Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sankcijų ir naftos kainų kitimo įtaka Rusijos ir kt. šalių ekonomikai

Collapse
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
  Urals nafta su pristatymu iki vakarų/šiaurės Europos nukrito iki $16. Minimumas nuo 1999 birželio.
  Tai iš esmės sutampa su Putino viešpatavimo pradžia.
  Labai simboliška, kokia kaina buvo Putino viešpatavimo pradžioje, tokia pati dabar bus ir pabaigoje.
  Flickr

  Comment


   Parašė Lettered Rodyti pranešimą

   Labai simboliška, kokia kaina buvo Putino viešpatavimo pradžioje, tokia pati dabar bus ir pabaigoje.
   Nū, žynok jis koščėjus besmertnazz

   Comment


    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Labai simboliška, kokia kaina buvo Putino viešpatavimo pradžioje, tokia pati dabar bus ir pabaigoje.
    Protestuot nebus leidziama. Karantinas

    Comment


     Gandai, tampa realybe. Uz tai, kad paimtu naftos, turi primoket. Tai bent rock'n'roll'as. O kazkada Putinas sake, kad nafta, cia ne koks meslas, cia rimtas reikalas Aisku, tai laikina ekstremali situacija, turetu stabilizuotis ties 25-30
     Мировой рынок нефти сломлен и тонет в никому не нужных баррелях На физических рынках баррель нефти стоит уже менее $10, а на некоторых не имеющих выхода к морю рынках производители платят потребителям за то, чтобы те забрали у них нефть
     https://www.finanz.ru/novosti/birzhe...xkna5tjuzofqte

     Comment


      Let me guess: per keletą ateinančių mėnesių bus paskelbta, kad ponas Putinas apsikrėtė covid-19 ir pasveiko. T.y. per 20 ar 30 metų nebuvo nė vieno atvejo, kad Putinas susirgo, bet dabar bus - tam, kad įrodyti Putino galybę prieš Covid-19, o tuo pačiu bandant nuraminti vietinę publiką. Tai aišku yra visiškai spėjimas, tikimybė labai maža, bet aš kažkodėl turiu tokią nuojautą.

      Comment


       Linksmybė. Saudai sugalvojo papildomą galimybę kaip pašikti chuilostanui ir pagilinti naftos karą: svarsto galimybę parduoti dalį naftotiekius valdančių įmonių ir gauti papildomus 10 mljrd nemedinių pinigų. https://lenta.ru/news/2020/03/31/saudi_acts/
       Ir šaip: Saudis Start to Unleash Oil Wave Despite U.S. Pressure https://www.bloomberg.com/news/artic...tical-pressure
       The movements suggest that Riyadh is ramping up its oil production toward its target of supplying a record 12.3 million barrels a day in April, up from about 9.7 million in February, despite American pressure to end the price war.
       Ir Irakas didina gavybą: https://www.kommersant.ru/doc/4309652

       Urals nafta su pristatymu iki vakarų/šiaurės Europos nukrito iki $13. https://www.kommersant.ru/doc/4309592
       Greit jiems teks primokėti kaip už kažkokią bituminę nafta JAV.
       Paskutinis taisė Arunasx; 2020.03.31, 21:34.

       Comment


        Linksmi laikai atėjo. Pagal esančią formulę, kai kuriais atvejais Urals išgavėjai gali tikėtis tik neigiamos kainos, tai yra kad reikės primokėti
        03.30 tai buvo -1007 medinukai už toną, 03.31 -1200. Kursas dabar yra ~78/USD.
        Доходность от продажи российской нефти Urals стала отрицательной https://www.kommersant.ru/doc/4310459?from=hotnews

        Comment


         Kuveitas pirmą kartą per daugiau nei 5 metus pradėjo eksportuoti naftą iš neutralios zonos tarp Kuveito ir Saudo Arabijos.
         The cargo is loading crude from the zone's offshore Al-Khafji field, the source said on condition of anonymity. Al-Khafji is one of two major fields in the Neutral Zone, along with the onshore Wafra that had been shuttered by a political dispute between Saudi Arabia and Kuwait, before a deal brokered in December paved the way for their restart.
         The fields, which have a combined capacity of 550,000 b/d, are in an area straddling the border between the two countries, which agreed in 1970 to co-manage and share crude production from the zone equally.The Suezmax tanker Monte Toledo was loading up 1 million barrels of crude at the Ras al-Khafji terminal Thursday, data from Platts cFlow, trade flow software, showed.
         https://www.spglobal.com/platts/en/m...i-neutral-zone
         Manau Saudai tapo sukalbami toliau varydami savo dempingo politiką.

