Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

RU. Putino režimo griežtėjimas

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

  Gal reikėtų vieną kartą išmokti žiūrėti į dalykus be emocinio fono ir "wishful thinking", apie ką jau neseniai buvo kalbėta. Nesubyrės nei "Moskovija", nei "supuvę Vakarai", nei "Pindosija", nei "žemyninis Taivanas". Reikėtų į viską žiūrėti realistiškai. Faktas, kad teks dealinti su esamomis valstybėmis, kurių gal keisis valdymo forma ar politinė pakraipa, bet jokių apokaliptinių scenarijų nebus.
  Tie vakarai, Vokietija ar JAV tikrai nesubyrės, bet visai kas kita gali būti su ES ir NATO - jų nesubyrėjimui nėra jokių garantijų, ypač įvertinus paskutiniuosius įvykius su Brexit ar Trumpo grąsinimais, kad JAV pasitrauks iš NATO. Rusija yra paskutinė imperija pasaulyje ir jeigu jinai nesubyrės - tai bus pirmoji imperija pasaulyje kuri nesubyrėjo. Imperijos turi tokią problemą, kad ten nelabai yra vidutinio varianto - arba imperija plečias arba žlunga, tik Rusija tai bando etapais daryti. Didžiausia buvo Rusijos imperija, kuri žlugo po I pasaulinio karo. Po to bandė atsistatyti su sovietų sąjunga - bet jau mažesnė, be Lenkijos, Suomijos, o dar ir Aliaską Amerikai pardavė. Žlugus Sovietų sąjungai dabar Putinas bando tą imperiją vėl bent dalinai atstatyti, bet nelabai sekasi. Jeigu Suomija ir Lenkija jau seniausiai išsilaisvino iš taip vadinamos 'Rusijos įtakos zonos', tai norint išsilaisvinti mums, reikia, kad įvyktų dar vienas Rusijos žlugimas. O jo tikimybė nėra jau tokia maža, Rusijoje ilgalaikė ekonominė stagnacija, kuri tikriausiai tęsis dešimtmečius, o priedo valdžią užgrobė Putino mafija, kuris viską veda prie to, kad norint jo atsikratyti prireiks revoliucijos. Jau dabar atokesni Rusijos regionai, kaip kad Chabarovskas, nemėgsta 'Maskvos' ir tikriausiai visai norėtų būti nepriklausomi, jeigu ne priklausomybė nuo nafto dolerių. Dabar įsivaizduokim tokią situaciją:
  2030 metai, Putinui jau 82 metai ir jis jau pasidaręs visiškai nupušęs diktatorius. Rusijoje ekonominė stagnacija tęsiasi jau 20 metų, žmones pavargę, o Rusija susiduria su dar viena nauja krize - dėl elektromobilių revoliucijos naftos kaina ne tik nuskrieja iki istorinio minimumo, bet apskritai jos pardavimai pradeda sparčiai smukti. Maskva Rusijos regionams bando paaiškinti: nfatodoleriai ir "geri laikai" baigėsi, mūsų jums atsiųstas ir iki kaklo apsivogęs gubernatorius jums paaiškins kur teks diržus susiveržti. Jeigu Vokietija ar JAV niekada nesubyrės, tai kad nesubyrės UK su Škotija ar Ispanija su Katalonija jau yra kur kas mažiau šansų, bet didžiausius pasaulyje šansus subyrėti turi būtent Rusija.

  Šitas pokalbis labai gerai atspindi Rusijos imperealizmo svarbą eiliniams žmonėms - juos Putinas maitina visokiais 'krymanš' tam, kad nematytų kas šalies viduje vyksta. Bet tai yra propagandinis burbulas, kuris kartu su visomis iliuzijomis apie galingą Rusiją gali labai greitai subliukšti, o tada jau liks tik vidaus politika:  Nesuprantantys RU trumpas vertinas:
  Rusas: gyvenu iš mamos mažos pensijos, nėra darbų, viskas žiauru
  Žurnalistas: kokia jūsų nuomonė dėl Putino?
  Rusas: nu jis labai stiprus užsienio politikoje, reikia prieš ameriką atstovėti, bet vidaus politikoje tai visiška tragedija, net Maskvoje atlyginimai maži
  Žurnalistas: kas svarbiau, vidaus, ar užsienio politika?
  Rusas: žinoma užsienio politika, jeigu mes ten visokiems amerikiečiams adekvačiai neatsakysim, tai jie mus čia visus sutraiškys.
  Paskutinis taisė Eidvis; 2020.09.26, 15:52.

