Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

2019-ųjų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Lettered Rodyti pranešimą

  Apklausa daryta balandžio 12-26 d., o 400 Eur pensija pažadėta gegužės 2 d. Bet esmė, jog Šimonytės (konservatorių) elektoratas aktyvesnis balsuojant, tai Skverno šansai laimėti minimalūs.
  Klausimas kiek aktyvus Nausėdos elektoratas, nes antrame ture išėjus Šimonytei ir Skverneliui konservatorių elektorato aktyvumas jau nebe toks svarbus, nes atsiranda ir elektoratas, kuris iš principo balsuoja prieš konservatorius.

  Šiaip Skvernelio elektoratas taip pat nėra labai aktyvus, bet valstiečiai daro viską, kad jį suaktyvinti - visų pirma tai nutaikyta į pensininkus su pensijų pakėlimu, visų antra tai tą elektoratą labiausiai veikia ne kažkokie argumentai ar debatai, o baimės, dėl to antru ginklu pasirinktas bauginimas Landsbergiai, ketvirtas ginklas irgi nukreiptas į baimes - grasinimai vyriausybės pasitraukimu ir politinėmis krizėmis, ketvirtas ginklas vakar išaiškėjo, kai Puteikis pareiškė, kad aukojasi tam, kad nelaimėtų Nausėda ir dar nežinia ar kažkokių naujų ginklų neišlys. Turbūt nenuostabu, kad nei vienas iš tų taktinių manevrų neturi jokio ryšio su realiu prezidento darbu, bet aiškiai nutaikytas suaktyvinti savo elektoratą, t.y. pensininkus, populistų gerbėjus, konspirologus ir t.t. Aš vis dar manau, kad jiems tai nepavyks, bet nenustebčiau, jeigu ir pavyktų.

  Comment


   Raimonda RAMELIENĖ
   Kandidatų portretai: „prorusiškiausias“, „patraukliausias“ ar „šiuolaikiškiausias“
   https://www.lzinios.lt/Rinkimu-marat...ausias-/286945
   Į prezidento postą nusitaikiusių politikų įvaizdis visuomenės akyse nėra prastas. Dauguma jų matomi kaip ryžtingi bei sumanūs lyderiai, kompetentingi politikai ir ekonomistai. Tačiau kartu pasigendama gebėjimo vienyti, jautrumo bei dėmesio paprastų žmonių rūpesčiams. Vilniaus politikos analizės instituto ekspertai išanalizavo kandidatams į prezidentus rinkėjų priskiriamas savybes (įvaizdį) ir jų rinkėjų sociodemografinius ypatumus. Remtasi instituto užsakymu „Baltijos tyrimų“ vasario 15–25 dienomis atliktos reprezentatyvios 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis. Iš viso buvo apklausti 1035 respondentai. Apklausoje nebuvo klausiama apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos lyderį europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį, nes tuomet jis dar nebuvo deklaravęs savo ketinimų dalyvauti rinkimuose.
   Apie Šimonytės rinkėją:

   Prezidento rinkimuose už I. Šimonytę dažniau balsuos moterys, jaunesni, gaunantys didesnes pajamas didžiųjų miestų respondentai. Kandidatės potencialius rinkėjus galima pavadinti ekonominiais optimistais – jie dažniau teigiamai vertina ir šeimos, ir visos šalies ekonominę situaciją. I. Šimonytės rinkėjai taip pat yra gerai informuoti apie politikos reikalus. Rinkėjų antrųjų pasirikimų analizė dar sykį patvirtina, jog I. Šimonytės elektoratas ne tik panašus į G. Nausėdos, bet jei dėl tam tikrų priežasčių ji pasitrauktų iš rinkimų (arba nepatektų į antrąjį rinkimų turą), dauguma jos rinkėjų (net 68 proc.) taptų G. Nausėdos donorais – balsuotų už šį kandidatą. S. Skvernelį paremtų apie 13 proc. I.Šimonytės rinkėjų.
   Apie Skvernelio rinkėją:

   S. Skvernelis rinkėjų matomas kaip ryžtingas geras lyderis, atstovaujantis elitui. Taip pat manoma, kad jis gina lietuviškas vertybes. Rečiausiai kandidatui priskiriamos savybės – patrauklumas, prorusiškumas, gebėjimas vienyti. S. Skvernelio elektoratas ne miestų gyventojai. Palyginti su pagrindiniais konkurentais I. Šimonyte ir G. Nausėda, kurie turi labai stiprią elektorato paramą didžiuosiuose miestuose, S. Skvernelis gali tikėtis didesnės kaimo rinkėjų (vietovių iki 2 tūkst. gyventojų) paramos. Už jį dažniau ketina balsuoti vyresni nei 50 metų respondentai ir tie, kurių vieno šeimos nario pajamos vidutiniškai mažesnės nei G. Nausėdos ir I. Šimonytės rinkėjų. S. Skverneliui pasitraukus iš rinkimų kovos, jo elektoratas dosniausiai paremtų pagrindinius konkurentus G. Nausėdą – 35 proc., I.Šimonytę – 20 proc., A. Juozaitį – 11 procentai

   Comment


    Gana netikėtos R. Savukyno prognozės.