         Comment


          Rusai su Saudais jau atrodo pradeda linkti tartis dėl naftos gavybos sumažinimo (saudai atidėjo nuolaidų taikymą Europos vartotojams gegužės mėnesiui), bet išlieka didelis klausimas: ir tie, ir tie nori, kad prisijungtų ir JAV. Priešingu atveju bijo, kad jų sumažinimu tiesiog pasinaudos amerikiečiai. O vat amerikiečiams dalyvauti tokiuose susitarimuose jau ir antimonoploniiai įstatymai neleidžia Rusus tenkintų ir tai, kad amerikiečiai sankcijas atšauktų ... Kaip ne kaip, bet Trumpo administracija nemalonioje situacijoje: JAV naftos kompanijos spaudžia iš vienos pusės, bet taip pasiduoti rusų ir saudų spaudimui irgi ne kas.

          The aim, first revealed by President Donald Trump, is to cut oil production by about 10% -- the biggest ever coordinated reduction. ... “If the Americans don’t take part, the problem which existed before for the Russians and Saudis will remain -- that they cut output while the U.S ramps it up, and that makes the whole thing impossible,” said Fyodor Lukyanov, head of the Council on Foreign and Defense Policy, a research group that advises the Kremlin. ... It’s not clear if Russia and Saudi Arabia will require the U.S. to publicly commit to cut production -- a challenge in the private, fragmented American industry -- or if a compromise gesture would be enough. Alexander Dynkin, president of the Institute of World Economy and International Relations in Moscow, a state-run think tank, said Moscow would like the U.S. to lift some sanctions as a compromise.

          https://www.bloomberg.com/news/artic...premium-europe

          Comment


           Praėjusią savaitę Rusija ir Saudo Arabija (gal ir kai kurios Amerikos kompanijos) bando susitarti.
           Brent naftos kaina nuo dugno ties 23 USD/ bar savaitės pabaigoje atšoko iki 32-35 USD/ bar. Tuo pačiu atšoko ir biržų indeksai.

           Kovas buvo juodas Rusijai ir jos biudžetui, kuri mėnesio pradžioje arogantiškai atmetė POEC pasiūlymą. Dabar kainos gal nekris iki 20-25 USD / bar; bet ir negreit pasieks 50-60 USD/ bar apie ką svajoja Rusija ir kitos naftą išgaunačios šalys.

           Comment


            Saudai lyg ir reikalauja iš Rusijos, kad sumažintų 1,5 mln barelių, kas mažai tikėtina dėl didelių nuostolių, tame tarpe ir brangi konservacija šalčio zonose. Patys Saudai atseit sumažintų 3 mln, bet realiai jie padidino nuo 9,8 iki 12,3, tai po -3 grįžtų panašiai ten pat.
            Jei Rusija nesutiktų, tada Saudai grasina vėl numušti iki $20. Bendrai reikia sumažinti visiems 10 mln, nors vertinama, kad yra rinkoje perteklius 35 mln. https://www.gazeta.ru/business/2020/...13039381.shtml

            Comment


             Rusija teigia, kad pasiruošusi sumažinti naftos gavybą 14 proc., bet kelia sąlygą, kad prie sumažinimo prisijungtų JAV< Meksika ir Norvegija. Kaip prie tokių atvirai kartelinių susitarimų gali jungtis tokios šalys kaip JAV ir Norvegija sunkiai įsivaizduoju.

             В этом случае Россия может снизить добычу примерно на 1,6 млн барр., или на 14% от уровня первого квартала (11,3 млн барр. в сутки, по данным ЦДУ ТЭК), следует из слов источника, близкого к Минэнерго. «Страна готова урезать производство пропорционально своей доле в общей добыче, и с учетом совместного снижения на 10 млн барр. в сутки», — утверждает он. Представитель Минэнерго это подтвердил.

             Подробнее на РБК:
             https://www.rbc.ru/business/08/04/20...from=from_main

             Comment


              OPEC++ susitarimai buvo pristrigę dėl Meksikos nenoro mažinti naftos gavybos kiekį 400t barelių, tik 100t, tai Trumpas pažadėjo JAV sąskaita mažinti papildomai 250t ir taip užglaistyti šią kliūtį.
              O, bet, tačiau yra visokių nuomonių dėl naftos reikšmės mažėjimo ir kitų su Rusija susijusių šai tema niuansų:
              Забудьте про нефть.
              Как Россия пошла на попятную в войне с ОПЕК — и почему это не поможет
              https://novayagazeta.ru/articles/202...budte-pro-neft
              Jei trumpai, tai didelė tikimybė, kad Rusijai užkonservavus dalį grežinių, po to nesugebės vėl juos "užkurti".
              KItas: Prieš 1973 OPEC sprendimą riboti gavybą kaina buvo $3, o dabartinė mažiausia ~20 atsižvelgiant į nuvertėjimą kad dabartiniai $560 verti tik $100 1973 metais dabartinė naftos kaina buvo tik $3.5 ir net pakėlus iki $40 būtų verta tik $7 pagal 1973 metų vertę.
              O ir nafta virsta panašia į anglį, kuri neturi nei ekonominės, nei politinės vertės nežiūrint į vis dar didelius suvartojamus kiekius, ypač kai Europa ir Kinija pereidinėja nuo VDV į elektromobilius.
              Paskutinis taisė Arunasx; 2020.04.10, 19:14.

