Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

2019-ųjų Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai

Collapse
X
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Nausėdos rinkėjai savo aktyvumu kiek nustebino, tačiau kaip ir prognozavau Šimonytė pirmame ture laimėjo. Bet buvau ir tas keistuolis, kuris sakė, kad Karbauskio grasinimai nuimti premjerą ir trauktis į opoziciją gali būti rimti ir dabar nebe tiek įdomu kas laimės antrame ture, nes tai kaip ir aišku, bet kaip gi baigsis su visais tais Karbauskio grasinimais.

  #1, tikimybė 5%
  Po visų grasinimų viskas grįžta į savo vietas, Karbauskis nutyla, o Skvernelis pasilieka premjeru. Šitas variantas mažai tikėtinas, nes jis nėra pagal Karbauskio planą, o Skvernelis atrodytų ypač kvailai, jeigu tiek prisikalbėjęs apie atsistatydinimą apsigalvotų.

  #2, tikimybė 5%
  Valstiečiai traukiasi į opoziciją, o konservatoriai formuoja mažumos vyriausybę, tokiu atveju valstiečiai tikriausiai sustabdo savo reitingų smukimą, sustabdo konservatorių reitingų augimą ir greičiausiai neužleidžia pagrindinės partijos kairėje vietos socdemams, tačiau su tokiu scenarijumi konservatoriai niekada nesutiks.

  #3, tikimybė 30%
  Jei skelbiami pirmalaikiai rinkimai, tai konservatoriai juos laimi, tačiau ne triuškinamai, kaip tai būtų 2020 metais, kada iki jų tikriausiai toliau tęstųsi konservatorių reitingų augimas ir valstiečių mažėjimas. Kas po tokių rinkimų formuotų valdžią irgi nelabai aišku, nes valstiečiai susirinkę savo grupuotę - tai ir Tomaševkis, ir tvarkiečiai, ir Uspaskichai, ir Puteikis ir netgi Juozaitis. Konservatorių pusėje liberalai, bet jie dabar susiskaldę ir net neaišku ar patektų į seimą, o socdemai labai gali būti, kad su konservatoriais nenorėtų formuoti koalicijos, nes tai reikštų, kad jie atsisako ambicijų tapti stipriausia kairiųjų jėga ir ten vietą užleidžia valstiečiams. Mano supratimu tai ir yra pagrindinis Karbauskio planas-chuliganas, klausimas tik ar jam pavyks tą planą parduoti patiems valstiečiams, kur jis nors ir valdovas, tačiau ne visagalis ir gali nesulaukti palaikymo valstiečių frakcijoje.

  #4, tikimybė 5%
  Konservatoriai bandys siūlyti Skverneliui ar daliai valstiečių burti mažumos vyriausybę ir gauti jų paramą, tačiau Skvernelis su tuo nesutiks, o jeigu valstiečiai ir skiltų, tai net ir su konservatorių parama jie būtų per maža jėga vyriausybės formavimui.

  #5, tikimybė 10%
  Tikėtinas variantas, kad konservatoriai svarstys technokratinės profesionalų vyriausybės idėją, visgi valstiečiai į rinkimus ėjo su profesionalų vyriausybės vėliava. Antra vertus nelabai aišku kaip tokia vyriausybė galėtų funkcionuoti ir kaip veiktų seimas, kai prieš 2020 m. rinkimus prasidėtų tikras populistinių pasiūlymų vajus. Konservatoriai šitą idėją palaikytų tik tuo atveju, jeigu pavyktų rasti kažkokį sutarimą su kitomis partijomis, kad tokia situacija nebus išnaudojama populistiniams žaidimams, nes galiausiai konservatoriai turėtų būti tie, kurie tą populistinių įstatymų vajų savo reitingų sąskaita turėtų stabdyti lygiai taip, kaip turėjo stabdyti ir referendumą dėl seimo narių skaičiaus mažinimo.

  #6, tikimybė 45%
  Labiausiai tikėtinas variantas, kad visgi bus apsiribota su ministro pirmininko pakeitimu. Karbauskiui tai gali tikti dėl to, kad naujas premjeras galimai pristabdytų valstiečių reitingų kritimą, valstiečių frakcijai tiktų, kad nereikėtų bijoti, jog praras šiltas seimo narių kėdes, tačiau šioje situacijoje durniaus vietoje liktų Skvernelis, kuris būtų paaukojęs premjero postą, dėl to labai tikėtinas variantas, kad gražintų Karbauskiui 'dovanėlę' dalyvaudamas partijos lyderio rinkimuose ir nustumdamas jį į antrą planą.

