Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Politkorektiškumas Lietuvoje ir pasaulyje

  Norėjosi sukurti tokią temą po to, kai kažkas Vokietijoje neleido rašyti vaikamas laikų Kalėdų seneliui dėl GDPR (asmens duomenų regalmento) pažeidimų.
  Šiandien pasirodė naujiena apie tai, kad vaikams neleidžiama darželyje ateiti į karnavalą su indėnų kaukėmis, nes kažkas gali pasijusti diskriminuojamas.

  Ta tema turbūt nepritrūks medžiagos, nes išsidirbinėjančių leftistų bent Europoje tik daugėja.
  Paskutinis taisė Romas; 2019.03.10, 16:05. Priežastis: Pakeistas išsireiškimas į politkorektišką

  #2
  Diena.lt 2018.11.27
  Vaikams uždraudė rašyti laiškus Kalėdų seneliui – tai pažeidžia duomenų apsaugą
  Kaip ir kasmet, Vokietijos Roto miestelyje apie 4 tūkst. vaikų susiruošė išdėstyti savo karščiausius norus kalėdiniuose laiškuose ir sukabinti juos ant didžiosios eglės centrinėje miesto aikštėje. Pagal ilgametę tradiciją miesto valdžia pildo vaikų laiškuose surašytus norus, todėl svarbu žinoti, kuris vaikas kokias svajones užrašė. Vis dėlto, šiemet įsigaliojus BDAR reikalavimams, ši tradicija tapo pačiu tikriausiu asmens duomenų pažeidimu. Naujasis reglamentas nurodo, kad nepilnamečių duomenis be jų tėvų ar globėjų raštiško sutikimo naudoti draudžiama. Organizacijos, pažeidžiančios šią nuostatą, susidurtų su didelėmis finansinėmis baudomis. Miesto taryba nusprendė, kad masinius tėvų sutikimus šiam renginiui gauti būtų pernelyg sudėtinga, todėl nutarė šią šventinę tradiciją panaikinti.

  Vis dėlto miestelio bendruomenė negalėjo susitaikyti su tokiomis kliūtimis švęsti Kalėdas taip, kaip buvo įpratę, ir po viešų diskusijų vietinė radijo stotis „Antena Bayern“ pasiūlė sprendimą. Ji sukūrė specialią laiško formą, kurią sudaro tėvų sutikimas naudoti vaiko duomenis ir atskiras lapas paties vaiko norams įrašyti. Tokį atnaujintą „laišką Kalėdų seneliui“ jie pasiūlė naudoti visiems jauniesiems miestelio gyventojams. Vaikų laiškų tradicija, nors ir šiek tiek transformavosi, tačiau labiau atitiko BDAR reikalavimus

  http://www.diena.lt/naujienos/pasaul...apsauga-890770

  Comment


   #3
   Delfi.lt 2019.03.10
   Vokietijoje – aršus konfliktas dėl Merkel įpėdinės žodžių
   Emociškai įsiaudrinusi, į isteriją linkusi, susipriešinusi visuomenė – tokią diagnozę pastaraisiais metais vokiečiams nustatė jau ne vienas socialpsichologas ar filosofas. Ir išties, turbūt nėra tokios savaitės, kad šalyje nekiltų viešo pasipiktinimo ir smerkimų banga. Neretai – dėl juokingiausių dalykų, tarkim, dėl nekalto pašmaikštavimo karnavalo scenoje. O juk karnavalas nuo viduramžių laikų pasižymėjo išlaisvinančiu juoku! Bet politinio korektiškumo sargai, kaip matyti, humoro jausmą bus praradę

   Nuo bandymų įvesti „humoro policiją“ ketvirtadienį perspėjo buvęs Vokietijos vicekancleris, socialdemokratas Sigmaras Gabrielis, stojęs ginti naująją krikščionių demokratų partijos pirmininkę Annegretą Kramp-Karrenbauer nuo užsipuolimų. Mat, po to, kai ji karnavalo metu išdrįso pasišaipyti iš šalyje urmu įrenginėjamų tualetų trečiajai lyčiai, kilo tikra kairiojo pasipiktinimo audra.

