Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Ta patį galima pasakyti apie tai jog vaikai šiandien persirenginėjantys indėnais po 20 metų nuspres vėl kolonizuoti Amerika. Primena Buzzfeed lygio straipsnius.

  Comment


   Amerika ir taip jau kolonizuota. O tie vaikai, jų tėvai ir auklėtojai pasirodys:

   1. Neturintys supratimo apie pasaulį - minusas jiems patiems.
   2. Sukompromituos save kitų kultūrų atstovų akyse, kurie galimai internete ar kur kitur gali pamatyti tuos jų karnavalus.
   3. Bus ugdomas įprotis į tolimas kultūras žiūrėti kaip į "savages", kurie "visi vienodi" ir kalba "indėniškai" ar "negriškai".
   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
   Mielosios Grigiškės

   Comment


    O ką reiškia savages? Nebūtinai tau "gyvena miške", "nemoka skaityt" turi reikšti "niekintini padarai".

    Comment


     R. Navickas, FB
     Antifa smurtautojai "sveikina" patriotinį jaunimą Kovo 11 proga! Ar jau pirkti ginklą ar dar palaukti - gal policija susitvarkys?

     Šiandien Kovo 11-ta - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena! Sveikinu visus ir tikiuosi daugelį jūsų veidų pamatyti jau tradicinėse (ne valdiškose) šios dienos eitynėse.

     Deja, ne visiems Lietuvos patriotams šiandien linksma. Kai kurie pasitinka šventę kartu su medikais bei policijos pareigūnais.

     Žinomas internetų žmogus, Aivaras Nekliuda po vakarykščio ėjimo Vilniaus centru atrodo taip, kaip matote nuotraukose. Ne, tai ne autoavarijos ir ne buitinės traumos žymės - tai to, kas vadinama neapykantos nusikaltimu pasekmės.

     Aivaro pranešimu, šianakt eidamas iš baro Jakšto gatvėje jis be jokios provokacijos ar sveiku protu suvokiamos priežasties buvo tiesiog užpultas praeinančių jaunuolių grupės. Užpuolimo priežastis smurtautojų buvo įgarsinta viešai ir visiškai nedviprasmiškai: "Žiū, čia tas nacis!" .

     Tenka priminti, kad šiuo atveju žodžiu "nacis" reiškia ne nacionalsocialistą ar neonacistą - tai viso labo etiketė, kurią radikalūs ultraleftistiniai ekstremistai klijuoja visiems ideologiniams oponentams, nepriklausomai nuo jų realių pažiūrų.

     Anot Aivaro, užpuolime aktyviai dalyvavo 3-4 smurtautojai. Įveikę ir sumušę auką smurtautojai pasišalino.

     Smurtinio išpuolio pasėkoje Aivarui teko kreiptis į medikus pagalbos bei informuoti policiją apie užpuolimą. Ačiū Dievui, leftistams kol kas pakako kiekybinio pranašumo ir neprireikė pasinaudoti kokiais nors įnagiais ar ginklais, todėl sunkių kūno sužalojimų pavyko išvengti. Nors randai ant veido gali ir likti.

     Comment


      Lūzeris čia o ne nacis. Nuo palliegusių leftistų šitaip prasileisti. Kurie dar ko gero ir veganai.
      If a lion could speak, we could not understand him.

      Comment


       Vis dar nesuprantu kaip persirengimas kitokių nei pats esi gali būti kas nors kito nei tolerancija.
       Karnavaliniai kostiumai ir yra visi sterotipiniai
       Velnias - Raudonas,Ragai,trišakis
       Ragana - Šluota,Juodi skarmalai
       Italas - Šefas pica, Mafijozas
       Prancūzas - Beretė bandelė vynas poezija
       Vokietis - Girtas Bavaras
       Meksikietis - Sombrero, Pančo,Taco
       Japonas - Kimono,Geiša
       Indėnas - Plunksnos ant galvos,Ilgi plaukai
       Lietuvis - Išprotėjas pagonis besimeldžiantis medžiams
       Ar tai yra netiesa?
       Reikia mažiau gėdytis savo istorijos ir savo kultūros
       Paskutinis taisė Kvailas; 2019.03.11, 14:22.