  Comment


   Nustebau kad Tomaševskis Švenčionių rajone prarado Pabradę. Abiejose apylinkėse - tik 3 vietoje.
   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
   Mielosios Grigiškės

   Comment


    Iš twitterio (vatos reakcija)

    Click image for larger version

Name:	D6cGg2DW4AEFWen.jpg
Views:	1
Size:	70,7 kB
ID:	1721598

    Comment


     Linksmesnis turinys:


     Prezidento rinkimai: feisbuko burbulas linksminasi ir ironizuoja
     https://www.lzinios.lt/Prie-kavos/pr...nizuoja/287118

     Paaiškėjus, kad antrame prezidento rinkimų ture varžysis kandidatai parlamentarė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda, į tai reagavo vadinamasis socialinio tinklo „Facebeook“ burbulas ne tik rimtais, bet ir linksmais ar ironiškais įrašais.

     Comment      ​​​​​​Diskusija apie dvigubą pilietybę iškelta į tam reikalui tinkamą esamą temą
      Dviguba pilietybė

      Comment


       Jis rimtai trenktas ar tik tokiu apsimeta?
       You might surprise yourself.

       Miestai.net FB

       Comment


        Juozaitis visiškai prarado paskutinį lašą savo cool ir pasirodė kaip eilinis menkysta ir išgama. Aišku galėtų toks ir nebūti, nes turi tiek išvaizdą, tiek intelektą, tiek manieras. Bet pasirinko būti Pakso lygio padugne.
        Paskutinis taisė John; 2019.05.14, 07:18.
        Flickr || 2014 in retrospect: Minsk|Wien|Bangkok|Hong Kong|Shenzhen|Shanghai|Beijing|Guangzhou

        Comment


         Vienu momentu maniau kad Juozaitis pasirodys gana stipriai, surinks kokius 12-18% balsų.
         Provincijos kaimuose ir miesteliuose, kurių aš Šiaurės Lietuvoje apvažinėju dviračiu labai daug, vienareikšmiškai daugiausia plakatų prie visokių skelbimų lentų buvo būtent A.Juozaičio. Maniau kad jis gali nustebinti.
         Jam stipriai sutrukdė tai, kad rinkimai vyko ženklaus ekonominio pakilimo metu, kai net mažaraščiams "paprastiems žmoniems" algos kyla po 10% per metus ir infliacija yra vos keli procentai.
         If a lion could speak, we could not understand him.

         Comment


          Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
          Vienu momentu maniau kad Juozaitis pasirodys gana stipriai, surinks kokius 12-18% balsų.
          Provincijos kaimuose ir miesteliuose, kurių aš Šiaurės Lietuvoje apvažinėju dviračiu labai daug, vienareikšmiškai daugiausia plakatų prie visokių skelbimų lentų buvo būtent A.Juozaičio. Maniau kad jis gali nustebinti.
          Jam stipriai sutrukdė tai, kad rinkimai vyko ženklaus ekonominio pakilimo metu, kai net mažaraščiams "paprastiems žmoniems" algos kyla po 10% per metus ir infliacija yra vos keli procentai.
          Neturėtų jis jokių šansų net ir per ekonominę krizę, paprasčiausiai lietuviai nėra nacionalistai, gali laisvai persikelti gyventi į kitą šalį ir tos "tautinės" vertybės daugumai nelabai imponuoja. Va pvz. lietuviai yra labiausiai teigiamai žiūrintys į ES tarp visų bloko šalių, tai automatiškai ir anti-ES ar antivakarietiški kandidatai neturi čia didelių šansų. Neveltui ir į prezidento rinkimų antrą turą išėjo du vakarietiškiausi kandidatai ir gana didele pervara prieš visus kitus, kai tuo tarpu Europoje daug kur nacionalistai arba laimi rinkimus arba bent būna arti lyderių.

          Paskutinis taisė Lettered; 2019.05.14, 08:55.
          Flickr

          Comment


           Reikia kažkaip išimti/perkelti visą off-topą apie sveikatos draudimus.