  Comment


   Mums ištrūkti iš Rusijos įtakos? O mes dar esame Rusijos įtakoje? Tai kad šiais laikais absoliučiai ne. Na, ekonominiai ryšiai, o politinės įtakos lygiai nulis.

   Ta Sibiro ir Maskvos "neapykanta", tai čia kaip Vilniaus su Kaunu, ar periferijos prieš sostinę/didmiesčius. Yra daugelyje šalių tokių dalykų, bet tai paprastai nesuskaldo šalių, kai yra ta pati tauta, tai tas skaldymasis tampa labai nelogiškas.

   Ką Rusija realiai gali kada nors prarasti, tai vadinamąsias respublikas - tautinių mažumų savivaldos regionus, ir labiausiai tikėtina, kad pirmoje eilėje Kaukazo. Jau buvo daugybė konfliktų, net karų, kultūra absoliučiai skirtinga ir t. t. Bet labai menkai tikėtinas ugrofiniškų respublikų praradimas dėl didelio kultūrinio artumo, tos pačios religijos (arba sekuliarumo lygio), didelio asimiliacijos laipsnio, daug mišrių šeimų ir t. t. Kaukaziečių rusai asimiliuoti niekaip negali ir kažin ar kada galės, o su ugrofinais tai vyksta labai lengvai. Sibiro tautos mažos, jų atsiskyrimas mažai tikėtinas. Nesu tikras dėl totorių ir baškirų - tautinė savimonė stipri (ypač totorių), irgi musulmonai, bet su Kaukazu sunku lyginti, nes žymiai sekuliaresni, žymiai ekonomiškai labiau išsivystę, žymiai labiau paveikti rusų mainstreaminės kultūros ir taip pat lengviau kuriantys mišrias šeimas ir paveikti asimiliacijos (bet ne tiek, kiek ugrofinai). Ko gero totoriai bandytų, esant palankioms aplinkybėms, bet ne taip griežtai kaip čečėnai.
   Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
   Mielosios Grigiškės

   Comment
    Tu pats nejausdamas privardinai daug Rusijos tautų, kurios galėtų/norėtų atsiskirti. Pati Rusija yra skirtingų tautų, religijų, papročių kratinys, nes tai nėra šalis, tai yra imperija. Kadangi tai imperija, tai imperijai buvo svarbu viską suvienodinti, kitaip tariant - viską rusifikuoti ir iš imperijos tapti šalimi. Paimkim vien Baltijos šalių pavyzdį - uždraustos lietuviškos knygos, spauda, tam tikra prasme ir kalba, masiniai žmonių trėmimai į Sibirą, o vietoj jų - atvežti rusų naujakūriai. Lygiai pagal tą pačią formulę buvo naikinamos visos Rusijos imperijos/Sovietų sąjungos/ Rusijos federacijos tautos. Problema ta, kad tas tautas sunaikinti ir rusifikuoti nėra taip jau lengva. Davus joms kažkiek laisvės - jos pradeda atvirkštinį rusifikacijai procesą. Realiai tas derusifikacijos procesas vyko absoliučiai visose postsovietinėse šalyse. Paimkim pvz. kokį Kazahstaną, kur prieš Sovietų sąjungos griūti kazahais save laikė 40% žmonių, o dabar tokių vos ne dvigubai tiek ir net Rusijai artimo diktatoriaus valdoma šalis pareiškė, kad iš kirilicos pereis prie lotyniškų raidžių. Realiai tai derusifikacija prasidėjo netgi Baltarusijoje, kur paraleliai kalbos žlugdymui vyko baltarusių tautos susiformavimas. Ukraina tuo tarpu įrodė, kad 'mišrios šeimos' kovoje dėl laisvės taip pat nėra kažką lemiantis veiksnys. Rusija iš imperijos į šalį galėtų virsti tik tuo atveju, jeigu atsirastų kažkokia bendra ir tvari šalies idėja, bet Putinas to neleis. Dabartinė Rusijos idėją yra diktatoriaus valdžios išlaikymas žaidžiant per imperealizmo jausmus. Tai nėra tvari idėja, ta idėja neturi jokios ateities. Jeigu Lietuvoje per Kovo 11 žmones savo balkonuose iškelia Lietuvos vėliavas, tai Rusijoje Rusijos vėliavos plevesuoja apmokamuose mitinguose, kur po to tos visos vėliavos atsiduria šiukšlinėse. Dėl to yra labai didelė tikimybė, kad Rusija per artimiausius 30 metų susiskaldys, nes užgrobęs valdžią diktatorius nėra šalį vienijantis veiksnys.