       Comment


        Lietuvis - girtas rusas su ušanke su raudona penkiakampe žvaigžde ir užrašu CCCP

        Jei tau toks stereotipas priimtinas, tada drąsiai gali vartoti ir kitų tautų stereotipus.
        If a lion could speak, we could not understand him.

        Comment


         Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
         Lietuvis - girtas rusas su ušanke su raudona penkiakampe žvaigžde ir užrašu CCCP

         Jei tau toks stereotipas priimtinas, tada drąsiai gali vartoti ir kitų tautų stereotipus.
         Man labiau prie širdies žydšaudys Čia aš aišku tik juokauju. Bet taip man nieko tokio, nereikia uždrausti kvailiams būti kvailiems.
         Paskutinis taisė Kvailas; 2019.03.11, 14:31.

         Comment


          Nesivelsiu į šitą barchanaliją, bet skaitant tas pc leftistines nesąmones į galvą ateina komunistų internacionalas ir tokie plakatai. (Matyt, Romas nesitikėjai, kad tema virs tokia? ) Toks jaumas, kad grįžtam į kokius ~1970 m.

          Click image for larger version Name:	815e97255a44f242c3baf81d59563fb3.jpg Views:	1 Size:	15,2 kB ID:	1706135Click image for larger version Name:	d7ca0de11c6131b45128bb76cedc1bea.jpg Views:	1 Size:	126,2 kB ID:	1706136

          Comment


           Parašė Kvailas Rodyti pranešimą

           Man labiau prie širdies žydšaudys Čia aš aišku tik juokauju. Bet taip man nieko tokio, nereikia uždrausti kvailiams būti kvailiems.
           Taip, kaip jau ir rašiau, nei tai nulis emocijų kai visokie zurofai tave vadina žydšaudžiu, tada turi pilną teisę puoštis indėnų plunksnomis.
           If a lion could speak, we could not understand him.

           Comment


            Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
            Žvengiu balsu. Romų negalime vadinti romais, nes Romualdai gali įsižeisti
            Čigonai save vadina romais, kitos tautos juos vadina kitais pavadinimais. Panašiai kaip doičius lievuviai vadina vokiečiais, italai - tedeskais, lenkai - niemcais, prancūzai - alemanais ir t.t. Ir tai yra normalu.
            Dvigubai pilietybei - griežtas NE!

            Comment


             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Jeigu objektyviai pateiktos naujienos sukela norą daryti tokius vertinimus - tai čia jau "vertintojo", o ne žiniasklaidos pateikėjų problema. Ir jeigu asmuo kur nors Delfio komentaruose parašys kad rusai tokie ir anokie, dar pasiūlys susidoroti - teisme niekas jo išvedžiojimų "čia naujienos apie Krymą mane paskatino taip pasielgti" niekas neklausys. Galima prieštarauti valstybės politikai, bet niekas neduoda teisės skatinti neapykantos tautai. Keista yra nesuprasti tokių dalykų, ir man keista kad netgi turiu tai aiškinti.
             Mes šnekam apie pavadinimą debilais, o ne apie pasiūlymą susidoroti. Ir "rusai" tai ne tik tauta, bet ir kaip valstybės piliečiai. Tai jei valstybės piliečius išvadinu debilais, nes palaiko debilišką veiksmą - ar tai patyčios ar ne?

             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Tai būtų patyčios. Patyčių nebūtų tiesog pasakius "jis dėl kažkokių priežasčių nenori ar nesugeba gerai mokytis".
             O jei pasakai "ei tu, nenorintis ar nesugebantis gerai mokytis, dink nuo vaizdo ir man netrukdyk", čia patyčios ar ne? Kuo tai skiriasi jei tą visą ilgą tiradą pakeiti trumpensiu pasakymu?