           Comment


            Parašė Lettered Rodyti pranešimą

            Neturėtų jis jokių šansų net ir per ekonominę krizę, paprasčiausiai lietuviai nėra nacionalistai, gali laisvai persikelti gyventi į kitą šalį ir tos "tautinės" vertybės daugumai nelabai imponuoja. Va pvz. lietuviai yra labiausiai teigiamai žiūrintys į ES tarp visų bloko šalių, tai automatiškai ir anti-ES ar antivakarietiški kandidatai neturi čia didelių šansų. Neveltui ir į prezidento rinkimų antrą turą išėjo du vakarietiškiausi kandidatai ir gana didele persvara prieš visus kitus, kai tuo tarpu Europoje daug kur nacionalistai arba laimi rinkimus arba bent būna arti lyderių.
            Na šiaip Nausėda yra nacionalistas, ir tai nesikerta su solidžiu provakarietiškumu. Tik jis rūpesčio tautinės tapatybės išsaugojimu neakcentavo kaip savo pagrindinio ir vienintelio, nes na tautoje yra ir kitų rūpesčių, ekonomika, socialinės problemos ir pan., kitaip, sakant yra pretendentas su daugiau tūrio, ir adekvatesnio suvokimo. Na o tokie nacionalistai, kaip Juozaitis, joja vien ant tautinės tapatybės rūpesčio arkliuko, gaunas toks "cardboard" programinis pasiūlymas rinkėjams, žmonės suvokia, kad tai neadekvatu.


            http://literaturairmenas.lt/publicis...s-vadybininkai

            Nevyniosiu žodžių į vatą. Supaprastintas kosmopolitinis mąstymas gimdo tautinei tapatybei stiprinti kenksmingus ir vien tik ekonomine racionalizacija grįstus sprendimus. Tenka konstatuoti, kad kultūros politiką Lietuvoje uzurpavo vadinamieji kultūros vadybininkai, kurie į mokslą bei kultūrą žvelgia iš vartotojų varpinės ir dažniausiai neperžengia ūkiskaitinio-buhalterinio mąstymo ribų. Prisidengiant skambiais globalumo, kultūros be sienų, XXI a. „pasaulio žmogaus“ šūkiais ištisi mokslo tyrimo institutai ir centrai yra skelbiami atgyvenusiais, nenašiais ir optimizuotinais. Tikslingai susinamos ir karpomos funkcijos būtent tų institucijų, kurių pagrindinė priedermė yra tyrinėti lietuvių kalbą, istoriją ir kultūros paveldą. Liūdnai sarkastiška, kad tai vyksta valstybės įkūrimo šimtmečio fone. To ilgiau toleruoti negalima! Manau, kultūros žmonės turėtų ne tik raudoti, bet ir aktyviai gintis. Apsižvalgykite aplink – turite daugiau draugų, nei įsivaizduojate.
            06.14. Gitanas Nausėda: „Tautinė tapatybė ir patriotizmas lieka labai reikšmingos vertybės ir XXI a.“

            http://www.aidas.lt/lt/ekonomika/art...lietuvos-aidui

            Comment


             Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
             Na šiaip Nausėda yra nacionalistas, ir tai nesikerta su solidžiu provakarietiškumu.

             Comment


              Parašė mantasm Rodyti pranešimą
              Švedų bankai nuvarė Lietuvą į skurdą!

              Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	1
Size:	7,7 kB
ID:	1721837
              If a lion could speak, we could not understand him.

              Comment


               Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
               Vienu momentu maniau kad Juozaitis pasirodys gana stipriai, surinks kokius 12-18% balsų.
               Provincijos kaimuose ir miesteliuose, kurių aš Šiaurės Lietuvoje apvažinėju dviračiu labai daug, vienareikšmiškai daugiausia plakatų prie visokių skelbimų lentų buvo būtent A.Juozaičio. Maniau kad jis gali nustebinti.
               Jam stipriai sutrukdė tai, kad rinkimai vyko ženklaus ekonominio pakilimo metu, kai net mažaraščiams "paprastiems žmoniems" algos kyla po 10% per metus ir infliacija yra vos keli procentai.
               Kiek tenka nugirsti įspūdžių apie rinkimus iš visokių veikėjų tai Juozaitis ir ypatingai Andriukaitis nemažai balsų prarado dėl to, kad rinkėjas pagailėjo savo balso atiduoto už kažkurį ne iš trejeto.

               Comment


                „Tas ponas su šunimi, kuris plikai skustas ir iš Meksikos atvežtas, dabar vaikštinės po Prezidentūrą - ten šunų ir daugiau turbūt bus, ir dar kačių... Žodžiu, tai bus pasaulis, kuris mums yra siūlomas. Pagalvokite, (jis yra. - ELTA) laimės kūdikis, man atrodo, kad net mamytės sūnelis, pagal visas reakcijas ir kalbėjimo manierą ir jis dabar bus kitų sūnelių tėvelis - lietuvių ir lietuvaičių. Nepykite už tai, ką sakau, tokie mes esame“, - sakė A. Juozaitis.

                https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=81160735
                Prieš globalią Lietuvą, prieš globalizuotą fauną ir florą! Užmigdyt meksikietiškus šunis, užmigdyt vokiškus aviganius, užmigdyt belgiškus aviganius, užmigdyt prancūziškus buldogus!