    Jau kai kiti pradeda, ta aš irgi savo prognozes duosiu, kad ir nelabai tikslias. Ir paskui galėsit džiaugtis, jei bus netikslios. O jei tikslios - tai irgi galėsit džiaugtis. Kaip kam labiau patiks

    Mano prognozės paremtos kraštutinių ribų scenarijumi - pagal vertinimų paklaidas, kurios gali būti su balsais, matosi, kad apklausos gali rodyti gana smarkiai ne tą, kas atrodo. Realiai pirmi trys kandidatai išsidalina apie du trečdalius, jei ne daugiau elektorato, bet išsidalina maždaug po lygiai.

    Kraštutinių ribų scenarijai geri tuo, kad leidžia pamatyti realias problemas, kurios gali atsitikti. Dažnai tai atrodo nemaloniai, todėl niekas to nedaro. O paskui nusivilia.

    Taigi, trys pirmi kandidatai tėra svarbūs šiose prognozėse. Visi kiti tiek mažai tesurenka, kad netgi didžiausias iš jų tėra smulkmė. Todėl kitų nei nenagrinėsiu, nes nėra prasmės.

    Taigi, štai kas mūsų laukia per rinkimus:

    1. Pirmą vietą užims Gitanas Nausėda. Kodėl? O todėl, kad visokie reitingai terodo jo kritimą per paklaidos dydį. Ir už jį balsuos visiškai visi, kas tiesiog nežino už ką balsuoti. Jis niekam nekliudo gi (jei neskaitysim jo namo parke ir darbo banke). Jis netgi kitiems kandidatams praktiškai netrukdo. Tie, kas visiškai nieko nesigaudo - tie už jį ir balsuos. Gitanas Nausėda surinks tik vos vos daugiau už antrą kandidatą.

    2. Antrą vietą užims Saulius Skvernelis. Kodėl? O todėl, kad didžiulės dalies jo reitingo nemato tie, kas daro apklausas. Jei palyginsit apklausas prieš rinkimus, tai jos nuo rinkimų rezultatų labai labai skiriasi. Valstiečių rinkėjai moka mobilizuotis ir subalsuoti - jiems nei aiškinti nereikia. Saulius Skvernelis dabar yra valdžioje, ir jau vien todėl už jį balsuos tų, kas šiaip gal ir nežino už ką balsuoti. Kai kokie nors konservai kalba, kad Skvernelis esą naudojasi savo ministrinėmis galimybėmis daryti sau kampaniją, ir bando tą prikišti, kaip esą nuodėmę - tai tik dar reklamos jam padaro. Daugelis mėgsta valdžią.

    3. Trečią vietą visiškai ant ribos, labai nežymiai atisilikusi, užims Ingrida Šimonytė. O žinote, kodėl? O todėl, kad tuntai hipsterių ir kitokio jaunimėlio, sėdinčio prie kompų ir rinkusių per kompus parašus, įsivaizduoja, kad ji ir taip praeis į antrą turą, nes jų aplinka sako, kad taip bus. Visi hipsteriniai kandidatai per realius rinkimus parodo rezultatus, kurie yra maždaug 30-90% mažesni, nei buvo rodoma apklausose. Tą puikiausiai demonstruodavo dabar jau subyrėjęs Liberalų sąjūdis - anie per kokią nors Delfi apklausą sugebėdavo surinkti apie pusę vietų Seime, o realiuose rinkimuose net į trejetuką didžiausių nepakliūdavo. Tai vat, Šimonytė dabar yra čia - su tais, kas kalba jog palakys, o išties tikisi, kad čia kiti už juos pabalsuos - "taigi pavienis balsas nieko nekeičia".

    Aš balsuosiu už Šimonytę - iš idealizmo, iš to, kad žinau, kiek ji patikima, ir tiesiog dėl to, kad žinau kokia ji. Šansą ji turi, nepaisant mano prognozių. Bet tai yra toksai labai ribinis šansas. Jis priklauso tik nuo to, ar internetuose sėdintys sugebės pakelti savo subines. Aš manau, kad nesugebės, nes praktika rodo, kad nesugeba. Nematau, kodėl turėtų sugebėti šį kartą.