             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Tai jeigu tas mokinys negali mokytis dėl kažkokių įgimtų ar įgytų problemų, galima jį pavadinti durniumi, taip išeina? Negi nejauti jokio skirtumo tarp konkretaus žmogaus problemos įvardinimo (apsileidimas, tingumas, ar tikrai kažkokie medicininiai dalykai) ir tiesiog numetimo frazės "tu durnas"? negi ir tokius elementarius dalykus reikia aiškinti?
             Na debilas iš pat pradžių būtent ir buvo medicininis terminas. Kas būtent yra kertinė problema - požiūris į žmogų ar frazės kuriuo jis apibūdinamas ilgumas? Pvz jei ta pačia intonacija ir tom pačiom aplinkybėm sakoma "debilas", "intelekto nesužalotas" ir "kažkokių priežasčių nenori ar nesugeba mokytis", ar kažkuris iš jų yra mažesnė ar didesnė panieka už kitą?

             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Tinginystė ne liga, o paties žmogaus pasirinkimas, kurį jis gali koreguoti. Todėl tinginius reikia atleisti, nes jie nepakeičia savo negatyvių savybių, kurias gali pakeisti.
             O jei tai nėra sąmoningas pasirinkimas? O pvz auklėjimo ankstyvoje vaikystėje pasekmė? Su įgimtu polinkiu? Ar charakterio bruožai irgi yra žmogaus pasirinkimas?

             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             O gal kaip tik išnyks ta nesveika žmonių "kultūra" vienas kitą traukti per dantį, "pašpilkuoti", "pasiprikolinti" vienam iš kito? Gal kai su tuo bus griežtai dirbama nuo vaikystės - tai taps stigmatizuojamu ir niekam nepriimtinu dalyku visą gyvenimą? Tokia pačia gėda, kaip šlapintis ant šaligatvio vidury baltos dienos.
             O kodėl turėtų išnykti? Tūkstančius metų neišnyko, tik skyrėsi dėl ko traukiama per dantį. Ir šiaip, toks visoks traukimas per dantį iš principo yra statuso rodymas ir savas/svetimas skirstymas. Abu dalykai yra giliai įsišakniję gamtoje ir vargu ar įmanoma sukurti daugiamilijardinę visuomenę be jokio statuso skirtumų ir be savas/svetimas. Pradedant bandymais suformuoti lygią bendruomenę (ar tai būtų įmonės su atseit plokščia hierarchija ar socialistinė valstybė) ir baigiant Dunbaro skaičiumi, kuris panašu turi biologinį apribojimą.

             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Kažkokios tendencijos yra, mokslas jas kaip ir patvirtino, bet tie skirtumai yra per maži, kad kažkokia lytis būtų privilegijuota. Iš tikrųjų, IQ vidutiniai skirtumai yra pakankamai maži ir yra labai daug išimčių šioje tendencijoje - moterų su labai aukštu ar labai žemu IQ, vyrų su labai vidutinišku IQ.
             Bet tai ir kiti panašūs dalykai yra geras argumentas kodėl ideali lygybė 50/50 vargiai galima. Ir nesakant, kad kažkuri lytis geresnė. Tiesiog vertinant pagal sugebėjimus gautųsi nelygiai žiūrint pagal lytį.

             Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
             Todėl visi individai turi turėti VIENODAS teises ir galimybes gyvenime, neskirstant pagal lytis, o kaip jomis pasinaudos - kiekvieno individo pasirinkimo ir gabumų (įgimtų ir įgytų) reikalas. Svarbiausia - kad visiems būtų vienodos galimybės be jokių išankstinių nuostatų.
             Taip. Dėl to bet koks seksizmas, pradedant nuo moterų dienų, moterų kvotų ir t.t. turėtų būti raunamas su šaknimis. Ir nesiekiama 50/50 pasidalijimo pagal lytį. O grynai žiūrima į sugebėjimus.

