Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

2019-ųjų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Nesakau, kad nebuvo info, bet lyginant su Prezidento rinkimų eskalavimu sakyčiau koks 80% su 20%. Neabejoju, kad bus verkšklenimai post factum, kad per mažai tam buvo dėmesio.
  Paskutinis taisė Garbanius; 2019.05.09, 10:57.

  Comment


   Net šiame forume nėra temos apie referendumus (apie Prezidento rinkimus net dvi ar daugiau)

   Pvz.: kiek teko bendrauti su "vidutiniu rinkėju", tai jis įsitikinęs, kad bus visiems norintiems "dalinamos" dvigubos pilietybės.
   Dėl Seimo mažinimo: "iš viso reikia Seimą išvaikyti"
   Paskutinis taisė Sula; 2019.05.09, 10:47.

   Comment


    Mano Šaulių sąjungos štabe vieną dieną susirinkę visi tie vyresni vyžoti antiglobalistiniai tautininkai labai piktinosi Pilietybės įstatymo referendumu, nes Rusai išdalins pasus Lietuvos vatninkams ir sugriaus valstybę iš vidaus.

    Tai kai pradėjau klausinėti, ar Rusija jau ruošiasi įstoti į NATO ar ES, pyko ant manęs net įraudę.
    If a lion could speak, we could not understand him.

    Comment


     Bet į EBPO tai ruošiasi

     Comment


      Į NATO irgi ruošėsi -

      In yet another sign that the disintegration of the Soviet Union was turning global politics upside down, the Russian President, Boris N. Yeltsin, wrote to NATO today saying Russia hoped to join the alliance some time in the future.
      https://www.nytimes.com/1991/12/21/w...join-nato.html

      If a lion could speak, we could not understand him.

      Comment


       Pasiklausius visus debatus dėl dvigubos pilietybės, susidaro nuomonė, kad dvigubos pilietybės šalininkai žaidžia ne logikos, argumentų kalba, o emocijomis, be to, ką jau ne vienuose debatuose pastebėta, sakoma maždaug pirma balsuokime, o paskui ten jau kažkaip susireguliuosime, nes iki šiol nėra pateiktas aiškus projektas kaip funkcionuos įvairūs aspektai: karinė tarnyba, mokesčiai, balsavimo sistema.

       Comment


        Parašė daktaras Rodyti pranešimą
        Aš tai griežtai rekomenduoju visiems dėliotojams "balsuosiu už Nausėdą, o paskui už Šimonytę, kad abu būtų antram ture" balsuoti tiesiog iškart už Ingridą, nes paskui atsitiks kaip britams per brexit. Nežaiskit su valstybės likimu beskaičiuodami
        Man jau vėlu, nes jau prabalsavau. Ir tai buvo bene sunkiausias pasirinkimas ever, nes pirmą kartą balsavau ne už kažką, o prieš kažką. Gali būti, kad kažkiek apsiskaičiavau, bet mano skaičiavimais pats tragiškiausias scenarijus turi galimybę įvykti tik tuo atveju, jeigu į antrą rinkimų turą Skvernelis pateks vietoj Nausėdos. Ir akivaizdžiai matosi kaip karbauskininkai siekia tokio rezultato. Aš galvojau, kad per debatus daugiausiai bus kritikuojama Šimonytė, bet pasirodo daugiausiai kritikos sulaukė būtent Nausėda. Vakar dienos įvykis, kai Puteikis nusiėmė savo kandidatūrą tam, 'kad nelaimėtų Nausėda' - tai tik dar kartą patvirtina. Bet karbauskininkai šitoj vietoj gali labai prašauti, nes nukreipiant strėles į Nausėdą ir į antrą turą nepatekus Skverneliui, jie antrame ture gali patempti Šimonytę į viršų. Juk ir Nausėda ir Šimonytė Landsbergio tarnai, vadinas abu vienodai blogi. Ir tada įdomu už ką antrame ture balsuos Puteikio prieš Nausėdą agituoti rinkėjai.

        O referendumai ir aš manau, kad neįvyks. Rinkėjų aktyvumas turėtų būti virš 50%, bet veikiausiai to neužteks. Prieš mane balsuojantis bičas neėmė abiejų biuletenių, aš neėmiau dėl seimo narių, bet žinoma pagal jauną Vilniaus rinkėją dar negalima spręsti apie visos Lietuvos daugumą.