    Mums ištrūkti iš Rusijos įtakos? O mes dar esame Rusijos įtakoje?
    Aš nerašiau, kad mes vis dar esame Rusijos įtakos zonoje. Aš rašiau, kad Kremlius mano, jog mes esame Rusijos įtakos zonoje. Nors tiek Suomija, tiek Lietuva buvo Rusijos imperijos dalimi, tačiau Suomijos Kremlius jau nebelaiko kaip 'Rusijos įtakos zona'. Prieš ją nebėra nutaikyti prekybiniai karai, kaip kad buvo anksčiau su Lietuva. Jai dėl politinių priežasčių neuždaro 'Drūžbos' naftotiekio, jos pieno produktuose neranda 'bakterijų', Suomijos istorijos nefalsifikuoja su ta potekste, kad 'suomiai fašistai ir jų žemės priklauso mums', Kremliaus propaganda Suomijos nebepuola, ką ji nuolat daro su Baltijos šalimis, o 'didžiausių Rusijos priešų' sąraše, kur Baltijos šalys užima garbingas prizines pozicijas, Suomija jau visiškai nefiguruoja. Norint, kad Kremlius su Lietuva elgtųsi lygiai taip pat, kaip su Suomija - visų pirma reikia įrodyti Rusijai, kad mes nesame jokia 'Rusijos įtakos zona', ką suomiai įrodė per žiemos karą, kai Baltijos šalys pasidavė Rusijos okupacijai, o suomiai ne.
    Paskutinis taisė Eidvis; 2020.09.26, 22:13.

    Comment


     Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

     Gal nereikia čia skambių frazių apie teroristus.
     Kodėl nereikia? Tie, kurie sprogdina savo šalies kariuomenės lėktuvus ir kitą techniką, žudo savo valstybes kareivius, pasisavina civilių turtą, neteisėtai skelbiasi valdžia, pjausto žmones gyvus už valstybinę simboliką, išduoda savo šalį visais įmanomais būdais, - ar jie gali vadintis kitaip?

     Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
      Nesubyrės nei "Moskovija"... Reikėtų į viską žiūrėti realistiškai. Faktas, kad teks dealinti su esamomis valstybėmis, kurių gal keisis valdymo forma ar politinė pakraipa, bet jokių apokaliptinių scenarijų nebus.
      Klysti. Kai nudvės putleris, viskas ten pareis šaibomis, net abejonių nekyla.

      Comment


       Parašė oranger Rodyti pranešimą

       Klysti. Kai nudvės putleris, viskas ten pareis šaibomis, net abejonių nekyla.
       O kas ten gali pareiti? Kaip tą įsivaizduojate? Prie Jelcino demokratijos buvo daugiau, bet dėl to niekas neparėjo.
       Flickr

       Comment


        Parašė oranger Rodyti pranešimą

        Kodėl nereikia? Tie, kurie sprogdina savo šalies kariuomenės lėktuvus ir kitą techniką, žudo savo valstybes kareivius, pasisavina civilių turtą, neteisėtai skelbiasi valdžia, pjausto žmones gyvus už valstybinę simboliką, išduoda savo šalį visais įmanomais būdais, - ar jie gali vadintis kitaip?
        Niekas dėl to ir nesiginčija. Kaip ir sakiau, tokie metodai nelegalūs ir nepriimtini. Kažkas šalyje neįtinka - kalbėkis, reiškis, kelk problemą į viešumą, bet tik jau be smurto. Jeigu kažkam neįtiko maidano rezultatai, reikėjo kalbėti ir reikšti savo poziciją.