             Comment


              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

              Taip, kaip jau ir rašiau, nei tai nulis emocijų kai visokie zurofai tave vadina žydšaudžiu, tada turi pilną teisę puoštis indėnų plunksnomis.
              Kol Zurofą galiu vadinti fašistine išgama - tol jis tegu mane vadina kaip tik nori.

              Comment


               Parašė R.D. Rodyti pranešimą
               Nesivelsiu į šitą barchanaliją, bet skaitant tas pc leftistines nesąmones į galvą ateina komunistų internacionalas ir tokie plakatai. (Matyt, Romas nesitikėjai, kad tema virs tokia? ) Toks jaumas, kad grįžtam į kokius ~1970 m.

               Click image for larger version Name:	815e97255a44f242c3baf81d59563fb3.jpg Views:	1 Size:	15,2 kB ID:	1706135Click image for larger version Name:	d7ca0de11c6131b45128bb76cedc1bea.jpg Views:	1 Size:	126,2 kB ID:	1706136
               Kažkas blogo yra padoriame požiūryje į kitas tautas? Patinka priešingi variantai?
               Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
               Mielosios Grigiškės

               Comment


                Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                Aš tai manau, kad susiformuos įprotis, kad tai reikia daryti subtiliau, kad negautum per nagus. T.y. kas ir dabar yra - ilgainiui mokyklinės patyčios pakeičiamos labiau sofistikuota forma. Didžioji dalis žmonių (apart psichopatų) suvokia, kad yra daug nepriimtinų dalykų, bet ir toliau juos daro. Pats suvokimas, kad kažkas yra nepriimtina nėra pakankamas stimulas to nedaryti.
                Na čia jau tiesiog filosofavimas, kas būtų jeigu būtų, lyg atrodytų bandytum prieštarauti, jog įprotį tyčiotis reikia keisti.
                Iš tiesų Tomizmas viską labai argumentuotai ir teisingai išdėstė šioje temoje, belieka klausimas ar tikrai gerai įsiskaitėt, ar tik ieškojot priekabių kontrargumentams. Jis labai aiškiai apibrėžė ribas, kiek politkorektiškumas turėtų būti paplitęs.
                R. D. eilinį kartą praleidai progą patylėti, matyt ši diskusija tau kolkas per aukštam lygy.

                Comment


                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 Mes šnekam apie pavadinimą debilais, o ne apie pasiūlymą susidoroti. Ir "rusai" tai ne tik tauta, bet ir kaip valstybės piliečiai. Tai jei valstybės piliečius išvadinu debilais, nes palaiko debilišką veiksmą - ar tai patyčios ar ne?
                 "Rusai" yra tautos pavadinimas. Rusijos piliečiai taip ir vadinasi - "Rusijos piliečiai" (rusiškas atitikmuo yra "Rosijane"). Ir ne, neturi teisės nei tautos, nei kažkokių visos valstybės piliečių vadinti debilais, nes kiekviena tauta susideda iš milijonų skirtingų žmonių su skirtingomis pažiūromis. Gali nesutikti su nepriimtinomis pažiūromis, kritikuoti jas, bet tai nesuteikia teisės įžeidinėti visų valstybės gyventojų.

                 Dar kartą priminsiu Bismarko žodžius - "net karą priešams reikia skelbti mandagiai".

                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 O jei pasakai "ei tu, nenorintis ar nesugebantis gerai mokytis, dink nuo vaizdo ir man netrukdyk", čia patyčios ar ne? Kuo tai skiriasi jei tą visą ilgą tiradą pakeiti trumpensiu pasakymu?
                 Skiriasi tuo, kad "durnius" yra įžeidimas, o "nenorintis ar nesugebantis mokytis" yra tik realaus fakto konstatavimas. Reikia būti nenorinčiu ar nesugebančiu suvokti kalbos prasminių niuansų, kad to nesuprasti.