    O antrame rinkimų ture man reiks rinktis iš Nausėdos ir Skvernelio, ir tada jau aš rinksiuosi Skvernelį, nes jis yra kardinaliai aukštesnio lygio kandidatas.
    Flickr

    Comment


     Išvada: Savukynas pripažino, kad jis priklauso hipsteriams.

     Comment


      Parašė Lettered Rodyti pranešimą
      Gana netikėtos R. Savukyno prognozės.
      Visiškai atkartoja mano mintis, išskyrus paties balsavimo preferencijas antrajame ture.
      Nesuprantu iš kur tas įsitikinimas, kad į antrą turą išeis Šimonytė ir Nausėda, kai visi kaimai ir pažiūrėsite - koks Kaunas (nes nu ponas dievas meras Visvaldas taip pataria) subalsuos už Skvernelį ir antrame ture visi prognozuotojai nuleidę galvą balsuos už tą beformį guminuką Nausėdą. Nes kas beliks...

      Comment


       O juokingiausi tie "juodųjų technologijų" wannabies, kurie palaiko Šimonytę, bet balsuos už Nausėdą, kad Skvernelis nepatektų į antrą etapą.
       O liks prie suskilusios geldos.
       If a lion could speak, we could not understand him.

       Comment


        Apsigalvojau dėl balsavimo prieš, balsuosiu jau pirmam ture už hipsterius atstovaujantį žmogų.
        Tikiuosi, kad neišnyks Kaune opozicija ir galėsiu už ką nors iš jų pabalsuoti. Jei išnyks, tai nebalsuosiu visai.
        Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.09, 15:07.

        Comment


         Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
         O liks prie suskilusios geldos.
         Kas ta suskilusi gelda?

         Comment


          O antrame rinkimų ture man reiks rinktis iš Nausėdos ir Skvernelio, ir tada jau aš rinksiuosi Skvernelį, nes jis yra kardinaliai aukštesnio lygio kandidatas.
          Čia tai posūkis...

          Comment


           Parašė PoDV Rodyti pranešimą
           Apsigalvojau dėl balsavimo prieš, balsuosiu jau pirmam ture už hipsterius atstovaujantį žmogų.
           tai kad Šimonytė mainstreamas, o hipsteriams reikia alternatyvos, kitaip sakant „nesisteminių“ kandidatų. Kas čia labiausiai nesisteminė alternatyva? Juozaitis senas Brazausko pagelbinykas, Puteikis prasitrynęs ilgą laiką visokiose valstybinėse įstaigose... tai turbūt Puidokas
           Paskutinis taisė Eikantas X; 2019.05.09, 15:48.

           Comment


            Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

            Kas ta suskilusi gelda?
            Mažaraštis, angliškai nekalbantis lizinginis mentas Lietuvos Respublikos prezidento poste.
            If a lion could speak, we could not understand him.

            Comment


             Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

             tai kad Šimonytė mainstreamas, o hipsteriams reikia alternatyvos, kitaip sakant „nesisteminių“ kandidatų. Kas čia labiausiai nesisteminė alternatyva? Juozaitis senas Brazausko pagelbinykas, Puteikis prasitrynęs ilgą laiką visokiose valstybinėse įstaigose... tai turbūt Puidokas
             Pan Tomashewski
             If a lion could speak, we could not understand him.

             Comment


              Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

              Mažaraštis, angliškai nekalbantis lizinginis mentas Lietuvos Respublikos prezidento poste.
              Kaip balsavimas prieš jį didina tikimybę jam būti prezidentu?

              Comment


               Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

               Pan Tomashewski
               Įdomu, ar senasnamas patvirtintų? Jis juk didžiausias politinis forumo hipsteris. Visada kovoja prieš mainstreamą ir sistemą - alternatyvūs informacijos šaltiniai, alternatyvios nuomonės, „nesisteminiai“ politikai...

               Comment


                kažkaip kažkuo jaučiu, kad Skvernelis į kitą turtą net nepateks, per daug išsidalina jo apačių balsai.

                Comment


                 Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                 Gana netikėtos R. Savukyno prognozės.
                 Šitą Savukyno prognozę suvarytų bet kuris sociologas nuo tos vietos kur pradema šnekėti apie valstiečių rinkėją, kurį galima mobilizuoti. Visi sociologai, o ir patys valstiečiai žino, kad savo elektorato tiesiog neturi, neveltui gi Karbauskis rėkia apie Landsbergį(t.y.bando medžioti antikonservatorių balsus), o ne apie tai, kad tiesiog reikia rinkti Skvernelį(kas būtų savaime suprantama turint stiprų elektoratą).