        Comment


         Parašė R.D. Rodyti pranešimą
         iki šiol nėra pateiktas aiškus projektas kaip funkcionuos įvairūs aspektai: karinė tarnyba, mokesčiai, balsavimo sistema.
         Nėra pateikta?

         Tai tu čia apie save kalbėjai -

         Jeigu apsišikelių karta gyvena tanke ir nenori niekuo domėtis
         Nebūk apsišikėlis, pradėk domėtis.
         If a lion could speak, we could not understand him.

         Comment


          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
          Nebūk apsišikėlis, pradėk domėtis.
          Tai kad nuo diksusijų pradžios buvo aišku, kad šis referendumas pasmerktas žlugti. Vien tą parodė debatai (žiūrėjau visus), kuriuose dvigubos pilietybės šalininkai kalbėjo emocijomis, o ne racionaliai dalykais, kaip jie sureguliuos daugelį aspektų, kurie dar nėra aptarti su kitom šalim, kad ir karine taryba.

          Ar kur nors kitame pasaulio krašte gyvenantys Lietuvos piliečiai turės tokią pat pareigą atlikti privalomąją karinę tarnybą?
          – Pagal Konstitucijos 139 straipsnį visi piliečiai prireikus privalo atlikti privalomąją karinę tarnybą. Dabar sakoma, kad Lietuva sudarys tarptautines sutartis su kitomis valstybėmis, ir, jei Lietuvos pilietis atliks karinę tarnybą toje valstybėje, kurios pilietybę taip pat turi ir kurioje gyvena nuolat, nebus reikalaujama, kad jis ją atliktų ir Lietuvoje. Tačiau rengiant Konstituciją buvo galvojama apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Klausimas, ar leidžia Lietuvos Konstitucija atleisti piliečius nuo prievolės tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir ar tokios sutartys neprieštaraus Konstitucijai. Gal reikėjo rasti būdą prieš skelbiant referendumą kreiptis į Konstitucinį Teismą ir išsiaiškinti, ar Lietuva gali sudaryti tokias sutartis ir su kuriomis valstybėmis. Pavyzdžiui, Vokietija yra sudariusi tokią sutartį su Šveicarija, su kuria ją sieja glaudūs istoriniai ryšiai, didelė diaspora. Bet su ES valstybėmis Vokietija tokių sutarčių neturi.
          Jei svetur gyvenantys Lietuvos piliečiai galėtų neatlikti privalomos karinės tarnybos Lietuvoje, ar tai nereikštų, kad dalis piliečių turės tas pačias teises, bet mažiau pareigų?
          – Išeitų, kad taip.
          https://www.lzinios.lt/Rinkimu-marat...tumiame/286824

          Ir su ta balsavimo teise visiškai cirkas.

          P.S. kam diskutuoti apie tai, kas yra nesąmonė ir žlugs, jeigu patys užsienyje esantys lietuviai yra pasyvūs balsuotojai (tradiciškai aktyvumas labai mažas) ir jiems Lietuva neįdomi.
          Paskutinis taisė R.D.; 2019.05.09, 11:39.

          Comment


           Viskas surašyta aiškiau negu aiškiai

           Ar pilietybę išsaugoję asmenys turės atlikti karo prievolę?

           Turės.

           Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos piliečiai turi ne tik teises, bet ir pareigas, tarp jų – ir karo prievolė. Kitos valstybės pilietybės turėjimas ar vien tik išvykimas į užsienio valstybę (išvykimo deklaravimas) neatleidžia nuo karo prievolininko pareigų Lietuvos Respublikai.

           Nuo karo prievolės karo prievolininkai gali būti atleidžiami tik dėl sveikatos būklės ar amžiaus, taip pat atleidžiamos moterys, išskyrus tas, kurios pareiškė norą tapti karo prievolininkėmis ir (ar) yra baigusios aukštojoje mokykloje medicinos, slaugos ar akušerijos studijų programas.

           Lietuvos Respublikos teisės aktai šiuo metu nereglamentuoja kitų šalių pilietybę turinčių asmenų privalomosios karo tarnybos atlikimo sąlygų. Taigi dvigubą (daugybinę) ar vieną pilietybę turintys asmenys traktuojami kaip turintys vienodas pareigas ir turi būti šaukiami atlikti minėtą tarnybą bendrais pagrindais.