                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 Na debilas iš pat pradžių būtent ir buvo medicininis terminas. Kas būtent yra kertinė problema - požiūris į žmogų ar frazės kuriuo jis apibūdinamas ilgumas? Pvz jei ta pačia intonacija ir tom pačiom aplinkybėm sakoma "debilas", "intelekto nesužalotas" ir "kažkokių priežasčių nenori ar nesugeba mokytis", ar kažkuris iš jų yra mažesnė ar didesnė panieka už kitą?
                 Skirtumas didžiulis, atsakiau anksčiau.

                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 O jei tai nėra sąmoningas pasirinkimas? O pvz auklėjimo ankstyvoje vaikystėje pasekmė? Su įgimtu polinkiu? Ar charakterio bruožai irgi yra žmogaus pasirinkimas?
                 Suaugusio psichiškai sveiko žmogaus elgesio bruožai ir įpročiai yra jo pasirinkimas, nes suaugęs psichiškai sveikas žmogus gali lengvai juos koreguoti. Netgi netinkamo auklėjimo pasekmes.

                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 O kodėl turėtų išnykti? Tūkstančius metų neišnyko, tik skyrėsi dėl ko traukiama per dantį. Ir šiaip, toks visoks traukimas per dantį iš principo yra statuso rodymas ir savas/svetimas skirstymas. Abu dalykai yra giliai įsišakniję gamtoje ir vargu ar įmanoma sukurti daugiamilijardinę visuomenę be jokio statuso skirtumų ir be savas/svetimas. Pradedant bandymais suformuoti lygią bendruomenę (ar tai būtų įmonės su atseit plokščia hierarchija ar socialistinė valstybė) ir baigiant Dunbaro skaičiumi, kuris panašu turi biologinį apribojimą.
                 Maža kas buvo tūkstančius metų. Tūkstančius metų buvo normalu nužudyti ir suėsti silpnesnį priešą ar ateisti su kuoka ir atimti jo resursus, išprievartauti pateles (pačių patelių nuomonės, aišku, niekas ir neklausė). Irgi statuso parodymas, hierarchija, giliai įsišakniję gamtoje ir t. t.

                 Taip, tokią visuomenę sukurti galima. Etiketą tėvai įdiegė vaikystėje? Tai ir yra kelias į tokią visuomenę. Na, o kas to nesupranta ar nenori suprasti, tada jau turi reikalų su įstatymais.

                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 Bet tai ir kiti panašūs dalykai yra geras argumentas kodėl ideali lygybė 50/50 vargiai galima. Ir nesakant, kad kažkuri lytis geresnė. Tiesiog vertinant pagal sugebėjimus gautųsi nelygiai žiūrint pagal lytį.
                 Paaiškink savo motinai visa tai, įdomu ką atsakytų (mane tai galimai priplotų, čia aišku hiperbolizuoju )

                 Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                 Taip. Dėl to bet koks seksizmas, pradedant nuo moterų dienų, moterų kvotų ir t.t. turėtų būti raunamas su šaknimis. Ir nesiekiama 50/50 pasidalijimo pagal lytį. O grynai žiūrima į sugebėjimus.
                 Kvotos, aišku, yra nerekalingos. Užtenka tik vienodų galimybių. Toliau - kiekvieno individo pasirinkimo ir sugebėjimų reikalas.
                 Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.03.11, 15:12.
                 Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                 Mielosios Grigiškės

                 Comment


                  Parašė Evier Rodyti pranešimą

                  Na čia jau tiesiog filosofavimas, kas būtų jeigu būtų, lyg atrodytų bandytum prieštarauti, jog įprotį tyčiotis reikia keisti.
                  Iš tiesų Tomizmas viską labai argumentuotai ir teisingai išdėstė šioje temoje, belieka klausimas ar tikrai gerai įsiskaitėt, ar tik ieškojot priekabių kontrargumentams. Jis labai aiškiai apibrėžė ribas, kiek politkorektiškumas turėtų būti paplitęs.
                  R. D. eilinį kartą praleidai progą patylėti, matyt ši diskusija tau kolkas per aukštam lygy.
                  Kad oponentas lygiai taip pat tiesiog mano, kad įprotis pasikeis Sunku argumentuotai diskutuoti kai nesako kodėl turėtų keistis.