        Nepalaikau jokių darinių, kaip DNR, LNR ir panašiai.

        Parašė Eidvis Rodyti pranešimą


        Tu pats nejausdamas privardinai daug Rusijos tautų...
        Būti gali visko, ir prognozuoti yra sudėtinga. Realiai tai beveik visose Rusijos tautinėse respublikose demografinė situacija palanki vietinėms tautoms, nes jos turi didesnį gimstamumą už rusus, ir jų proporcija auga, respublikos tampa vis labiau "tautiškesnės" išskyrus ugrofiniškas respublikas, nes jose demografija panaši į rusų. Tikėtina, kad joms grynėjant, vietinės savimonės gali vis labiau būti akcentuojamos, ir kilti visokių idėjų, netgi atsiskyrimo. Bet šiai dienai tai neatrodo realu. Čečėnija nesugebėjo atsiskirti netgi 90-aisiais, kai Rusija buvo labai silpna, nesulyginamai silpnesnė nei dabar. Kad prasidėtų nacionalinių respublikų nepriklausomybių skelbimai, turi įvykti kažkas labai rimto, vos ne apokaliptiško. Bent šiam momentui, kažko panašaus į tai nėra. Ar bus - galima tik spėlioti, ne daugiau.

        O Kazachstanas ir daug kitų buvusių TSRS narių tautiškai išsigrynino ne dėl atvirkščios asimiliacijos, o dėl demografinių tendencijų - rusų emigracija ir didesnis vietinių gimstamumas.
        Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.09.27, 01:32.
        Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
        Mielosios Grigiškės

        Comment


         Parašė Lettered Rodyti pranešimą

         O kas ten gali pareiti? Kaip tą įsivaizduojate? Prie Jelcino demokratijos buvo daugiau, bet dėl to niekas neparėjo.
         Dabar nereiks jokios demokratijos, pikta liaudis nuneš viską, o tautinės respublikos galės atstatyti savo įstatymų viršenybę.
         Po putino mirties Moskovijos laukia kolapsas. Prognozuočiau 5-6 naujas valstybes. Branduolinį ginklą (kontroliuojamt JAV ir NATO) visos perduos Maskvai, kaip tai jau buvo Ukrainos atveju 1992 metais.
         Paskutinis taisė oranger; 2020.09.27, 02:23.

         Comment


          Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

          O Kazachstanas ir daug kitų buvusių TSRS narių tautiškai išsigrynino ne dėl atvirkščios asimiliacijos, o dėl demografinių tendencijų - rusų emigracija ir didesnis vietinių gimstamumas.
          Turkmenistane šiemet uždarytos paskutinės klasės rusų mokomąja kalba. Nors šiaip rusų ten dar keli šimtai tūkstančių.

          Comment


           Parašė Sula Rodyti pranešimą

           Turkmenistane šiemet uždarytos paskutinės klasės rusų mokomąja kalba. Nors šiaip rusų ten dar keli šimtai tūkstančių.
           Kad Turkmenistanas iš esmės buvo vienintelė postsovietinė šalis atvirai vykdžiusi etninių rusų diskriminaciją (atleidinėdami iš valstybinių darbų etc.), taip atvirai skatindami juos emigruoti.
           Post in English - fight censorship!

           Comment


            Noriu tik pasakyti, kad Vid. Azijoje "russkij mir" ištiko ne šiaip nemalonumai, bet tikra katastrofa. Berods bendras repatriantų skaičius po 1990 m. siekia apie 6 mln. Tačiau RF primygtinai klykauja tik dėl priespaudos "Pribaltikoje" (dabar ir Ukrainoje), o ten viską nuleido pusiau juokais.
            Beje, Uzbekistane irgi pravalymai buvo. Turiu tolimų giminių - išmetė iš valst. tarnybos. Netgi buvo gaudomi "rusų agentai".