   Generalinis socialdemokratų sekretorius Larsas Klingbeilis tuoj užuodė krikščionių demokratų sąjungoje ėmus pūsti „labai konservatyvius vėjus“. Kairysis Berlyno kultūros senatorius Klausas Ledereris prabilo apie „prasčiokiško lygio“ „tragediją“. Vieni įtarinėjo, kad juokeliais mažumų sąskaita CDU politikė mėgina žvejoti balsus dešiniajame pakraštyje, kiti netgi diagnozavo jai „transfobiją“. Transtapatybės ir interseksualumo draugijos pirmininkė Petra Weitzel apkaltino A. Kramp-Karrenbauer įžeidus „transseksualų, interseksualų ir nebinariškų žmonių“ jausmus. Lesbiečių ir homoseksualų atstovai reikalavo politikės viešai atsiprašyti. Prie šio reikalavimo skubėjo prisijungti žaliųjų lyderis Robertas Habeckas, supeikęs ją už „neskoningą anekdotą“.„Jei Kramp-Karrenbauer būtų žaliųjų primininkė, ji turėtų tuoj pat atsistatydinti“, – komentavo politologas Uwe Junas „politinį skandalą“.Visi tie kaltinimai išlaužti iš piršto ar liguistos vaizduotės padiktuoti, nes nekaltesnį juokelį būtų sunku įsivaizduoti.
   Pažodžiui jis skambėjo taip: tualetai trečiajai lyčiai yra skirti „vyrams, kurie dar nežino, ar šlapintis stovint ar atsisėdus.“
   (...)

   Naujoji CDU pirmininkė, ankstesniuose karnavaluose persirengdavusi šmaikščia valytoja Grėte, ir šįkart pasirodė besanti nepėsčia. Ji ne tik kad neatsiprašinėjo, bet, priešingai, politinėje pelenų dienoje Demmine negailestingai ištrinko galvą visiems saiką praradusiems kritikams ir aistringai pasisakė už laisvę juoktis, už laisvę persirengti politinio korektiškumo nesuvaržytais kostiumais.

   Mat, vadovaudamasi brošiūra „Kids aktuell“ („Vaikai – aktualu“), vieno vaikų darželio Hamburge administracija kreipėsi į tėvus, prašydama per karnavalą neperrengti savo vaikų indėnų kostiumais, kad „niekas nepasijustų diskriminuojamas“ – apie tai rašė Vokietijos laikraštis „Bild“, o po to šalyje kilo karštos diskusijos – dėl politiškai korektiškų ir nekorektiškų karnavalo kostiumų.„Hamburgo vaikų darželis, nepageidaujantis matyti vaikų indėnų kostiumais, debatai apie kietąsias daleles, kurias sukelia naujametiniai fejerverkai, mėsėdžių ir vegetarų, žaliavalgių susipriešinimas“ – „juk visa tai, ką dabar patiriam, yra beprotybė“, – sakė A. Kramp-Karrenbauer Demmine (Meklenburgas–Priešakinė Pomeranija) susirinkusiems krikščionims demokratams.
   (...)

   „Ką dabar turim daryti? Riesti tik politiškai priimtinus ankedotus kaip socialistinėje VDR? Jei taip, kas bus sprendėjai? Žalieji ir kiti humoro jausmą praradę kairieji?“ – retoriškai klausė dienraštis „Bayernkurier“.
   Jei taip, gal skundikams bus sukurta speciali programėlė, kad galėtų greičiau pranešti Orwello kalbos policijai? – ironizavo komentatoriai. Pasirodo, dabar ir juokdarys turi prieš juokaudamas pasitikrinti, ar jo pokštai telpa į politinės korekcijos rėmus. (...)

   https://www.delfi.lt/news/daily/worl....d?id=80569305

   Comment


    #4
    Politkorektiškumas daugeliu atžvilgių yra gerai. Jeigu jo nebus, sugrįšim vėl prie štai tokių dalykų, arba netgi tokių, ką jau kalbėti apie tokius.

    Žmonės iš prigimties yra padarai, linkę nekęsti vieni kitų, ir tai reikėtų stabdyti. Indėnų kaukės - taip, tai yra pasityčiojimas iš pirmųjų Amerikos tautų (ir taip stipriai išžudytų). Dainelė "lipo žydas kopečiom" yra pasityčiojimas iš žydų, ir netgi daugiau nei pasityčiojimas (toje vietoje kur "imkit vaikai pagaliuką ir..." - tęsinį manau visi žinot). Tokių dalykų neturi būti.

    Aišku, kai yra uždraudžiama atvirai nešiotis religinius simbolius, ar statyti Kalėdų egles - čia jau per daug. Kiekvienas gali demonstruoti savo religinius įsitikinimus ir leisti tai daryti kitiems (aišku, kalba neina apie sektas ir t. t.).
    Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
    Mielosios Grigiškės

    Comment


     #5
     Romai, klausimas - jeigu tu, kaip moderatorius, sau leidi vartoti žodį “idiotas” apibūdinti žmonėms, su kurių nuomone nesutinki, ar šitoj temoj įmanoma kažkokia objektyvi diskusija, ar “idiotų” atsakymai bus trinami ir dalinami įspėjimai?