                Stokime į Arvydo-Naglio partiją ir auginkime Kaukazo aviganius ir laikas!

                Žmonės gerieji, pažiūrėkit, kas darosi! Vaisiai ir daržovės iš Ispanijos! Gėlės iš Olandijos! Žmonės valgo bananus iš Lotynų Amerikos, žmonės valgo kokosus iš ten kur auga kokosai, žmonės valgo siauraakių sušius, italų picas, amerikoniškus hamburgerius, užsigerdami koka kola ir anglosaksų arbata. Uždarykime kavines ir uždrauskime kavą! Pasakykime ne afrikiečių biznieriams!

                Pažiūrėkite, kas gatvėse darosi! Aftomašinos vokiškos ir japoniškos. Kur lietuviška aftopramonė?! Perkame kažkokius Vilkus, nors ten fašistų bokseris! Ar mes tiek nusistekenusi deržava, kad negalime savo bronipixotnų vezdixodų pasigaminti?!

                O religija, kažkokia christianstva primesta, atsisukime į pagonybę! Netarnaukime supuvusiems Vakarms!

                O kas toliau?! O toliau prie naujo prezidento bus priverstinės hormonų terapijos!

                PADARĖT KLAIDĄ GEGUŽĖS 12 IR UŽ JĄ SUMOKĖSIT!!!
                Paskutinis taisė rat; 2019.05.14, 19:32.

                Comment


                 Linksma nuo 1 puslapio skaityti prognozes ir įžvalgas :-)
                 -

                 Comment


                  Parašė mantasm Rodyti pranešimą
                  Na taip, Nausėda pasisako, kad pavyzdžiui, reikia aiškiai suvokti savo nacionalinius interesus ir juos ginti, kad šalis Europos Sąjungoje turi būti ori, savarankiška. Kaip ir patvirtina, ką sakiau.

                  Comment


                   Nausėda prabilo konkrečiau apie savo būsimą komandą ir žmones, kurie jam patarinėja neviešai
                   Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=81161977


                   Na tai ką tylioji kova prasidėjo. Nausėda jau pradėjo taikytis į Šimonytės rinkėjus (tokius kaip aš), kuriems abu atrodo neblogi, tačiau Šimonytė patinka truputį labiau. Jis apibrežė savo poziciją dėl daugelio klausimų įskaitant ir dėl vienos lyties partnerysčių įteisinimo.

                   Comment


                    Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą

                    Na taip, Nausėda pasisako, kad pavyzdžiui, reikia aiškiai suvokti savo nacionalinius interesus ir juos ginti, kad šalis Europos Sąjungoje turi būti ori, savarankiška. Kaip ir patvirtina, ką sakiau.
                    Nacionalinių interesų gynimas mažai ką bendro turi su nacionalizmu. Šitoje vietoje Nausėda atrodo stipresnis ir labiau pasirengęs juos ginti, tuo tarpu Šimonytė kalba ne apie interesus, o tik abstrakčiai, kad reikia "daugiau vakarų" Lietuvoje ir pan., žodžiu užiima populizmu.
                    Paskutinis taisė Lettered; 2019.05.15, 11:56.
                    Flickr

                    Comment


                     Parašė Lettered Rodyti pranešimą

                     Nacionalinių interesų gynimas mažai ką bendro turi su nacionalizmu. Šitoje vietoje Nausėda atrodo stipresnis ir labiau pasirengęs juos ginti, tuo tarpu Šimonytė kalba ne apie interesus, o tik abstrakčiai, kad reikia "daugiau vakarų" Lietuvoje ir pan., žodžiu užiima populizmu.
                     Tam interviu matosi Nausėdos orientacija tiek į nacionalinius interesus kaip valstybės, tiek į nacionalizmą kaip tautos saviraišką.

                     Šimonytė praktiškai atvirkščiai šitais klausimais. Kažkur buvo minėjus, kad jai patinka Merkel politika. Uždavus tinkamą klausimą turbūt ir už ES federalizaciją pasisakytų.

                     Čia turbūt ir bus didžiausias kandidatų skirtumas. Orientacija į glaudesnę ES su Vokietija priešaky ar į tautų europą ir bendradarbiavimą su JAV.

                     Comment

                     Unconfigured Ad Widget

                     Collapse
                     Working...
                     X