           Jeigu kitos ES ar NATO šalies ir Lietuvos pilietybę turintis asmuo karo tarnybą būtų atlikęs kitoje NATO ar ES valstybėje, pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą privalomoji pradinė karo tarnyba jam būtų įskaitoma Lietuvos kariuomenės vado sprendimu.

           Privalomoji karo tarnyba karo prievolininkui (įskaitant ir turinčius dvigubą pilietybę) gali būti atidėta individualia tvarka Karo prievolės įstatymo 15 straipsnyje nustatytais bendrais pagrindais (šeiminės, socialinės ir kt. priežastys).

           Jei Lietuvos ir kitos šalies pilietybę turintis karo prievolininkas yra šaukiamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėje, visų pirma turėtų būti atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos interesus ir poreikį šaukti karo prievolininką atlikti privalomąją karo tarnybą Lietuvoje.

           Svarstant tarnybos ar jos atidėjimo klausimus, visada stengiamasi atsižvelgti į užsienyje gyvenančių karo prievolininkų padėtį – jiems sudaromos sąlygos susisiekti su savo karo prievolės skyriais nuotoliniu būdu, vertinamos jų gyvenimo aplinkybės užsienyje, derinamos jų atvykimo į Lietuvą dėl karo prievolės procedūrų datos, apmokamos kelionės išlaidos. Fizinis atvykimas į Lietuvą jiems yra būtinas tik dviem atvejais – pasitikrinti sveikatos ir atlikti tarnybos.

           Siekiant supaprastinti privalomosios karo tarnybos atlikimo sąlygas ir kad kuo daugiau Lietuvos Respublikos piliečių būtų pasirengę ginti Lietuvos valstybę nuo ginkluoto užpuolimo, ateityje bus siūloma Lietuvai prisijungti prie Europos Tarybos konvencijos dėl pilietybės, kuri leistų lanksčiau spręsti klausimus, susijusius su dvigubą pilietybę turinčių asmenų karo prievolės atlikimu šalyse, kurios yra prisijungusios prie šios Konvencijos. Taip pat svarstysime galimybę pasirašyti atitinkamas sutartis su kitomis valstybėmis, kurios nėra minėtos Konvencijos subjektai, bet leidžia savo piliečiams turėti daugybinę pilietybę.
           If a lion could speak, we could not understand him.

           Comment


            Klausiu dar kartą: kokios sutartys sudarytos su ES ir EBPO šalimis, kurios leis "užskaityti" karinę tarnybą šiuo metu?
            Be to, net jeigu ir bus sudaryta bent viena sutartis (čia tik pažadas), tai ką tai duos Lietuvai, jeigu jis čia vis tiek negyvena?
            Pasižiūrėsiu kaip šauktinius jie atvarys iš anglų tarnauti čia...

            2) kodėl ne šalyje gyvenantis "pasaulio lietuvis" turėtų balsuoti vietos rinkimuose, šalies, kurioje jie nei gyvena, nei dirba.

            Gali rašinėti kiek tik nori pasakas, bet visi žinome, kaip pasibags šitas referendumas.
            Paskutinis taisė R.D.; 2019.05.09, 11:49.

            Comment


             Antakalnio kapinėse – gegužės 9-osios minėjimas su Rusijos ambasadoriumi ir kandidatu į Lietuvos prezidentus

             Z dniom pabėdyj, forumiečiai blet.

             Comment


              Už ką Lietuvos gyventojai ketina balsuoti prezidento rinkimuose: kandidatų galimybės kiek pasikeitė
              https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=81121553

              „Baltijos tyrimų“ duomenimis, reitingų lentelė panašiai atrodo ir vertinant tik duomenis, žyminčius jau apsisprendusius dalyvauti Prezidento rinkimuose. Šiuo atžvilgiu G. Nausėdą palaiko 25,3 proc., I. Šimonytę – 24,7 proc., o S. Skvernelį – 22,8 proc. ketinančių dalyvauti rinkimuose gyventojų.
              Click image for larger version Name:	1.jpg Views:	1 Size:	41,5 kB ID:	1720764

              Tai nesutampa su forumo burbulu!!!