              Comment


               Нефть капитулирен! https://novayagazeta.ru/articles/202...ft-kapituliren
               Глава «Лукойла» Леонид Федун, например, назвал новое соглашение ОПЕК+ «унизительной и тяжелой сделкой», сравнив ее с Брестским миром 1918 года. Чтобы снова заслужить статус союзника Саудовской Аравии, России придётся в течение месяца сократить добычу на 2,5 мбд, то есть почти на четверть от сегодняшних значений.
               Ни доктора экономических наук, ни сам Игорь Сечин не в состоянии объяснить стратегический смысл конфликта с саудитами в момент жесточайшего шока на рынке, как и последующую стремительную капитуляцию России. Как всего за один месяц гениальный план по переделу мирового энергетического рынка превратился в унизительный договор, грозящий катастрофой российской добывающей отрасли?
               Возможно, Игорь Сечин, вернувшись из затяжной венесуэльской экспедиции и списав убытки на государство, решил предложить начальству новую грандиозную авантюру: полную и окончательную победу над ненавистным сланцем. То, что такие эксперименты ставятся в разгар пандемии и мировой рецессии, говорит о полной утрате чувства реальности среди российских управленцев. Как бы после Брестского мира не пришлось капитулировать еще и перед печенегами.
               Trumpai. Sečinas ne taip senai nesutiko nors kiek apriboti gavybą ir pasitraukė iš derybų su saudais, o dabar teko sutikti susimažinti beveik 25% ir tai palyginta su Bresto taika Lenino laikais, kai teko sutikti su bet kuo. Linksmai gavosi, naftos kaina nukrito daugiau nei per pusę, o leistinas kiekis pagal naujus susitarimus -25%. Dar neaišku už kokią kainą sugebės įsiūlyti savo Urals. Bendrai pajamų beliko koks trečdalis.

               Comment


                Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                [B]
                Trumpai. Sečinas ne taip senai nesutiko nors kiek apriboti gavybą ir pasitraukė iš derybų su saudais, o dabar teko sutikti susimažinti beveik 25% ir tai palyginta su Bresto taika Lenino laikais, kai teko sutikti su bet kuo. Linksmai gavosi, naftos kaina nukrito daugiau nei per pusę, o leistinas kiekis pagal naujus susitarimus -25%. Dar neaišku už kokią kainą sugebės įsiūlyti savo Urals. Bendrai pajamų beliko koks trečdalis.

                To Feduno verkimas turi ir asmeninių priežasčių: tas kiekis , kurio saudai reikalavo kad rusai sumažintų yra beveik lygus visai metinei Lukoilo gavybai. Susitarė dėl mažiau , bet tai vis tiek didesnė dalis Lukoilo gavybos. O Rusijoje neabejojama, kad mažinti gavybą turės ne Sečinas ir Rosneft (kurie bent jau antroje metų pusėje gali tikėtis išaugusių kainų naudos), o Lukoil ir kiti smulkesni veikėjai, stovintys per pusmetrį toliau nuo Kremliaus dievo negu Sečinas.

                Comment


                 Giliai dzin kieno sąskaita bus sumažinta, svarbu kad pinigų negaus krymnaš projektams.

                 Comment


                  Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
                  Giliai dzin kieno sąskaita bus sumažinta, svarbu kad pinigų negaus krymnaš projektams.
                  Va bėda ta, kad pinigų tiems "krymnaš" projektams pas juos visada atsiras, kai po tų projektų Putino reitingai į šauna į viršų ir pinigų stygius kituose srityse nebėra toks baisus.
                  - Kas gi vyksta toje Ukrainoje?
                  - Rusija su Amerika kariauja.
                  - Ir ką, kaip ten reikalai?
                  - Na, Rusija prarado tūkstančius kareivių, šimtus tankų.
                  - O amerikiečiai?
                  - Nepatikėsi, jie apskritai kare nepasirodė.

                  Comment


                   Kažkaip rinkoms bent kol kas OPEC++ susitarimai įspūdžio nepadarė, Brent nusmuko žemiau 30.

                   Comment


                    Nes is rinkos reik patraukt 20mln bar, o patrauks("patrauks") tik 10. Gavyboj uzsukt kraneliu ruseliai negali, nes daugumai gavybvieciu galima bus statyt paminkla. Ruseliai nesugebejo net 300k bareliu sumazint tais nesenais gerais laikais. Ar jie butu trenke opec durimis ar ne, visvien Brisiaus gala butu prieje tik kainu kritimo kreive butu siek tiek supaplokstinta. Ir vienas dalykas kokias kainas mes matom birzose, o kitas dalykas, kokiom kainom stumdo ja arabai rusu klientams EU ar kazkur kitur, kur keliai susikerta. Ten galima dar kokius 5$ drasiai nuiminet.

                    Comment


                     RF savo įsipareigojimų OPEC+ iš esmės nevykdė. Kažin, kaip bus dabar?

                     Comment

                     Working...
                     X