                  Dėl ribų apibrėžimo laukiu atsakymo į savo paskutinius klausimus. Kol kas man rodos jokių aiškių ribų nepriėjimo. Apart kažkokios pieno ribumo linijos, kad atvirai tyčiotis negražu. Bet neaišku nei kiek užslėpt reikia tyčiojimąsi, nei kiek galima negatyviai atsiliepti apie tam tikrą elgesį.

                  Mano nuomone dabartiniai bandymai su nuline tolerancija patyčioms niekur neveda. Nesprendžia esminės problemos, o prikuria daug naujų.

                  Visgi patyčios yra ne priežastis, o tik pasekmė. Visuomenėje turi būti tam tikri procesai kurie suderina kaip gyvename ir palaiko sutartą tvarką. Nemanau, kad įmanoma visuomenė be savireguliacijos ir jokios sutartos tvarkos. Patyčios yra išsigimęs to variantas. Kita vertus, kaip matom pradėjus jas mažinti patyčių sąvoka išplečiama iki begalybės ir pradeda apimti vis daugiau ir dažnai nebeatitinka to pradinio sutarimo. Tai veda į kitą kraštutinumą kai visuomenė nebegali prisižiūrėti savęs pačios. Tada reikia arba labai didelio represinio valstybės aparato, kad ji galėtų perimti tą funkciją. Arba prasideda anarchija blogąja prasme. Be to, tada atsiremiama į "tolerancijos netolerancijai" paradoksą. Jei draudžiama tyčiotis - ar galima tyčiotis iš to, kuris pasityčiojo iš kažko? Jei ne, tada kol sugebi būti nepastebėtas valdžios - gali laisvai tyčiotis ir tau nieko nebus. Tada turim situaciją kaip dabar mokyklose su neklaužadom Jei visgi leidžiam tyčiotis iš tų kurie tyčiojasi... Tada galima tyčiotis ir iš tų, kurie tyčiojasi iš tų kurie tyčiojasi. Ir vėlgi turim kažkokio lygio patyčias.

                  Comment


                   Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                   Skiriasi tuo, kad "durnius" yra įžeidimas, o "nenorintis ar nesugebantis mokytis" yra tik realaus fakto konstatavimas. Reikia būti nenorinčiu ar nesugebančiu suvokti kalbos prasminių niuansų, kad to nesuprasti.
                   Reikia būti neišsilavinusiu žmogumi kad nesuprasti kad tai yra sinonimai.
                   Dvigubai pilietybei - griežtas NE!

                   Comment


                    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
                    Reikia būti neišsilavinusiu žmogumi kad nesuprasti kad tai yra sinonimai.
                    DDDDDDDDD žinot ką, jūs teiūs, patyčios nepažabojamos, nes atsiranda žmonių kurie vistiek trūkt iš pradžių grįžta vėl nuo pradžių.

                    Comment


                     Parašė Evier Rodyti pranešimą

                     DDDDDDDDD žinot ką, jūs teiūs, patyčios nepažabojamos, nes atsiranda žmonių kurie vistiek trūkt iš pradžių grįžta vėl nuo pradžių.
                     Saša yra baltarusas, ar, kai jis pats mėgsta būti vadinamas - bulbašas. O visi žino kad jie yra žemos kultūros ir žemo išsilavinimo žmonės. Gal čia ir ne visai politkorektiškai parašiau, bet faktai yra faktai.
                     If a lion could speak, we could not understand him.

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X