              Comment


               Parašė R.D. Rodyti pranešimą
               Už ką Lietuvos gyventojai ketina balsuoti prezidento rinkimuose: kandidatų galimybės kiek pasikeitė
               https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=81121553               Click image for larger version Name:	1.jpg Views:	1 Size:	41,5 kB ID:	1720764

               Tai nesutampa su forumo burbulu!!!
               Niekas kaip ir nesikeičia, antrame ture bus Nausėda su Šimonyte.               Flickr

               Comment


                Ar ta apklausa daryta prieš pensijų "padidinimą" iki 400 Eur? Jei taip, bijau, kad antrame ture bus Skvernelis.
                Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

                Comment


                 Kalbant apie burbulus. Siūlau pasižiūrėti į balsavimo rezultatus internetinėje erdvėje:

                 15min. sutampa su forumo nuomone:
                 Click image for larger version Name:	2.jpg Views:	1 Size:	36,4 kB ID:	1720771

                 "Žinių radijas" bendra apklausa:
                 Click image for larger version Name:	R.jpg Views:	1 Size:	90,1 kB ID:	1720774

                 Šios dienos Žinių radijo klausimas dėl antro turo:

                 Click image for larger version Name:	r.2.jpg Views:	1 Size:	45,5 kB ID:	1720773

                 lrytas apklausa dėl S. Skvernelio galimybių:

                 Click image for larger version Name:	lrytas.jpg Views:	1 Size:	49,0 kB ID:	1720772

                 Pagal apsklausas Skvernelis balansuoja tarp iškritimo ir antro turo. Bus įdomu kas nugalės: kaimas ar miestas.

                 Comment


                  Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                  Klausiu dar kartą: kokios sutartys sudarytos su ES ir EBPO šalimis, kurios leis "užskaityti" karinę tarnybą šiuo metu?
                  Be to, net jeigu ir bus sudaryta bent viena sutartis (čia tik pažadas), tai ką tai duos Lietuvai, jeigu jis čia vis tiek negyvena?
                  Pasižiūrėsiu kaip šauktinius jie atvarys iš anglų tarnauti čia...

                  2) kodėl ne šalyje gyvenantis "pasaulio lietuvis" turėtų balsuoti vietos rinkimuose, šalies, kurioje jie nei gyvena, nei dirba.

                  Gali rašinėti kiek tik nori pasakas, bet visi žinome, kaip pasibags šitas referendumas.
                  Ar tu bent skaitei mano cituotą informaciją iš oficialaus referendumo puslapio?


                  O kad referendumas "nepraeis", tai čia ir taip aišku, mano replika buvo daugiau apie niekuo nesidominčius apsišikėlius, besiskundžiančius kad jiems niekas nieko apie referendumą nepaaiškino.
                  If a lion could speak, we could not understand him.

                  Comment


                   Parašė John Rodyti pranešimą
                   Ar ta apklausa daryta prieš pensijų "padidinimą" iki 400 Eur? Jei taip, bijau, kad antrame ture bus Skvernelis.
                   Apklausa daryta balandžio 12-26 d., o 400 Eur pensija pažadėta gegužės 2 d. Bet esmė, jog Šimonytės (konservatorių) elektoratas aktyvesnis balsuojant, tai Skverno šansai laimėti minimalūs.
                   Flickr

                   Comment


                    Kad ir man kyla ranka balsuot prieš Skvernelį, o vėliau, labai tikiuosi, palaikyti savo hermetiškojo, vakuumine siena atskirto burbulo kandidatę

                    Dar gali būti, kad nebepalaikysiu esamo Kauno mero, jei vėl kandidatuos naujai kadencijai.
                    Paskutinis taisė PoDV; 2019.05.09, 12:41.

                    Comment


                     Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
                     Ar yra garantijų, kad kada nors vėl nesugalvos stoti? Pora metų atgal, kol dar vyko šaltasis karas, manau irgi niekas nebūtų galėjęs patikėti, kad 1991 metais prezidentas taip kalbės. Jeigu sugriuvo SSRS, tai sugriūti Putino Rusijai dar kur kas realiau.
                     Paskutinis taisė Lettered; 2019.05.09, 12:46.
                     Flickr

                     Comment

                     Working...
                     X