Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

EU. Eurozonos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Chana.

  Coronavirus Brings Recession Risk Back to the German Economy

  Comment


   Iškreipta realybė: Graikijos ir Italijos obligacijos graibstomos kaip saugumo užuovėja
   https://www.vz.lt/rinkos/2020/02/18/...ugumo-uzuoveja
   Britų leidinys „Financial Times“ rašo, kad paklausa stipriai įsiskolinusių ir fiskaline drausme negarsėjančių Graikijos ir Italijos obligacijoms pastaruosiuose vertybinių popierių platinimo aukcionuose buvo ypač didelė.
   Pavyzdžiui, Italija sulaukė rekordinės – 50 mlrd. Eur vertės – investuotojų paraiškų, kai praėjusią savaitę platino 16 m. trukmės 9 mlrd. Eur vertės obligacijas. O Graikija sulaukė 14 mlrd. Eur vertės paraiškų, kai neseniai platino 15 m. trukmės obligacijų emisiją, per kurią teplanuota pritraukti 2-2,5 mlrd. Eur. „Italijos ir Graikijos vyriausybių obligacijos dabar yra lyg steroidų pavartojusios Vokietijos obligacijos: suvokiamos kaip saugios, bet tuo pačiu dar užtikrinančios teigiamą grąžą“, – „Financial Times“ sako Antoine Bouvet, Nyderlandų banko ING strategas.
   Dar per 2010-2012 m. euro zonos valstybių skolų krizę tokių šalių, kaip Graikija, Italija, Portugalija ar Airija, obligacijos buvo laikomos antrarūšėmis. Graikijos vyriausybės 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas antrinėje rinkoje dėl menkos obligacijų paklausos tada buvo perlipęs ir 20%. Italijos ir Graikijos ekonominė situacija dabar yra kitokia, nei buvo praėjusią valstybių skolų krizę, pastebi analitikai. Pavyzdžiui, 180% nuo BVP skolą turinčiai Graikijai Europos Komisija šiemet prognozuoja 2,4% augimą, o 130% skolą nuo BVP turinčiai Italijai – 0,3% augimą.

   Comment

   Working...
   X