            Comment


             Parašė oranger Rodyti pranešimą

             Dabar nereiks jokios demokratijos, pikta liaudis nuneš viską, o tautinės respublikos galės atstatyti savo įstatymų viršenybę.
             Po putino mirties Moskovijos laukia kolapsas. Prognozuočiau 5-6 naujas valstybes. Branduolinį ginklą (kontroliuojamt JAV ir NATO) visos perduos Maskvai, kaip tai jau buvo Ukrainos atveju 1992 metais.
             Tai tautos susigrąžino nepriklausomybes po SSRS griūties, dabar ten nebėra kam daugiau atsiskirti, kad atsirastų dar kažkokios 6 valstybės, kurių net niekada nebuvo. Jei net visokios Katalonijos net labai norėdamos nesugeba atsiskirti, tai čia net nėra tam prielaidų. Manau vyks tiesiog evoliucija, po Putino bus daugiau demokratijos ir mažiau imperinių ambicijų.
             Flickr

             Comment


              Kad yra kam - visas Kaukazas, Tatarstanas, Baškirija.

              Comment


               Rusai taip išsigandę išsiskaidymo, kad deda baudas už net paminėjimą išsiskaidymo. Hmm...

               Na taip, yra kaip išsiskaidyti, labiausiai Kaukazas, po to Pavolgys, o dar po to įvairūs Rusijos geografiniai rajonai. Sibiras, Europinė dalis, etc.

               Comment


                Parašė PoDV Rodyti pranešimą
                Rusai taip išsigandę išsiskaidymo, kad deda baudas už net paminėjimą išsiskaidymo. Hmm...

                Na taip, yra kaip išsiskaidyti, labiausiai Kaukazas, po to Pavolgys, o dar po to įvairūs Rusijos geografiniai rajonai. Sibiras, Europinė dalis, etc.
                Etninių rusų dominuojamiems regionams skaidytis nėra jokio pagrindo. Tuo tarpu tautinės respublikos (kažkada vadintos ATSR) teoriškai gali, kaip tai jau gana agresyviai darė Čečėnija. Bet vėl gi, nežinia kas turi nutikti, kad tai įvyktų. 90-aisiais, naudojantis LABAI dideliu Rusijos nusilpimu, Čečėnija bandė (netaikiai) ir Tatarstanas (taikiai). Nieko nepavyko netgi tada.

                Be to, tarkim Tatarstanas ar Baškirija net atsiskyrę liktų iš visų pusių apsupti Rusijos. Lengviau tai padaryti būtų pasienio respublikoms - Kaukazo tautos, Tuva (jau turinti valstybingumo patirties, ir kurioje tuvių didesnis procentas, nei Latvijoje latvių). Kaimyninei Buriatijai nepavyktų, ten buriatų mažuma, tik 29,5%
                Paskutinis taisė Tomizmas; 2020.09.27, 13:11.
                Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                Mielosios Grigiškės

                Comment


                 Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                 Etninių rusų dominuojamiems regionams skaidytis nėra jokio pagrindo. Tuo tarpu tautinės respublikos (kažkada vadintos ATSR) teoriškai gali, kaip tai jau gana agresyviai darė Čečėnija. Bet vėl gi, nežinia kas turi nutikti, kad tai įvyktų. 90-aisiais, naudojantis LABAI dideliu Rusijos nusilpimu, Čečėnija bandė (netaikiai) ir Tatarstanas (taikiai). Nieko nepavyko netgi tada.

                 Be to, tarkim Tatarstanas ar Baškirija net atsiskyrę liktų iš visų pusių apsupti Rusijos. Lengviau tai padaryti būtų pasienio respublikoms - Kaukazo tautos, Tuva (jau turinti valstybingumo patirties, ir kurioje tuvių didesnis procentas, nei Latvijoje latvių). Kaimyninei Buriatijai nepavyktų, ten buriatų mažuma, tik 29,5%
                 Nebent dėl didelių atstumų ir laiko juostų skirtumo norės nuosavos administracijos, pvz. rastųsi kokia nors Sibiro respublika ar netgi kokia nors Chabarovsko respublika. Tose tarpuose gali netyčia ir Pavolgio tautos pradėti atsiskyrinėti. Arabai lyg ir viena tauta, bet valstybėlių daug. Australija ir Naujoji Zelandija dar labiau panašios nei arabų šalys, bet laikosi atsiskyrusios. Vėlgi, dėl geografinių priežaščių.

