įdirbį gali nubraukti istorijos apie dešiniųjų radikalus naujojoje vyriausybėje?
  – Dėl to labiausiai ir nuogąstauju – Estijos ateitis dabar vėl labai neaiški. Gali 20 metų nuosekliai auginti reputaciją ir ją sugriauti per kelias savaites. Nelabai suprantu, kas vyksta. Bet galiu pasakyti, kad atsakomybė už dabartinius įvykius tenka visai vyriausybei – ne tik Estijos konservatyviai liaudies partijai (EKRE). Jei nori dirbti vyriausybėje, turi prisiimti visą atsakomybę už visą kabinetą. Negalima dejuoti ir skųstis neva blogu žiniasklaidos darbu, nes spauda tiesiog cituoja tai, kas iš tikrųjų pasakoma.
  (...)

  https://www.15min.lt/naujiena/aktual...sas-57-1144510

  Komentuoti:


 • Romas
  replied
  Diskusija apie Rytų Latviją nukrypo į Rytų Ukrainą ir Rytų Kazachiją. Ukraina ir Kazachstanas nėra šios temos objektas.

  Komentuoti:


 • Arunasx
  replied
  Parašė Garbanius Rodyti pranešimą
  Šiap pernai per javapjūtę teko pavažinėt po LT, LV, EE, tai lyginat Lietuvoje labai daug JD kombainų, taktorių, o palygint, EE netgi sakyčiau tarybinė technika vyrauja.. Taip, kad yra vietų kur LT pirmauja, o EE atsilieka
  Taip yra todėl, kad ES paramai gauti Lietuvoje reikalavo pirkti išimtinai naują ŽŪ techniką, o kitur leido ir second hand'ą.

  Komentuoti:


 • Garbanius
  replied
  Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą

  Mhm, o ką mes lyginam - praeitį ar dabartį ? Jeigu praeitį - tai XIX a. buvo daug geresnis Latvijai nei Lietuvai. Tai faktas ir to pėdsakai (būtent pėdsakai) matomi ir šaindien. Pvz. ne tik Rygoj, bet ir Liepojoj atrasi tokio lygio XIX a. pabaigos pastatų kokių Lietuvoje niekur nerasi. (Kita vertus nieko panašaus, kad Latvija visada buvo geriau išsivysčiusi už Lietuvą - kai Lietuvoj buvo statomi barokiniai kompleksai - bažnyčios, vienuolynai, rūmai, atsirado kolegijos ir atsirado universitetas - to meto aukščiausio išsivystymo lygio simboliai - Latvija net arti nieko panašaus negalėjo įsivaizduoti. Radvilų Biržai ar Kėdainiai keliom galvom nešė visus Latvijos miestus išskyrus Rygą. Lietuvai ypač nepasisekė su XIX amžiumi: Vilnius 1795 metais buvo keliom galvom aukščiau už Rygą; Rygą 1918 jau buvo keliom galvom aukščiau už Vilnių).

  Lyginant dabartį akivaizdu, kad deja Latvija per paskutinius 50 metų atsiliko nuo Lietuvos ir to skirtumo nepajėgia likviduoti (nepajėgs ?). Priežastys ? Prarasta labai reikšminga ir pažangi vokiečių bendruomenė. Ir labai išaugęs atvykėlių iš kitur su visai kitokiu mentalitetu kiekis (užtenka tik pažiūrėti į Latgalą ...).
  Lyginant praeitį galima prie absurdiškų išvadų prieti: juk tiesa ir neįmanoma ginčytis, kad Egiptas turi tokių didingų paminklų kokių jokioj Švedijos ar Suomijoj nerasi. O Turkijoj ar Irane yra tokių senovinių miestelių apie kuriuos suomiai ar švedai tik pasvajoti gali. Žinoma jie skurdesni negu švedų miestukai, bet savo didingumu vienareikšmiškai guldo skandinavus ant šono. Ar galima iš to daryti išvadas kokias išvadas ?
  Čia labiau norėjau pastebėti, kad nepaisant skurdžios provincijos LV, ji tvarkingesnė fasadiškai, o ir galima yra kažkokie reikalavimai/baudos, kodėl jie neniokoja fasadų ir išlaiko tvarką.

  Komentuoti:


 • Garbanius
  replied
  Šiap pernai per javapjūtę teko pavažinėt po LT, LV, EE, tai lyginant Lietuvoje labai daug JD kombainų, traktorių, o palygint, EE netgi sakyčiau tarybinė technika vyrauja.. Taip, kad yra vietų kur LT pirmauja, o EE atsilieka
  Paskutinis taisė Garbanius; 2019.05.15, 15:35.

  Komentuoti:


 • suoliuojantis
  replied
  Parašė Garbanius Rodyti pranešimą

  O man Latvijos kaimai kad ir skurdesni, bet atrodo kur kas tvarkingesni ir žymiai mažiau išvandalinti. Tokių tvarkingų senų miestukų kaip Kuldiga, Cesis, mes kažko panašaus neturim. Yra aišku ir suklypusių trobų. Kas man krenta į akis, daugelis trobų turi čerpes ar bent skardą, kaip pas mus 90proc šiferį, kokie 8proc fake Rannila skardą.
  Mhm, o ką mes lyginam - praeitį ar dabartį ? Jeigu praeitį - tai XIX a. buvo daug geresnis Latvijai nei Lietuvai. Tai faktas ir to pėdsakai (būtent pėdsakai) matomi ir šaindien. Pvz. ne tik Rygoj, bet ir Liepojoj atrasi tokio lygio XIX a. pabaigos pastatų kokių Lietuvoje niekur nerasi. (Kita vertus nieko panašaus, kad Latvija visada buvo geriau išsivysčiusi už Lietuvą - kai Lietuvoj buvo statomi barokiniai kompleksai - bažnyčios, vienuolynai, rūmai, atsirado kolegijos ir atsirado universitetas - to meto aukščiausio išsivystymo lygio simboliai - Latvija net arti nieko panašaus negalėjo įsivaizduoti. Radvilų Biržai ar Kėdainiai keliom galvom nešė visus Latvijos miestus išskyrus Rygą. Lietuvai ypač nepasisekė su XIX amžiumi: Vilnius 1795 metais buvo keliom galvom aukščiau už Rygą; Rygą 1918 jau buvo keliom galvom aukščiau už Vilnių).

  Lyginant dabartį akivaizdu, kad deja Latvija per paskutinius 50 metų atsiliko nuo Lietuvos ir to skirtumo nepajėgia likviduoti (nepajėgs ?). Priežastys ? Prarasta labai reikšminga ir pažangi vokiečių bendruomenė. Ir labai išaugęs atvykėlių iš kitur su visai kitokiu mentalitetu kiekis (užtenka tik pažiūrėti į Latgalą ...).
  Lyginant praeitį galima prie absurdiškų išvadų prieti: juk tiesa ir neįmanoma ginčytis, kad Egiptas turi tokių didingų paminklų kokių jokioj Švedijos ar Suomijoj nerasi. O Turkijoj ar Irane yra tokių senovinių miestelių apie kuriuos suomiai ar švedai tik pasvajoti gali. Žinoma jie skurdesni negu švedų miestukai, bet savo didingumu vienareikšmiškai guldo skandinavus ant šono. Ar galima iš to daryti išvadas kokias išvadas ?

  Komentuoti:

Unconfigured Ad Widget

Collapse
Working...
X