                 Kitas dalykas, Savukynas neįvertina to dalyko, kad konservatoriai ir jų kandidatai reitinguose visada turi mažiau procentų, nei gauna rinkimuose, M. Jastramskis jei gerai atsimenu buvo išvedęs koef. konservatoriams , kuris buvo 1,2 - 1,3.

                 Nesakau, kad jo galutinė išvada negali būti teisinga, bet, mano nuomone, prie tokios išvados buvo nueita ignoruojant porą svarbių dalykų apie kuriuos parašiau.

                 P.s. Visi galimas dalykas, kad tokia "prognozė" turėjo veikti ir kaip spyris į užpakalį fb burbului nueiti prabalsuoti.

                 Comment


                  Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

                  Kaip balsavimas prieš jį didina tikimybę jam būti prezidentu?
                  Nežinojau kad yra tokia opcija biuletenyje.
                  If a lion could speak, we could not understand him.

                  Comment


                   Bačiulis ir Ramanauskas komentaras, na gal labiau Bačiulis:

                   - PREZIDENTO RINKIMUOSE: Jeigu esate apsisprendęs, tai balsuojate UŽ TĄ KANDIDATĄ, KURIS PATINKA.

                   Toliau kalba tik apie tris tikrus kandidatus (abėcėlės tvarka): Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį, Ingridą Šimonytę.

                   Jų fanams toliau geriau neskaityti, nes labai nepatiks - mano akimis, visi trys kandidatai yra lygiaverčiai, nes visi su savo pliusais ir minusais, bet nei vienas iki galo netinka valstybės vadovo pareigoms. Čia jeigu jums pasiūlytų rinktis tarp Mercedes, BMW ir Audi - konkrečios markės fanai gali iki paryčių aiškinti, kodėl jų mėgstamas automobilis geresnis, bet mes vis viena žinome, kad nei vienas netraukia iki Porsche kokybės. Bet Porsche pasirinkimui nėra.

                   Todėl jeigu nesate apsisprendęs, turite dvi galimybes:
                   a) Nebalsuoti ir laukti antro turo, ten renkantis mažesnę blogybę;
                   b) Mesti burtus arba ridenti lošimo kauliuką. Pastarasis geriausia, nes turi šešis skaičius, kurie puikiai pasidalija tarp trijų kandidatų. Kuris beiškristų, iš principo neapsiriksite.
                   Aleksio pasirinko b variantą.
                   AZ.Baku | FI.Vaasa | SR.Paramaribo | SE.Lund | DZ.Annaba

                   Comment


                    Parašė booraz Rodyti pranešimą
                    Bačiulis ir Ramanauskas komentaras, na gal labiau Bačiulis:                    Aleksio pasirinko b variantą.
                    Bačiulis į Vilniaus miesto rinkimus sakė eisiąs su baltomis pirštinėmis, kad nesusiteptų balsuodamas už Zuoką, o dabar savo balsą atiduoda kauliukui. Matosi, kad "vyras" turi nuomonę.

                    Rekomenduoju paskaityti Skvernelio štabo atsakymus žurnalistams.

                    Balsai nekvepia: S.Skverneliui tinka korupcijos bylos įtariamojo R.Malinausko parama

                    Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktual...1142336?copied
                    Paskutinis taisė Galys; 2019.05.09, 18:11.

                    Comment


                     Protmūšis kandidatams į prezidentus: kuris žinių apie Lietuvą patikrinime pasirodė geriausiai?
                     https://www.15min.lt/ar-zinai/naujie...i-1162-1141220

                     Ar kandidatai į prezidentus žino, kiek vartotojui kainuoja viena kilovatvalandė elektros energijos? Ar jie gali išvardinti visus NBA žaidžiančius lietuvius? Ar žino, kokios spalvos yra Vyčio herbe vaizduojamas kryžius? Šiuos ir kitus žinių patikrinimo klausimus 15min uždavė visiems kandidatams. Geriausiai atsakinėti sekėsi Ingridai Šimonytei ir Arvydui Juozaičiui.
                     Nuoširdžiai prajuokino Puidoko atsakymas apie Feliciją Bortkevičienę arba Gabrielę Petkevičaitę-Bitę:

                     M.Puidokas: „Iš tiesų šitoje vietoje, žinokit, pavardžių kaip istorikas tikrai nežinosiu, bet, tarp kitko, savo studentams visą laiką sakydavau, kad to kalti nereikia, galima pasižiūrėti internete, enciklopedijose ir viską sužinoti.“
                     Čia į bet kokį klausimą taip galima atsakyti...
                     Paskutinis taisė R.D.; 2019.05.09, 19:02.

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X