Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė VNS Rodyti pranešimą

Tai aš ir sakau. Negrą pakeitė nigeris. Kuris tikrai plačiau vartojamas. Tarp draugų emigrantų girdžiu dažnai vartojant žodį juodulys. 100 proc. lietuviškos kilmės.
    Kodėl tamstą taip traukia žodeliai su paniekinamu atspalviu? Negi ne fasonas vartoti normalius ir priimtinus? Visi postai atrodo lyg būtų su didesne ar mažesne užuomina, kaip čia neskaniau pavadinus. Koks tikslas?

Parašė VNS

Čiukčiai galima vartot ir kavenskas. Buk ramus.
    Čiukčių savivardis yra luoravetlanai, jeigu ką. Po Sakartvelo reikės ir šitą mokytis.
    Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
    Mielosios Grigiškės

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

Kodėl tamstą taip traukia žodeliai su paniekinamu atspalviu? Negi ne fasonas vartoti normalius ir priimtinus? Visi postai atrodo lyg būtų su didesne ar mažesne užuomina, kaip čia neskaniau pavadinus. Koks tikslas?
      Aš nežinau kur jus užsidarę sėdit, bet aš bendrauju su daug žmonių. Čia sakai naujadarą juodulys pats šią sekundę sugalvojau?
      Show must go von!

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

Bet tai kam vartoti svetimos kalbos žodį, lyg lietuvių kalboje nėra žodžio apibūdinti tai spalvai?

Kiek realiame gyvenime tenka išgirsti žodį "negrai", tai pagrinde iš beveik pensijinio ar jau pensijinio amžiaus žmonių. Nesakau kad jie blogesni (tai irgi būtų nepolitkorektiška), bet tiesiog aiški žodžio vartojimo tendencija - vartotas seniau ir dabar tik iš inercijos vartojamas vyresnių žmonių. Iš jaunų žmonių paprastai girdžiu "juodaodis" ar "afrikietis", na dar tenka išgirsti "nigeris" bet tai būna su akivaizdžia panieka ar pašaipa.
        Mokykloj buvo klasiokė negriukė, visi taip vadinom be jokių piktų nuostatų ir niekas nematė problemų... Afrikiete kažkaip neatrodydavo teisinga vadinti, visgi gimus Lietuvoj ir net nežinau ar buvus Afrikoje per visą gyvenimą. Juodaodė kažkaip per arti “juočkės” kaip būdavo prasivardžiuojama susipykus.

Comment

Parašė VNS

Klausyk, tu gal vietinius tuteišus nuo Pabradės pamokyk žodį "Lietuva" pradžiai, o paskui mokymosi planą man sudarinėk. Sorry, jei Pabradė nesiskaito Nalšia.
          Pabradėje bent jau negirdėjau, kad kas pamatę pabėgėlių centre gyvenantį afrikietį sakytų "o smatri, niger!". Žmonės kultūringai sako "černokožy" arba "afrikanec".
          Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
          Mielosios Grigiškės

Comment

Parašė taspac Rodyti pranešimą
            O kuom blogas žodis yra afroamerikietis? Kuom blogas negras tai aišku, tikiuosi. Bet kas blogai su afroamerikiečiu?
            Nemanau, kad labai mandagu pabrėžti, kad šitas amerikietis yra iš Afrikos atvežtų vergų protėvis, toks truputį trečiarūšis, mandagiau sakyti juodaodis (black man) taip neutraliai tik pasakant odos spalvą neklijuojant jokių etikečių.
            Flickr

Comment

Europoje žodis afroamerikietis išvis nelogiškas, nes Europoje esantys juodaodžiai dažniausiai su Amerika neturi nieko bendra. Yra anglų kalboje žodis Afroeuropean, bet panašu, kad nelabai kam jo reikia.

Comment

Working...
              X