Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių tautinė savimonė ir nacionalinis charakteris. Tautos susiformavimas

Collapse
X
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

Parašė mantasm Rodyti pranešimą

Jei kitos tautos atstovė duos lietuvių kultūros palaikytojui tai taip.
    Here, fixed it for you.
    If a lion could speak, we could not understand him.

Comment

Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

Šituos visus "duchus" prašom pasilaikyti sau. Jeigu žmonės gerai sutaria su visais kaimynais, pažįstamais ir bendradarbiais, nežiūrėdami į jų tautybę, kuria mišrias šeimas - tai čia ne duchiškumas, o kaip tik žmogiškumas ir stiprybė. Daugybė pasaulio regionų galėtų mokytis ir mokytis taikaus sugyvenimo iš Vilniaus regiono, nes toli gražu ne visur yra pasiektas toks normalus, taikus bendras gyvenimas.

Buvimas lituanistu ir lietuvių kultūros palaikytoju netrukdo gerai sugyventi su savo kitataučiais kaimynais, ar susituokti su kitos tautos atstove.
      Kalbėjai ne apie taikų sugyvenimą, o apie patriotizmo ir tautiškumo trūkumą, labai aiškiai pacitavau.

Comment

Tomizmas yra licvinas. Tokia patriotizmo forma irgi galima.
        It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

Comment

Stebiu diskusiją ir vis tik supratau, kad labai daug ko nesuprantu Šiaip gal ir teisingas palyginimas, kad nėra situacijos kaip trečio pasaulio šalyse, kur kitatautiškumas priimamas labai aršiai, na bent jau taip nesuuodžiu iš 100 km nuo Vilniaus kaip kitur galiu suuost už kokių bent 5000 km Gal mane truputį trigerina, kad nelaikau savęs dideliu patriotu, nes arba nėra man priežaščių būt patriotišku arba tai nėra mano natūra, panašiai kaip aš bent jau šiuo metu nepalaikau nė vienos sporto komandos, o gal šiaip noras nesureikšminti tautybės, aš toks sakyčiau netgi esu daugiau fanas World Government kaip galutinio tikslo negu dirbtini barjerai tarp kitakalbių Tiesa nesakau, kad man visos dabartinių šalių vyriausybės patinka, toli gražu, problemos su jomis ar požiūrių skirtumai gali būt viena iš priežaščių sienai.

Ko gero, turėjau omeny TIK lietuviakalbius Vilniaus miesto lenkus, tikėtina jaunos kartos, o tokių kur užmiesčiuos sėdi, kokių tai rimtų šovinistų nepažįstu tiesiog, tai ką aš ten žinau Kaune sėdėmas Panoramos nežiūriu, kur kartais apie lenteles ir mokyklas užsimenama.
          Parašė PoDV Rodyti pranešimą

Aš bent jau iš savo pusės irgi neįsivaizduoju konflikto su Vilniaus regiono lenkais ar kitais slavais (nebent bus kažkas Lietuva vs. Rusija), bent jau savo kartoje, kurie moka lietuvių kalbą.
          Paskutinis taisė PoDV; 2019.11.25, 22:29.

Comment

Parašė PoDV Rodyti pranešimą
            Stebiu diskusiją ir vis tik supratau, kad labai daug ko nesuprantu Šiaip gal ir teisingas palyginimas, kad nėra situacijos kaip trečio pasaulio šalyse. Šiaip neesu labai patriotiškas žmogus in general, gal labiau toks technokratas varžybininkas justice warior internationalist

Ko gero, turėjau omeny TIK lietuviakalbius Vilniaus miesto lenkus, tikėtina jaunos kartos, o tokių kur užmiesčiuos sėdi, kokių tai rimtų šovinistų nepažįstu tiesiog, tai ką aš ten žinau Kaune sėdėmas Panoramos nežiūriu, kur kartais apie lenteles ir mokyklas užsimenama.
            lietuviakalbius (suprask, gimtoji) ar lietuviškai susikalbančius? Jei pirmu atveju, kuo tas žmogus lenkas ar gudas (nes didelė dalis "lenkų" yra daugiau gudai nei lenkai) jei lietuvių kalba jam gimtoji?

Comment

Parašė mantasm Rodyti pranešimą

lietuviakalbius (suprask, gimtoji) ar lietuviškai susikalbančius? Jei pirmu atveju, kuo tas žmogus lenkas ar gudas (nes didelė dalis "lenkų" yra daugiau gudai nei lenkai) jei lietuvių kalba jam gimtoji?
              Lietuviškai susikalbančius arba.. galbūt kaip antra "gimtoji", turiu omeny nuo mažumės nors tėvai kitakalbiai, bet girdi lietuvių kalbą ir moka lietuviškai. Panašiai kaip tremtinių vaikai 1950-1970 m. augantys ne Lietuvoje, kurie nuo mažumės girdi vietinę kalbą, pvz. rusų ir ją moka/supranta, nors abu tėvai ne rusai.
              Paskutinis taisė PoDV; 2019.11.25, 22:35.

Comment

Working...
              X