     Comment


      #6
      Parašė Romas
      Kaip rodo praktika, niekas nespaudinėja nuorodų ČIA, ŠTAI TAIP ir pan.
      Be to tos nuorodos po kiek laiko pasikeičia ar išvis dingsta.

      Būtų gerai konkrečiai parašyti, kas tas ŠTAI TAS.
      1. "Išsivystymo skirtumai" tarp "tobulų" anglų, "ne tokių netobulų" airių ir afrikiečių (ten netgi vartojamas žodis "savages").

      2. Apartheido laikų pliažas "tik baltiesiems" PAR.

      3. Žydų vaikai koncentracijos stovykloje - galutinis dainelės "imkit vaikai pagaliuką" realizavimas.
      Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
      Mielosios Grigiškės

      Comment


       #7
       Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
       Politkorektiškumas daugeliu atžvilgių yra gerai. Jeigu jo nebus, sugrįšim vėl prie štai tokių dalykų, arba netgi tokių, ką jau kalbėti apie tokius.
       Niekas nesiginčija, kad apartheidas yra blogai, o konclageriai - turbūt dar blogiau. Ten nėra apie ką diskutuoti.
       Tema apie leftistinius išsidirbinėjimus ir draudimus, kurie pradeda prieštarauti sveikam protui.

       Comment


        #8
        Parašė Kristisz Rodyti pranešimą
        Romai, klausimas - jeigu tu, kaip moderatorius, sau leidi vartoti žodį “idiotas” apibūdinti žmonėms, su kurių nuomone nesutinki, ar šitoj temoj įmanoma kažkokia objektyvi diskusija, ar “idiotų” atsakymai bus trinami ir dalinami įspėjimai?
        Manau, kad kito žodžio apibūdinti draudžiantiems vaikams ateiti su indėnų kaukėmis nėra.

        Gal kolega gali pasiūlyti politkorektišką alternatyvą pirmojo pranešimo sakiniui "Tema turbūt nepritrūks medžiagos, nes leftisitinių idiotų bent Europoje tik daugėja". Ar bus gerai tame pranešime "leftistinius idiotus" pervardinti į "išsidirbinėjančius leftistus"?

        Dėl netrynimo ar pražangų niekas negali iš anksto prisiimti įsipareigojimų.
        Kažkaip pas mus atsirado sugebančių diskutuoti Vilniaus infrastruktūros temoje apie Samoa salų gyventojų viršsvorį. Tai gal tokius pranešimus teks trinti.

        Comment


         #9
         Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
         Politkorektiškumas daugeliu atžvilgių yra gerai. Jeigu jo nebus, sugrįšim vėl prie štai tokių dalykų, arba netgi tokių, ką jau kalbėti apie tokius.
         Čia iš kur išvartei, kad vienintelis scenarijus be politkorektiškumo - tokie dalykai? Tiek pat logikos kaip sakyti, kad politkorektiškumas privedė iki to kas PAR dabar dedasi.

         Comment


          #10
          Parašė Romas Rodyti pranešimą
          Niekas nesiginčija, kad apartheidas yra blogai, o konclageriai - turbūt dar blogiau. Ten nėra apie ką diskutuoti.
          Tema apie leftistinius išsidirbinėjimus ir draudimus, kurie pradeda prieštarauti sveikam protui.
          Aišku kad lazda daug kur būna perlenkta. Tarkim, draudimas atvirai demonstruoti religinius simbolius, statyti Kalėdų egles. Man atrodo, kad kiekvienas krikščionis turi galėti atvirai nešiotis ant kaklo kryžių, kiekviena musulmonė - dėtis skarelę, jeigu jie tik to nori. Svarbiausia, kad jie nepradėtų muštis dėl priklausymo skirtingoms religijoms.

          Pats savaime tokių simbolių demonstravimas nieko neįžeidžia - įžeidžiamas tik tada, kai jie pradedami demonstruoti su tikslu pajuokti, arba gal ir be tokio tikslo, bet atrodo kaip pasityčiojimas (pvz. persirenginėjimas "indėnais" su akivaizdžia užuomina į kažkokį laukiniškumą, džiungles ir t. t.).

          Apie tualetus trečiajai lyčiai gal geriau nekomentuosiu... Pasakysiu tik tiek, jų paskirties nelabai suprantu, tai geriau nutylėsiu.