                 Taip, kad, nors ir atrodo utopija būtų padalinta Rusija, nes jau keli šimtmečiai kaip Rusija yra vienas dalinys, bet rusų valdžia bijo tokių šnekų, dėlioja baudas. Jei jau būtų toks non-sensas padalinta Rusija, tokių dalykų nebūtų.
                 Paskutinis taisė PoDV; 2020.09.27, 17:29.

                 Comment


                  Parašė PoDV Rodyti pranešimą

                  Nebent dėl didelių atstumų ir laiko juostų skirtumo norės nuosavos administracijos, pvz. rastųsi kokia nors Sibiro respublika ar netgi kokia nors Chabarovsko respublika. Tose tarpuose gali netyčia ir Pavolgio tautos pradėti atsiskyrinėti. Arabai lyg ir viena tauta, bet valstybėlių daug. Australija ir Naujoji Zelandija dar labiau panašios nei arabų šalys, bet laikosi atsiskyrusios. Vėlgi, dėl geografinių priežaščių.

                  Taip, kad, nors ir atrodo utopija būtų padalinta Rusija, nes jau keli šimtmečiai kaip Rusija yra vienas dalinys, bet rusų valdžia bijo tokių šnekų, dėlioja baudas. Jei jau būtų toks non-sensas padalinta Rusija, tokių dalykų nebūtų.
                  Skilimas Rusijoje, aišku, yra utopija ir ne nonsensas, bet tie skilimai gali būti pagal etnines ribas, o regioniniai skilimai tos pačios tautos viduje yra pakankamai didelė retenybė. Arabų atveju susiskaldymą pagrinde lėmė kolonializmas. Kad šiais laikais ta pati tauta atsiskirtų nuo tos pačios tautos - negirdėta. O tautinės mažumos kad atsiskiria - net labai girdėta.
                  Gimtoji Nalšia: Švenčionėliai | Švenčionys
                  Mielosios Grigiškės

                  Comment


                   Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                   Tuo tarpu tautinės respublikos teoriškai gali [atsiskirti nuo Rusijos], kaip tai jau gana agresyviai darė Čečėnija. Bet vėl gi, nežinia kas turi nutikti, kad tai įvyktų.
                   Kadangi Rusija susiduria su dešimtmete ekonomine stagnacija, o dar ir elektromobilių revoliucija ne už kalnų, tai ilgainiui Rusija bus labai išvarginta skurdo ir požiūris 'Čečėnija mūsų', pasikeis į 'kodėl mes turime Kadirovui pinigus mokėti, kai patys neturime už ką pavalgyti'. Priminsiu, kad didžiausias istorijoje mitingas Maskvoje buvo surenktas po Sausio 13-os įvykių Vilniuje ir rusai mitingavo ne prieš Lietuvos nepriklausomybę, o už. Dėl to ir tam tikrų respublikų atsiskyrimas pačių rusų gali būti pasitiktas plojimais ir jų nepriklausomybės palaikymu. O kad tos atskiros tautos Rusijoje nėra sunaikintos - tai faktas, tiesą sakant procesas vyksta netgi atvirkštinis, dauguma Rusijoje esančių respublikų tautų savo tautinę populiaciją ne praranda, o augina.

                   Comment


                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                    dauguma Rusijoje esančių respublikų tautų savo tautinę populiaciją ne praranda,
                    Čečėnijoje, Ingušijoje, Dagestane rusų jau beveik neliko... O kaip gi "rususskij mir"?

                    Comment


                     Priežastis, dėl ko rusai nepaleido Kaukazo, nepaleis Tuvos, Buriatijos, Jakutijos, dėl ko bando laikyti Ukrainą ir Baltarusiją, dėl ko sssr okupavo Baltijos šalis, tai, ką pavertė Moldovos SSR, Vakarų Ukraina ir Vakarų Baltarusija, ir dėl ko bandė okupuoti Suomiją, iš dalies yra rusų baimė, kad priešai prieis prie tikrųjų rusų žemių ir pakenks joms kariniais veiksmais. Daug rusų įsitikinę, kad Rusija gali jaustis saugesnė, tik jeigu kontroliuoja visas žemes aplink Rusiją. Iš tikrųjų Rusija mažiau nukentėjo II pasauliniam kare, nes aršiausi karo veiksmai vyko ir nacių okupacija ilgiausiai truko ne rusų teritorijose.

                     Comment

                     Working...
                     X