          Su laiškų rašymu Kalėdų seneliui, tai čia ne iš politkorektiškumo serijos, o labiau iš duomenų apsaugos. Čia ne dėl to, kad buvo pajuokiama kažkokia žmonių grupė, o dėl to, kad apskritai daug kas nenorėjo rašyti tikrų duomenų, adresų ir kad jie paskui pakliūtų nežinia kur (toks noras yra pakankamai suprantamas, šiaip jau). Vokietijoje yra paplitęs gana įdomus požiūris šiais klausimais - manau dauguma pastebėjo, kad Vokietijoje neveikia Google Street View. O jis neveikia todėl, kad pas juos kilo didžiulė šumicha, kad kas norės galės matyti tavo namus ir privačią erdvę. Internete yra info, ten vokiečiai netgi norėjo turėti galimybę kiekvienas užtušuoti savo namą, ir tų norinčių buvo tiek daug, kad gatvės tapo pilkos Taip pat, daugybė Youtube video yra neprieinami Vokietijoje dėl labai savotiškų autorinių teisių įstatymų. Bet čia jau ne iš politkorektiškumo serijos.

          Parašė mantasm Rodyti pranešimą

          Čia iš kur išvartei, kad vienintelis scenarijus be politkorektiškumo - tokie dalykai? Tiek pat logikos kaip sakyti, kad politkorektiškumas privedė iki to kas PAR dabar dedasi.
          Geriau bausti už bet kokias nacionalinių pašaipų apraiškas, negu jas toleruoti ir po to bausti jau už smurtą. O atleidus vadžias - iki smurto tikrai prieis. Human nature. Pavyzdžių istorijoje buvo į valias.

          Aš pavyzdžiui nebūčiau labai patenkintas, jeigu karnavale kur nors pradėtų persirenginėti "lietuviais" su klumpėmis ir mėšlinomis šakėmis.
          Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.03.10, 15:16.
          Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
          Mielosios Grigiškės

          Comment


           #11
           Parašė Romas Rodyti pranešimą
           Manau, kad kito žodžio apibūdinti draudžiantiems vaikams ateiti su indėnų kaukėmis nėra.
           Šitos kaukės irgi normalu? (Persirengimas "žydu" lietuviškose užgavėnėse, kas atitinka priešvelykinį karnavalą kitose valstybėse)


           Paskutinis taisė Kristisz; 2019.03.10, 15:24.

           Comment


            #12
            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
            Aš pavyzdžiui nebūčiau labai patenkintas, jeigu karnavale kur nors pradėtų persirenginėti "lietuviais" su klumpėmis ir mėšlinomis šakėmis.
            Apsirengtų su treningais ir eitų per namus "Mes lietuviai iš norgės, norim blynų ir kavos. Jeigu blynai nemaišyti, eisim magę iškrapštyti"

            Comment


             #13
             Man atrodo kad kaip tik daugelis indėnu džiaugiasi kad kažkas nori apsirengti kaip jie, kažkada rengdavosi bet visur yra pora ligonių kurie visur mato diskriminacija. Politkorektiškuma galima pridėti prie dalykų kurie padėjo iškilti Trumpui ir kitoms dešinės partijoms Europoje taigi vyksta tai prieš ką ir kovojama

             Comment


              #14
              Parašė Kristisz Rodyti pranešimą

              Apsirengtų su treningais ir eitų per namus "Mes lietuviai iš norgės, norim blynų ir kavos. Jeigu blynai nemaišyti, eisim magę iškrapštyti"

              Comment


               #15
               Parašė Kristisz Rodyti pranešimą
               Šitos kaukės irgi normalu? (Persirengimas "žydu" lietuviškose užgavėnėse, kas atitinka priešvelykinį karnavalą kitose valstybėse)
               Tenka sutikti, kad žydai ir čigonai per lietuviškas užgavėnes vaizduojami ne visai palankiame kontekste.
               Tuo tarpu indėnai Vinetu ir Mototaaupa vaikiškose knygutėse (nežinau kaip ten Vokietijoje) paprastai vaizduojami kaip teigiami herojai.

               Comment


                #16
                Parašė Kristisz Rodyti pranešimą

                Apsirengtų su treningais ir eitų per namus "Mes lietuviai iš norgės, norim blynų ir kavos. Jeigu blynai nemaišyti, eisim magę iškrapštyti"
                Įsivaizduoju jau reakcijas Lietuvoje, jeigu tikrai kas galėtų daryti tokius "bajerius". Taip kad, reikia suprasti ir kitus. Jie irgi to nenori.
                Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                Mielosios Grigiškės

                Comment


                 #17
                 Priklauso koks karnavalas, jei Helowynas, Užgavėnės ir panašaus tipo šventės, tikrai yra gana įžeidu, bet jei paprastų persirengėlių karnavalas, be tikslo pavaizduoti “siaubą”, tai nėra nieko blogo.

                 Comment


                  #18
                  Kalbant apie translyčių tualetus, pačiam tam dalyke nelabai matau prasmės, nes kai tu dar vyras ir vaikštai i vyrų tualetą, o kai galutinai tampi moterim, vaikštai į moterų tualetą, bet tas juokelis tai tikrai lėkštokas.
                  Apskritai ši ką tik prasidėjusi diskusija gana susijusi su dvasiniu tobulėjimu, apie kurį neseniai diskutavau su mantasm, tai dabar klausimas, kaip visuomenė gali tobulėti be įsikišimo “iš aukščiau”, jei žmonės absoliučiai negeba susitarti, vieniem paranojikam moterų teisės nelygios vyrų, kitiem nesusipratėliam gėjai neva nediskriminuojami.

                  Comment


                   #19
                   Dar ne taip seniai buvo laikai, kada Namibijoje gyvenančią sanų tautą buvo normalu vadinti "bushmen" - "krūmų žmonės", kas elementariai iš žmogiškos pusės yra superšlykštu. Ne taip seniai lietuvius buvo priimta laikyti "nekultūringa tauta", o lietuvių kalbą ir tradicijas laikyti "barbariškomis".

                   Pasižiūrėjus į tokius atsilikėliškus dalykus, vis dėlto malonu, kad pakankamai toli nuo to nuėjome. Niekas manau nenori grįžti į tuos laikus, kai buvo normalu tyčiotis vieniems iš kitų, Puškinas rašė šiame forume cituotas eiles apie moldavus kaip apie "prastesnio lygio tautą", ir niekas dėl to net nepakeldavo balso.
                   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                   Mielosios Grigiškės

                   Comment


                    #20
                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Aš pavyzdžiui nebūčiau labai patenkintas, jeigu karnavale kur nors pradėtų persirenginėti "lietuviais" su klumpėmis ir mėšlinomis šakėmis.
                    Lietuvoje iš lietuvių gal taip niekas nesišaipys.
                    Tuo tarpu atviro šaipymosi iš lenkų, rusų ar kitų tautinių mažumų pavyzdžių galima nesunkiai surasti daug plius vieną.
                    Lenkai geriausiu atveju vadinami "polonizuotais lietuviais"; buityje paplitę išsireiškimai "pšekai", "tuteišiai", "skerslenkiai" ar dar stipresni žodžiai iš "š"raidės. Caro laikais lenkai iš Varšuvos ar Lenkijos Karalystės buvo vadinami "koroniažais" (koroniarzy) - nuo žodžio "karūna".
                    Rusai vadinami "kacapais", "maskoliais" ar dar kitaip.
                    Gudai dažnai vadinami "bulbošiais" "hэnais", ukrainiečiai - "chocholais" (rytų) arba "banderomis" (vakarų), latviai - "zirga galvomis", estai - "kiulemäjomis"

                    Tas pravardžiavimas yra ir kitose šalyse - šiaurės amerikiečiai vadinami jankiais, o pietų valstijų - redneck'ais (ruadonsprandžiais). Amerikiečiai Meksikoje vadinami "gringo" ir t.t., ir pan.

                    Lenkų ir rusų tautų pavadinimai, artimi įžeidinėjimui tautiniu tautiniu pagrindu vyksta kasdien; jų pasitaiko ir viešioje erdvėje bei paliečia šimtus žmonių.
                    Teisėjas išteisino rusų tautos niekinimu kaltintą Šimašiaus pavaldinį
                    Kažkada Rytų Lietuvos lietuvius Žemaitijoje vadino gudais.
                    Lietuvių policininkai Vilniuje 1939-1940 m. (kurių iniforminėse kepurėse buvo plunksnos) buvo vadinami "kalaKutas" (lenkiškai "kutas" - vyro lytinis organas).
                    Lietuvius latviai vadino leišiais (leitis).
                    Rytų Lietuvos salose lietuvius gudai vadimo buvo vadinami "žahuny" arba "hirhuny", o dabar litvinistai gudai lietuvius vietoj "litoucų" vadina "lietuvisais".
                    Apie sovietinėje karuomenėje minėtus "labusus" irgi nereikai pamiršti.

                    Dėl sportinio intereso - ar lietuviai jau turi savo pavardes gausiau imigrantų gyvenamose šalyse (Anglijoje, Norvegijoje, Airijoje, Ispanijoje).

                    Viso šio šimtmečiais sukaupto ne visai pozityvaus istorinio paveldo per porą metų nepanaikinsi.

                    Comment

                    Unconfigured Ad Widget

                    Collapse
                    Working...
                    X